Čtvrtek 23. ledna 2025 23:15
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding

Ethereum se snaží získat podporu Wall Street na pozadí pomalejšího růstu ve srovnání s bitcoinem

23.01.2025 19:48  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ethereum, kdysi považované za nejsilnějšího konkurenta Bitcoinu a blockchain připravený způsobit revoluci ve financích, nyní čelí kritice kvůli slabším výsledkům v porovnání s konkurencí. Zatímco Bitcoin a další kryptoměny v posledních měsících prudce rostly - zčásti díky podpoře prezidenta Donalda Trumpa -, Ethereum a jeho nativní token Ether se s nimi snažily držet krok. Za poslední rok cena Bitcoinu vzrostla o 160 %, zatímco Ether získal skromnějších 45 %.

Ve snaze získat zpět dynamiku podporují zakladatel Etherea Vitalik Buterin a nadace Ethereum Foundation nový startup, jehož cílem je podpořit atraktivitu Etherea na Wall Street.

Nová iniciativa na podporu Etherea

Vivek Raman, bývalý obchodník s dluhopisy ve společnostech Nomura Holdings a UBS Group, založil v New Yorku startup s názvem Etherealize, který je podporován finančními prostředky od Buterina a Ethereum Foundation. Zatímco finanční podrobnosti investice zůstávají nezveřejněny, společnost zahájila činnost tento měsíc s týmem osmi zaměstnanců. Etherealize plánuje prodávat Ethereum finančním institucím a vyvíjet nástroje, které bankám zpřístupní blockchain.

„Vzhledem k příznivému regulačnímu a technologickému prostředí je nyní ideální čas prosadit Ethereum u institucí,“ řekl Raman.

Klesající náskok Etherea

Ethereum bylo spuštěno v roce 2015 jako univerzálnější a sofistikovanější blockchain ve srovnání s Bitcoinem, který zavedl funkce, jako jsou chytré smlouvy pro komplexní finanční transakce. Významu dosáhl během kryptografického boomu v letech 2017 a 2021, přičemž Ether v těchto obdobích překonal Bitcoin v růstu ceny.

V poslední době však Ethereum zaostává s tím, jak se mění trendy v kryptografickém průmyslu. Rostoucí vnímání Bitcoinu jako vzácného aktiva podobného zlatu přitáhlo širokou pozornost, zejména po zavedení bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) v roce 2024. Zatímco ETF na ether byly schváleny loni v červenci, jejich spravovaná aktiva představují pouze desetinu ETF na bitcoin v USA.

K problémům Etherea se přidává i rostoucí popularita memecoinů. Zatímco Ethereum bylo kdysi blockchainem pro takové projekty, novější platformy jako Solana se prosadily díky rychlejšímu vývoji a přijetí. Například rodina Trumpových spustila na Solaně své mince $TRUMP a $MELANIA, což dále zvýšilo její význam. Za poslední rok hodnota Solany překonala hodnotu Etherea i Bitcoinu.

Čelit kritice a vytyčit cestu vpřed

Kritici vyčítali Ethereum Foundation, že nedokázala využít své výhody prvního hráče. Buterin v reakci na kritiku na sociálních sítích slíbil významné změny ve vedení nadace a jejích cílech, aby lépe odpovídaly současným požadavkům trhu.

Raman se domnívá, že Ethereum potřebuje silnější propagaci na Wall Street, aby se zdůraznil jeho potenciál. Jedním ze zaměření bude tokenizace - proces přeměny tradičních finančních produktů na digitální tokeny založené na blockchainu.

„Finanční instituce oceňují bezpečnost, spolehlivost a prověřenou historii,“ řekl Raman. „Ethereum je jediný blockchain s desetiletou historií, jasnými regulačními pravidly a odolností, který tyto požadavky splňuje.“

Výhled do budoucna

Příznivci Etherea zůstávají ohledně jeho budoucnosti optimističtí, a to i přes nedávné problémy. Díky iniciativám, jako je Etherealize, a příslibům strukturálních změn v rámci nadace Ethereum Foundation se tento blockchain snaží znovu získat svou vedoucí roli v oblasti kryptoměn. Zaměřením se na institucionální investory a využitím svých zavedených zkušeností Ethereum doufá, že se mu podaří zmenšit náskok Bitcoinu a překonat nově vznikající konkurenty, jako je Solana.

