Sobota 21. prosince 2024 19:07
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Partner

Americké akciové ukazatele v pátek a na konci týdne klesly

21.02.2022 07:22  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics62132bbf67764.jpg

Index Dow Jones Industrial Average klesl o 232,85 b. (0,68 %) na 34 079,18 b. Standard & Poor's 500 se snížil o 31,39 b. (0,72 %) na 4 348,87 b. Nasdaq Composite klesl o 168,65 b. (1,23 %) na 13 548,07 b.

Dow Jones Industrial Average ztratil za týden 1,9 %, index S&P 500 1,6 %, Nasdaq Composite 1,8 %.

Dnes jsou americké trhy z důvodu svátku (Den prezidentů) zavřené.

Akcie společnosti Shake Shack Inc. během pátečního obchodování klesly o 4,1 %. Americký řetězec rychlého občerstvení ve čtvrtém čtvrtletí loňského fiskálního roku snížil čistou ztrátu na polovinu a zvýšil tržby o více než čtvrtinu, ale kvůli nejistotě na trhu nezveřejnil celoroční výhled.

Cena akcií společnosti Roku Inc. klesla o 22 %. Čistý zisk společnosti vyrábějící streamovací zařízení se ve čtvrtém čtvrtletí propadl o 65 %, zatímco odhad tržeb pro aktuální čtvrtletí zaostal za očekáváním analytiků.

Cena akcií společnosti Intel Corp. klesla o 5,3 %. Po uzavření trhu ve čtvrtek společnost zveřejnila výhled na rok 2022, který byl lepší, než očekával trh. Intel tak předpokládá, že jeho letošní zisk bude činit 3,5 USD za akcii při tržbách 76 mld. USD, zatímco prognózy odborníků oslovených agenturou FactSet hovoří o zisku 3,42 USD za akcii při tržbách 74,99 USD.

Generální ředitel společnosti Intel Pat Gelsinger poznamenal, že růst příjmů bude letos mírný a od příštího roku začne zrychlovat. Do let 2025–2026 se zvýší na 10–12 % ročně a do budoucna zůstanou dvouciferné.

Společnost Deere & Co, která v pátek zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí, ztratila 3 % navzdory dobrým výsledkům společnosti. Čistý zisk a tržby amerického výrobce zemědělské techniky v minulém čtvrtletí překonaly odhady trhu.

Cena akcií společnosti JPMorgan Chase & Co. vzrostla o 0,5 %. Finanční ředitel banky Jeremy Barnum vyjádřil přesvědčení, že JPMorgan může dosáhnout střednědobé návratnosti hmotného kapitálu (ROTCE) ve výši 17 %.

Barnum rovněž poznamenal, že tržby divize finančních trhů banky v prvním čtvrtletí pravděpodobně poklesnou o 10 %, avšak toto tempo poklesu bude nižší, než se očekávalo. Dále potvrdil, že JPMorgan plánuje v roce 2022 zvýšit kapitálové výdaje o 3,5 mld. USD, včetně investic do technologických projektů.

Z pohledu investorů by jedním z nejdůležitějších důsledků eskalace krize pro světovou ekonomiku mohlo být snížení nabídky ropy na trhu. Rusko je jedním z největších světových producentů tohoto druhu suroviny a případné sankce nebo jiná omezení by podle odborníků mohly vést k ještě výraznějšímu nárůstu cen.

V pátek zveřejněné statistické údaje o americkém trhu s bydlením byly lepší, než se očekávalo. Podle Národní asociace realitních kanceláří (NAR) se prodeje existujících domů v USA v lednu meziročně zvýšily o 6,7 % na 6,5 mil. domů. V prosinci se opětovné prodeje snížily o 3,8 % a činily 6,09 mil., a nikoli 6,18 mil., jak se dříve uvádělo. Odborníci v průměru předpovídali pokles o 1 % oproti dříve oznámenému údaji.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americké akciové trhy otevřely o 0,5–1 % níže
    Kvůli absenci důležitých statistik sledují investoři čtvrtletní a jiné korporátní zprávy, stejně jako prohlášení zástupců Fedu.
  • Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce
    Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
  • Americké akciové trhy si drží své zisky, posiluje i Evropa
    Konec minulého týdne znamenal pro americké akciové indexy další silně růstový den, celkově vyznívá minulý týden ale spíše smíšeně. Příchozí data o zaměstnanosti v nezemědělském sektoru podpořily akciové trhy v růstu. Čísla překonaly odhady o téměř 50.000 nově vytvořených pracovních pozic. Futures na index Dow Jones zakončil páteční seanci na ceně 19993 a předvedl vůbec nejlepší růstový den v roce 2017. Futures na technologický index Nasdaq zakončil obchodování na 5157,50 a benchmark index S&P 500 uzavřel týden na ceně 2291,00.
  • Americké akciové trhy si polepšily, rozšíření dovozních cel však stále hrozí
    Americký akciový trh umazal část svých předchozích ztrát a během včerejší seance si připsal 1,3 %. Podporou mu byly všechny sektory v čele s energetickými tituly, které si polepšily o 2,1 %. Naopak relativně nejméně se dařilo trojici segmentů telekomunikací, utilit a realitních developerů, jejichž zisky nepřesáhly jedno procento. Obchodování nepřineslo žádnou zprávu, která by trhy vysloveně povzbudila. Investoři tak zřejmě využili předchozí výprodeje k opětovným nákupům. Světlým bodem byly lepší než očekávané tržby společnosti General Motors, jejíž akcie vzrostly o více jak tři procenta, čímž tak podpořily apetit investorů po celém automobilovém sektoru. Technologický Nasdaq si polepšil o jedno procento, průmyslový Dow Jones přidal dokonce 1,7 %.
  • Americké akciové trhy vykazují silný pokles
    Ve středečním obchodování americké indexy hodně klesly. Účastníci trhu diskutovali o rostoucích cenách energií a také o vyhlídce silnější inflace v USA. Na čele seznamu poklesů byly cenné papíry z finančních, zdravotnických a spotřebitelských služeb.
  • Americké akciové trhy výrazně zlevnily, jak napětí mezi USA a Severní Koreou graduje
    Americké akciové trhy tento týden prošly vlnou výprodejů. Především čtvrtek byl pro všechny tři akciové indexy USA černým dnem. Dow Jones, který neúnavně přepisoval historická maxima, zlevnil o téměř 1 %. Námi sledovaný futures kontrakt (YM) se dostal až pod cenu 21.800 a smazal tak všechny zisky, které v předchozím týdnu nabral. Benchmark index S&P 500 oslabil o 1,4 % na něj navázaný futures (ES) se dostal až ke značce 2430. Technologický Nasdaq utrpěl nejvíce, když odepsal 2,1 % a futures kontrakt na Nasdaq 100 (NQ) se podíval až k ceně 5760.
  • Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index Dow Jones posiluje o 0,2 %, S&P 500 ztrácí 0,1 % a technologický Nasdaq klesá o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně daří sektoru zdravotní péče (-0,4 %). Nejlépe obchodní seanci zahájily výrobci spotřebního zboží (+0,5 %). O poznání horší situace je na evropských trzích. Hlavní index Stoxx 600 aktuálně odepisuje o 1,2 % své hodnoty. Nejhůře jsou na tom technologické firmy, když akcie těchto společností padají o 2 %.
  • Americké akciové trhy zažily v pondělí nejhorší den za poslední roky
    Po nezvykle klidném roku 2017 přišlo na amerických trzích tvrdé vystřízlivění. Začalo to minulý týden, kdy trhy pět dn...
  • Americké akciové trhy zkraje obchodování klesají
    Do 20:05 GMT + 3 klesl Dow Jones Industrial Average o 58,20 bodů, resp. 0,17 %, na 34 098,49 bodů, S&P 500 spadl o 21,61 bodů, resp. 0,52 %, na 4 142,39 bodů a Nasdaq Composite se propadl o 109,91 bodů, resp. 0,91 %, na 12 003,88 bodů.
  • Americké akciové trhy ztrácely pod přílivem negativních zpráv
    Akciové trhy ve Spojených státech nezahájily svůj zkrácený obchodní týden zrovna příliš optimisticky. Dow Jones poklesl o 1,2 %, S&P 500 ztratil 1,4 % a technologický Nasdaq oslabil dokonce o 1,9 %. Za těmito poklesy stojí kombinace hned několika negativních zpráv. Tou první je, že americké trhy vstřebávaly zprávy o nejpomalejším růstu čínské ekonomiky od roku 1990. Další negativní zpráva přišla od Mezinárodního měnového fondu, který již podruhé za poslední tři měsíce snížil své odhady růstu světové ekonomiky na 3,5 % v letošním a 3,6 % v příštím roce. Do třetice se vyskytly spekulace o tom, že Američané odmítli přípravné jednání s čínskou protistranou, které se mělo konat tento víkend. Mělo předcházet hlavnímu jednání, které je plánované na konec ledna a bude se ho účastnit vrcholný čínský představitel Liu He. V průběhu dne však spekulace o odmítnutí přípravného jednání vyvrátil hlavní ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow.
  • Americké banky budou moci spravovat kryptoměny
    Americký bankovní regulátor informoval, že se snaží poskytnout jednoznačná pravidla pro banky a jejich klienty, kteří chtějí kryptoměny držet, kvůli rychle se rozvíjejícímu trhu.
  • Americké banky dosahují výborných výsledků, daří se i dolaru
    Americká banka Goldman Sachs dnes zveřejnila překvapivě dobré hospodářské výsledky. Její zisk stoupl za druhé čt...
  • Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu
    Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
  • Americké banky rastú vďaka pozitívnym výsledkom stresových testov Fedu
    Banky sú jednou z najvýkonnejších skupín akcií počas dnešného obchodovania na Wall Street. Zlepšenie sentimentu voči sektoru je výsledkom včerajšieho oznámenia Fedu. Federálny rezervný systém zverejnil výsledky záťažových testov pre 23 amerických bánk, ktoré ukázali, že banky sú schopné vyrovnať sa s globálnou recesiou. Presnejšie povedané, výsledky ukázali, že banky dokopy sú schopné vydržať straty až 474 miliárd dolárov. Nie je prekvapením, že sa americkým bankám podarilo zvládnuť záťažové testy Fedu. Tentokrát to však bolo o niečo dôležitejšie. Prečo? Fed zaviedol limity pre americké banky po pandémii koronavírusov, ktoré im bránili vo vyplácaní dividend a uskutočňovaní programov spätného odkupu akcií. Pretože výkonnosť tohto odvetvia v rámci záťažových testov preukázala silnú odolnosť, Fed uviedol, že limity na dividendy a spätné odkúpenie sa môžu skončiť po 30. júni. Dnešná solídna výkonnosť bankového sektora sa preto dá odôvodniť očakávaním investorov, že sa obnoví distribúcia kapitálu akcionárom.
  • Americké banky reportujú solídne výsledky, klesá však záujem obchodovať
    Výsledky veľkých amerických bánk za druhý kvartál pokračujú v pozitívnom tempe, avšak jedna divízia robí bankám problémy.
  • Americké banky rostou 📈 Výsledky JPMorgan a Wells Fargo překonaly očekávání
    Největší americké banky JP Morgan&Chase (JPM.US), Wells Fargo (WFC.US) a Citigroup (C.US) vykázaly za 1. čtvrtletí finanční výsledky, které překonaly očekávání analytiků z Wall Street. Dobré výsledky zmírnily obavy z bankovní krize a akcie těchto společností před otevřením burzy posilují. Akcie JP Morgan posílily o téměř 6 %, Wells Fargo o 4 % a Citigroup se v předobchodní fázi obchodování obchodovala o 2 % výše. Banky zároveň stanovily vyšší rezervy na úvěry, což signalizuje opatrnost ohledně dopadu zpřísnění opatření Fedu na ekonomiku a finanční zdraví některých klientů.
  • 🔴 AMERICKÉ BANKY SE PŘIPRAVUJÍ NA KRIZI ❌ Lidem dochází peníze, ekonomika se ochlazuje
    Týdenní videokomentář: akcie, indexy, Forex, komodity a kryptoměny.
  • Americké banky s obrovským přebytkem kapitálu
    V poslední době prošlo všech 34 sledovaných amerických bank zátěžovými testy centrální banky Federal Reserve. Zjištěný nadbytek kapitálu, který byl vytvořen v předchozích letech, umožní americkým bankám vyplatit akcionářům o mnoho vyšší dividendy a odkoupí část svých akcií. Bank of America zvýší čtvrtletní dividendu o 60 % a odkoupí své akcie za 13 miliard dolarů.
  • Americké banky tento týden zahájí výsledkovou sezónu na Wall Street
    První čtvrtletí roku skončilo, a tak nastal čas pro zahájení maratonu výsledků na Wall Street. Jako obvykle budou jako první reportovat finanční výsledky za období leden až březen 2023 velké americké banky. Ačkoli výsledky budou bedlivě sledovány, pozornost se možná více zaměří na doprovodné komentáře, zejména na dopad nedávných bankovních kolapsů na celý sektor.
  • Americké banky využívají likvidity Fedu
    Euro a libra pomalu klesají vůči dolaru. Důvodem je technická korekce, ke které obvykle dochází po prudkém nárůstu volatility. Mezitím se obchodníci připravují na nákupní horečku rizikových aktiv v důsledku opatrného postoje Fedu k měnové politice. Americké banky jsou stále více závislé na novém úvěrovém programu regulátora, který byl zaveden po krachu Silicon Valley Bank tento měsíc.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank