Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Býci si na závěr pololetí vzali žezlo pevně do ruky, index S&P 500 přidal přes dvě procenta
Americký akciový index S&P 500 za poslední červnový týden posílil o 2,35 %, za měsíc přidal 6,47 %, za druhý kvartál zpevnil o 8,30 % a od začátku roku je 15,91 % v plusu. Závěrečný týden prvního pololetí ukázal, že předchozí zaváhání nebylo signálem k silnější korekci.
Ropa a rubl po roce války
Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.
Zůstalo na trhu něco levné?
Jak u nás v České republice a na Slovensku, tak i v globálním měřítku se dostáváme do fáze ekonomického cyklu, ve kterém je optimismu na rozdávání a většina aktiv včetně těch rizikových je z historického pohledu drahých. Investičních příležitostí, u kterých se nemusíme bát propadu hodnoty v následujících několika letech, je proto velice málo.
Strach z hyperinflace
Je tomu 5 let, co vyspělý svět čelil relativně vysokému růstu cen a v prostředí nulových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE) se část ekonomů začala bát, že toto zvýšení inflace centrální banky nedokážou udržet na uzdě a čeká nás hyperinflace. Proto stojí za to se zpětně podívat, jak dopadly jednotlivé ekonomiky a měny po této historické zkušenosti z roku 2011.
Obchodní příležitosti na zlatě, ropě WTI a indexu S&P 500
V mém dnešním blogu se podíváme na zlato, ropu WTI a americký akciový index S&P 500.
Pohľad na oceán
Pohľad na oceán a prirovnávanie ho k tradingu a investovaniu je fascinujúca analógia. Keď sa pozrieme na vlnobitie a prirodzené živly ako vietor, dážď a veľké vlny, vidíme ich ako sily, ktoré sú nad nami, mohutné a nezastaviteľné. Podobne aj na trhu sú sily, ktoré môžu mať veľký vplyv na naše investície a obchodovanie. Pohyb vĺn v oceáne je nepredvídateľný a mení sa podľa rôznych faktorov. Rovnako je to aj na finančných trhoch, kde ceny a trendy sa neustále menia v reakcii na ekonomické udalosti, politické rozhodnutia a mnoho ďalších faktorov. V dnešnom článku načrtnem moje zamyslenie a úvahu, ktorá ma napadla pri pohľade na oceán a predstave, že celý trh je ako oceán a my obchodníci a investori sme ako malá loďka vydaná napospas tomuto živlu. Nekonečný, nepredvídateľný prírodný živel. Monštrum a gigant všetkých gigantov.
Měnový pár EUR/CAD: Anylýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/CAD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Index PMI může v tradingu poskytnout výhodu na vaši stranu
Díky internetu a veliké rozmanitosti odborných a jiných publikací je v současnosti možné najít mnoho informací o indexu PMI a jeho vlivech na forexový trh.
Obrovský trojuholník na USD/JPY, fake odraz na AUD/CHF a prekúpená libra
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Konkrétne sa rysuje zaujímavá obchodná príležitosť na USD/JPY, GBP/AUD a AUD/CHF, na ktoré sa pozrieme hlavne z weekly a daily timeframeov.
Aktuální obchodní příležitosti na kanadském dolaru
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry GBP/CAD a AUD/CAD. Jako obvykle určíme trendy a pomocí S/R úrovní nastavíme podmínky pro obchodování.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Negativní dopady „kotvení“ na trading
Přehlížet celistvost finančních trhů je vždy na škodu. Obvykle za tímto přehlížením nalezneme fenomén s názvem kotvení, který se v tomto článku více přiblížíme.
Vysoká inflace akciím pomáhá?
Včerejší ostře sledovaná data o vývoji spotřebitelských cen v USA překvapila směrem vzhůru. Celková meziroční inflace sice klesla na 8,2 %, to ale bylo především zásluhou jednorázového snížení cen benzínu, které se v následujících měsících nebude opakovat. Jádrová složka (bez potravin a energií) znovu přidala meziměsíčně 0,6 % a meziročně se dostala na 6,7 %, což znamená 40leté maximum.
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/JPY, kryptoměna Bitcoin a káva
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/JPY, kryptoměnu Bitcoin a kávu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Brzký návrat krize regionálních bank v USA?
Finanční trhy jsou cyklické. Vždy existuje návrat různých témat, dokud se problémy opravdu nevyřeší. V mainstreamovém ekonomickém tisku se řeší především návrat na výsluní akcií GameStop, ale tohle téma je spíš pro tradery a znalce psychologie trhů než pro dlouhodobé investory sledující makroekonomické trendy. Tento typ investorů by neměla ujít zpráva od FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation), která vyšla tento týden. Co se v ní dočteme?
Ropná rally je přehnaná
Sentiment na trhu s ropou je nyní jednoznačně býčí. Tradeři se bojí plánovaných sankcí na Írán, které by měly drasticky snížit exporty tohoto producenta. Ne všechny zprávy však zapadají do mozaiky vyšších cen. Trh je akorát ignoruje.
Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit
Světová ekonomika riskuje, že poroste rychleji než by potřebovala. Skupina 20 ministrů financí a představitelů centrálních bank se setká příští týden v Argentině na schůzce zastupitelů G-20 uprostřed největší ekonomické expanze od roku 2011. Setkání proběhne jen několik dnů poté co organizace OECD, která se zabývá hospodářskou spoluprací a rozvojem, zvýšila svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% na rok 2018. Pro mnohé investory a politiky je zásadní otázka jak rychle může ještě světová expanze pokračovat. A zda ji vůbec chtějí v případě, že by přehřátí ekonomiky znamenalo nepřiměřený růst inflace. Globální růst od roku 1990 dosáhl očekávaného růstu nad 3,9% osmkrát. Prozatímní vrchol růstu o 5,6% byl následován finanční krizí o rok později.
Bude rally na ropě pokračovat?
Ropa WTI v rámci mohutného růstového trendu od začátku listopadu přidala přes 80 % a přiblížila se 60 USD za barel. Poptávka se sice vrací k normálu velice pomalu, pořád ale roste rychleji než nabídka a výsledkem je čím dál vyšší cena. Z krátkodobého pohledu je pro trh s ropou zásadní přístup kartelu OPEC+, kterému se podařilo udržet těžbu svých členů na uzdě. Krátká odpověď na otázku z nadpisu tedy zní: Ropa bude růst, dokud OPEC+ bude chtít.
Vše, co děláme, je vykoupeno časem – O benefitu tradingu
Trading je velmi náročná disciplína, která ovšem může vrátit životní čas do našich rukou.
Prepredaný EUR/TRY, iné exotiky a zaujímavosť o Bitcoine
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.