Čtvrtek 21. listopadu 2024 15:04
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Partner
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap trade smarter

AUD na 5měsíčních minimech, JPY na 6letých minimech, pinbar na USD/CAD, analýza USD/CAD, USD/CHF a GBP/NZD

10.09.2014 11:40  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americký akciový trh reagoval včera negativně na zprávy, s nimiž přišla předchozí den sanfranciská pobočka Fedu. Ta ve svém průzkumu odhalila, že Wall Street očekává pomalejší a pozdější růst úrokových sazeb než samotná americká centrální banka (Fed). Bližší informace naleznete v našem včerejším článku. Dow Jones v reakci na tento průzkum včera uzavřel bez publikace důležitých makroekonomických dat 0,6 procenta v mínusu, S&P 500 oslabil o 0,65 procenta a technologický NASDAQ klesl o 0,87 procenta. V červených číslech dnes ráno otevřela i Evropa. Naopak japonskému akciovému indexu Nikkei se ve středeční seanci dařilo díky slábnoucímu jenu, který vůči USD klesl na 6letá minima.

Lídři třech hlavních politických stran Velké Británie dnes cestují do Skotska, aby přesvědčili tamní občany, ať zůstanou součástí Spojeného království. Předvolební průzkumy totižto stále častěji odhalují možnost, že Skotové budou příští čtvrtek hlasovat za samostatnost, v důsledku čeho britská libra oslabila vůči USD již o 3 procenta. Mark Carney, guvernér britské centrální banky (BoE), dnes vystoupí před ekonomickým výborem parlamentu, před nímž bude mluvit o ekonomickém výhledu a vývoji inflace v zemi v 15:45. Nicméně britská libra (GBP) je nyní primárně v režii blížícího se referenda o samostatnosti Skotska a makroekonomická data u jejího obchodování hrají až druhou roli. Směrem nahoru ji včera nedokázal pomoci ani Mark Carney, když jasně uvedl, že banka nyní plánuje zvýšit základní úrokovou sazbu do jara příštího roku. Rovněž uvedl, že ekonomika roste rychleji, než byla očekávání banky, která předpokládá již brzký růst reálných mezd.

Australský dolar (AUD) je již od pondělí pod silným prodejním tlakem hlavně vůči USD, díky čemuž následně oslabuje i vůči ostatním měnám. Důvodem je již zmíněná studie sanfranciské pobočky Fedu, která upozornila investory, že úrokové sazby v USA mohou růst rychleji a dříve než očekávají. Na tyto informace reagovaly výnosy amerických 10letých státních dluhopisů růstem z 2,3 na 2,5 procenta, čím se snižuje úrokový diferenciál mezi americkými a australskými výnosy ze státních dluhopisů, což je pro AUD negativní. AUD totiž lákal investory hlavně na vysoké úrokové výnosy (carry trade). Výnosy 2letých amerických státních bondů jsou u 3letých maxim dosažených letos v červenci na úrovni 0,590 procenta. Australskému dolaru v noci nepomohla ani informace, že spotřebitelská důvěra v září oslabila o 4,6 procenta ve srovnání se srpnem, kdy posílila o 3,8 procenta. Domácí spotřeba je přitom důležitým komponentem australského HDP, jako to již u anglo-saských ekonomik bývá. Hlavním důvodem jsou obavy spotřebitelů z vyšších daní a utahování státního rozpočtu. Pro AUD/USD je nyní klíčová hodnota 0,9175. Uzavření pod ní na denním grafu, by otevřelo australskému dolaru podle všeho cestu ještě níže. Zítra brzy ráno budou zveřejněna důležitá data z trhu práce Austrálie.

Americký dolar díky očekávanému dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb a následnému posílení výnosů z dluhopisů neposiluje jenom vůči měnám rozvinutých zemí, ale i vůči měnám rozvíjejících se zemí, a to nejvýrazněji vůči turecké liře nebo indické rupii. Silnější dolar nepomáhá ani zlatu, které se nachází u 3měsíčních minim a bojuje s rezistencí 1250.

