Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Zopakuje Fed rétoriku ostatních centrálních bank?
Ve středu nás čeká předposlední zasedání amerického Fedu v letošním roce. Možná nejturbulentnějším roce nejen pro trhy, ale také pro Fed, který dlouhou dobu nepřiznal, že by mohla být inflace takový problém, kterým je dnes. O to agresivněji musí nyní proti inflaci bojovat a my jsme byly svědky již třetího zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Akciové indexy jsou v reakci na horší přístup ke kapitálu pod silným tlakem, který nemusí být ani zdaleka u konce. Za poslední týdny se však trhy krátkodobě nadechly, což bylo odrazem solidní výsledkové sezony nad očekávání analytiků, ale v posledních dnech také jednoho zásadního momentu, ke kterému trhy krátkodobě vzhlíží. Tím je pivot utahování měnové politiky.
Praktická ukázka: Bylo to v klidu
Po dramatickém závěru minulého roku se, jak to vypadá, vše vrací do starých kolejí. Už jsem uvažoval nad tím, co a kdy se děje, ale o tom až jindy, teď se můžeme podívat na obchody z minulého týdne.
Ochlazení přichází z Číny
Lockdown Šanghaje tvrdě dopadá na výkonnost druhé největší světové ekonomiky. Politika nulové tolerance komunistické partaje způsobuje, že v dubnu klesla produkce aut v celé Číně meziročně o 45 % a maloobchodní tržby odepsaly (nominálně) 11,1 %. A čísla za květen zřejmě nebudou o moc optimistější. Pro globální ekonomiku jde o obrovský poptávkový i nabídkový šok, který se na trzích musí dříve nebo později projevit.
Při formulování cílů je důležité KAŽDÉ slovo
V dnešním článku bych se rád dotkl tématu formulování cílů a rozebral bych chybu, která se při této činnosti velmi často stává a jejíž dopady mohou být velmi fatální. Abychom si tuto problematiku dokázali objasnit, představím jí na jedné příhodě z mého osobního života:
Multitimeframe analýza: 30.3.2023 COCOA
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Britská libra na rozcestí
Kde jsou ty předkrizové časy, kdy se za libru daly pořídit dva americké dolary?! Britskou ekonomiku však zasáhla krize zvlášť tvrdě a její měna ztratila během roku 2008 přes 30 % své hodnoty. Od té doby se pár GBP/USD drží v úzkém rozpětí blízko hladiny 1,60 a další vývoj tohoto páru není úplně jednoznačný - byť se oproti roku 2008 zdá relativně nízko, v reálné ekonomice britského království najdeme spíše argumenty pro jeho další pokles.
Praktická ukázka: Série ztrát?
Ztráty k tradingu patří. To jsem řekl už tisíckrát a myslím, že to ví každý. No série ztrát je přinejmenším nepříjemná, ačkoliv přijít musí. A ke mně teď přišla.
Elliottovy vlny: EUR/USD, index DAX, S&P 500, USD/JPY, GBP/USD a ZLATO
Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, USD/JPY, GBP/USD a ZLATO.
Hľadáte obchodné príležitosti? Nezabudnite sa pozrieť na exotiky!
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Veľmi kvalitné obchodné signály vznikli na menových pároch EUR/PLN a USD/SGD, no na USD/HUF sa tiež rysuje. Bližšie sa na ne pozrieme z weekly a daily timeframeov.
Obchodná psychológia: Obchodujte tak aby ste mohli obchodovať aj zajtra
Pravdepodobne už viete veľa obchodnej psychológii a o nutnosti manažovania svojich emócii pri každom zisku či strate. Emócie zvyknú vychádzať na povrch v čase neistoty ako čelíme neočakávanej situácii či kríze. Ako by sme sa cítili pri výhre lotérie napríklad 100 miliónov eur? Je jednoduché povedať, že by sme sa cítili prekvapene a extrémne nadšený. Na druhú stranu, ako by sa cítil priemerný človek keby stratil svoje životné úspory na nejakej investícii? Samozrejme by sa cítil veľmi zle.
Proč je důležité mít tradingový plán
Každý úspěšný trader ví, že klíčem k dosažení dlouhodobého zisku není pouhé štěstí, ale především dobře promyšlený tradingový plán. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je takový plán nezbytný a jak může ovlivnit tradingová rozhodování a výsledky.
174 týdnů praktických ukázek: Bilance
Je skoro neuvěřitelné, jak dlouho to je. Víc jak tři roky vás tady každý týden prudím s obchody, které dělá moje strategie. Svým způsobem musím poděkovat za vaši trpělivost a věřím, že alespoň pro pár obchodníků to je něco, nad čím se dá zamyslet... Minimálně by to mohlo být potvrzením toho, že vytrvalost a kontinuita v tradingu dává určitý smysl.
LIVE webinář: Dnes od 17:30 živě na FXstreet.cz na téma Prop Trading
Prop Trading je všudypřítomný a v dnešní době asi už nemá smysl jej představovat. Obchodování na velkých účtech a pobírání odpovídajících zisků je opravdu lákavé, jenže jaká je vlastně realita? O tom si povíme na webináři s Ondřejem Hartmanem, který můžete sledovat přímo z tohoto článku.
Armagedon se (zatím) nekoná, čtvrtá ztráta indexu S&P 500 v řadě je nakonec kosmetická
Americký akciový index S&P 500 zaznamenal v týdnu výraznou volatilitu, nakonec ale odepsal pouze 0,04 %.
Výhľad forex tradera na XAU/USD, EUR/GBP a CHF/JPY
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Jednoduchá price action. Nič viac, nič menej.
Technická analýza BTC/USD: Udrží se Bitcoin nad 9 000 USD?
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který bojuje o to, aby se udržel v bullish kanálu. Momentálně slabé objemy jsou typické pro letní období, kde nelze čekat, že Bitcoin bude prudce růst. Právě naopak, je dost náchylný k propadům.
Hrozba inflace ustupuje
Ostře sledovaná data z amerického trhu práce minulý týden nepřinesla dolaru žádné zisky. Radovat se mohly především měny emerging markets včetně české koruny. Riziko akutního přehřívání největší světové ekonomiky se totiž snížilo a americké úrokové sazby nebudou muset růst tak rychle.
Ruský rubl přehlíží rally na ropě
Za posledních 12 měsíců vyrostly ceny ropy o 40 % a ruský rubl za stejné období odepsal více než 10 %. Přitom ropné futures a měnový pár USD/RUB se tradičně pohybují proti sobě. Co za tímto nezvyklým pohybem stojí a vytváří se obchodní příležitost?
Jak reagovat na neočekávané tržní události?
Černé labutě - ty nečekané momenty, kdy se zdá, že celý finanční svět zadržuje dech. Od politických otřesů přes přírodní katastrofy až po finanční krize, každá z těchto situací může vyvolat vlny nejistoty na trzích. Jak na ně tedy reagovat? Jak se připravit na nečekané a využít to ve svůj prospěch, aniž byste se nechali strhnout emocemi?
Burzovní grafy: Akcie se vydaly na jih a stojí před důležitými supporty. Katastrofa ale vypadá jinak
Americké akciové trhy mají za sebou druhý ztrátový týden v řadě. Nic hrozného se zatím neděje, index S&P 500 odepsal 0,96 % a zastavil se nad důležitými hladinami podpory, útok na nová maxima se ale zatím odkládá.