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ethereum roste o 5 % díky přílivu kapitálu do ETF 📈
    Ethereum dnes posiluje o 5,5 %, přičemž překonalo hranici 3 800 USD, protože investoři pomalu přesouvají svou pozornost z Bitcoinu na Ethereum ETF. ETF na Bitcoin zaznamenaly minulý týden čisté odlivy ve výši 457 milionů USD, zatímco ETF na Ethereum se sídlem v USA přilákaly čisté přílivy ve výši téměř 279 milionů USD. Tento významný posun na trhu může naznačovat, že Ethereum by mohlo znovu „vést“ alt-sezónu, protože Wall Street se stále více zapojuje do dynamiky trhu a zaměřuje pozornost na kryptoměny „mimo Bitcoin“.
  • Ethereum roste rychleji než bitcoin
    Hlavní kryptoměny v pátek vykázaly zisky, protože dobré výsledky společnosti Amazon zvýšily důvěru v technologické akcie, které v posledních měsících do značné míry sledovaly digitální tokeny.
  • Ethereum se i přes spekulace Bloombergu stále pohybuje pod $1700
    Druhé největší kryptoměně se nepodařilo dohnat většinu klesajícího pohybu za posledních 24 hodin, ačkoli anonymní zdroje citované agenturou Bloomberg naznačily, že SEC může být blízko schválení ETF pro futures v říjnu.
  • Ethereum se obchoduje v blízkosti klíčového supportu
    Po silné rally na konci července cena Etherea koriguje. Druhá nejslavnější kryptoměna se obchoduje více než 8 % pod lokálními maximy z 1. srpna. Na H4 intervalu vidíme klíčový support v oblasti $2 960. Je definován předchozími cenovými reakcemi a také spodní limitou tržní geometrie. Pokud se zde poklesy zastaví, tak vidíme dobrou šanci k rostoucímu impulsu. Naopak průraz pod $2 960 by mohl znamenat krátkodobý obrat trendu a pokračování v klesajícím pohybu.
  • Ethereum se pohybuje v býčím kanálu
    Ethereum se od konce října vyvíjí v býčím kanálu a dosahuje vyšších hodnot za sebou. V úterý cena vyskočila na čerstvé 21měsíční maximum 2 984, ale obchodníci by měli být opatrní, protože ukazatele hybnosti naznačují překoupené podmínky. Pokud nákupní tlaky přetrvají a cena zaútočí na nová maxima, mohli by býci zaútočit na překážku 2022 na úrovni 3 050 bodů.
  • Ethereum se po zprávách SEC odrazilo o 1,80 % 📃
    Ethereum dnes posiluje o 1,80 % a vrací se nad 3 500 USD poté, co Komise pro cenné papíry (SEC) oznámila, že ukončuje vyšetřování Etherea.
  • Ethereum se propadlo po odrazu od vrcholu
    Ethereum zaznamenal prudký ústup po vytvoření formace dvojitého vrcholu na čtyřhodinovém grafu. Ačkoli se býkům podařilo část ztrát umazat poté, co se cena propadla na čerstvé měsíční dno na úrovni 2 108, digitální mince se stále pohybuje pod 50- i 200-periodovým klouzavým průměrem (SMA). Pokud by se boční formace prolomila směrem vzhůru, mohla by na okamžitou rezistenci narazit na prosincovém supportu na úrovni 2 255.
  • Ethereum se přibližuje ke klíčové rezistenci cloudu
    Pomocí ukazatele cloud Ichimoku se pokusíme zjistit, kde by ethereum mohlo zastavit svůj růst a jakou úroveň musí býci prolomit, aby cena pokračovala v pohybu vzhůru. Krátkodobý trend mají prozatím pod kontrolou býci, kteří brzy napadnou denní rezistenci.
  • Ethereum se připravuje na verzi 2.0
    Trh s kryptoměnami byl tento týden pod prodejním tlakem. Rostoucí obavy o zdraví ekonomiky zatím nepodporují valuace kryptoměn. Mezitím vývojáři druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea, nadále usilovně pracují na přechodu na verzi 2.0, jejíž start je ohlašován již dlouhé roky.
  • Ethereum se snaží opět růst
    Druhá největší kryptoměna se odrazila od supportu poblíž 1 560 USD a před nastávajícím víkendem se sentiment kryptoměn zlepšuje, což by v následujících hodinách mohlo být předzvěstí vysoké volatility.
  • Ethereum se stahuje zpět, ale zůstává uvnitř krátkodobého býčího kanálu.
    Cena etherea během posledních seancí vytvářela vyšší maxima a vyšší minima, dokázala prorazit nad krátkodobou rezistenci 1 280 USD a dostala se až na 1 783 USD. Cena je uvnitř krátkodobého býčího kanálu. Nyní atakuje spodní hranici kanálu na ceně 1 535 USD. Pokud se nad touto úrovní udrží, mohlo by ethereum dosáhnout nových krátkodobých maxim blíže k úrovni 1 850 USD. Neschopnost udržet se uvnitř kanálu by mohao cenu posunout k úrovni 1 300 – 1 280 USD.
  • Ethereum se vrací nad 2100 $ 🔔