Dnes v noci zasedá novozélandská centrální banka (RBNZ), od níž se neočekává změna úrokových sazeb. Existuje jenom 3 procentní šance, že by banka dnes v noci zvýšila základní úrokovou sazbu o dalšího 0,25 procenta. Po zasedání banky bude následovat tisková konference, na níž bude důležitý ekonomický výhled země z pohledu RBNZ a další nastínění růstu úrokových sazeb.

Makrokalendář pro dnešní den:

Měnový pár GBP/NZD  dnes vyplnil pondělní gap, čímž znovu otestoval spodní hranu kanálu, který podle všeho opustil a pomalu klesá pod trendový kanál. Britská libra je nyní pod silným prodejním tlakem kvůli referendu o samostatnosti Skotska. Cílem by se mohla stát hodnota z března letošního roku na úrovni 1,9100. Prodejní strategie nebude platná v případě, když GBP/NZD uzavře na denním grafu zpátky v kanálu.

Měnový USD/CAD včera uzavřel na denním grafu svíčkovou medvědí formací pin bar. Na 4hodinovém grafu lze vidět na Stochastiku medvědí divergenci. V případě, že by se formace pinbar potvrdila, pak lze dosáhnout cíle 1,08825. Úvaha o oslabení USD/CAD by nebyla platná v případě proražení silné rezistence 1,1050.

USD/CHF by si mohl na chvíli oddechnout od silného růstu a korigovat své zisky návratem k Fibonacciho hladině 23,6 nebo až 38,20, a to i  díky medvědí divergenci s oscilátorem Stochastik. Pohyb směrem na jih by znamenal korekci trendu, tedy riskantnější obchod. Jako bezpečnější varianta se jeví jít s trendem, tedy počkat si na korekci u zmiňovaných Fibonacciho úrovní a tam hledat možnost vstupu do dlouhých pozic. Navíc Fibonacciho hladina 38,20 je totožná s předchozí silnou rezistencí, kterou USD/CHF prolomil silnou býčí svíčkou, čímž potvrdil rostoucí trend. Návrat k tak důležité hladině a její opětovní testování by z pohledu technické analýzy dával smysl.

