Seřadit články podle
Seznam článků kategorie / Zamyšlení v tradingu
BUY nebo SELL
Věčné to dilema každého tradera...
Napsal Romca 26.03.2017 17:25 Počet zobrazení: 213960
| Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Přežil jsem i FED
V minulé praktické ukázce jsem psal o tom, jak se mojí strategii dařilo v turbulentní době, kdy ECB vyhlašovala sazby. Uběhl týden a na řadu se svými sazbami přišel i FED, tedy americká centrální banka. Jak to dopadlo i v tomto případě, na to se podíváme.
|

Back-testing vs. Forward-testing
Back-testing, neboli zpětné testování je metoda, s pomocí které obchodníci zjišťují silné a slabé stránky obchodních strategií a zároveň je díky této metodě také možné stanovit i celkovou úspěšnost, které mohla strategie dosáhnout v rámci testovaného časového období. V souhrnu toto vše pak obvykle obchodníkům slouží jako podklad pro jedno z jejich nejdůležitějších hodnocení, kterým není nic jiného, než to, zda je otestovaná strategie životaschopná a lze ji tak použít i v reálném tradingu, či nikoliv.
|

CFD, investice a daně
Každý rok stojí nejeden tradingový obchodník před složitou otázkou, zda je povinen podat daňové přiznání k příjmům plynoucích z tradingu, či ho naopak podávat vůbec nemusí. Zdanění příjmů z tradingu je záležitostí, která často vyžaduje podat daňové přiznání ve všech případech, tedy i když jsou obchodníci celkově ve ztrátě, a proto není žádnou výjimkou, že obchodníci tuto svou povinnost často zanedbají. Kdo a kdy je povinen podávat daňové přiznání, či jak velké zdanění zisků je možné očekávat, tak na tyto otázky se budeme dnes snažit odpovědět zde v našem článku.
|

Je brexit započítaný v kurzu libry?
Březen 2019 měl být tím rozhodným okamžikem, kdy se cesty Velké Británie a zbytku Evropy rozdělí, a uvrhne obchod mezi ostrovy a kontinentální Evropou do nejistoty s negativními důsledky pro britskou ekonomiku i libru. I přes značnou nepřehlednost a roztříštěnost londýnského parlamentu však volatilita na libře zůstává nízká a k žádnému dalšímu propadu kurzu měny již nedochází.
|

Konec roku na trzích: Jak se připravit na výkyvy v prosinci?
Prosinec je na trzích zvláštní měsíc. Na jedné straně přináší příležitosti, na druhé straně vyžaduje obezřetnost. Jaké faktory ovlivňují trhy v posledním měsíci roku a jak se jako trader připravit na možnou zvýšenou volatilitu?
|

Veselého Silvestra, Šťastný Nový rok a...
...a posledná seansa v roku 2020, ktorú som zrealizoval v stredu (30. decembra 2020). Musím konštatovať, že tak opatrný a disciplinovaný som pravdepodobne nebol ani jeden krát, počas práve sa končiaceho roku. Obchodovanie v tomto roku som chcel ukončiť ziskom. Jednoznačne som mienil vstúpiť s dobrým pocitom do ďalšieho obdobia. Podarilo sa. Zisk bol skutočne len „symbolický Pozn. 1.“, ale myslím, že to „stálo za to“.
|

Multitimeframe analýza: 17.5.2024 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
|

Zapomenutá alternativní investice
Do čeho v dnešní době chcete investovat? Nemovitosti, akcie a stále i dluhopisy nenabízejí slušný výnos. Když investujete v zahraničí, stále nad Vámi visí strašák posilující koruny, která jen letos ubrala z eurových aktiv 6 %, o dolarových ani nemluvě. Jak tedy nastavit portfolio?
|

Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/CAD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Královský pár v pátek potvrdil protitrendovou Price Action. Cena měnového páru USD/CAD se nachází na důležitém supportu a stejně tak cena měnového páru GBP/JPY.
|

Ponziho schéma – co dělat, aby člověk nenaletěl
V minulém blogu jsem rozebírala, co vede k tomu, že lidé se znovu a znovu nechají oklamat a dají své peníze do „investic“, které jsou založené na podvodném Ponziho schématu. Dá se před podobnými „investicemi“ ochránit a nenaletět? Věřím, že z velké části ano. A co pro to můžete konkrétně udělat, je tématem dnešního blogu.
|

