Sobota 23. listopadu 2024 09:26
reklama
Purple trading AI
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
CapXmaster

Americké banky s obrovským přebytkem kapitálu

04.07.2017 10:17  Autor: Globtrex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Mezi své akcionáře banky v USA rozdělí desítky miliard dolarů a následně odkoupí část akcií.

V poslední době prošlo všech 34 sledovaných amerických bank zátěžovými testy centrální banky Federal Reserve. Zjištěný nadbytek kapitálu, který byl vytvořen v předchozích letech, umožní americkým bankám vyplatit akcionářům o mnoho vyšší dividendy a odkoupí část svých akcií. Bank of America zvýší čtvrtletní dividendu o 60 % a odkoupí své akcie za 13 miliard dolarů.

Šest největších bank

Jedná se o Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley, JP Morgan Chase a Wells Fargo. Šest největších bank včele s Goldman Sachs, chce v příštích čtyřech čtvrtletích vyplatit akcionářům asi 100 miliard dolarů. Akcionáři amerických bank dostanou i vyšší dividendy. Poprvé za posledních 7 let prošlo všech 34 velkých amerických bank zcela úspěšně zátěžovými testy centrální banky. Jejich obrovský nadbytek volného kapitálu rozdělit více peněz mezi jejich akcionáře nejen na dividendách, ale formou zpětných odkupů akcií.

Testování s úspěchem, budou dividendy i odkup akcií

Banky si v posledních letech vytvořily dostatečnou rezervu a jsou odolné proti možným otřesům na finančních trzích. Každoroční testování odolnosti bank spustila v roce 2011 centrální banka se snahou předejít opakování finanční krize z let 2008 a 2009. Bank of America je druhá největší americká banka podle výše aktiv. Oznámila zvýšení čtvrtletní dividendy o 60 % na 12 centů. Finanční instituce dostala od FED svolení k odkupu svých akcií za 12,9 miliardy dolarů. Je to mnohem více než v předešlých letech. Morgan Stanley vzroste dividenda z 20 na 25 centů a banka odkoupí akcie za 5 miliard dolarů.