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • AUD/JPY by mohl nadále růst, jelikož technické signály zůstávají pozitivní
      AUD/JPY se od pátku snaží uzavřít nad 50denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA) na úrovni 98,25. Pár se setkává s pocitem déjà vu z července, kdy stejná linie vedla k medvědímu pokračování, ale tentokrát mohou mít býci štěstí na své straně.
    • AUDJPY klesá na třítýdenní minimum
      AUD/JPY se dnes obchoduje přibližně o 1 % níže, protože AUD je nejhorší měnou G10 a JPY je lídrem mezi hlavními měnami. AUD oslabuje po zveřejnění údajů o australském indexu spotřebitelských cen za 4. čtvrtletí 2023, které ukázaly zpomalení inflace z 5,4 % meziročně na 4,1 % meziročně (oček. 4,3 % meziročně). To následně zvýšilo tržní ceny pro snížení sazeb RBA, přičemž pravděpodobnost červnového snížení je nyní odhadována na 70 % oproti včerejším zhruba 50 %.
    • AUD/JPY. Přehled a analýza. Prodávající vs kupující. Kdo je silnější?
      Měnový pár AUD/JPY se již dva dny usilovně snaží přilákat jak prodávající, tak kupující. Poté, co australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) oznámila své rozhodnutí ohledně měnové politiky, spotové ceny nadále zaujímaly defenzivní pozici a obchodovaly se nad kulatou úrovní 104,00.
    • AUD/JPY testuje 21-EMA na 79,98
      AUD/JPY testuje 21-EMA na 79,98; prolomení pravděpodobně povede k dalšímu posílení. Dvojice dosáhla růstu 0.92% intraday a obchoduje se okolo 80.00.
    • AUD/JPY zaznamenává exponenciální pohyb
      AUD/JPY zaznamenává exponenciální pohyb od začátku června a zaznamenal devět zelených svíček za sebou. To je nepopiratelným potvrzením základní síly současného růstu, který tento pár vytlačil na nejvyšší úroveň od 14. září 2022. AUD/JPY se nyní pohybuje těsně nad úrovní 96,65 a medvědi se snaží najít vhodnou oblast k nastavení obrany.
    • AUD klesá kvůli minutes ze zasedání RBA, Čína prodává americké dluhopisy
      Australský dolar dnes ráno patří mezi nejvíce ztrátové hlavní světové měny, když na páru s americkým dolarem klesá o 0,2 %. Oslabení přišlo v reakci na zveřejnění minutes z minulého zasedání RBA. Měnověpolitický výbor se v zápisu shodl na tom, že je šance na snížení sazeb v budoucnu vyšší, než šance na jejich ponechání beze změny a znovu upozornil na význam trhu práce pro další rozhodování o sazbách. Co více, členové výboru upozornili na to, že úrokové sazby nejsou jejich jedinou zbraní v arsenálu. Co se samotného kurzu týká, členové RBA uvedli, že by snížení sazeb stlačilo kurz AUD níže a pomohlo tak australským domácnostem, i když by zároveň tento krok mohl poškodit střadatele. Závěrem jsme se z minutes dozvěděli, že největším rizikem zůstává další eskalace americko-čínské obchodní války a její dopad na globální a australskou ekonomiku. Aktuálně existuje podle tržního konsenzu 70% šance na snížení sazeb v srpnu a 90% do konce letošního roku.
    • AUD klesá na výsledcích z trhu práce
      Australský dolar dnes ztrácí nejvíce z hlavních světových měn v reakci na dnešní výsledky z pracovního trhu. Co více, AUD zůstává pod tlakem i díky mírnému zvýšení rizikové averze, které je patrné i na globálních akciových trzích.
    • AUD klesá v reakci na snížení sazeb
      Australská centrální banka dnes ráno rozhodla o snížení sazeb o 25 bazických bodů na 0,75 %. Naplnila tak většinový konsenzus analytiků, kteří se snížením sazeb počítali. V doprovodném komentáři banka uvedla, že dál očekává dlouhodobější období nízkých sazeb, i když nově dodala, že pozoruje opatrné odražení se australské ekonomiky ode dna. Tato věta zároveň signalizuje, že i když banka může sazby dál snižovat, jejich další snížení rozhodně není zaručené a lepší data by jej mohla efektivně vyloučit. Co se vývoje v domácí ekonomice týká, RBA hovořila hlavně o pozvolném růstu mezd a možném zpomalení růstu zaměstnanosti na trhu práce. Ekonomika má podle banky stále určitou míru nevyužité kapacity, která limituje růst inflace.
    • AUD klesá v reakci na zveřejnění minutes ze zasedání RBA
      AUD je dnes nejslabší měnou z koše hlavních světových měn. Důvodem je zveřejnění minutes ze zasedání RBA, které naznačily, že centrální banka uvažovala o možnosti snížení sazeb na svém zasedání začátkem tohoto měsíce. Banka ale zároveň také zmínila, že si je vědoma případných negativních dopadů nízkých sazeb především na míru úspor v ekonomice a na ekonomický sentiment. Banka dál uvádí, že je připravena měnovou politiku znovu uvolnit v případě, že si to bude ekonomická situace vyžadovat.
