Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč nebudu provozovat fond
V minulých týdnech jsem několikrát dostal otázky, týkající se možnosti obchodovat pro někoho nebo za někoho.

Trading ideas: EUR/CHF, EUR/AUD a AUD/NZD
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov, a ako na nich profitovať. EUR/CHF short, EUR/AUD short a AUD/NZD short.

Inflace užírá vaše úspory, co s tím?
Oslabování kupní síly peněz, též známé jako inflace, představuje téma, které nenechává v klidu mnohdy ani ty nejotrlejší obchodníky a investory. Tím spíše příhlédneme-li k faktu, že průměrná míra inflace pro únor 2022 dosáhla 5,2 %. V tomto článku si načrtneme několik možností, s jakými lze inflaci předcházet, či ji dokonce zcela eliminovat. Ale nejprve se pojďme podívat na její hlavní aktuální příčiny.

Praktické okénko – Beru zisk a mizím pryč
Ukázka obchodu, při kterém support zafungoval i v okamžiku neočekávané volatility na trhu.

Tieto komodity ponúkajú do konca roka najväčší potenciál na rast
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj vybraných komodít pre najbližšie mesiace na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na ropu WTI, zlato a kávu z tých najvyšších časových rámcov.

Praktická ukázka: A zase ty backtesty
Moje nejopakovanější slova, které při popisu tradingu používám jsou „trpělivost“ a „víra v backtesty“. Docela chápu, že pro někoho už to může být být nuda, současně ale věřím, že si snad, alespoň jeden obchodník uvědomí, jak důležité věci to jsou a jejich využitím výrazně vylepší svoje výsledky.

Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.


Technická analýza BTC/USD: Otevíráme nový medvědí kanál na Bitcoinu?
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin. Po tom, co se Bitcoin dostal na 7 300 USD a prolomil silný odpor na 7 000 USD, jsme to znovu neudrželi a propadli k současné hodnotě 6 700 USD. Otevírají se tak i nové možnosti pro bearish (medvědí) kanál. Je to konec růstu?

Technická analýza měnového páru USD/CAD vycházející z vyšších časových rámců
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na aktuální situaci měnového páru USD/CAD. Tak jako v předchozích blozích, tak i v dnešním budu vycházet z nejvyššího časového rámce. Nebudou chybět podmínky pro obchod a možná rizika.

Japonský jen je stále levný, ale?
Japonský jen v letošním roce prozatím zažívá slušnou rally a se ziskem 9 % vůči americkému dolaru je jednou z měn s nejlepším skóre. Nic na tom nemění ani návrat relativního optimismu na trhy, který tradičně japonské měně škodí, ani možné další zvýšení úrokových sazeb v USA.

EUR/USD: Dolar vynáší víc
Jedním z hlavních indikátorů, které hýbou měnovými trhy, jsou zajisté krátkodobé úrokové sazby. Jejich výše záleží na rozhodnutí centrálních bankéřů a jsou předmětem detailních analýz, které se snaží predikovat jejich vývoj do budoucna. Co ale dělat v dnešní situaci, kdy krátkodobé úrokové sazby jak v Americe, tak v Evropě již několik let stagnují blízko nuly a centrální bankéři slibují nechat je na dnešních úrovních „po dlouhou dobu“?

Co řekne příští týden ECB na silné euro?
Euro se poprvé za 2 a půl roku dostalo nad úroveň 1,20 proti americkému dolaru a užívá si nečinnosti Evropské centrální banky, která zatím slovně neintervenovala proti silné měně. Nákup jednotné evropské měny podporuje i vyšší volatilita na finančních trzích, s tím jak roste geopolitické napětí kolem Severní Korey a investoři hledají bezpečné přístavy.

Mýtus jménem AOS
Tradiční lidskou vlastností je snaha o zjednodušení a usnadnění čehokoliv, do čeho se člověk kdekoliv a kdykoliv pouští. Každý z nás by rád našel ten nejsnazší způsob dosažení svého cíle. Někdy stačí vymyslet rychlovarnou konvici, někdy stačí převést psané údaje do čárového kódu a načítat je skenerem. Prostě vždy se jedná o úsporu času, úsilí a někdy i o ochranu vlastního nervového ústrojí.

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB
Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?

Technická analýza měnového páru EUR/USD pro stávající situaci
Eurodolar má splněno. Ten kdo četl můj blog o tomto měnovém páru z pohledu vyšších časových rámců tuší, že jde o vyplnění dlouhé svíce z měsíčního time frame. Dnes se v analýze zaměřím na aktuální situaci a možnosti dalšího vývoje ceny.

Burzovní grafy: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů
Americký akciový index S&P 500 má za sebou pozitivní týden, ve kterém pětkrát posílil a celkově si připsal 2,4 %. Na cestě vzhůru pod sebou nechal řadu technických překážek, ani tak ale není výhled jednoznačný.

Multitimeframe analýza: 15.12.2022 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Co znamená přicházející rotace k riziku?
Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.

Blíží se akciová bublina díky umělé inteligenci? | Investiční Memento #27
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 27. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?