Sobota 21. prosince 2024 17:11
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap krypto
reklama
Investingfox Partner

Ranní komentář: Trhy zatím pozitivně naladěny, začíná výsledková sezóna

12.10.2020 07:38  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Minulý týden se na akciových trzích vydařil a pomohl indexům v Evropě i v USA výrazně do zelených čísel. Obavy z Trumpova onemocnění začaly ustupovat, což přispělo ke korekci ztrát z předminulého pátku a nastartovalo růst akcií, který v USA minulý týden dosahoval více než tři procenta. Sentiment zůstává pozitivní i během dnešního rána, když dál pokračují jednání o fiskálním stimulu mezi republikány a demokraty.

V nadcházejících dnech nás vedle nového makra čeká také začátek výsledkové sezóny, kterou odstartuje tradičně reporting velkých bank. Pozor také na další zprávy týkající se covidu a fiskálního balíčku v USA, což je v posledních dnech velmi výbušné téma.

Na FX je pod mírným tlakem americký dolar jehož oslabování v minulých dnech viditelně pomohlo především drahým kovům. Začátek týdne by měl být na trzích klidnější kvůli dnešnímu svátku v USA a Kanadě. Burzy v USA sice budou otevřeny, fundamentů z USA však bude přicházet minimum.

Dnešní fundamenty:

