Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Trh mě pořád zkouší
Už jsem byl skoro přesvědčený, že k žádné změně sahat nebudu, a že už se nebudu patlat s testováním alternativní verze mojí strategie. Chtělo to je jeden další týden, kdy by původní verze byla lepší než ta pozorovaná. A víte co? Zase to vyhrála ta nová, tedy ta bez minimální velikosti range.

FTSE Index zklamal? | Swingový TimeFrame výhled na týden 6.3. - 12.3. 2023
Každý týden sleduji instrumenty jako měnové páry a indexy, a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie. Co přinesl tento týden?


Multitimeframe analýza: 7.10.2021 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Praktická ukázka: Ospalý začátek
Konec minulého roku se odvíjel v duchu nedobrých výsledků mé strategie. Udělal jsem nějaké změny a nasadil jsem něco nového, o čem jsem věřil, že bude dobrým obohocením mého přístupu. V závěru uplynulého roku to nepřineslo nic převratného. Žádný zisk navíc, žádná ztráta navíc. Prostě jako kdybych nic neudělal.

Pohľad na oceán
Pohľad na oceán a prirovnávanie ho k tradingu a investovaniu je fascinujúca analógia. Keď sa pozrieme na vlnobitie a prirodzené živly ako vietor, dážď a veľké vlny, vidíme ich ako sily, ktoré sú nad nami, mohutné a nezastaviteľné. Podobne aj na trhu sú sily, ktoré môžu mať veľký vplyv na naše investície a obchodovanie. Pohyb vĺn v oceáne je nepredvídateľný a mení sa podľa rôznych faktorov. Rovnako je to aj na finančných trhoch, kde ceny a trendy sa neustále menia v reakcii na ekonomické udalosti, politické rozhodnutia a mnoho ďalších faktorov. V dnešnom článku načrtnem moje zamyslenie a úvahu, ktorá ma napadla pri pohľade na oceán a predstave, že celý trh je ako oceán a my obchodníci a investori sme ako malá loďka vydaná napospas tomuto živlu. Nekonečný, nepredvídateľný prírodný živel. Monštrum a gigant všetkých gigantov.


Moje cesta prop tradingem: Příprava trendového obchodu
Víte jaký byl nejvyšší vyplacený payout a kdo jej vyplatil? To se dozvíte v tomto článku.

Dunning-Krugerův efekt, démon ztrátového obchodníka
Lidská mysl je plná tajů, ve kterých je obvykle velmi složité se vyznat. Finanční trhy nám svojí agresivitou a nekompromisností pomáhají rozvíjet náš psychický potenciál, který bychom v běžném životě velmi složitě objevovali.

Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Trend je přítel, ale někdy musí mít začátek a někde konec. V tomto případě si ukážeme situaci, kdy jsem dno down trendu nechytil, ale i tak z toho pár dolarů bylo.

Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 1.)
Takže sa chcete stať úspešným obchodníkom? Budete sa musieť vyhnúť bežným častým chybám, ktorým sa obchodníci často stávajú obeťami. Začnete robiť chyby pri učení sa obchodovať, ale obchodníci, ktorí skutočne začínajú zarábať peniaze sú tí, ktorí prišli na to ako prestať tie chyby robiť znova a znova. V tejto lekcii si podiskutujeme o najčastejších chybách ktoré obchodníci robia a dám vám k nim niekoľko jednoduchých riešení. Potom je len na vás, aby ste sa od nich poučili a aby ste sa im vyhýbali, keď budete pokračovať v analyzovaní a obchodovaní na trhoch.

Jak jsem zase nevěděl, co se stane
Dnes vás opět budu jednou ukázkou otravovat svojí tezí, že nikdo nikdy neví, co a kdy se stane. Jistě, někdo má různá vnuknutí, intuice a instinkty, díky kterým si myslí, že dosáhne dobrých výsledků, ale skutečný svět tradingu funguje jinak. Jediné, co vás přivede k dobrým výsledkům, jsou zkušenosti podložené backtesty.

Burzovní grafy: Víra v balík pomoci ekonomice sílí, americké akcie jsou na rekordech
Přelom listopadu a prosince byl pro americké akcie relativně klidný, i tak ale týdenní svíčka chytla příjemně zelený nádech s hodnotou 1,67 %.

Plán řízení rizik v algoritmickém obchodování
Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na řízení rizik v algotradingu.

Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
Příliš mnoho, nebo příliš málo obchodních příležitostí. S těmito dvěma stranami jedné mince může tržní volatilita zahýbat. Co dělat, když strategie vybočí ze svého standardu, se dočtete v tomto článku.

Měnový pár AUD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1-H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktická ukázka: Dva rozdílné obchody
Když už se mi podařilo rozdělit strategii na tolik dílů, bylo jen otázkou velmi krátkého času, než se dočkáme více obchodovaných variant v jednom týdnu. V nadpisu píši, že byly dvě, ale ve skutečnosti byly tři. I když je pravda, že rozdíl mezi druhým a třetím obchodem byl tak nepatrný, že ho sice zmíním, ale další graf si nezaslouží.

Čo je Bitcoin Cash a prečo vznikol?
Historicky prvú kryptomenu Bitcoin vytvoril v roku 2009 človek známy ako Satoshi Nakamoto a postupom času sa dočkal aj mladšieho brata - Bitcoin Cash. V tomto článku sa pozrieme na to prečo vôbec BCH vznikol, aké sú rozdiely medzi Bitcoinom a Bitcoin Cash, aké sú výhody BCH oproti BTC a čo by mohlo hovoriť do budúcna v prospech jeho rastu.