    • AUD kvůli výsledkům HDP klesá, šance na snížení sazeb RBA naopak znovu rostou
      Australský dolar je poslední dny jako na horské dráze. Od začátku týdne dokázal na páru s dolarem výrazně zpevňovat, a to nejen kvůli slabšímu dolaru, ale také díky zasedání RBA a jejímu relativně jestřábímu doprovodnému komentář (viz. náš včerejší článek z ranních hodin). Dnes se však situace mění a AUD část ze svých zisků odevzdává. Důvod? Nově příchozí makro v podobě výsledků HDP. To bohužel býky na AUD zklamalo, když australská ekonomika rostla v 3Q pouze o 0,4 %, zatímco konsenzus doufal v růst o 0,5 %. Meziročně pak Austrálie rostla v podle očekávání o 1,7 %, ale hlavně díky revizi výsledků za 2Q.
    • AUD/NZD
      AUD/NZD - tento měnový pár nalezl silnou podporu na 200-dma, možná změna, či korekce pouze za předpokladu, že ukončí a potvrdí pod křivkou.
    • AUD/NZD
      Měnový pár AUD/NZD se vrátil výše po krátkém poklesu pod 50-DMA na 1.1029, v současné době obchoduje kolem 1.1023. Zotavení v páru kryté pod 5-DMA na 1.1052, trend zůstává medvědí.
    • AUDNZD: Investiční doporučení Morgan Stanley
      Přinášíme vám další investiční doporučení pro obchodování na měnovém trhu, která přebíráme od největších světových bankovních domů. Morgan Stanley právě zveřejnila doporučení pro AUD/NZD.
    • AUDNZD: Kiwi v ztrátě i přes pozitivní inflační čísla
      Novozélandský dolar, přezdívaný i kiwi, se obchodoval v 0.35% vůči zelené bankovce a NZDUSD pár byl kolem úrovně 0.7275 během Londýnské seance. AUDNZD kros se pohnul výše a byl v zisku 0.2%, viděný při 1.0390.
    • AUDNZD: Kros na tříměsíčních maximech po několika datech z kalendáře
      AUDNZD kros se obchodoval v slušném zisku ve čtvrtek ráno a byl v plusu kolem 0.35%, přičemž se pohyboval při 1.0875 během Londýnské seance.
    • AUDNZD: Kros v zisku po datech protinožců
      AUDNZD kros se obchodoval v plusu cca 0.30% ve čtvrtek ráno a pohyboval se kolem 1.0660 během Londýnské seance. V noci bylo zveřejněno několik data z Austrálie a Nového Zélandu.
    • AUDNZD na silném supportu. Pomoci k jeho udržení by mohl i příznivý fundament
      Narazil jsem na zajímavý článek, který by mohl zaujmout i zdejší FX tradery. Týká se měnového páru AUDNZD, který se začíná přibližovat docela významné technické úrovni, od které se během června a v první polovině července nedokázal odpoutat a kterou již jednou testoval také v průběhu tohoto měsíce.
    • AUD/NZD. Nečekaná "odhalení" guvernéra RBA a novozélandské non-farm údaje
      Nový Zéland zveřejnil své klíčové údaje o trhu práce během středeční asijské seance. Zveřejněné údaje se ukázaly být kontroverzní, takže účastníci trhu na ně reagovali různě. Například obchodníci na páru NZD/USD reagovali pozitivně, i když byl růst páru omezený. Křížový pár AUD/NZD mezitím vzrostl: novozélandský dolar byl po zveřejnění pod tlakem a australský dolar získal určitou podporu od guvernéra RBA Philipa Lowea, který nečekaně připustil pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb během letošního roku. V důsledku toho křížový pár vzrostl na úroveň rezistence 1,0750 (horní linie ukazatele Bollinger Bands na denním grafu).
    • AUD/NZD. Novozélandský dolar je nebezpečný soupeř
      Australský dolar minulý týden v reakci na zveřejněné údaje o australském trhu práce posílil o 150 bodů. Zpráva překonala veškerá očekávání odborníků a odrážela oživení australské ekonomiky. Míra nezaměstnanosti v zemi klesla na 4,2 % a počet zaměstnaných vzrostl téměř o 65 000. Obě složky byly v zelených číslech. Australský dolar nezklamala ani inflace. Index spotřebitelských cen v Austrálii vyskočil na 1,3 % ve čtvrtletním vyjádření při předpokládaném růstu o 1,0 % a předchozí hodnotě 0,8 % a na 3,5 % v ročním vyjádření při předpokládaném růstu o 3,2 % a předchozí hodnotě 3,0 %. Index jádrové inflace (vypočítaný zkrácenou metodou průměru) vzrostl na 1,0 % mezičtvrtletně a 2,6 % meziročně, což je nejlepší výsledek od roku 2008.
    • AUD/NZD Pokračování silného uptrendu
      Kvůli odlišným měnovým politikám RBNZ a RBA vytvořil AUD/NZD silný uptrendový průlom nad konjunkcí M H3. Technicky, pokud se cena vrátí na 1,0750-75, měli bychom vidět další odskok na 1,0876. Nicméně, další uzavření nad 1,0876 by mělo pokračovat směrem k 1.0926 a 1.0944. Kolem 1.0950 bychom mohli vidět, že přicházejí krátkodobý prodejci, protože M H5 je nejsilnější měsíční odpor. Do té doby je možnost nakupovat
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    reklama
    Purple trading AI