  • 08:00 Velkoobchodní ceny v Německu (malý dopad)
  • 18:00 Za BoE promluví guvernér Bailey (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Trhy vylekal Bidenův plán na zvýšení daně z kapitálových výnosů, BTC pod 50 tis. USD
    Akciové indexy včera zamířily do červených čísel. Negativní dopad na sentiment na trzích měly zjevně hlavně spekulace o tom, že se Bílý dům chystá navýšit zdanění zisků z kapitálových výnosů pro bohaté na dvojnásobek, z původních 20 % až téměř na 40 %. Americké inde y v reakci na tyto informace začaly klesat a seanci zakončily se ztrátami na úrovni 0.9 %. Pod silný prodejní tlak se pak dostaly také kryptoměny. Bitcoin se vrací pod hranici 50 tis. dolarů, zatímco ETH po včerejším rally až na 2 600 dolarů kleslo dnes ráno zpět pod 2 200 dolarů.
  • Ranní komentář: Trhy vystrašilo Turecko, americká inflace roste nejrychleji od roku 2011
    Finanční aktiva si v minulém týdnu spokojeně proplouvaly trhy až do pátku, kdy je vylekala zpráva deníku Financial Times, že Evropská centrální banka se obává o zdraví některých velkých evropských bank s velkou expozicí v Turecku. Turecká lira ztrácela více než pětinu a propady postihly také další finanční aktiva včetně eura nebo evropských akcií. Eurodolar klesl až pod úroveň 1,14 a německý DAX ztratil 2 %. Naopak bezpečné přístavy lákaly pozornost investorů. Zlato nicméně kvůli silnému dolaru nedokázalo ze situace výrazně profitovat. Po středečním pádu se držela také cena ropy, která se v pondělí ráno pohybovala v okolí 72,60 dolarů za barel (Brent). V pátek byla také zveřejněna americká inflace na úrovni 2,9 % y/y. Zrychlující inflace podporuje dvojí zvýšení sazeb Fedu do konce roku. Tento týden přinese zásadní fundamenty z Velké Británie, USA i Austrálie. Primárním faktorem ale zůstane v následujících seancích situace v Turecku.
  • Ranní komentář: Trhy začínají panikařit. S&P500 tento týden klesá už 10,8 %
    Akciové trhy za sebou mají nejhorší den od roku 2011, když se jen v USA propadl index S&P500 o 4,4 %. Výprodej na trzích přitom pokračuje i dnes ráno a hluboko v červených číslech jsou futures jak na americké (-1,5 %), tak především na evropské akciové indexy (-4 %). Nálada na trzích zůstává silně nervózní, přičemž na vině je samozřejmě další šíření koronaviru. Californie včera uvedla, že monitoruje 8 400 lidí, kteří se vrátili z Asie. V Jižní Koreji mezitím počet nakažených dál prudce roste a už se přehoupl přes hranici 2 000. Epicentrem nákazy v Evropě pak zůstává Itálie, odkud se koronavirus šíří i do dalších zemí a kde již počet nakažených dosahuje 650 osob.
  • Ranní komentář: Trhy zahájily týden opatrně, dnes britský trh práce a NZ inflace
    Máme za sebou klidný start do nového týdne, který žádné větší změny na finančních trzích nepřinesl. Na nové makro byla včerejší seance chudá a trh se tak zajímal hlavně o politická témata v čele se situací v Sýrii, kde Turecko pokračuje v rychlém vojenském postupu. Ten konečně začaly řešit také Spojené státy, které vyzvaly tureckou stranu k jeho okamžitému zastavení a zároveň zvýšily cla na tureckou ocel a zavedly sankce na tři turecké ministry.
  • Ranní komentář: Trhy zahájily týden v klidu, dnes americká inflace
    Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět v pozitivní náladě. Americké indexy navyšovaly svá maxima a k těm se postupně přibližuje také německý DAX. Nových fundamentů jsme se včera ale moc nedočkali a obchodování na většině trhů bylo poměrně líné a na nízkých objemech.
  • Ranní komentář: Trhy zahajují páteční seanci nervózně, brokeři pozastavují obchodování s některými tituly
    Máme za sebou další volatilní seanci. Klíčovým tématem zůstává i nadále spekulativní mánie, která panuje na některých akciích včele s akciemi společnosti GameStop. S těmi včera pozastavilo obchodování hned několik světových brokerů, což vedlo k pádu GME o 44 %.
  • Ranní komentář: Trhy zahajují týden nervózně, obavy z druhé vlny koronaviru v USA nepolevují
    Máme za sebou divoký týden, který na akciové indexy přinesl silný výprodej. Na vině byly podle všeho obavy z druhé vlny koronaviru v USA, v kombinaci s vysokými valuacemi amerických akciových indexů. Obavy z dalšího zrychlení šíření nákazy v USA přitom nemizí, když některé americké státy dál hlásí nárůst jak v počtu nakažených za den, tak v poměru pozitivních nových testů na celkový počet nových testovaných osob.
  • Ranní komentář: Trhy zahajují týden pozitivně, populární růstové akcie ale stále hluboko pod ATH
    Nový týden na finančních trzích začal pozitivně a indexy v Evropě i v USA do něj vstoupily růstem. Dařilo se především akciím, které v minulých dnech byly pod tlakem kvůli hrozbě omicronu, jako jsou aerolinky, výletní lodě, nebo kasina. Pozitivní sentiment se podle všeho přelévá také do dnešního rána, kdy se futures na akciové indexy opět obchodují mírně v zisku.
  • Ranní komentář: Trhy za sebou mají nejlepší týden v letošním roce, VIX zpět pod 15b.
    Americké indexy si minulý týden prošly největším růstem v roce a zlikvidovaly tak výraznou korekci ze začátku srpna. Na normální úrovně se vrací i VIX a jediný rozdíl oproti konci července je tedy jen výrazně nižší úroveň výnosů z dluhopisů. V novém týdnu nás čeká několik zajímavých makroekonomických údajů. Trh ale bude věnovat pozornost hlavně americké měnové politice. Ve středu se totiž dočkáme zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu a koncem týdne začíná důležité sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole, kde s projevem vystoupí i J. Powell.
  • Ranní komentář: Trhy zatím beze strachu, dnes německé IFO
    Minulý týden se na finančních trzích nesl ve velmi dobrém duchu, a to navzdory pokračující obchodní válce mezi USA a Čínou, která navíc podle všeho ještě ani zdaleka nekončí. Trhy si však na toto riziko zvykly a v minulém týdnu zahájily výrazný růst, který se týkal akciových indexů napříč celým světem. Pozitivní sentiment na trzích a důvěra ve světovou ekonomiku se přitom projevily i na ocenění dluhopisů, jejichž výnosy začaly v USA výrazně stoupat, což by do budoucna mohlo pomáhat hlavně americkému dolaru. Ten za sebou má spíše slabší týden, ale už nadcházející dny pro něj mohou být podstatně zajímavější, jelikož nás například ve středu čeká důležité zasedání americké centrální banky.
