Čtvrtek 21. listopadu 2024 14:57
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Partner
reklama
SAB Finance
reklama
CapXmaster srovnani

Akcie se snaží růst, dluhopisy jsou na tom smíšeně. Důležité zprávy na programu

29.01.2019 10:50  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Úterní obchodování se v Evropě rozjelo bez jasného směru, na akciích ale později převládl růst. Z těch hlavních se nejvíce daří londýnské burze. V případě dluhopisů sledujeme mírný nárůst výnosů v jádru eurozóny, zatímco na periferii spíše lehký pokles. Dolar na hlavních trzích ztrácí, ale ani v tomto případě nejde o velký pohyb a eurodolar se obchoduje na 1,1440.

Optimismus ohledně dohody USA - Čína částečně naboural spor o Huawei, kterou Spojené státy obvinily z podvodů. V Británii bude parlament dnes jednat o dodatcích k vládnímu plánu pro brexit. Zatím se situace nijak nemění a největší pravděpodobnost lze přisoudit odložení termínu opuštění EU. Na programu máme stále množství nevydaných amerických makrodat, přičemž není zřejmé, kdy je statistické úřady začnou publikovat. A v neposlední řadě se blíží zprávy z Fedu, který zítra večer zakončí své měnové zasedání.

Právě Fed může hýbat s dolarem už dnes, neboť se objevují spekulace o dalším posunu holubičím směrem, tentokrát u programu kvantitativního utahování. Podle nás však zástupci Fedu už svou rétoriku od minulého zasedání zmírnili dostatečně a momentálně nemají příliš důvodů ustupovat dál. Akcie se letos do značné míry vzpamatovaly, dluhopisové výnosy klesly a dolar nevykazuje dramatickou volatilitu. Data z ekonomiky - ta, která vyšla, - neukázala na podstatné zhoršování její kondice. Prakticky jediným důvodem pro náznak pomalejšího vyfukování bilance by byly klesající bankovní rezervy, jenže to není nic nového. Při jejich poklesu v roce 2018 Fed prodával dluhopisy naplno a do toho čtyřikrát zvedl sazby. Zdůraznění holubičích tónů by navíc bylo signálem, že Fed čeká horší vývoj ekonomiky; takový signál podle nás Powell a spol. nebudou chtít vyslat a ani k tomu nejsou situací momentálně tlačeni.

Cena ropy dnes dopoledne začala růst, ale zdaleka tím nekompenzuje předchozí propad. Nově zavedené americké sankce na venezuelskou státní ropnou společnost PDVSA neměly na trh vážný dopad.

Koruna se vůči euru obchoduje na 25,75 a k dolaru na 22,50. Na obou párech domácí měna mírně posiluje bez nových impulsů. Proti dolaru získává trochu víc díky jeho ústupu na hlavních párech.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 10:48 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR25.7443-0.100225.778625.7330
CZK/USD22.4969-0.204922.551922.4964
HUF/EUR317.1000-0.0861317.7027316.9458
PLN/EUR4.29620.05174.29664.2910
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR7.7095-0.03897.71297.7002
JPY/EUR125.21950.2001125.2499124.8700
JPY/USD109.41600.1070109.4585109.2060
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.8690-0.01960.87100.8683
CHF/EUR1.13450.08161.13601.1338
NOK/EUR9.7102-0.18849.72359.7007
SEK/EUR10.35160.038410.356410.3430
USD/EUR1.14440.13391.14511.1421
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.3955-0.06981.40101.3935
CAD/USD1.32580.00041.32721.3245
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny
 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akcie se oklepaly, Evropa míří nahoru, tlak na dluhopisy však trvá
    Po negativních zprávách naznačujících rychlé stahování peněz z trhu americkou centrální bankou se hlavní akciové trhy zotavují a míří vzhůru. Efekt se zřejmě prozatím vyčerpal, investoři nemusejí zápolit s přísunem dalších zpráv a snížené ceny asi lákají. To vše v prostředí, kdy na trhu stále cirkuluje velké množství peněz, neboť restrikce, která je začne stahovat, vlastně pořádně nezačala.
  • Akcie se otřepaly po včerejší sprše, roste i zlato
    Americké akcie rostou téměř až k historickým maximům. Index S&P 500 se rychle otřepal z úterního splínu a do výšin jej táhnou komerční služby, technologie a utility. Nasdaq míří ještě výš díky větru, který mu do plachet nahání Apple, Microsoft a Tesla. Na pozitivní vlně se dnes vezou i evropské akcie, které svorně přidávají. Pražskou burzu stahuje zejména Avast, který po výsledcích zamířil hluboko do červeného.
  • Akcie se otřepávají z virové nákazy, dluhopisům se daří dál
    Úvodní strach z dopadů nákazy koronavirem šířícím se Čínou na trzích během dne opadnul. Částečně ho také překryly některé zprávy, které na trhy naopak mohly působit uklidňujícím dojmem. Jednak to bylo značné zlepšení očekávání v Německu naznačené indexem ZEW a dále pak komentář ministra Mnuchina o možném vyšším růstu americké ekonomiky. Mezitím se střídali vystupující na fóru v Davosu, ale obsah komentářů asi příliš nepřekvapí.
  • Akcie se pomalu stabilizují ale extrémní volatilita se vybrala své
    Akciové trhy v se pomalu vzpamatovávájí z propadu, který přišel minulý týden. Postupně se jim podařilo umazat už téměř polovinu toho, co ztratily. Co přesně za prudkým propadem stálo není jasné, někteří se domnívají že jde o „běžnou, zdravou“ korekci, jiní v tom hledají fundamentální stánku a další z toho viní high-frequency algoritmy. Záležitost prošetřuje i regulátor zda nedošlo k umělé manipulaci ceny.
  • Akcie se pomalu stabilizují ale extrémní volatilita si vybrala své
    Akciové trhy v se pomalu vzpamatovávájí z propadu, který přišel minulý týden. Postupně se jim podařilo umazat...
  • Akcie se po nerozhodném začátku posouvají výš
    Pondělní obchodování v Evropě odstartovalo poměrně rozpačitě. Akcie působí nerozhodně při střídání směrů, ale momentálně růst přece jen převládá, ačkoli není velký. Před ostatními kráčí německý index DAX , 0,6 pct nad pátečním závěrem. Ani dluhopisový trh nenachází společný směr při většinou pouze drobném pohybu výnosů. Eurodolar ráno stoupal, načež své zisky koriguje na 1,1260. Koruna se drží těsně pod 26,80. Ropa se snaží korigovat úvodní ztráty.
  • Akcie se po propadu znovu kupují. Britským pomáhají i špatné zprávy o brexitu
    Americké trhy a američtí hráči se dnes odpoledne do hry nezapojují. Evropa si to však užívá a zdejší akcie hbitě navyšují své zisky. Frankfurt s Paříží přidávají skoro 2 procenta a Londýn dokonce 2,4 pct, když mu pomáhá výrazné oslabení libry. Pražská burza je skoro o procento výš, když v červeném zůstávají jen některé malé tituly.
  • Akcie se po ranním gapu drží, CAD pomohly výsledky inflace
    Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na trzích začíná znovu pozvolna uklidňovat. Evropské indexy jsou sice i dnes kompletně v červených číslech, ztráty jsou ale především reakcí na včerejší výprodej v USA a po ranním gapu evropské akcie část svých prvotních ztrát pozvolna likvidují. Objemy jsou dnes mírně podprůměrné a tématem páteční seance zůstává dál hlavně politická situace v USA, kde tomuto týdnu stále zcela dominují dozvuky víkendové demonstrace krajní pravice a následné komentáře Donalda Trumpa.
  • Akcie se posouvají vzhůru. Na programu pěkná čísla z maloobchodu a další výsledky
    Americké akcie se včera dál nahoru nevydaly a i přes solidní firemní výsledky převládl pokles. Trhy zůstávají na vysokých úrovních a nízké objemy naznačují, že investoři spíše vyčkávají, než aby se hnali do větších akcí. Je to situace, kterou známe z minulých let, kdy vysoké ceny nevybízejí nákupu a očekávání další expanze ekonomiky při hospodářskopolitické podpoře na druhé straně odrazují od unáhlených prodejů. Trh tak vyčkává na nové impulsy.
  • Akcie se rychle vzpamatovávají z výsledkového šoku
    Sentiment na hlavních trzích zůstává narušený špatnými výsledky Alphabetu a Microsoftu, tyto firmy také padají zhruba o 6 procent. Celkově se však trhy snaží tento negativní efekt setřásat a docela se jím to daří. Nasdaq zůstává už jen mírně v záporu, ale index S&P 500 se přehoupl půl procenta do plusu. Evropské indexy se mezitím posouvají více do zeleného a DAX si připisuje už přes procento k dobru.
  • Akcie se snaží setřást dvojitý čínský zásah, dluhopisy dál pod tlakem
    K pokračující nejistotě o úrokové splátce dolarových dluhopisů Evergrande přidala Čína odpoledne ještě prohlášení, že jakékoli transakce s kryptoměnami jsou nelegální. Potvrzení tvrdého postupu proti transakcím i těžbě poslalo ceny hlavních kryptoměn dolů a dál narušilo poptávku po riziku na trzích. Na druhou stranu pohyby o 5-10 procent nejsou nic, co bychom u těchto aktiv neznali. Později je navíc prvotní propad korigován.
  • Akcie se snaží stabilizovat, zatímco euro sbírá zisky
    Evropské akciové trhy nepředvádějí tak divoké pohyby jako ty americké, ale během dneška přece jen doháněly ztráty Wall Street. Klíčové indexy padají o až o 2,3 pct v případě nizozemského AEXu. S Amerikou to během dne také vypadalo bledě, soudě podle průběžné indikace futures, ale začátek obchodování tak špatný není. Nasdaq se dokonce lehce zvedá.
  • Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM
    Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
  • Akcie se srovnávají s japonským šokem, dluhopisy zůstávají níž
    Vstup do dnešního obchodování západním finančním trhům opepřila japonská centrální banka, která fakticky učinila krok směrem k přísnější měnové politice. Zatím nešlo o posouvání sazeb či cíle pro řízení výnosové křivky, ale o rozšíření tolerančního pásma pro výnosy. To ovšem stačilo, výnosy stouply a jen prudce posílil. Jeho zisky vůči dolaru se blíží 4 procentům.
  • Akcie se těší na nižší inflaci, dluhopisy se však drží zpět
    Několik dní zůstávaly velmi opatrné a jen opatrně se zvedaly. Včera však akcie v zámoří zabraly o něco víc a hlavní indexy si připsaly slušné zisky. Futures před rozjezdem další seance opět naznačují mírný růst, jenže to tentokrát nic moc neznamená. Evropa mezitím navazuje na včerejší Wall Street pozitivně, když si hlavní indexy připisují zhruba kolem půl procenta.
  • Akcie se vezou na vlně optimismu
    Napětí kolem jednání o obchodní dohodě mírně polevilo a zveřejněná data o nový pracovních místech v americkém soukromém sektoru nebo silný předstihový index ISM ze sféry služeb nenaznačují příchod recese v největší světové ekonomice. Akciovým trhům se tak díky těmto zprávám včera dařilo. Americký S&P 500 si včera polepšil 1,3 %, průmyslový Dow Jones vzrostl o 1,4 % a technologický Nasdaq přidal 1,8 %. Logicky se tak dařilo především cyklickým akciím, jako jsou technologie, prodejci spotřebního zboží nebo finanční domy. Naopak defenzivní sektory (utililty, realitní firmy nebo prodejci základního spotřebního zboží) se nacházely pod výprodejním tlakem.
  • Akcie se vezou výš na novém optimismu. Na programu důležitá data
    Z evropských trhů už od dnešního startu obchodování čiší velké nadšení a klíčové akciové indexy si připisují pěkné zisky. DAX roste o půl procenta, ale FTSE 100 si připisuje 0,8 pct, CAC 40 přes procento a španělský trh je dokonce o dvě procenta výš. Jistou oporu mohla dodat stoupající Asie, ale z větší části je těžké najít za dnešním pozitivním úvodem nějaký konkrétní důvod.
  • Akcie se vracejí do zelených čísel, rezignace Merkelové z čela CDU nechává EUR zatím v klidu
    Akciové trhy vstoupily do nového týdne opatrně optimisticky. Po výplachu z minulého týdne si tak indexy v Evropě i v USA prochází mírnou korekcí, i když k jejich růstu pomáhá především jejich relativně nižší ocenění. Fundamentálně se situace na trzích s příchodem nového týdne nemění a tak až další obchodování ukáže, zda je dnešní úleva jen dalším krátkodobým růstem v medvědí korekci.
  • Akcie se vracejí do zelných čísel, pomohly zprávy z Itálie
    Po klidném konci minulého týdne na finančních trzích i dnes vládnou spíše podprůměrné objemy. Ty jsou nízké kvůli absenci důležitého makra a částečně také kvůli vyčkávání na to, co přinesou nadcházející dny, které nabídnou vystoupení několika centrálních bankéřů, nebo klíčovou schůzku mezi americkým a čínským prezidentem. Nízké objemy a vyčkávání dnes ale akciím stačí a ty se v Evropě i v USA vracejí zpět do zelených čísel.
  • Akcie se vracejí nahoru. WHO tlumí strach, evropská data dopadla smíšeně
    Důležité indexy nákupních manažerů, které dopoledne dostáváme z Evropy, sice dopadly smíšeně relativně k očekáváním, ale celkově by mohl převládnout mírně pozitivní dojem. Francouzský průmysl upevňuje svůj růst, německý aspoň zpomaluje svůj pokles. Služby se drží expanze. Indexy za celou eurozónu kreslí podobný obrázek jako ty německé: pomalejší pokles průmyslu i pomalejší růst služeb.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024