Úterý 03. prosince 2024 19:06
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new

Dopad koronaviru na kryptoměny

24.03.2020 13:16  Autor: BidAskBit  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Smrtící a prudce nakažlivý „koronavirus“ transformoval velmi rychle téměř všechno. Zdá se, že se medvědí trend na trhu kryptoměn zastavil. Cena bitcoinů (BTCUSD) klesla z únorových 10,5 tis. USD na současnou úroveň 6,7 tis. USD, když se cena na krátko propadla pod psychologicky významnou hranici 5 000 USD. Nyní BTC vypadá stabilizovaný. Cena začala treckovat podporu na úrovních 4 419 USD a 5 500 USD, což potvrzuje mírný býčí sentiment na krypto trzích. (BTCUSD) se stabilizoval a začal oscilovat mezi úrovněmi 4 až 6 tis USD.

Dnes se bitcoinu podařilo překonat úroveň 6,5 tis. USD, low bylo na  6 375 USD a denní maximum na 6 831 USD (0830 GMT), ale 21-EMA tuto rally omezuje (viz denní graf). V návrhu legislativy o vytvoření digitálních peněženek z dílny demokratů ve Sněmovně reprezentantů Spojených států se navrhuje vytvoření digitálních peněženek pro občany USA, které mají být udržovány Federálním rezervním systémem, jsou považovány za „přímé stimuly pro rodiny s rodinami“, které vydělávají pod 75 000 $ ročně – tato skupina, pokud návrh projde, bude mít nárok na 2 000 USD měsíčně.

Navrhovaná legislativa by měla stimulovat americkou ekonomiku během pandemie koronaviru (COVID-19) a obsahuje doporučení k vytvoření digitálního dolaru.

Bitcoin aktuálně čelil medvědím výhledům analytiků v důsledku pandemie, nicméně BTC se drží nad podporou 5 400 USD a v současné době cena stále vykazuje stabilizovanou sílu vedle klesajících akcií a komoditních aktiv.

Cena WTI klesla na 18leté minima, zatímco Dow Jones (DJI) klesl na 3letá minima, stejně jako v případě ostatních akcií po celém světě. Zlato posiluje, ale vyčerpaní býci se trápí na 88,6% hladinách Fibonacci z minim v prosinci 2015.

Při zvažení všech těchto scénářů a uvědomění si, že bitcoin zahájil svoji existenci během poslední finanční krize v roce 2008 a byl výhradně vytvořen jako nástroj, který by měl být inertní proti těmto erupcím, lze víceméně konstatovat, že splnl svoji anticyklickou roli a zatím plnil roli doplňku portfolia výtečně. Pandemie nicméně dala na obecné úrovni kryptografickým měnám silný support, když naznačila jejich silnou stránku – totiž  absolutní „bezkontaktnost“ a jako „vrtulníkové peníze“ jistě poslouží fiskální expanzi vlád vítečně.

13d561e0-3f18-41ef-9ae3-0b1154cda3b7

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Donald Trump znovu přiblížil svůj ekonomický program
    Favorit amerických prezidentských voleb Donald Trump nedávno při svém projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku odhalil své hlavní ekonomické plány. Ty skutečně působí v mnoha případech jako další „pravicový populismus“. Ekonomická strategie bývalého prezidenta např. počítá s prudkým poklesem korporátních daní, s vytvořením suverénního vládního investičního fondu nebo revizí agend veřejného sektoru. Pojďme si teď tento avizovaný program projít konkrétněji a trochu zvážit jeho možné reálné dopady.
  • Donald Tusk navrhl možnost 12 měsíčního flexibilního brexitu
    Aktuální deadline pro vystoupení Británie z EU je sice 12. dubna, jeho odložení je však stále na stole. Podle článku BBC navrhnul Donald Tusk možnost "flexibilního" odložení brexitu, podle které by mohla Británie odejít kdykoliv v horizontu 12. měsíců poté, co parlament podpoří dohodu s EU. I když by tento návrh Británii mohl vyhovovat, je to stále jen návrh, který musí být posvěcen na summitu EU, který se bude konat 10. dubna. Pokud by navíc Británie nevystoupila z EU tento měsíc, musela by se pravděpodobně účastnit voleb do Evropského parlamentu, což by celou situaci okolo brexitu ještě více zkomplikovalo. Co to všechno znamená pro britskou ekonomiku? Přetrvávající nejistota do nadcházejících měsíců rozhodně pomáhat nebude a výraznější rally na britské libře proto v nejbližší době očekávat zřejmě nemůžeme. Z hlediska makro výhledu by pokračující nejistota mohla i nadále výrazně omezovat ochotu firem investovat, což může dále omezovat prostor pro další růst britské ekonomiky. Nejistotu samozřejmě vnímá také Bank of England, což dělá proces analýzy dalšího vývoje úrokových sazeb mimořádně komplikovaným.
  • Donutí Brexit australskou centrální banku ke snížení sazeb?
    Australská centrální banka RBA by mohla snížit sazby už na svém srpnovém zasedání v důsledku globální nejistoty po poz...
  • Donutí posilující frank SNB intervenovat?
    Poslední dny přinesly masivní zhodnocení CHF a rozsah tohoto pohybu je jasně znázorněn na grafu EUR/CHF. Ruská agrese vůči Ukrajině vedla k velmi silnému oslabení eura vůči franku a dnes byla testována psychologická úroveň na 1,0000 a dnes uvedla agentura Reuters, že SNB (švýcarská centrální banka) je připravena zasáhnout (v případě potřeby) na devizovém trhu, aby zastavila posilování franku. SNB také dodala, že ocenění franku je stále vysoko. Jak je vidět, CHF po ohlášení potenciální intervence posílil. Během pondělní seance ztrácí švýcarský frank vůči americkému dolaru více než 1 % a vůči euru asi 0,5 %.
  • Do obliby se dostávají opět defenzivní tituly
    Evropský akciový trh v průběhu dnešního obchodování příliš velkých změn nedoznává. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ze včerejšího kurzu umazává pouze jednu desetinu procenta. Nedaří se především finančním domům (-1,3 %) a těžařům a zpracovatelům komodit (-1,1 %). Odpoledne rovněž začaly výrazněji padat akcie energetických firem poté, co se objevily zprávy, že obnova rafinérií v Saudské Arábii bude rychlejší, než se původně čekalo. Větší oblibě se těší defenzivní sektory jako farmaceutické společnosti, prodejci základního spotřebního zboží nebo utility, jejichž akcie shodně posilují o 0,8 %. V podobném duchu zahájily i americké akcie. Vývoj je prakticky totožný jak do výkonnosti hlavního indexu S&P 500, tak i v sektorovém rozložení. K větším pohybům mohou zavelet zítřejší výsledky zasedání americké centrální banky, která by měla dále snížit úrokové sazby.
  • DoorDash pod tlakem po snížení ratingu RBC
    Akcie společnosti DoorDash (DASH.US) v pátek klesly o 2,8 % poté, co společnost RBC Capital Markets snížila rating platformy pro rozvoz jídla z "outperform" na "sector perform" a snížila cílovou cenu na 60 USD ze 70 USD za akcii.
  • Dopad blackoutu v Česku: Tisíce zasažených počítačů, škoda stovky milionů
    Počet počítačů postižených nedávným digitálním blackoutem v Česku může dosahovat tisíců kusů. Vyčíslení finančních dopadů se podobá honbě za stíny. Půjde až o stovky milionů Kč přímých nákladů, tedy okamžitých zásahů do firemních pokladen.
  • Dopad cel graduje - investoři prchají z akcií do zlata a dluhopisů
    Odpoledne úlevu nepřineslo, trhy zůstávají pod tvrdým tlakem nových amerických cel a obchodování je plně v režii averze k riziku. Akcie se noří ještě hlouběji do červeného - německý DAX padá už o 3,2 procenta, americký S&P500 si dává druhé kolo s -1,2 pct. Mezitím dál mírně klesají americké dluhopisové výnosy a dole jsou i ty evropské. Zlato si užívá skoro 2procentní růst a daří si i dalším aktivům ze škatulky "bezpečné", jako je švýcarský frank nebo japonský jen.
  • Dopad čínských tarifů na US průmysl
    Navrhované čínské tarify na americký export zboží by měly smíšené úvěrové důsledky pro americké sektory, říká Moody’s Investors Service v nové zprávě. Zemědělství a odvětví související se zemědělstvím budou nejvíce postiženy, zatímco dopad na letecký, automobilový, chemický, gumárenský průmysl a výrobce a zpracovatele plastů by byl poměrně skromný.
  • Dopad koronaviru na kryptoměny
    Smrtící a prudce nakažlivý „koronavirus“ transformoval velmi rychle téměř všechno. Zdá se, že se medvědí trend na trhu...
  • Dopad navrhovaných změn DPH by měl být mírně protiinflační
    Česká vláda nedávno představila návrh opatření, jejichž cílem je přispět ke zmírnění deficitu veřejných financí. Změny by se měly dotknout i daňového systému. Součástí úsporného balíčku je redukce počtu a úprava výše sazeb DPH. To se pravděpodobně alespoň z části odrazí v cenách dotčeného zboží a služeb, a tedy ve výsledku také v inflaci.
  • Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku
    Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
  • Dopad války na Ukrajině na světovou ekonomiku
    Trh se zlatem minulý čtvrtek zklamal mnoho investorů kvůli silným intradenním výkyvům. Tehdy se ceny vyšplhaly na nejvyšší hodnotu seance 1 976,50 USD, což je nejvyšší úroveň za 1,5 roku.
  • Dopad vývoje ceny dřeva na ceny nemovitostí
    V posledních měsících jsme svědky růstu cen komodit. Nejedná se pouze o ropu, plyn či drahé kovy, jejichž ceny jsou v médiích zmiňovány nejčastěji. Zvýšení cen se dotýká i průmyslových kovů či zemědělských produktů. Jedním z nich je stavební dřevo, které se stalo velmi sledovaným. Proto se právě na cenu komodity spojené se stavbou či vybavením nemovitostí zaměříme. Dřevo se ve velkém využívá při stavbě nemovitostí jak ve Spojených státech, tak i čím dál více v České republice.
  • Dopady COVID-19 limitují efektivitu snižování sazeb ČNB
    V reakci na vládní opatření proti nekontrolovanému šíření koronavirové nákazy a jejich dopad na české hospodářství se Česká národní banka zřejmě inspirovala u amerického Federálního rezervního systému. Bankovní rada ČNB totiž v úvodu března, jen pár dní po amerických centrálních bankéřích, během mimořádného zasedání taktéž snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu. V dalším snižování byli čeští centrální bankéři trochu trpělivější, když na rozdíl od svých amerických kolegů alespoň vyčkali na řádné zasedání.
  • Dopady daňové reformy v USA
    Goldman Sachs varuje, že změna daňových zákonů prezidenta Trumpa připraví firmu o miliardy z jejího hospodářského výdělků.
  • Dopady inflace a jak chránit úspory
    Jak uchránit úspory před znehodnocováním? Jak se daří akciím v proinflačním prostředí? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
  • Dopady IT výpadku na globální ekonomiku
    Problémy s nasazením nové verze bezpečnostního systému CrowdStrike ochromily ke konci minulého týdne miliony uživatelů operačního systému Windows. Podle společnosti vyřadila aktualizace z provozu přibližně 8,5 milionu Windows počítačů a serverů. Toto na první pohled vysoké číslo však stále představuje méně než 1 % uživatelů systému Windows. To se zdá být velmi málo.
  • Dopady koronaviru na finanční trhy a poučení z minulosti
    Světové akcie reprezentované indexem MSCI World poklesly od poloviny února téměř o 27 % a odepsaly tak více než rok budované zisky. Tento nezvykle prudký propad se samozřejmě projevil na portfoliích s akciovou složkou. Dluhopisy naopak pod tlakem nákupního zájmu investorů ve snaze uchránit své prostředky zaznamenaly výrazný nárůst cen, který negativní dopad akciové složky na celkové výsledky částečně vykompenzoval. Navzdory v historickém kontextu nízkým výnosům tak dluhopisy potvrdily svůj význam při diverzifikaci rizika.
  • Dopady koronaviru: Tři možné scénáře a varianty obchodování
    Trhy se dožadují, aby centrální banky zareagovaly prostřednictvím měnové politiky. Po masakru, k němuž na trzích došlo v minulém týdnu, už je pravděpodobně taková odezva nejspíš připravena a bude na cestě. Tradiční medicína centrálních bankéřů tentokrát ekonomice, která se zmítá v agónii, neboť se reálná aktivita prakticky zastavila, však příliš nepomůže. Zaměřme se proto na tři možné scénáře, které mohou teoreticky po epidemii koronaviru nastat a udávat další vývoj.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AETOS
FBS
Purple Trading
reklama
eightcap forex