Banky rozdělí víc, než vydělají

Některé banky rozdělí v nadcházejících čtvrtletích mezi své akcionáře více kapitálu, než kolik si za stejné období sami vydělají. Citigroup vyplatí formou dividend a zpětných odkupů 18,9 miliardy dolarů, což je 132 % odhadovaných zisků. Velmi příznivě na tyto výsledky zátěžových testů a následně oznámené plány na distribuci kapitálu již zareagovaly po závěru obchodování také akcie bank. Cenné papíry Bank of America a Citigroup o více než 2 % posilují.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americké akciové trhy zkraje obchodování klesají
    Do 20:05 GMT + 3 klesl Dow Jones Industrial Average o 58,20 bodů, resp. 0,17 %, na 34 098,49 bodů, S&P 500 spadl o 21,61 bodů, resp. 0,52 %, na 4 142,39 bodů a Nasdaq Composite se propadl o 109,91 bodů, resp. 0,91 %, na 12 003,88 bodů.
  • Americké akciové trhy ztrácely pod přílivem negativních zpráv
    Akciové trhy ve Spojených státech nezahájily svůj zkrácený obchodní týden zrovna příliš optimisticky. Dow Jones poklesl o 1,2 %, S&P 500 ztratil 1,4 % a technologický Nasdaq oslabil dokonce o 1,9 %. Za těmito poklesy stojí kombinace hned několika negativních zpráv. Tou první je, že americké trhy vstřebávaly zprávy o nejpomalejším růstu čínské ekonomiky od roku 1990. Další negativní zpráva přišla od Mezinárodního měnového fondu, který již podruhé za poslední tři měsíce snížil své odhady růstu světové ekonomiky na 3,5 % v letošním a 3,6 % v příštím roce. Do třetice se vyskytly spekulace o tom, že Američané odmítli přípravné jednání s čínskou protistranou, které se mělo konat tento víkend. Mělo předcházet hlavnímu jednání, které je plánované na konec ledna a bude se ho účastnit vrcholný čínský představitel Liu He. V průběhu dne však spekulace o odmítnutí přípravného jednání vyvrátil hlavní ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow.
  • Americké akciové ukazatele v pátek a na konci týdne klesly
    Index Dow Jones Industrial Average klesl o 232,85 b. (0,68 %) na 34 079,18 b. Standard & Poor's 500 se snížil o 31,39 b. (0,72 %) na 4 348,87 b. Nasdaq Composite klesl o 168,65 b. (1,23 %) na 13 548,07 b.
  • Americké banky budou moci spravovat kryptoměny
    Americký bankovní regulátor informoval, že se snaží poskytnout jednoznačná pravidla pro banky a jejich klienty, kteří chtějí kryptoměny držet, kvůli rychle se rozvíjejícímu trhu.
  • Americké banky dosahují výborných výsledků, daří se i dolaru
    Americká banka Goldman Sachs dnes zveřejnila překvapivě dobré hospodářské výsledky. Její zisk stoupl za druhé čt...
  • Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu
    Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
  • Americké banky rastú vďaka pozitívnym výsledkom stresových testov Fedu
    Banky sú jednou z najvýkonnejších skupín akcií počas dnešného obchodovania na Wall Street. Zlepšenie sentimentu voči sektoru je výsledkom včerajšieho oznámenia Fedu. Federálny rezervný systém zverejnil výsledky záťažových testov pre 23 amerických bánk, ktoré ukázali, že banky sú schopné vyrovnať sa s globálnou recesiou. Presnejšie povedané, výsledky ukázali, že banky dokopy sú schopné vydržať straty až 474 miliárd dolárov. Nie je prekvapením, že sa americkým bankám podarilo zvládnuť záťažové testy Fedu. Tentokrát to však bolo o niečo dôležitejšie. Prečo? Fed zaviedol limity pre americké banky po pandémii koronavírusov, ktoré im bránili vo vyplácaní dividend a uskutočňovaní programov spätného odkupu akcií. Pretože výkonnosť tohto odvetvia v rámci záťažových testov preukázala silnú odolnosť, Fed uviedol, že limity na dividendy a spätné odkúpenie sa môžu skončiť po 30. júni. Dnešná solídna výkonnosť bankového sektora sa preto dá odôvodniť očakávaním investorov, že sa obnoví distribúcia kapitálu akcionárom.
  • Americké banky reportujú solídne výsledky, klesá však záujem obchodovať
    Výsledky veľkých amerických bánk za druhý kvartál pokračujú v pozitívnom tempe, avšak jedna divízia robí bankám problémy.
  • Americké banky rostou 📈 Výsledky JPMorgan a Wells Fargo překonaly očekávání
    Největší americké banky JP Morgan&Chase (JPM.US), Wells Fargo (WFC.US) a Citigroup (C.US) vykázaly za 1. čtvrtletí finanční výsledky, které překonaly očekávání analytiků z Wall Street. Dobré výsledky zmírnily obavy z bankovní krize a akcie těchto společností před otevřením burzy posilují. Akcie JP Morgan posílily o téměř 6 %, Wells Fargo o 4 % a Citigroup se v předobchodní fázi obchodování obchodovala o 2 % výše. Banky zároveň stanovily vyšší rezervy na úvěry, což signalizuje opatrnost ohledně dopadu zpřísnění opatření Fedu na ekonomiku a finanční zdraví některých klientů.
  • 🔴 AMERICKÉ BANKY SE PŘIPRAVUJÍ NA KRIZI ❌ Lidem dochází peníze, ekonomika se ochlazuje
    Týdenní videokomentář: akcie, indexy, Forex, komodity a kryptoměny.
  • Americké banky tento týden zahájí výsledkovou sezónu na Wall Street
