Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Býci dokázali uzavřít cenový odskok (gap) indexu S&P 500
Index S&P 500 navázal na růst z předchozího týdne a do středy prodlužoval růstovou sérii. Ve čtvrtek oslabil, ale pátečním výrazným růstem potvrdil druhý ziskový týden v řadě, tentokrát s "cenovkou" +1,31 %.

Americký dolar se nedá zastavit
Poptávka po americkém dolaru nevychladla ani včera a stlačila měnový pár EUR/USD dále do blízkosti letošních minim. A to i přesto, že průmyslová produkce v USA klesla už třetím měsícem po sobě a naopak německý předstihový index ZEW překonal očekávání.

Co stojí za pádem technologických akcií?! | Investiční Memento #80
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 80. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.2.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
Akciové trhy od konce minulého týdne lehce oslabily, index S&P 500 se z hodnot kolem 2.070 bodů posunul dolů ke 2.050 bodům. Trhům nepomohlo oslabení ropy. Ta nyní vypadá, že chce o pár dolarů posílit. Na ropě tento týden vyšly 2 pozitivní zprávy = nižší zásoby v USA a prohlášení kuvajtského ministra o pravděpodobné dohodě na schůzce ropných producentů 17. dubna. Další růst ropy by podpořil i akciové indexy, S&P 500 by mohl překonat 2.000 úroveň a otestovat historická maxima.

Čína ve velkém prodává dolary
Zpomalení čínské ekonomiky a s tím související nedůvěra zahraničních investorů prudce zvyšuje odliv spekulativního kapitálu z Číny. Ten musí čínská centrální banka (PBoC) kompenzovat prodejem svých devizových rezerv, aby zabránila oslabení čínského jüanu (CNY). Za poslední rok tak čínské rezervy, které jsou zdaleka největší na světě, klesly o 440 mld. USD a tempo poklesu se v poslední době zvyšuje.

Multitimeframe analýza: 26.1.2023 COFFEE
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD a EUR/CAD
Je neděle. Vhodný čas k přípravě na nadcházející obchodní týden. V dnešním blogu opět ukáži měnové páry, které z mého pohledu nabízejí nejzajímavější Price Action. Na měnovém páru NZD/USD se chystá breakout konsolidace a EUR/CAD přešlapuje na dlouhodobém supportu. Očekávám reakci.

GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Fundamentální analýza kryptoměn – úvod a přehled (1. díl)
Tento článek poskytuje základní přehled o kryptoměnách, včetně tržní kapitalizace, likvidity a volatility. Dále se zaměřuje na populární kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum, vysvětluje technologické inovace jako Blockchain, NFTs, Smart Contracts a Lightning Network. Závěrem zdůrazňuje důležitost fundamentální analýzy pro investory v kryptoměnách.

S&P 500 napravil část ztrát, k dominanci býků je ale daleko
Z propadu o 6 % v předchozím týdnu index S&P 500 díky zisku 2,03 % lehce ubral, i tak ale březen a celé první čtvrtletí zakončil ve ztrátě.

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?
Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.

Příležitosti na měnách emerging markets
Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.

Evropa: V čem je tedy problém?
Navážu na článek o Evropě, ve kterém jsem psal o tom, že být v něčem nejlepší v určité době, nejčastěji v minulé, neznamená, že člověk bude stejně dobrý, anebo lepší v době budoucí. Pokud si někdo neuvědomí, že dobrá minulost není zárukou dobré budoucnosti, bude jednou plakat. Mimochodem, toto je nutné brát v úvahu při investování do evropských firem.

Britské libře pomáhá Donald Trump
Americký dolar, který byl v předvolebním klání značně nervózní z rétoriky Donalda Trumpa a často s vyššími šancemi republikánského kandidáta oslaboval, už několik hodin po vyhlášení výsledků prudce obrátil a nakonec zakončil týden se slušnými zisky, které stáhly měnový pár EUR/USD na nejnižší hodnoty od ledna tohoto roku.

Čo môžeme očakávať v roku 2020 od akciových trhov?
Rok 2019 bol pre akcie a akciové indexy veľmi dobrý kde si väčšina akciových indexov pripísalo dvojciferné zisky. Napríklad S&P 500 cez 25% a DAX 30 viac ako 20%. Sú takéto rasty udržateľné? Dlhodobý priemerný ročný výnos S&P 500 je cca 10% a rok 2019 sa dá považovať za veľmi nadpriemerný.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, GBP/USD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru cena minulý týden konsolidovala na významné S/R úrovni. Několik týdnů tvoří konsolidaci i další měnový pár GBP/USD. Naopak k vyšším hodnotám míří křížový pár EUR/NZD.

Prop Trading v roku 2025 (časť 3.)
Prop Trading je aktuálne všadeprítomný element, ktorý sa v segmente tradingu rozrastá viac a viac. Pomerne rýchlo pribúdajú firmy, ktoré ho ponúkajú a lákajú záujemcov na vidinu výnosného ohodnotenia ich tradingových schopností. Aký teda vlastne je? Otestujme to spoločne. Rozhodli sme sa, že spustíme dve ostré výzvy u dvoch rôznych brokerov a ukážeme Vám ako sa nám darí.

Typické obchodné chyby
Každý z nás, chce mať na konci obchodného obdobia, dôvod k spokojnosti. Nielen z dôvodu dodržania risk manažmentu, ale aj pri pohľade na svoj kapitál. Poďme sa spolu pozrieť, na často sa opakujúce, ale o to závažnejšie chyby, ktorým sa môžeme pomerne ľahko vyhnúť. Svoj pôvod, resp. základ, majú v metodológii nášho myslenia a preto je možné s nimi pomerne ľahko „pracovať“.

Týdenní výhled - 7. týden (Dolarová rally a stagnující indexy)
Akciové indexy po několikadenní rallye pouze stagnovaly a pozornost obchodníků se přesunula na devizové trhy, kde nekompromisně odepisoval předešlé zisky americký dolar. Ten pomohl euru zpět nad 1.21 a libře na nejvyšší úrovně od dubna 2018. Zajímavá však byla situace také na komoditách, kde rychle posiluje ropa a na nižší úrovně se naopak posouvá zlato.