Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Čo je Zcash?
Zcash možno nie je jednou z najpopulárnejších kryptomien ale aj tak má svoje výhody, na ktoré netreba zabúdať. Vďaka nim je určite kryptomenou, ktorá by sa nemusela len tak vytratiť alebo totálne stratiť hodnotu, a teda by mohla byť aj súčasťou väčšieho portfólia digitálnych mien.

Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Na měnových trzích se nic zásadního neděje, což odráží i vývoj balance křivky. V článku se také podíváme na marketing prop společností.

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?
V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.

FOMO v tradingu a jak se s tím vypořádat
FOMO neboli Fear of Missing Out je běžný jev v obchodování na finančních trzích. Odkazuje na pocit úzkosti a lítosti, který vzniká, když si myslíte, že přicházíte o ziskovou příležitost na trhu nebo že si jiní obchodníci vedou lépe než vy.

Apple, Aplhabet a Facebook jsou od začátku roku ve ztrátě
Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia. Neexistoval snad ani jeden investor, který by nedržel akcie alespoň jedné ze společností, a vyplatilo se. Zdálo se, že rok 2018 zkopíruje vývoj toho předchozího a akciové tituly ve většině případů rostly dvouciferným tempem, Amazon a Netlix si své zisky dokonce dále drží. Kombinace geopolitických rizik a negativního sentimentu nakonec dopadla i na populární technologické akcie a tři tituly společností Apple, Alphabet a Facebook své letošní zisky dokázaly dokonce kompletně vymazat.

Co stojí za pádem technologických akcií?! | Investiční Memento #80
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 80. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Co bychom neměli přehlédnout ve výsledcích Applu
Výsledky Applu lehce překonaly očekávání analytiků. I přes nepříznivý makroekonomický kontext zůstávají solidní tržby (94,8 miliard dolarů). Meziročně lehce klesly, což vedení Applu dává na vrub především silnému dolaru. A zřejmě má pravdu. Silné růsty totiž zaznamenaly především regiony, které dolar nepoužívají. A to je klíčová informace.

Tesla i stříbro silně korigují
Raketové růsty bez výrazné změny fundamentu dříve nebo později narazí na strop důvěry trhu a velkou část svých zisků odevzdají zpět. To samé platí i při panických výprodejích bez vážného důvodu, které následně nabízejí zajímavé nákupní příležitosti.

Akcie nadopované růstem Nvidia dělají vrásky Fedu
Rally pokračuje! Tento týden investory příjemně překvapily výsledky Nvidia, které poslaly nahoru nejen akcie samotné společnosti, ale povzbudily optimismus napříč akciovými trhy.

Technická analýza z vyšších časových rámců: USD/JPY
Dnes se v blogu technické analýzy zaměřím na měnový pár USD/JPY. Podíváme se na základní informace poskytující nejvyšší časový rámec. Nebude samozřejmě chybět popis vývoje ceny na nižších časových rámcích. Nakonec prozradím jaký vývoj ceny očekávám včetně obchodní příležitosti na hodinovém grafu.


Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CHF a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na GBP/USD a USD/CHF došlo právě brejku Klínové formace. Na denním grafu měnového páru AUD/CHF se právě "hraje" falené proražení předchozího minima.

Měnové války 2.0
V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.

Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a GBP/CHF
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, XAU/USD long a GBP/CHF long.

Kvůli Donaldovi nestíhám
Ve slabé chvilce, v minulém týdnu, jsem napsal článek, který se věnoval jednomu pomatenému prezidentovi, jenž se rozhodl rozdávat cla na všechny strany, jako vyznamenání za zásluhy o výstavbu, čehokoliv. Ten článek byl docela „přísný“, a tak jsem si chtěl ještě trochu promyslet, co s ním a hlavně, kam s ním… jestli sem nebo do koše.

Je koronakrize již za námi?
Rychlý růst nakažených v Evropě v posledních týdnech znovu začíná vysílat otázky, jestli nepřijde další uzavření jednotlivých zemí spojených s propadem ekonomiky i finančních trhů. Politici od francouzského prezidenta Macrona po premiéra Babiše sice ujišťují, že další „lock-down“ by byla ekonomická sebevražda, stačí ale obrat v náladě spotřebitelů, kteří se budou bát utrácet, a oživení může být velice pomalé.

Obrat na EUR/USD
Eurodolar se odrazil od svého 20letého minima dosaženého v září a od té doby přidává 8 %. Stále více fundamentálních faktorů potvrzuje, že nedávný pohyb kurzu eura proti americkému dolaru by neměla být pouze korekce, ale nový obrat v trendu.


Individualita tradera
Obchoduji vlastním stylem a jsem přesvědčený, že k ziskovému obchodování vede samostatné myšlení. Podle mého názoru, se individualita na burze vyplácí.