Akciový trh má nového krále!
Posledních přibližně 5 let se v čele žebříčku o největší americkou společnost z hlediska tržní kapitalizace střídaly dva hráči, kterými byl Microsoft a Apple. Ještě v roce 2019 byl podobně velký i Amazon, avšak od té doby dominoval většinu času Apple, který jako první překonal hranici tržní kapitalizace 1, 2 a také 3 bilionů USD. Big tech má ale nyní nového lídra a je jím Nvidia! Jak se výrobce čipů na toto místo dostal? A má ještě potenciál růstu?
|

Euro se bojí Trumpa
V rámci své silné vyjednávací pozice pohrozil v červnu Donald Trump Evropské Unii, že uvalí 20 % cla na dovoz automobilů do Spojených států. Žádná cla se zatím nezavedla, euro si ale výhrůžky bere velmi osobně a pro jistotu zůstává na pohodlnější slabší straně.
|

Ako hlboko môže klesnúť DAX 30?
Trhy reagujú na koronavírus celkom výrazne a niet sa čomu diviť. Úrady robia všetko preto aby zastavili šírenie tejto nákazy, čo sa už viditeľne odráža na ekonomike. Mnoho ľudí sa dostáva do karantény a nepracuje, tovar stojí na mieste a začínajú sa rátať straty. Ako hlboko môže počas obdobia koronavírusu klesnúť index DAX 30?
|

Obchodování průrazů - zadávání pokynů
V několika předchozích příspěvcích jsem se věnoval jednotlivým částem, ze kterých je poskládána moje obchodní strategie vycházející z průrazů časových pásem. Dnes bych na to rád navázal a věnoval se zadávání obchodních příkazů.
|

Nevědomost a duplicita nikdy nezvítězí
Představte si trading jako žebříček nějákého sportu, řekněme tenisu - kde každý hráč na světě je podle výsledků (obraz jeho píle), zařazen na příslušné místo. Někdo je číslo 1, někdo 1500...
|

Indikátory a oscilátory – pomocníci?
Pamatuji si, jak jsem v začátcích svého obchodování hledal a zkoušel kde co, co by mně pomohlo dlouhodobě a hlavně profitabilně fungovat na FOREXu. Četl jsem o nejrůznějších přístupech, strategiích, o všemožných pomůckách, které by mně mohly téměř zaručeně pomoci a vzpomínám si, že jsem byl celý říčný najít něco, co mi bude potvrzovat má správná rozhodnutí vstoupit do obchodu a tím pádem je budu mít všechny ziskové a žádné ztrátové.
|

Praktická ukázka: Pěkný začátek roku pokračuje
V minulém díle jsem si tak trochu přivlastnil přísloví o vstupu do nového roku a návazné úspěšnosti. A musím říct, že zatím to funguje. Další týden, který přinesl dva obchody, přičemž oba byly nejen klidné, ale také dopadly docela pěkně.
|

Riziko si hraje s měnami
Hrozba rozšíření pandemie s dalekosáhlými důsledky pro globální ekonomiku a poptávku po průmyslových komoditách stále obchází finanční trhy. Situace v ohnisku v centrální Číně se sice začala stabilizovat, ale nová nakažení po desítkách hlásí Jižní Korea i Itálie a země začaly ihned situaci řešit omezením pohybu osob.
|

Past na býky
Ani přes zvýšení úrokových sazeb hlavními centrálními bankami nebo varování jejich představitelů, že inflační epizoda zdaleka není za námi, se investoři hrnou do nákupů rizikových aktiv jako v období, kdy byly úroky nulové. Základní poučka akciových trhů říká: „Nebojuj s Fedem!“ Pokud americká centrální banka pro své cíle potřebuje zchladit sentiment a poslat ceny aktiv níže, tak na to má dostatek nástrojů, aby se tak ve finále stalo.
|

Ripple je v moci prodejců
Stav kryptoměnového trhu je zpočátku dubna poněkud nejednoznačný. Rizika jsou velká a v investorech vyvolávají nejistotu, zda se do nakupování krypto aktiv pouštět. Samotný Ripple z pohledu technické analýzy stále oslabuje a hlavní trend je klesající. To potvrzuje jak časový rámec D1, tak některé z indikátorů.
|