Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Zodpovědný Trump?
Během středečního brzkého rána se naplnily obavy finančních trhů s tím, jak sčítání hlasů postupně potvrzovalo, že příštím americkým prezidentem se stane nepředvídatelný muž bez politické zkušenosti, Donald Trump.

Trhy s Danem: Long obchod na menovom páre EUR/SEK
V tomto blogu si priblížime situáciu na menovom páre EUR/SEK, na ktorom už mám otvorený pozičný long obchod. Rozoberieme si logiku vstupu. Z pohľadu PRICE ACTION vysvetlím, prečo som vstupoval a kde som umiestňoval stop-loss a profit-target.

Nadvláda býků pokračuje, americké akcie jsou na rekordech
Americký akciový index S&P 500 během uplynulého týdne několikrát posunul historické maximum, na denní bázi ale posiloval spíše mírně. Čtvrteční pokles tak způsobil, že si za rekordy ozdobený týden index připsal jen 0,08 %.

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy
Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.

Praktická ukázka: A další drobné
Opět další týden a opět další výsledky. Blížíme se ke konci roku a tak jsem docela zvědavý, jaký výsledek za celý rok to bude. Každý jednotlivý týden potom přináší další dílek do skládačky.

Index S&P 500 je na novém historickém maximu
Ve čtvrtek jsme se dozvěděli, že spotřebitelská inflace v USA v květnu meziročně dosáhla 5 %. Index S&P 500 následně posílil o 0,47 %, což mu de facto zajistilo růst i v týdenním horizontu. Je na novém historickém rekordu, za týden přidal 0,41 %.

Nervozita na japonském jenu stoupá
V minulém týdnu jsme se zaměřili na výhled fundamentálních ukazatelů japonské ekonomiky a jejich dopad na měnovou politiku a kurz japonského jenu. Dnes se podíváme na to, jak by mohl kurzem jenu zahýbat vývoj na japonských vládních dluhopisech, což je speciálně v dnešní době velmi žhavé téma.

Ako zarobiť na forexe keď neviem obchodovať
Trading nie je ľahký biznis. Naučiť sa obchodovať tak, aby bol obchodník trvale ziskový trvá podľa štatistík 2 roky. 2 roky sú však len priemerný údaj. Niekto to zvládne skôr, niekto neskôr. Tiež treba mať na pamäti, že to stojí kopec času a úsilia sa dopracovať k niečomu takémuto. Nehovoriac o tom, že vyvinúť obchodný systém, ktorý je fakt robustný a bude fungovať vždy a na všetkých menových pároch je riadne náročná úloha.

Praktická ukázka: Týden jaký se jinému nepodobal
To je na tradingu to pěkné. Vždy se objeví něco nového. Na druhou stranu, zapomeňte na to, že cokoliv v trhu se dá předem předpovídat. Jistě, existuje vyšší pravděpodobnost nějakých událostí a pohybů, ale jistota, to opravdu nikdy. Pokud tedy někdo tvrdí, že ví, co se stane, tak jednoduše kecá.

Výsledky obchodovania a ich prezentovanie na verejných miestach (časť 1.)
Ako hovorí klasik „kritériom úspechu je výsledok“ a v tradingu to platí obzvlášť. Equity, balance, RRR, % úspešnosti, výnos, atď. Dá sa v tom všetkom vôbec zorientovať aj keď ste nováčik? Nie je to úplne jednoduché, no nie je to ani žiadna atómová veda.

Důležité rozhodnutí Fedu i ECB o úrokových sazbách již tento týden!
Ačkoliv většina z nás už vyhlíží Vánoční svátky a priority se pomalu z investic a tradingu přesouvají na volnočasové aktivity, před finančními trhy stále ještě stojí jeden velmi důležitý týden, kterému je potřeba věnovat pozornost.


Groupon: Má šanci na obrat?
Groupon, americká verze Slevomatu, se dostává do velkých problémů. Poskytovatelé služeb na obchodní model „vyzobávání šetřílků“ přestávají slyšet, protože marže mají slušné a o zákazníky není nouze. Společnost se nedokáže dostat do plusu ani v provozu a ohlásila rázné škrty.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 6.7.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu a měnový pár EUR/NZD
Americkým indexům se podařilo dostat opět více nahoru, než jsem očekával. Od včerejška již akciové trhy oslabují, když vyprchává optimismus z potenciální americko-čínské dohody o omezení či odstranění uvalených i zamýšlených celních opatření. Navíc Donald Trump aktuálně připravuje dekret k vyloučení čínských technologií z budování telekomunikačních sítí v USA.

Akcioví vítězové v době vakcínové
Americké prezidentské volby v pondělí zastínila zpráva o vysoce účinné vakcíně od společnosti Pfizer, kterou by už do konce roku mohly dostat desítky milionů obyvatel. Optimismus byl znát napříč finančními trhy, akciové indexy poskočily o 5 a více procent vzhůru.

Recese je už za dveřmi?
Americká ekonomika začíná už devátý rok expanze a množí se spekulace, jak dlouho ještě dokáže v tomto příznivém hospodářském cyklu pokračovat.

Revoluční změna
V poslední praktické ukázce jsem psal o tom, že při dosažení maximálního poklesu jsem se musel zamyslet nad svojí strategií a nad jejím nastavením. Také jsem následně psal o svém prvním nápadu, který jsem realizoval, ale nepoužil. A dnes se mrkneme na druhý avizovaný nápad, který už jsem použil.


Teorie aukce – princip pohybu trhu
V prvním díle o teorii aukce jsme si řekli základní princip, na kterém tento koncept funguje. Jen pro zopakování, teorie aukce nám poskytuje logiku za pohybem ceny. Porovnává aktivitu kupců a prodejců a vysvětluje jednotlivé tržní pohyby. V dnešním díle se zaměříme na základní princip pohybu trhu a cenového vývoje.