Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Kde na forexu hledat vysoký výnos vzhledem k riziku?
Finanční trhy jsou stále nervózní. Investoři se tedy příliš nehrnou do rizikovějších pozic. Na druhou stranu žádná panika se nekoná a volatilita se drží velice nízko. Aktuální prostředí tak nahrává nákupu měn, které jsou stále ještě po předchozím propadu levné, jejich situace se ale již stabilizuje, a navíc nabízejí velice vysoký úrokový výnos.

Obchodník měsíce: Bond z Přerova rozjel úspěšnou hru s dluhopisy
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. V minulém měsíci nás zaujal trader z Přerova, který se obchodování u XTB s přestávkami věnuje od roku 2011.

7 tipů pro začínající tradery
Začínání s tradingem může být vzrušující, ale zároveň i náročné. Finanční trhy nabízejí mnoho příležitostí, ale také skrývají rizika, která mohou být pro nezkušené tradery zničující. Abychom vám pomohli na cestě k úspěchu, připravili jsme 7 tipů, které vám mohou usnadnit první kroky a pomohou se vyhnout běžným chybám.

Překonejte vlastní hlavu: Proč jsou vaše očekávání odlišná od reality
Tradeři, velmi rád bych podpořil váš trading i tento týden, a proto jsem si pro vás připravil další článek.

Potenciálne riziká investovania
Ak chceme reštartovať svoju cestu na finančných trhoch, tak musíme začať takpovediac úplne nanovo. Rozhodnúť sa pre obchodovanie alebo investovanie, prípadne ich kombináciu. V dnešnom článku zameriam svoju pozornosť na investovanie a jeho potenciálne riziká. Výhody a teoretické zisky investovania predsa všetci poznáme z reklám, článkov a YouTube videí. Investovanie je reálna a možná cesta ako nadobudnúť a zhodnotiť svoje financie, no nie je to však 100%-tne zaručený spôsob, ktorý by vám mohol niekto garantovať. Investovanie má svoje potenciálne výhody, ale má aj určité úskalia a riziká. Každá minca ma dve strany.

Burzovní grafy: Vypadalo to hůře, akcie ale zatím kvůli Trumpovým eskapádám ztratily jen mírně
Po více než dvou měsících vývoje do strany pod rezistencí na hladině 2 400 uzavřel americký akciový index S&P 500 v pondělí nad touto úrovní. Dlouho očekávaná událost ale neměla pokračování a index nakonec za týden odepsal 0,38 %.

Příště už to musí vyjít
Jak vysoko byste byli ochotni násobit loty po ztrátě? Stačí, aby systém 10x poslal falešný signál a 100 tisíc v pekle. A že se to nemůže stát? Ale může ...

Velikost pozice
Úplně obyčejná věc. Nic na ní není. A přitom je tak tragicky často špatně používaná. A podceňovaná. A dokonce má její nesprávné určování potenciál zničit i tu nejlepší strategii. Zkrátka je to podceňovaná drobnost, která drobností není.

Praktická ukázka: Jen dva obchody, ale náboj to mělo
Po ztrátovém týdnu jsem byl docela zvědavý, co nového mě čeká. Vždy je to takové trochu nervózní očekávání a trochu i obava, aby nenavázal další ztrátový týden. Je to částečně dané i velikostí rizika na jeden obchod, kterou mám. Na druhou stranu je moje strategie udělána tak, aby ztrátových obchodů bylo co nejméně. To ale samozřejmě neznamená, že jednou se nestane to, že budou dva ztrátové týdny po sobě. Určitě se to stane, je jen otázkou kdy.

Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu
Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.

Investovať na akciovom trhu sa stále oplatí
Akciové indexy rastú od dna už viac ako dva týždne a práve teraz je správny čas zamyslieť sa nad tým, ako dlho to bude trvať. Dosiahli sme už na dno aktuálnej krízy a budú indexy ďalej rásť alebo sa pozeráme na pascu pre býkov? Z pohľadu dlhodobého investovania to nemusí byť až tak kritické.

Aktuální pohled na index S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
Důležité globální indexy v posledních dnech korigují, což nemůže nikoho překvapovat. Především americké indexy postoupily v uplynulých týdnech k historickým maximům, ovšem to není nyní (1Q i 4Q 2015 výsledky) podporováno ziskovostí amerických korporací. Z několikaměsíčních maxim koriguje ropa a také přišly i některá horší makrodata jak z USA, tak i z Číny.

Býci to nevzdávají, index S&P 500 se posunul nad důležitou rezistenci
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu pokračovaly v nápravě výprodejů z před dvou týdnů a stouply zhruba o procento, konkrétně S&P 500 přidal 1,21 %. Technický výhled je tedy opět otevřenější případnému útoku na nová maxima, vyhráno ale býci nemají.

Výběr z nedělní přípravy: Hlavní měnové páry (1)
Zdálo se, že páteční obchodní seance proběhne v duchu stranového pohybu, vzhledem k chybějícím fundamentům. Na místo toho můžeme vidět na grafech solidní volatilní denní svíčku. Tato svíčka měnila trendy, tvořila obratové patterny. Protože většina hlavních měnových párů z mého pohledu může nabídnout v nadcházejícím týdnu zajímavé příležitosti, podíváme se tentokrát na všechny. Rozdělím je do dvou samostatných článků.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 5.3..2011
Technická analýza hlavních měnových párů podle teorie Elliottových vln

Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu
Toto pondělí vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od tohoto cyklu očekávat?

Plánovaný long obchod na EUR/USD
I když se mi populární měnový pár EUR/USD k obchodování poslední měsíce moc nelíbí, aktuálně ale vidím na páru obchodní příležitost, která splňuje mé požadované obchodní parametry = korektní RRR + vyšší pravděpodobnost úspěšnosti obchodu.


Pád kryptoměn a meme akcií bude bolet
Kryptoměny už nemůžeme označovat za okrajovou část finančního trhu. Díky nákupní horečce s nimi spojené a vydáváním nových mincí se tržní kapitalizace kryptotrhu dostala mimo kolonku „nevýznamné“. Jen 5 kryptoměn s největší tržní kapitalizací má hodnotu přes 1 bilion USD. Pro srovnání, 5 největších společností německého indexu DAX má hodnotu pouze 0,8 bilionu USD. Kvůli obrovská volatilitě kryptoměn pak dosahují zisky a ztráty traderů stovky miliard dolarů denně.