Neděle 17. listopadu 2024 23:19
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap forex

🥈 Ceny stříbra rostou

01.10.2020 09:44  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Stříbro si letos prochází fantastickým vzestupem, a to i přes poslední výprodej. Od počátku roku stále roste o více než 30 %. Ceny se v srpnu přiblížily úrovni $30/oz, ale spadly až k $22,50/oz hlavně kvůli stabilizaci na americkém dolaru. Pro komoditu je důležité, že byly ubráněny důležité úrovně supportu. Zdá se, že býci brání úroveň supportu 150 denního klouzavého průměru. Možná ještě důležitější je skutečnost, že poklesy se zastavily na vztahu 1:1 mezi vlnami "a" a "c". Znamená to, že problémy stříbra by mohly být u konce?

Klíčová slova: Stříbro | Ceny stříbra | Výprodej | Problémy | Ceny |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ceny starších bytů jsou o 9 až 16 procent vyšší než loni
    Nová data o cenách starších bytů jen potvrdila, že trh s nemovitostmi výrazně ožívá. Lidé akceptují úrokové sazby hypoték někde mírně pod 5 procenty a pořízení vlastního bydlení nechtějí dále odkládat. Průměrné ceny starších bytů byly během letošního léta o 2 až 5 procent vyšší než na jaře. V meziročním srovnání pak dosahují až 16% růstu v Ostravě či Plzni. Kdo plánuje kupovat, evidentně tedy nemá na co čekat, vyplývá z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
  • Ceny starších bytů mírně rostly, průměr ve velkém městě je 71.094 Kč za m2
    Průměrná cena staršího bytu o rozloze 80 metrů čtverečních ve velkém českém městě činila ve 4. čtvrtletí minulého roku 71.094 Kč za metr čtvereční. To bylo mezičtvrtletně o dvě procenta více a meziročně o 210 Kč. Mezičtvrtletně rostla cena o jednotky procent ve všech krajských městech s výjimkou Ústí nad Labem. V meziročním srovnání naopak klesly ceny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem a vzrostly v Praze, Brně a Ostravě. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
  • Ceny starších bytů pokračovaly v mírném růstu, už jenom v pár městech je levněji než před rokem
    Ceny starších bytů pokračovaly v trendu druhé poloviny uplynulého roku. S výjimkou Ústí nad Labem v posledních měsících rostly ve všech v analýze zahrnutých městech v jednotkách procent, nejvíce pak v Brně. Při meziročním pohledu na ceny, tedy srovnání konce roku 2023 s koncem roku 2022, zůstalo ještě v části měst levněji než loni touto dobou, konkrétně v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem. V Praze, Brně i Ostravě už ceny šly nahoru i meziročně. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
  • Ceny starších bytů už ve většině měst znovu mírně stoupají
    Starší byty už napříč krajskými městy nezlevňují. S výjimkou Ústí nad Labem a Olomouce ceny za uplynulé 3 měsíce nepatrně vzrostly. V hlavním městě se pohybuje cena za metr čtvereční aktuálně kolem 119 850 korun, zatímco na jaře to bylo o 2 tisíce korun za metr čtvereční méně. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
  • Ceny starších bytů v Česku přestaly klesat, někde opět rostou
    Ceny starších bytů v Česku přestaly ve druhém čtvrtletí klesat, a v některých případech začaly dokonce opět růst o jednotky procent. Důvodem je jejich výrazně nižší cena než u novostaveb, což vede ke zvýšenému zájmu kupců. I přes stagnaci nebo nárůst cen je hodnota bytů nižší než v létě minulého roku. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Podle analýzy by trh s byty v budoucnu mohlo oživit zrušení podmínky pro výši příjmů u žadatelů o hypotéky, k němuž přistoupila Česká národní banka.
  • Ceny starších bytů ve většině velkých měst meziročně i mezičtvrtletně rostly
    Ceny starších bytů v letošním prvním čtvrtletí meziročně rostly od čtyř do 13 procent v téměř všech velkých českých městech. Výjimkou bylo Ústí nad Labem, kde ceny meziročně klesly o čtyři procenta. Nejvíce zdražily byty v Ostravě. Ceny starších bytů rostly ve všech městech také mezičtvrtletně, neměnily se jen ceny bytů v Brně. Medián cen v ČR je 60.737 korun za metr čtvereční, meziročně je o 4,6 procenta vyšší. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
  • Ceny starších nemovitostí v 2. čtvrtletí rostly, zlevnily jen na Moravě
    Ceny starších nemovitostí ve druhém čtvrtletí v Česku po roce propadu opět rostly. Připlatit si tak nyní musí zájemci o bydlení v Praze a ve Středočeském kraji. Důvodem je vyšší poptávka po nemovitostech, kterou podpořil mimo jiné obnovený zájem o hypotéky a slabá nabídka na trhu. Naopak klesají ceny bytů na jižní Moravě, protože lidé zde dávají tradičně přednost rodinným domům. Zároveň se v celé zemi zvedla průměrná cena nájemného, které by mělo narůstat i v dalších měsících. Vyplývá to z analýzy realitní skupiny European Housing Services (EHS), která využívá data svých zakládajících členů, tedy realitních služeb Bezrealitky a Maxima Reality.
  • Ceny stříbra klesnou na 21 USD
    Nevyhnutelné opatření Federálního rezervního systému, zvýšit příští týden úrokové sazby o 50 bazických bodů, dál ovlivňuje drahé kovy. Ceny stříbra v posledních dvou týdnech klesly pod 26 USD. Analytici z UBS předpovídají v blízké době ještě větší pokles cen.
  • Ceny stříbra pravděpodobně na konci roku klesnou
    Přestože stříbro již kleslo pod 21 USD za unci, ceny budou až do konce roku nadále klesat. Investiční poptávka bude kov i nadále zatěžovat, protože fyzická poptávka nebude schopna čelit slabému zájmu investorů.
  • Ceny stříbra propadly o 16%!
    Včerejší den byl velmi živým na drahých kovech po páteční mírné korekci a pondělním pohybu do strany. Ceny zlata a stříbra v úterý poklesly nevídaným tempem. Propad nebyl důsledkem žádného jednoho fundamentu, nicméně určitě k němu přispěl překoupený sentiment, který spustil výběr zisků a skončil masivním výprodejem.
  • Ceny surové ropy
    Očekává se, že do konce tohoto čtvrtletí bude obchodování s ropou na úrovni 43,80 USD/BBL, podle očekávání makroekonomických modelů a analytiků společnosti Global Economics. Při pohledu do budoucna odhadujeme obchodování na 32.10 za 12 měsíců.
  • Ceny uhlí dál porostou
    Ceny uhlí rostou a pravděpodobně ještě porostou, protože Indonésie zavedla dočasný zákaz vývozu v obavě, že by nedokázala uspokojit domácí poptávku.
  • Ceny uranu na 12letých maximech 📈 Kazatomprom stoupá o 6 %
    Akcie největšího světového producenta uranové rudy, kazašského Kazatompromu (KAP.UK), dnes vzrostly téměř o 6 %. Výsledky za druhé čtvrtletí překonaly odhady analytiků, i když byly meziročně mírně nižší. Zároveň se zvyšují očekávání výsledků v příštím čtvrtletí, protože ceny uranu rostou již 10. týden v řadě, což je nejlepší série suroviny od katastrofy ve Fukušimě v roce 2011. Cena za libru U308 je již na 65 USD a také dosáhl nových 12letých maxim. Kazatomprom má v posledních letech 30 až 40% tržní podíl na celosvětové produkci U308 a společnost se také zabývá těžbou vzácných zemin (včetně tantalu a berylia). Těžba uranu Kazatomprom je známá díky výhodám in-situ Recovery miningu (ISR), které zahrnují nižší náklady na těžbu, nižší náklady na těžbu a menší stopu. Největším rizikem firmy jsou geopolitika a logistické cesty.