    První čtvrtletí roku skončilo, a tak nastal čas pro zahájení maratonu výsledků na Wall Street. Jako obvykle budou jako první reportovat finanční výsledky za období leden až březen 2023 velké americké banky. Ačkoli výsledky budou bedlivě sledovány, pozornost se možná více zaměří na doprovodné komentáře, zejména na dopad nedávných bankovních kolapsů na celý sektor.
  • Americké banky využívají likvidity Fedu
    Euro a libra pomalu klesají vůči dolaru. Důvodem je technická korekce, ke které obvykle dochází po prudkém nárůstu volatility. Mezitím se obchodníci připravují na nákupní horečku rizikových aktiv v důsledku opatrného postoje Fedu k měnové politice. Americké banky jsou stále více závislé na novém úvěrovém programu regulátora, který byl zaveden po krachu Silicon Valley Bank tento měsíc.
  • Americké banky získávají po příjmech za 3. čtvrtletí 📈 Výsledky JP Morgan, Wells Fargo, Citigroup 📊
    Americké banky JP Morgan, Wells Fargo a Citigroup všechny vykázaly vyšší než prognózované výsledky na straně zisku na akcii a tržeb, přičemž všechny tři nyní rostly v předotevřeném obchodování. Akcie Wells Fargo se obchodují téměř o 3 % výše, Citigroup získává téměř 2 % a JP Morgan přidává přibližně 1,5 %.
  • Americké bitcoinové ETF s novými rekordními přílivy 📈
    Včera zaznamenalo 10 amerických spotových bitcoinových ETF čistých přílivů 886,8 milionů dolarů, což pomohlo největší kryptoměně vrátit se zpět nad 70 000 dolarů. Včera bylo zlikvidováno více než 800 milionů dolarů v krátkých pozicích, ale stále není jasné, proč byly přílivy tak velké uvnitř fondů IBIT a Fidelity FBTC společnosti BlackRock. Některé spekulace signalizují, že perspektiva vytvoření burzy cenných papírů se sídlem v Texasu (Texas Stock Exchange) společnostmi Citadel Securities a BlackRock, která se bude „specializovat“ na produkty obchodované na burze, může pohánět trh, ale faktem je, že včerejší přílivy pravděpodobně ovlivnily některé velké kupce – navzdory slabosti na Wall Street a drahých kovů. Také slabší makrodata z USA (a amerického dolaru) mohou být spouštěčem očekávaného pivotu Fedu a klesajících výnosů státních dluhopisů, což může zvýšit poptávku po takzvaných rizikových aktivech.
  • Americké burzy prožily včera největší krach od roku 1987, obchodníci jsou nejvystrašenější v historii. Dnes lze ale sázet na prudký růst, koruna je nejslabší od roku 2015
    Klíčový ukazatel amerických burz, Standard & Poor’s 500, včera zažil svůj největší propad od krachu roku 1987. Akcie ztratily bezmála dvanáct procent a smazaly tak svůj zisk za rok 2019. Propadá se i česká koruna, je nejslabší od roku 2015.
  • Americké burzy zavřely s posílením o 5 %
    Americké burzy včera zavřely silnější o 5 %. Po silném růstu přišlo mírné zaváhání a závěrečný růst. Obchodování na amerických burzách vypadalo včera slibně.
  • Americké CPI stagnovalo, dnes přijde PPI
    Dnes dorazí červnový údaj o průmyslové výrobě v zemích eurozóny, která by podle odhadů měla meziročně narůst o 10,3 %. Tento na první pohled sympatický výsledek je ovšem do značné míry zkreslen efektem srovnávací základny z loňska, ve skutečnosti by ovšem znamenal snížení objemu výroby oproti květnu o 0,2 % a zároveň zvolnění meziroční dynamiky z přechozích 20,5 %. Podobně jako v České republice se i evropští průmyslníci nadále potýkají s nedostatkem výrobních vstupů, a právě červnová data by mohla napovědět, zda a do jaké míry se tento problém prohloubil. Vzhledem k úzké provázanosti s českými výrobci se bude jednat o důležitý signál i s ohledem na budoucí vývoj v tuzemsku.
  • Americké čísla z trhu s bývaním prekvapili. Na optimizmus je však priskoro.
    Dnešné čísla z amerického trhu s bývaním nepotvrdili zostupný trend. Nové vydané stavebné povolenia vzrástli v novembri z 1,27 mil. anualizovane na 1,33 mil., čo je najviac od apríla a začaté stavby domov z 1,22 mil. na 1,26 mil., čo je najvyššia úroveň od augusta a druhá najvyššia od mája. V oboch prípadoch sa pritom počítalo so stagnáciou.
  • Americké dáta z trhu práce pozitívne prekvapili, kanadské však ešte viac. USDCAD padá
    Keď to celé zhrnieme, tak kľúčový ukazovateľ – tvorba pracovných miest bol mimoriadne silný a ostatné sklamali len mierne, čiže pre dolár to bola pozitívna správa. Ten dnes posilňuje na väčšine párov, EURUSD klesol pod 1,14. A to aj napriek tomu, že z Nemecka a Francúzska dnes dorazili prekvapivo silné rasty priemyselnej výroby (písal som o tom viac TU). Naopak, slabá priemyselná výroba zrazila nadol libru, GBPUSD sa obchoduje pod 1,28.
  • Americké desetileté výnosy na historických minimech
    Na dluhopisovém trhu dochází v těchto dnech díky koronaviru ke vskutku pozoruhodné události. Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů dnes dosedly na 1,3 % a jsou na historicky nejnižších úrovních. Jsou nyní dokonce nižší, než v době masivní monetární expanze, kdy Fed snížil sazby na nulu a pumpoval na trhy likviditu v podobě kvantitativního uvolňování.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy