Úterý 03. prosince 2024 18:10
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Ranní komentář: UniCredit požírá Commerzbank, spolupráce Samsungu a TSM a čínský stimulační balíček

24.09.2024 08:25  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Začátek týdne na trhy velké změny nepřinesl. Za pozornost stálo hlavně velmi slabé makro z Evropy a také situace kolem německé Commerzbank, ve které chce svůj podíl výrazně navýšit italská banka UniCredit. Dnes pozor na výsledky americké spotřebitelské důvěry a na výsledky Micronu.

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Trump s Junckerem pomohli indexům do zelených čísel, dnes zasedá ECB
    Včerejší schůzka šéfa Evropské komise Junckera a Donalda Trumpa přispěla ke zklidnění nervozity na trzích, když se oba politici dohodli na tom, že prozatím pozastaví jakoukoli eskalaci obchodní války a začnou pracovat na dohodě o nulových clech. Večerní tisková konference obou politiků tak byla hlavním důvodem růstu amerických akciových indexů, které seanci dokázaly uzavřít v zelených číslech, když jen S&P500 rostl o více než 0,91 %. Dnešní seance bude hlavně o euru a o zasedání ECB. Ta ponechá sazby beze změny a trh se tak opět zaměří hlavně na tiskovou konferenci a na jakékoli nové komentáře šéfa ECB Draghiho na téma lepšící se kondice evropské ekonomiky.
  • Ranní komentář: Trump ukončil jednání s demokraty o fiskálním stimulu
    Včerejší seance na trzích byla o jediném tweetu amerického prezidenta, který oznámil, že nařídil svému týmu, aby ukončil jednání s demokraty o fiskálním balíčku. Rozhodl se tak poté, co demokraté odmítli návrh republikánů na fiskální stimul ve výši 1.6 bln. dolarů. Reakce na trzích byla okamžitá a rychlá, když indexy zamířily ze zelených čísel do červených a jen v USA seanci zakončily se ztrátou okolo 1,5 %. Pod tlak se pak dostala i většina měn na páru s dolarem, drahé kovy i ropa.
  • Ranní komentář: Trump vyhrožuje Číně navýšením cel, akcie zahajují týden pádem
    Minulý týden byl plný důležitých fundamentů, ale byl to až tento víkend, který výrazně rozvlnil stojaté vody na akciových trzích a také na forexu. Může za to prohlášení Donalda Trumpa na Twitteru, kde pohrozil Číně prodloužením a navýšením současných cel, když uvedl, že jednání probíhají až příliš pomalu a že se Čína pokouší o vyjednání nových podmínek obchodní dohody, která měla být už tento měsíc dojednána. Zda své výhružky Trump myslí vážně, nebo se opět jedná jen o součást jeho strategie, uvidíme až s odstupem času. Trhy ale dnes ráno reagují silným výprodejem napříč všemi regiony.
  • Ranní komentář: Trump vyhrožuje Číně novými cly v případě, že se s ním Xi nepotká v Japonsku
    Začátek týdne na finančních trzích začal v klidu a na nízkých objemech, za což mohly hlavně svátky v Evropě a celková absence nového důležitého makra. Dnes by se na trhy měly vrátit objemy, i když na důležité fundamenty si i nadále budeme muset počkat. Po dnešním komentáři amerického prezidenta, který uvedl, že na Čínu uvalí nová cla v případě, že se s ním čínský prezident nepotká na summitu G20 v Japonsku, se dnes stane jedním z hlavních témat znovu především dusno v americko-čínských obchodních vztazích. Trhy si však na toto dusnu začínají zvykat a během rána zatím zůstávají v klidu.
  • Ranní komentář: Trump zmínil možnost dalšího stimulačního balíčku, akcie znovu pod tlakem
    Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět ve spíše klidnější atmosféře. Akciové indexy se sice dostaly do zelených čísel, nakonec ale seanci uzavřely se ztrátou mírně pod dvěma procenty. Pod tlakem jsou přitom i dnes ráno, kdy futures indikují další přibližně dvouprocentní korekci. Riziko dalších výprodejů je i nadále velmi reálné, a to hlavně kvůli zhoršující se situaci v USA, kde včera rostl rekordním tempem jak počet nakažených, tak počet obětí koroaviru.