  • Ceny u výrobců se začínají stabilizovat
    „Jakmile dojde k zastropování cen energií, poleví výrazný tlak, který hnal vzhůru ceny u výrobců. To může být zlomový bod v rámci boje proti vysoké inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Ceny v českém průmyslu rostou nejvýrazněji za skoro deset let, hrozí výrazná spotřebitelská inflace. Trh proto očekává pětinásobný růst sazeb ČNB v příštích dvanácti měsících
    Výrobní ceny v českém průmyslu vzrostly v dubnu meziročně o 4,6 procenta. Jedná se o jejich nejvýraznější meziroční nárůst od konce roku 2011. Nárůst překonal očekávání trhu, který ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg počítal se vzestupem 4,2 procenta.
  • Ceny v českém průmyslu rostou nejvýrazněji za takřka 30 let, kvůli zdražující ropě, elektřině či plynu a světové přepravní a výrobní krizi. ČNB bude muset zvýšit základní úrok nejvíce za skoro čtvrtstoletí
    Ceny v průmyslu rostly v srpnu nad očekávání závratně, meziročním tempem 9,3 procenta. To je nejvýraznější nárůst od dubna 1993. Důvodem je zejména dramatické meziroční zdražení ropy na světových trzích, které vede k citelnému nárůstu cen pohonných hmot a dalších ropných produktů. Výrazně zdražují tak v průmyslu hojně využívané energie jako elektřina či plyn.
  • Ceny v českém zemědělství rostou nejvýrazněji za více než deset let, letos i proto rekordně zdraží potraviny. Půjde o klíčový sociální problém letošního roku
    V prosinci stouply ceny zemědělských producentů v ČR meziročně o 18,8 procenta. Jde o nejvýraznější meziroční zdražení v zemědělství za posledních více než deset let, za celé období od srpna 2011. Citelně zdražují například obiloviny. Letos je tak třeba počítat s enormním zdražením potravin v obchodech. Ceny zemědělců zvedá růst cen energií, obecná inflace, ale také vzestup výdělků spojený s nedostatkem pracovní síly, včetně zahraniční.
  • Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent
    Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
  • Ceny v Česku padají nejvýrazněji v celé EU, zlevňování je fakticky nejrychlejší za posledních 22 let. Zlevňují dovolené, potraviny, energie
    Česko již prakticky zkrotilo inflaci. Potvrzují to i dnes zveřejněná data Eurostatu. Meziročně sice inflace v září podle statistiků EU stoupala o 8,3 procenta, ale tento výsledek je dán z drtivé většiny ještě zdražováním v loňském roce a na přelomu loňska a letoška. Od letošní druhé poloviny ledna do konce září je celková inflace v ČR pouze na úrovni 1,1 procenta, vyplývá z dat ČSÚ, tedy citelně nižší než dvouprocentní, tudíž výrazně pod úrovní inflačního cíle České národní banky.
  • Ceny v Česku padají prakticky nejvíce za 17 let, zlevňují dovolené, potraviny, energie. Inflace je již vlastně zkrocena, takže koruna výrazně slábne, na více než roční minimum
    Česko již prakticky zkrotilo inflaci. Meziročně sice inflace v září stoupala o 6,9 procenta, ale tento výsledek je dán z drtivé většiny ještě zdražováním v loňském roce a na přelomu loňska a letoška. Od letošního ledna do září je celková inflace v ČR méně než dvouprocentní, tedy pod úrovní inflačního cíle České národní banky. Poměrně nízká zářijová inflace ovšem nepotěší držitele státních protiinflačních dluhopisů. Signalizuje jim totiž, že výnos na jejich dluhopisech může být nižší, než se obecně předpokládalo, a že nemusí dosahovat ani úrovně sedmi procent. Výnos držitelů těchto dluhopisů by tak mohl být ani ne poloviční v porovnání s loňskem.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024