Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Ropa WTI môže padnúť až na 70 USD
Energetická kríza spôsobila masívny nárast cien energií, najmä ropy a plynu. Zatiaľ čo ropa je stále považovaná za drahú, v skutočnosti klesá a očakáva sa, že bude naďalej klesať.

Žhavá debata letošního roku: Měly by burzy kryptoměn mít jističe? Pro a proti
Navzdory globální pandemii trh s kryptoměnami nikdy nespí. Nicméně často nevídané rudé apokalyptické svíce již nejsou tím samým fenoménem, kterým byly v roce 2014. S příchodem derivátů a velkých pák se trh s kryptoměnami proměnil na Divoký západ, kde veškeré pojištění a snaha o kultivaci prostředí jde stranou. Ve světě kryptoměn se s příchodem pandemie koronaviru rozvířila debata o tom, zda by burzy kryptoměn jako je Binance a BitMEX měly mít jističe, které by obchodování v případě volatility zastavily.


Co půjde nahoru spolu s ropou?
Víkendový útok na saúdskoarabské ropné kapacity rozšířil diskuze ohledně možného prudkého zdražení ropy. Nyní jsou zastaveny exporty z království převyšující 5 milionů barelů denně, což je zhruba 5 % světových dodávek a zároveň více než těžba čtvrtého největšího producenta, Iráku. Vysoká citlivost cen na produkci by pak při déletrvajícím výpadku mohla znamenat zdražení ropy o desítky procent.

Tento týden a 45 hodin nejistoty
Máme před sebou náročný obchodní týden, který bude v režii mnoha důležitých fundamentálních událostí. Na některé z nich dokonce trpělivě čekáme celý tento rok.

Lehká ropa (WTI): Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu lehkou ropu (WTI) a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

VIDEO: 🔴 Kdy praskne akciová bublina a vyplatí se ještě investovat do Big Tech akcií? 🚀
Investování do Big Tech společností: Kdy praskne akciová bublina? Vyplatí se ještě investovat do Big Tech akcií? Na to se podíváme v dnešním videu.

Spotřebitelská důvěra v USA dál klesá, trhy vyčkávají na summit EU
Včera jsme se dočkali z USA výsledků spotřebitelské důvěry, která klesala již čtvrtým měsícem v řadě a potvrdila tak, že americká ekonomika i nadále zpomaluje.


Kdy tato euforie skončí?
Americká ekonomika upaluje vpřed a nadále zvyšuje své tempo. Předstihový index ISM ze sektoru služeb, které reprezentují více než 80 % produktu Spojených států, se dostal na historicky nejvyšší hodnotu 61,6. To znamená, že spotřeba domácností by měla vykazovat svižné tempo i v poslední čtvrtletí tohoto roku a optimistické predikce o celkovém růstu HDP mezi 3-4 % zřejmě nebudou lichá. Tato čísla samozřejmě nenechala v klidu finanční trhy, kde znovu kraloval dolar, americké akcie a překvapivě i ropa.

Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry
Trio centrálních bank, japonská centrální banka (BoJ), Evropská centrální banka (ECB) a americká centrální banka (Fed) dosud tahalo za jeden konec. Všechny tři banky využívaly nestandartních měnových nástrojů (program kvantitativního uvolňování (QE)) k povzbuzení růstu cenové hladiny a dosažení 2procentního inflačního cíle. V absolutních číslech se bilance bank vzájemně příliš nelišily. Dokonce v dubnu letošního roku dosáhly přibližně stejné hodnoty kolem 4,5 bilionu dolarů. Poté se však křivky postupně rozcházejí. Zejména díky pokračujícímu programu QE v Japonsku a eurozóně, zatímco Spojené státy od roku 2015 už svou bilanci nenavyšují.

To jsem tedy nečekal
Někdy se člověk dočká něčeho, co by si za normálních okolností nedovedl představit. Myslí si, že se pohybuje v prostředí, kde fungují přírodní zákonitosti, a že lidé se chovají tak, jak se chovali desítky roků předtím. Až se potom stane, že se vedle něj objeví trader, který nikdy traderem být neměl, respektive nechtěl.

Všímavosť nefunguje, teda aspoň pre väčšinu obchodníkov nie - tu je dôvod
Najprv mi dovoľte vysvetliť svoje schopnosti. Cvičím prax všímavosti 40 rokov súbežne s tým, že som maklérom / obchodníkom na agresívnych trhoch. Neriadil som sa normou ísť na kurz alebo čítať knihu o svojpomoci ale riadil som sa vnútorným inštinktom a potom som si slúbil zmeniť sa.

Emoce - Skrytí zabijáci tradingových účtů
Dnešní uspěchaný svět je plný emocí, se kterými se ne každý dokáže patřičně vypořádat a výjimkou bohužel není ani náš oblíbený svět tradingu. Proto dnešní téma, jak už i název napovídá, se zase pro jednou bude týkat psychologie, zvláště pak různých typů emocí, které pokud se obchodníci opravdu nenaučí ovládat, či s nimi správně pracovat, tak nakonec bývají při tradingu takovým rizikem, jež si pak často vybírá svou nelítostnou daň. Strach, chamtivost a několik dalších aspektů, tak to je to, čím se tu dnes budeme zabývat.

AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

INVESTIČNÍ GLOSA: Apple ustoupil Trumpovi a představí iPhony dřív. Co to znamená pro cenu?
Kalifornského giganta Apple v pondělí čeká vrchol sezóny – firma představí novou vlajkovou loď mezi iPhony a další produkty. Co to znamená pro ceny akcií nejhodnotnější společnosti světa? A proč i takový gigant musel ustoupit předvolebnímu dění v USA?

Proč upadly akcie Apple v nemilost u Warrena Buffetta?
Dlouho platilo, že nákupem akcií Berkshire Hathaway si investor nepřímo pořídil velký balík akcií Apple. Donedávna právě akcie Apple tvořily přes 50 % celého Buffettova portfolia. Již ve čtvrtém čtvrtletí se legendární investor rozhodl prodat přes 10 milionů akcií Apple. Tento prodej zrychlil v prvním čtvrtletí, kdy se Buffett rozhodl prodat přes 116 milionů akcií. To je opravdu velký skok.

Změní kryptoměny svět?
Kdyby mi před rokem někdo řekl, že si někdy koupím nějakou kryptoměnu, tak bych se mu asi vysmál. Proč bych si kupoval něco, co má v názvu měna a přitom se to defacto nedá použít k placení? Respektive dá, ale s tak pomalým zpracováním transakcí a poplatky klidně i v řádu několika jednotek dolarů, že by to pro většinu lidí nedávalo smysl. Dalším argumentem by mohlo být, že se nejedná o měnu, ale o uchovatele hodnoty, stejně jako například zlato. To je sice dobrý argument, ale nebyl by to pro mě dostatečný důvod k investici.

Aktuální cenové patterny na týdenních časových rámcích
Dnešní blog technické analýzy je věnován aktuálním cenovým formacím na týdenním časovém rámci. GBP/AUD dokončil pattern hlava-ramena, AUD/CHF nabízí trojitý vrchol a EUR/CAD je po breakoutu klesajícího klínu. Jako obvykle popíši současnou situaci, nastavím mantinely pro možný obchod a nezapomenu ani na vhodnou S/R úroveň pro jeho ukončení.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, USD/CAD a EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.