Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Můj život s robotem (AOSem)
V dnešním příspěvku bych se rád zaměřil na naše obchodování z hlediska vstupu emocí do procesu zadávání příkazů. Všichni víme, že naše obchodní systémy jsou vypilované do nejmenších detailů. Přesně víme jak spočítat velikost pozice, v jaké situaci vstoupit do trhu, kdy posunout SL na BE, s jakým ziskem, respektive RRR odejít, atp. Všichni ale také víme, jak silné emoce, nabité pochybami, nejistotou a mnohdy i panikou, prožíváme, když na připravený příkaz máme skutečně kliknout. Zodpovědnost ke svému účtu je obrovská a někdy je to opravdové peklo. Přiznejme si, že kdyby nám doktor v té chvíli měřil tlak, tak nás velmi často pošle okamžitě na JIP-ku. Pokud nejsme bezhlaví a nezodpovědní „střelci“, je to pro každého z nás mnohdy nepříjemný zážitek.

Čísla, která vyvolávají obavy
Ti, kdo pravidelně sledují burzovní trhy, jsou zvyklí každý měsíc zkoumat údaje o růstu HDP, inflaci a výrobního indexu. Tato čísla mají zásadní význam pro tvorbu obchodní strategie. Nicméně existuje mnoho článků, které poukazují na omezení těchto čísel, jako je například koš spotřebního zboží při měření inflace. Je pravda, že průměrný spotřební koš neexistuje, a tak má inflace různý dopad na každého jednotlivce. Získání informací o skutečné ekonomické situaci je velice náročné. Pro odhalení reálné situace může sloužit analýza údajů o zadlužení amerických občanů.

AOS/EA Money management
Už je to nějaký rok zpátky, když mě někdo vyprávěl o automatickém obchodním systému (AOS), který podával celkem dobré výsledky v short pozicích, ale naopak ztrácel při long pozicích. Půjčil jsem si začátek nějakého jiného článku tady (odkaz https://www.fxstreet.cz/jednoduche-obchodni-systemy-cast-4.html) jenom pro pobavení a iracionalitu forexových obchodníků. Vždycky jsem chtěl mít AOS, který občas funguje..:-) nebo ideálně na backtestu je bezva, ale v reálu nic... tak sarkasmus trošku stranou a ještě jednou..

Praktické okénko – jeden ziskový, dvoudenní obchod
Vítám vás u dalšího Praktického okénka. Během posledního obchodního týdne se toho až tak moc na měnových trzích nestalo, spíše trhy vyčkávaly na včerejší zasedání FEDu a zvýšení úrokové sazby, které dodalo alespoň nějakou volatilitu.

Čo máte radšej? Manuál, alebo Automat?
Skupinu všetkých traderov je možné rozdeliť na dve základné podskupiny. Tí čo obchodujú manuálne a tí, čo sa spoliehajú na automat. Kam patríte Vy a prečo? Takže páni-Čo máte radšej? Manuál, alebo Automat?

Proč se ECB nevzdá záporných úrokových sazeb?
Atraktivita eura se po výhře Emmanuela Macrona ve francouzských volbách a zrychlující ekonomice eurozóny výrazně zvýšila. Na páru s americkým dolarem euro prorazilo dlouhodobou rezistenci na 1,1500 a přidalo ještě několik procent. Další zisky eura jsou už ale málo pravděpodobné.


Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory!
Bitcoin je jedním z nejvýkonnějších aktiv posledních let. Z lokálních cenových minim kolem 16 000 USD, kterých Bitcoin dosáhl koncem roku 2022, vzrostl k dnešnímu dni o více než 200 % a v současné době se obchoduje za přibližně 52 000 USD. Bitcoinu pomáhá vyhlídka na snížení úrokových sazeb v USA a také schválení několika amerických ETF, které proběhlo v nedávné době. V Evropě jsme si museli na širší zavedení takovýchto cenných papírů počkat o trochu déle, nicméně v pondělí 19. 2. bylo hned několik těchto produktů přidáno do nabídky XTB. Investování do BTC tak nebylo pro investory nikdy jednodušší!

Jak obchodovat tak akorát?
Takzvaný overtrading neboli přílišné obchodování je klíčovým aspektem obchodování, které musí obchodník pochopit. Pokud máte sklon k overtradingu a neodnaučíte se jej, přijdete v konečném důsledku o spoustu peněz. V tomto příspěvku odhalíme, co znamená nadměrné obchodování a jak jej můžete ve svém tradingu minimalizovat.

Kde je obchodná volatilita
Spoločným znakom úspešných profesionálnych obchodníkov je, že vedia využiť zabudované charakteristiky, ktoré sú zásadné pre trhy, s ktorými obchodujú. Jednou z týchto charakteristík je úloha volatility, pretože zohráva rozhodujúcu úlohu pri identifikácii najatraktívnejších akcií, mien či komodít na obchodovanie.

Způsobí ropa světovou krizi?! | Investiční Memento #58
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 58. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Otazníky následujících týdnů
Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, ovšem globální ekonomika ještě rozhodně není z nejhoršího venku.

Akciové portfolio podle Warrena Buffetta? Přihoďte si do něj akcie pojišťoven
To, že pojišťovnictví je dlouhodobě finančně stabilní a ziskový sektor není žádná novinka, a i věhlasný Warren Buffett je známý tím, že pojišťovny rád zahrnuje do svého portfolia. Poslední Buffettovu akvizici v pojišťovně Alleghany sice kopírovat nemůžu, skvělou příležitost přihodit si do portfolia akcie z pojišťovnictví ale nabízí akcie francouzské společnosti AXA S.A., která dlouhodobě patří mezi největší světové pojišťovny.

Víme, kdo bude nový CEO Twitteru! | Investiční Memento #32
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 32. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

GBP/CHF si hľadá dno a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Investování - hra rozumu a svět emocí | Marek Horňanský
Jako psycholog a investor se často zamýšlím nad tím, zda je investování do cenných papírů spíše o rozumové analýze, nebo o schopnosti ovládat své emoce. Trhy jsou totiž místem, kde se potýká kolektivní psychologie milionů lidí. A když se trh pohne, není to jen o číslech - je to o lidech, kteří za těmi čísly stojí. Jejich důvěra, jejich pochybnosti, jejich rozhodnutí.

7 smrteľných výhovoriek pre vaše obchodovanie (1. časť)
Pravdepodobne ste dobre oboznámení so siedmimi smrteľnými hriechmi alebo duchovnými nedostatkami; môže byť však užitočné ich stručne uviesť:

Praktická ukázka: Týden, který se mi líbil
Trading je vlastně otrava. Pokud ho člověk dělá spořádaně, bez nějakých hloupostí založených na emocích, tak se jedná vlastně o docela pěknou nudu. Při dodržování pravidel se odehrává vše tak nějak samo a v podstatě jen testování je práce, kterou člověk může přispět k celkovému výsledku. Ale to je vlastně dobře.

Dolarový index - korekce nebo obrat ?
Po včerejším růstu na dolarových párech si jistě většina traderů pokládá otázku, jedná se o obrat nebo jen o korekci před dalším poklesem ?

Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 13.11.2013
Aktuální analýza EUR/USD (Daily) podle ukazatele poměru supply/demand (SDPF) trhu...