    Býčí zaujatost se dnes vrací na trh s kryptoměnami, bitcoin získává 1,0 % a obchoduje se kolem 37 700 USD, zatímco Ethereum získává 2,20 % nad 2 100 USD. Nárůsty jsou způsobeny nadcházejícím snížením bitcoinu na polovinu, blížícím se konečným termínem pro přijetí ETF a vyrovnáním americké vlády s Binance, na kterém se největší burza dohodla začátkem tohoto týdne. Investoři to vzali jako částečný konec obvinění Binance. I přes vysokou pokutu přes 4 miliardy dolarů a odchod zakladatele, CEO CZ, to investoři přijali pozitivně a odlivy z burzy nebyly natolik výrazné, aby vyvolaly na trhu paniku.
  • Ethereum se vrací na hodnotu 3 000 dolarů
    Ethereum se vůči americkému dolaru pohybuje nad hodnotou 3 000 dolarů. Jeho cena by mohla nabrat tempo, pokud by došlo k jasnému pohybu nad hranicí odporu 3 080 dolarů. Cena ETH se ustálila poblíž hranice podpory 2 900 dolarů. Aktuálně se obchoduje nad hranicí 2 920 dolarů.
  • Ethereum se vrátilo nad hodnotu 2 000
    Ethereum zažil silnou korekci poté, co dosáhl maxima 2 136, což je nejvyšší úroveň od dubna 2023. Nicméně 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) uzavírá mezeru s 200denním SMA, kde by potenciální zlatý kříž mohl vyvolat tlaky na růst. Pokud by pozitivní momentum posílilo, mohli by býci zaútočit na červencovou rezistenci 2 030, která se silně udržela také v srpnu 2022. Překonání této zóny by mohlo otevřít cestu k nedávnému maximu 2 136, které se nachází jen kousek od vrcholu 2 142 z roku 2023.
  • Ethereum se vrátilo nad 2400 USD a získalo 1,70 % 🔎
    Ethereum překonává hranici 2400 dolarů a získává +1,70 %, čímž překonává Bitcoin. Sentiment ohledně druhé největší kryptoměny se zlepšuje, protože se blíží ke dvěma silným katalyzátorům.
  • Ethereum se vymanilo z obchodního pásma
    Ethereum se obchoduje přibližně za 1 865 USD, předtím prorazilo nad poslední obchodní pásmo, ve kterém bylo poslední tři týdny. Aktuální cenová akce je býčí. V současném svícnu budeme mít býčí signál, dokud cena zůstane nad 1 850 USD. Ethereum vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Tento vývoj ceny je býčí a na několik příštích týdnů slibný. Support je na ceně 1 760 USD a býci nechtějí, aby cena pod tuto úroveň klesla. Pokud tento support vydrží, dá se očekávat, že se ethereum posune nahoru k ceně 2 100 – 2 150 USD. Neschopnost udržet se nad cenou 1 850 USD by byla signálem medvědů a znamenala by, že průraz byl past na býky.
  • Ethereum se vyšplhalo přes 3 000 USD, Bitcoin se pohybuje kolem 52 000 USD
    Uplynulých 24 hodin bylo na trzích s kryptoměnami obzvláště bouřlivých, ale býci z nich vyšli jako vítězové; ETH překonalo hranici 3 000 USD, zatímco BTC se zotavuje směrem k 52 000 USD.
  • Ethereum se 3. ledna 2022 stále pohybuje do strany.
    Ethereum se obchoduje těsně nad hladinou 1 200 USD. Cena se od poloviny prosince a po dosažení minima na hladině 1 150 – 1 155 USD obchoduje převážně do strany uvnitř obchodního pásma. Od té doby ve skutečnosti nikam nepokročila, protože se obchoduje mezi 1 150 a 1 235 USD. Ethereum je opět u rezistence na horní hranici obchodního pásma. Cena tuto oblast minulý měsíc několikrát otestovala, ale nedokázala nad ni prorazit. Průraz nad hladinu 1 235 USD, pokud k němu dojde, by byl tudíž důležitým býčím signálem. Na druhou stranu, agresivnější obchodníci by mohli na ethereu otevřít short pozice na současné úrovni, kdy je cena těsně pod klíčovou rezistencí. Budou tak očekávat další odmítnutí na horní hranici pásma a pohyb dolů.
  • Ethereum si vede dobře a dosáhlo pětiměsíčního maxima
    Ethereum pokračuje v rally, aniž by bylo ovlivněno širší křehkou náladou na trhu v důsledku geopolitiky a Trumpova druhého funkčního období, a dohání tak bitcoin. Listopad by mohl být prvním měsícem, kdy ethereum překoná krále kryptoměn od května. Ethereu se podařilo rychle vystoupat nad klíčovou úroveň a dosáhnout pětiměsíčního maxima. Vzhledem k tomu, že se trhy připravují na obvyklou mikulášskou rally, mohly by kryptoměny získat další impuls a udržet si tak současný krátkodobý býčí trend.
  • Ethereum Spot ETF zaznamenaly nejlepší den od srpna
    V úterý zaznamenaly spotové burzovně obchodované fondy (ETF) Etherea (ETH) nejlepší den od začátku srpna, když se zotavily z předchozích ztrát a přilákaly významné investice. Tato pozitivní změna přichází po období slabé výkonnosti a opakovaných odlivů, které srazily zájem investorů. V posledních několika týdnech čelily ETH ETF negativním čistým tokům, ale úterní příliv kapitálu přinesl nový optimismus.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new