  • Ranní komentář: TSMC se obává nižší poptávky po čipech, studentské půjčky a dopad na US domácnosti
    Minulý týden přinesl několik velmi zajímavých fundamentů, v čele s výsledky CPI a zasedáním ECB. Na akciích se tentokrát moc nedařilo technologiím. V pátek je částečně zasáhnul také report, podle kterého TSMC požádala své dodavatele, aby pozdrželi dodávky svých high-end strojů a komponentů nezbytných pro výrobu čipů. V novém týdnu nás čeká zasedání hned několika centrálních bank, v čele se středečním zasedáním Fedu.
  • Ranní komentář: Týdenní přehled
    Minulý týden byl především o japonském jenu, který zpevňoval na všech hlavních měnových párech. Nálada na akciových tr...
  • Ranní komentář: Týdenní přehled
    Minulý týden se nesl znovu v pozitivním duchu a na nízké implikované volatilitě, která signalizuje, že se investoři za...
  • Ranní komentář: Týdenní přehled
    Minulý týden přinesl pád akciových indexů v Evropě, zatímco americké indexy dokázaly růst. K rozdílnému vývoji pomohla...
  • Ranní komentář: UBS koupí Credit Suisse, část věřitelů CS ale i tak přijde o všechno
    Akciové trhy si v minulém týdnu prošly divokým obchodováním, které poznamenalo hlavně evropské indexy. Ty prudce klesaly kvůli problémům Credit Suisse a obavám z toho, že by se do problémů mohly dostat i ostatní evropské banky. Přes víkend se situaci podařilo částečně uklidnit díky oznámení, že Credit Suisse koupí švýcarská banka UBS. Obavy však nyní panují nad situací v segmentu AT1 dluhopisů, které jsou po rozhodnutí švýcarského regulátora v případě věřitelů CS bezcenné. To může mít negativní dopad na celý trh s těmito dluhopisy v Evropě.
  • Ranní komentář: Unilever chystá spin off, Xpeng výsledky a konkurence v Číně, Kering a problémy Gucci
    Akciové trhy včera mírně rostly. Většna indexů si své zvýšené valuace drží a investoři vyčkávají na nový impuls, který by trhy znovu rozpohyboval. Tím by mohlo být dnešní zasedání Fedu. Ten má sice sazby ponechat beze změny, zveřejní ale nové projekce pro vývoj ekonomiky a vývoj sazeb, které mohou o budoucím vývoji měnové politiky leccos napovědět. Od Fedu se navíc čeká nové info týkající se kvantitativního utahování a postupného zastavení snižování jeho bilance.
  • Ranní komentář: USA do listopadových voleb další cla na Čínu snižovat nebudou
    Po včerejší klidné seanci se dnes na finanční trhy vrací lehká nejistota. Pomáhají k tomu zprávy o tom, že americká cla na Čínu zůstanou v současné podobě i po podpisu první fáze obchodní dohody, a to minimálně až do listopadových prezidentských voleb v USA. Až po nich se pak bude rozhodovat o jejich případném snížení, které bude vázáno na to, jak Čína plní podmínky první fáze obchodní dohody. Indexy dnes lehce ztrácejí, i když jsou ztráty zatím relativně malé.
  • Ranní komentář: USA chtějí dál jednat s Čínou, RBNZ zaskočila trhy snížením sazeb o 50bp
    Včerejší seance na finanční trhy přinesla trochu více klidu a akciové indexy v USA dokázaly znovu růst. Pondělní ztráty sice kompletně neumazaly, snaha PBOC držet CNY na uzdě a vyjádření Larry Kudlowa, že USA dál počítá se zářijovým jednáním s Čínou, rozhodně pomohly nervózní obchodníky uklidnit. Téma obchodní války ale zůstává i nadále velmi horké a bude klíčové i do nadcházejících dnů.
  • Ranní komentář: USA chtějí omezit přístup Číny ke cloudu, počty bankrotů v USA rostou
    Americké burzy byly včera kvůli svátku v USA uzavřeny a velmi klidné obchodování pak probíhalo také v Evropě, kde se objemy propadly na polovinu. Dnes by se aktivita na trhy měla vrátit. Čeká nás i několik zajímavých makrodat, v čele s výsledky PMI z Evropy, nebo minutes ze zasedání Fedu.. Ráno je zatím situace na trzích klidná. Mírně pod tlakem je jen Čína, která reaguje na slabší výsledky tamního PMI.
  • Ranní komentář: USA mají nejvíce nakažených na světě, situace ve Španělsku a Itálii zůstává kritická
    Akciové indexy včera dokázaly znovu růst a jen v USA přidaly více než 6 %. Postupná likvidace dřívějších ztrát tedy pokračuje, k čemuž vydatně pomáhá masivní rozvolňování měnové politiky ze strany americké centrální banky a obří fiskální balíček, který je v procesu schvalování ve Spojených státech. Pod mírný tlak se dostávají i bezpečné přístavy, jakými jsou na FX hlavně USD a JPY.
  • Ranní komentář: USA mají za včerejšek rekordní počet obětí koronaviru, akcie zůstávají stabilní
    Nálada na finančních trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. Index S&P 500 přidal 0.18 %, zatímco Nasdaq ztrácel 0.05 %. Stabilní zůstává situace na trzích také během dnešního rána, a to navzdory negativním zprávám z USA, kde včera dosáhl počet obětí covidu na rekordních 2 800 osob. Covid sice stále zůstává důležitým tématem, jeho dopad na trhy ale díky vakcínám zdá se polevil.
  • Ranní komentář: USA navýšily cla na dovoz z Číny, jednání na nejvyšší úrovni ale dál pokračují
    Nálada na trzích po včerejšku zůstává napjatá. Jednání mezi USA a Čínou nás blíže dohodě zatím neposunula, takže dnes Spojené státy oznámily, že na čínský dovoz v objemu 200 mld. dolarů skutečně zvyšují cla až na 25 %. Čína bude podle vyjádření tamních představitelů nucena odpovědět, i když zatím blíže nespecifikovala jak. Jednání mezi USA a Čínou ale pokračují i dnes a prezident Trump oznámil, že je v kontaktu také s čínským prezidentem, takže šance na zklidnění napětí stále žije. Trhy přesto zůstávají nervózní, což potvrzuje jak pokračující korekce na akciích, tak stále poměrně vysoká úroveň rizikových přirážek (VIX).
  • Ranní komentář: USA označily Čínu za měnového manipulátora, CNY ráno v oslabování nepokračoval
    Včerejší seance přinesla na akciové indexy výrazné výprodeje. K těm pomohly zejména zprávy o tom, že USA označily Čínu za měnového manipulátora poté, co nechala čínská centrální banka oslabit CNY až nad hranici 7 CNY za dolar. Další eskalace napětí mezi oběma zeměmi tak potápí riziková aktiva, zatímco výrazného růstu se dočkala poptávka po bezpečných přístavech, jakými jsou americké státní dluhopisy, zlato, nebo japonský jen.
  • Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila
    Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.
  • Ranní komentář: USA připravují nová cla, nejdřív se ale sejdou Trump a Xi
    Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů poté, co Čína zavedla nová cla na zboží z USA v objemu 60 mld. dolarů a poté, co vyšlo najevo, že USA připravují nová cla na zboží z Číny ve výši 300 mld. dolarů. Tato nová cla by měla vstoupit v platnost ale až koncem července, tedy po schůzce amerického a čínského prezidenta na summitu G20 v Japonsku. Navzdory vysokým včerejším ztrátám je ale dnes ráno situace na trzích klidnější a futures na americké indexy dokonce mírně rostou. Téma obchodní války ale zůstane i do dalších dnů pro obchodníky klíčové, což platí také pro dnešní seanci, která ze zajímavých fundamentů přinese pouze výsledky z britského trhu práce.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Swissquote Bank