Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Zmena dlhodobého trendu na EUR/USD
V dnešnej analýze si zamierame na trh EURUSD a stratégiu ako analyzovať forexové trhy inak ako väčšina retailových obchodníkov ale bez nejakých fundamentálno-ekonomických správ. Analýza bude pozostávať z nasledujúcich bodov:

Růst amerického dluhu, konec v nedohlednu?
Týden, co týden americký vládní dluh dosahuje nových historických maxim a na jeho extrémním tempu se samozřejmě podepisuje i stále trvající pandemie koronaviru v USA. Jednoduše řečeno, dluh USA míří do oblak. Za dobu vlády předchozího prezidenta Barracka Obamy americký dluh vzrostl o více než 9,3 biliónů dolarů a ani za nynější vlády Donalda Trumpa se zatím nedá říci, že by se dolary výrazně šetřilo.

Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Americký index S&P 500 má za sebou po dlouhé době volatilní růst. Cena měnového páru EUR/USD překonala Klíčový level na denním grafu a na USD/JPY se dokončuje pattern Dvojitý vrchol.

Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Protože o zaznamenávání obchodů je zájem, rád bych minimálně další měsíc pokračoval v obchodování na NQ100 prostřednictvím jednoduchých price action strategií.

ECB si neudělala domácí úkol
Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu. Avšak ECB silné euro nechce, protože zbrzďuje růst inflace. A právě kvůli dosažení inflačního cíle banka měsíčně pumpuje do ekonomiky 60 miliard eur. Obě banky (ECB, BoE) by se měly vrátit o pár let zpět a nastudovat si, jakým způsobem komunikovala americká centrální banka (Fed) ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE3) v roce 2013.

Americké banky padají jedna za druhou. Přijde černý scénář jako v roce 2008?
Od konce minulého týdne se bankovní sektor otřásá v základech. Po nedávném pádu banky Silvergate své dveře zavřely v posledních dnech ještě Silicon Valley Bank a Signature Bank. Je to počátek dominového efektu, nebo pouze ojedinělé případy špatného managmentu?

Chystá sa pokračovanie trendu na zlate a striebre?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.

Obchodník měsíce: Obchodování je snadné, když se daří
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o našeho dlouhodobého klienta ze Zlínského kraje. S množstvím příkazů to nijak nepřehání, obchoduje nárazově, jeho dlouhodobá úspěšnost je však úctyhodná. Za posledního půl roku vydělal mnoho set tisíc korun a ztráty téměř nepoznal. Podle interview však nebyl vždy takto úspěšný a těžká období se nevyhýbaly ani jemu.

Trading v období krize, dobrý nápad, nebo šílenství?
Trhy čas od času zasáhnou chvíle, při kterých se takřka vše chová jako na horské dráze. Jedni v těchto okamžicích zastávají názor, že je čas, držet se stranou, a naopak jiní v hektickém chování trhů vidí ty největší příležitosti. Co je tedy lepší, držet se stranou, nebo vzít raději osud do vlastních rukou? Odpověď zní, je třeba se přizpůsobit.

Americký dolar: Omikron a inflace
Krátkodobý výhled pro americký dolar je z velké části závislý na komentářích z centrální banky ohledně plánovaného utahování měnové politiky. Nynější očekávání trhu už jsou relativně vyšponovaná, protože středním proudem jsou 4 zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku. Aby si úrokové sazby tuto trajektorii udržely a podpořily tak dolar v dalších ziscích, je potřeba rychlý růst HDP i setrvale vysoká inflace.

Index S&P 500 vzrostl počtvrté v řadě, seance byly netypicky klidné
Americký akciový index S&P 500 se po celý týden obchodoval ve velice úzkém rozpětí, celkově měl ale mírnou tendenci růst. Nakonec uzavřel silnější o 0,39 % a těsně pod hladinou 4 300 bodů.

Euro jako favorit pro druhé pololetí
Eurodolar už nemá příliš prostoru pro pokles. Minimálně tak hovoří analýza výnosu vládních dluhopisů Spojených států a Německa.

Něco o akciích
V jednom ze článků jsem psal o automobilech na vodíkový pohon a o tom, že by stálo za úvahu popřemýšlet o investování do infrastruktury pro tato vozidla. To celé mě ale také přivedlo na myšlenku v trochu jiném směru, nikoliv jen v tomto konkrétním.

Študenti v Južnej Kórei začali používať naozajstný shitcoin
Viac ako samotný (doslova a dopísmena) shitcoin je na celom projekte dôležité, že ide sľubný vývoj v oblasti obnoviteľných zdrojov elektrickej energie, ktorý bude pri troche šťastia možné aplikovať v rodinných, prípadne bytových domoch. Uznávam, môže to znieť vtipne ale posúďte sami.


Praktická ukázka: Vánoční týden
V minulých dnech jsem měl v hlavě otázku, jestli ve dvou závěrečných týdnech roku obchodovat nebo ne. Pragmaticky správné by bylo všechny obchody udělat, no otázkou také bylo, jestli budou podmínky pro to, aby vše dopadlo uspokojivým s výsledkem.

Obchodní ředitel XTB: Letní okurková sezóna se na trzích nekonala. Na zbytek roku máme mnoho plánů
Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB Česká republika a Slovensko, poskytl po několika měsících nový rozhovor. V tomto interview jsme se dozvěděli, jaké aktuální trendy sleduje u klientů XTB, co od trhů očekává on osobně, ale také třeba co nového můžeme od XTB čekat v následujících měsících.

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 3.)
Víta vás pokračovanie nášho fascinujúceho seriálu o úspešných investoroch. Dnes sa zameriame na absolútnu legendu v investovaní, muža, ktorý zmenil pravidlá hry a stal sa synonymom pre takzvaný „finančný gén“. Vstúpte do sveta Warrena Buffetta, jedného z najvýznamnejších a najobdivovanejších investorov v histórii.

Praktická ukázka: Klidný týden
Ačkoliv minulý týden začal na vlas stejně, jako týdny předcházející, tedy první obchod byl plná ztráta, z mého pohledu ho lze považovat za docela klidný. V podstatě se nestalo nic překotného jak v můj prospěch, tak ani v můj neprospěch. Prostě pohoda.

Ropa bude zdražovat
Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.