Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Jak vytěžit z velkých cenových pohybů maximum a nepřijít o kapitál
Velké cenové pohyby na finančních trzích přinášení jak příležitosti, tak i značná rizika. Pro obchodníky, kteří jsou na tyto pohyby dobře připraveni, mohou být zdrojem vysokých zisků. Naopak pro ty, kteří je nečekají, mohou znamenat významné ztráty. Ať už tradujete na akciových trzích, Forexu nebo s komoditami, příprava na prudké cenové výkyvy je klíčová pro dlouhodobý úspěch a konzistenci. V tomto článku se podíváme na několik praktických tipů, jak se na takové pohyby připravit.
Tomáš Vranka: Když nevím, co koupit, věřím Buffettovi
Poslední měsíc byl na trzích především ve znamení výsledkové sezóny. Největší světové společnosti zveřejňovaly své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Výsledková sezóna je vždy investory sledována, tentokrát však obzvlášť pozorně, protože u mnoha společností se očekával poměrně velký pokles ziskovosti. Žádná velká apokalypsa se však nekonala a výsledková sezóna jako celek byla víceméně v pořádku.
Praktická ukázka: Pár bodů rozhodlo
Už to začínalo vypadat tak, že se mi ztrátové týdny vyhýbají, a že už se nikdy nic podobného nestane. Zvyknout by se na to dalo snadno, přesto se se ztrátou neděje žádná tragédie, pokud to však není předzvěstí série ztrát dalších.
Odkud přijde další krize?
Konjuktura v západních zemích a především pak v Číně už trvá překvapivě dlouho. Není se tedy co divit, že se množí scénáře možných krizí a také návody, jak se na ni připravit. Podívejme se na ně.
Recenze Ex-Cap – první čistě kryptoměnový broker pro tradery
Věnujete se obchodování a rádi byste zkusili něco nového? Pak vás jistě bude zajímat platforma, kterou vám představíme v této recenzi. Jde o novou obchodní platformu s názvem Ex-Cap. Takže pokud už vás nebaví zavírat obchody s klasickými brokery, pak byste měli nastražit uši. V čem je tato platforma jiná než běžní brokeři? Jaké u ní najdete poplatky? Věnujte pár minut naší recenzi.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.2.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Vyplatí se ještě investovat do Nvidie, Applu a dalších Big tech gigantů?
Technologické společnosti jako Nvidia, Apple, Alphabet (Google) a další nejenom že mění svět kolem nás, ale také se stávají čím dál populárnější volbou mezi akciovými investory. Není se čemu divit, většina těchto firem se veze na vlně nadšení ze sektoru AI. Ceny jejich akcií jen od začátku roku rostou o desítky procent a válcují zbytek trhu. Do jaké míry je ale tento růst udržitelný? Je možné, že se nacházíme v bublině podobné té ze začátku milénia? Analytik XTB Tomáš Vranka po nedávné výsledkové sezóně aktualizoval svůj report nazvaný Investování do Big Tech společností, ve kterém podrobně rozebírá společnosti Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon, Meta, Nvidia a Tesla. V tomto článku přinášíme krátký souhrn aktualit ze světa těchto gigantů.
Silná rezistencia na CAD/CHF a pokračovanie trendu NZD/JPY a GBP/NZD
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Měnový pár USD/JPY: Analýza více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Price Action ukazuje na USD/SGD jasný signál a iné exotiky
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Bližšie sa pozrieme z daily a weekly timeframov na USD/SGD, USD/MXN a NOK/JPY. Exotiky môžu mať nepríjemné swapy alebo sa môžu zdať riskantné, no príležitosti môžu poskytnúť niekedy lepšie RRR ako obyčajné majors či minors menové páry.
SATS DJIA - vyhodnocení roku 2022
V dnešním příspěvku, byť se zpožděním, krátce okomentuji výsledky obchodního systému SATS DJIA, jehož signály pravidelně zveřejňuji již více než rok.
Burzovní grafy: Brexit dal zapomenout na klidné obchodování, akcie se dostaly pod tlak
Americké akcie mají za sebou další ztrátový týden, index S&P 500 odepsal 1,64 %. První polovina týdne byla optimistická, průzkumy naznačovaly, že Británie zůstane v EU. Domněnky ale vystřídala páteční realita.
Obchodní strategie „mobilizace nové síly“
Obchodní svíce tvoří jeden ze základních stavebních kamenů moderního tradingu. Není proto divu, že právě na nich jsou dnes založeny jedny z nejlepších a zároveň i nejziskovějších obchodních strategií vůbec.
Euro, Fed a inflace
Pozornost investorů směřuje tento týden do Jackson Hole, kde probíhá tradiční sympózium s vystoupením centrálních bankéřů. Ten nejvíce očekávaný projev guvernéra americké centrální banky (Fed) má přijít dnes k večeru. Na druhou stranu velká očekávání o oznámení změny měnové politiky nepanují. Neměl by se tak opakovat rok 2013, kdy na stejném místě oznámil tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke „tapering“, tj. snižování tempa nákupů dluhopisů v rámci kvantitativního uvolňování.
Strach, inflace a delta
Včerejší obchodování se neslo ve znamení výprodejů. Vybíraly se zisky na akciích napříč celým světem, oslabovaly rizikové měny a průmyslové komodity ztratily i vyšší jednotky procent. Strach z vyšší inflace již pomalu vyprchává, do popředí se znovu vrací pandemie koronaviru, nyní v jeho delta variantě.
Armagedon se (zatím) nekoná, čtvrtá ztráta indexu S&P 500 v řadě je nakonec kosmetická
Americký akciový index S&P 500 zaznamenal v týdnu výraznou volatilitu, nakonec ale odepsal pouze 0,04 %.
Seznam úkolů obchodníka
Zásadní otázkou, kterou si obchodník pravidelně klade každý den je, zdali obchodovat či neobchodovat. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou základní charakteristiky úspěšných obchodníků a co je odlišuje od těch neúspěšných. Zjistíte, jak by se rozhodovali konzistentně ziskoví tradeři a především získáte určitý seznam činností, které pravidelně provádí úspěšní obchodníci.
Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu
Minulý týden v pátek vešly v platnost americká cla ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na dovoz hliníku. V případě Evropské unie, Kanady, Mexika, Austrálie, Jižní Koreje, Argentiny a Brazílie se jednalo nejdříve o dočasné vyjmutí z tarifů do 1. května 2018. Jižní Korea se stala první zemí, která byla z cel vyjmutá a poté jí následovala Austrálie, Brazílie a Argentina. Trvalou výjimku nedostala Evropská unie, Kanada a Mexiko. Pro všechny ostatní země platí dovozní cla na ocel a hliník již od 23. března 2018. Některé země již zveřejnily seznam výrobků, na které se chystají uvalit odvetná cla.
Fed, trh práce a dolar
Americký dolar slábne. Od počátku roku ztratil jeho index přes 5 % a aktuálně se obchoduje nejníže za poslední rok. Není divu, šance na další zvýšení úrokových sazeb se ve Spojených státech se měsíc od měsíce snižují, což podkopává důvěru dolarových býků.