  • Ranní komentář: Trhy zatím přešlapují na místě, dnes čísla z britského trhu práce
    Včerejší seance na trzích proběhla v klidu a bez větší volatility. Akciové indexy své ceny dokázaly mírně navýšit, zatímco měny si ve většině případů své pozice udržely. Pondělí bylo bez důležitých fundamentů a trh tak spíše vyčkával na to, co přinesou nadcházející dny v čele se středou, která nabídne zasedání americké centrální banky. Dnes budou stát za pozornost hlavně data z Evropy, která nabídne například zajímavé výsledky z britského trhu práce. Libra je v posledních dnech jednoznačně ovlivněna děním okolo brexitu. Pokud bychom se ale dnes dočkali například rychlejšího růstu mezd, mohlo by v jejím ocenění začít hrát konečně roli i tradiční makro.
  • Ranní komentář: Trhy zatím stabilní, Microsoft po výsledcích mírně klesá, dnes reportuje Tesla
    Akciové trhy si včera své ceny podržely a uzavřely seanci bez větších výkyvů. Nově příchozí makro v čele s výsledky PMI z Evropy a z USA bylo mírně nad očekávání a výsledková sezóna zatím ve většině případů žádné výrazněji negativní překvapení nepřinesla. Včera reportoval čísla za 4Q Microsoft, jehož růst podle očekávání výrazně zpomalil. Dnes bude čísla za 4Q reportovat mj. například Tesla. 
  • Ranní komentář: Trhy zatím stabilní, v hledáčku obchodníků je hlavně jednání USA s Čínou
    Začátek týdne se na finančních trzích nesl v poměrně klidném duchu a na nízkých objemech. Americké indexy sice včerejší seanci uzavřely v červených číslech, ztráty byly ale poměrně mírné a během dnešního rána je americké futures do značné míry likvidují. Makrokalendář včera rovněž žádné důležité fundamenty nenabídl a tak většina obchodníků spíše vyčkává na to, co přinesou nadcházející dny a hlavně jednání mezi USA a Čínou z konce tohoto týdne.
  • Ranní komentář: Trhy zatím ve vyčkávacím režimu, dnes projev Jerome Powella
    Týden začal na finančních trzích klidně a většina finančních aktiv si svou cenu podržela. Akcie sice mírně ztrácely, rizikové přirážky jsou ale stále relativně nízké, takže šlo o spíše technickou korekci dřívějších růstů. To podstatné se na trzích začne dít až od zítřejší seance, takže i dnes čekáme spíše poklidnější průběh. Obchodníci by si ale i tak měli dát pozor na projev šéfa Fedu Powella, který by mohl naznačit více o dalším směřování měnové politiky v USA.
  • Ranní komentář: Trhy znovu beze strachu. Americkému prezidentovi navzdory
    Včerejší seance se po nervózním středečním obchodování nesla tentokrát na trzích v klidnějším duchu, což potvrzuje jak ocenění akcií, tak nízká úroveň implikované volatility. Trhy už si na zvýšená politická rizika zdá se zvykly. Je však otázkou, zda takto nízká úroveň rizikových přirážek skutečně reflektuje hrozby spojené s dalšími kroky amerického prezidenta nejen ve vztahu k Číně, ale také ve vztahu k Evropě. Dnešní seance zatím podle všeho plynule navazuje na včerejší optimismus na trzích, když se výrazně daří asijským indexům a v zelených číslech jsou také futures na indexy v Evropě a v USA. Z makra toho dnes kalendář moc nenabídne a za pozornost budou stát jen výsledky americké spotřebitelské důvěry.
  • Ranní komentář: Trhy znovu beze strachu. Nevadí situace čínských developerů ani rostoucí výnosy
    Akciové trhy pokračují v likvidaci korekce z konce minulého a začátku tohoto týdne. Přestože Evergrande neplatí úroky na své dluhopisy a celá situace ještě ani zdaleka není vyřešena, trhy potenciální rizika házejí za hlavu a rostou. Včera v USA přidal Dow Jones 1.48 %, zatímco S&P500 rostl o 1.21 %. To vše i navzdory výraznému růstu dluhopisových výnosů, které u desetiletých splatností vystoupaly až na 1.43 %.
  • Ranní komentář: Trhy znovu kolabují, nepomáhají zatím ani masivní nová opatření americké centrální banky
    Akciové trhy za sebou mají nejhorší seanci od černého pondělí 1987. Jen v USA se indexy propadly o necelých 10 %, zatímco jsme na evropských burzách byly svědky výprodejů o 12 - 16 %. Kolapsu nedokázaly zabránit ani centrální banky, které oznámily nové masivní programy na podporu likvidity. Obří program přitom oznámil především americký Fed, který jen za včerejšek a dnešek hodnlá nabídnou komerčním bankám možnost čerpat likviditu v repo operacích v celkovém objemu 1,5 bilionu dolarů.
  • Ranní komentář: Trhy znovu nervózní. Dolar silnější na všech párech, slábnutí JPY už řeší japonští politici
    Americké akciové indexy včera znovu klesaly a pod tlakem jsou také během dnešního rána. Nálada na trzích je nervózní a lze to vidět napříč finančními aktivy. Společně s akciemi klesají i ceny dluhopisů, což žene výnosy nahoru. Ztrácí kryptoměny a klesá také cena ropy. Té nijak nepomáhá ani silnější dolar, který roste na všech měnových párech. Výrazně pod tlakem jsou vůči dolaru nejen tradiční rizikovější měny, ale i japonský jen.
  • Ranní komentář: Trhy zůstávají klidné, Nikkei na 34 letém maximu, propouštění v Unity
    Nálada na trzích zůstává stabilizovaná. Indexy v Evropě i v USA se včera držely, zatímco japonský nikkei rostl dnes ráno o 2 % a je nyní na nejvyšších úrovních za posledních 34 let. Investoři nyní spíše jen vyčkávajjí na nový fundament, který by trhy výrazněji rozpohyboval. VIX je na velmi nízkých úrovních a akcie si drží své zvýšené valuace, takže prostor k růstu je omezený a ke korekci díky solidní ekonomice a výhledu pro nižší sazby zatím také příliš důvodů neexistuje.
  • Ranní komentář: Trhy zůstávají stabilní, OPEC možná znovu sníží produkci
    Včerejší seance se na akciových trzích i na forexu nesla v poklidném duchu. Indexy i většina měn si své pozice držely, když obchodníci vyčkávali na jakékoli další informace týkající se obchodních jednání mezi USA a Čínou. Pozornost si včera získalo zasedání OPEC, které bude pokračovat i dnes. Podle posledních zpráv, ale existuje principiální shoda na tom, že by kartel mohl snížit produkci o dalších 500 tis. barelů, i když zatím nejsou stanoveny přesné kvóty pro jednotlivé státy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank