Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Index DAX: 47. týden z pohledu technické analýzy
Tento týden bude buď opět ve znamení narážení do rezistu, který je tvořen již od srpna nebo konečně prorazíme a vymaníme se tak z toho půlročního bočního trendu.
Situace v DXH10 po včerejším zásahu FEDu
O překvapení v posledních dnech není nouze a situace která nastala ne měnových trzích včera si myslím vyžaduje zvýšenou pozornost.
SATS DJIA Live 09/2023
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první zářijový pracovní den a prodám poslední zářijový pracovní den.
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech: USD/CAD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat obchodním příležitostem na měnových párech USD/CAD a EUR/USD. V případě USD/CAD bude mít hlavní úlohu rezistence nejvyššího časového rámce. U měnového páru EUR/USD pro nastavení obchodu využiji multiplikaci Fibonacci retracementu.
Americký dolar je stále drahý
Ve středu pozornosti zbytku týdne budou zajisté data o zaměstnanosti, která přinesou američtí statistici v pátek ve 14:30. Středeční předskokan oficiálních čísel, ADP report, ukázal na velice silný růst 263 tisíc pracovních míst v březnu a v pátek by tedy trhy nemusely být zklamané.
Praktická ukázka: Odstup plus spread
Člověk má prostě radost, když něco, co vymyslel před lety, stále funguje. A klidně to může být jen drobnost. Když je jich potom několik dohromady a poskládá to stále funkční celek, může být radosti plný barák, protože člověk kdysi přeci jen odvedl docela dobrou práci.
Ztracená obchodní příležitost
Upřímně, uvažoval jsem o jiném názvu tohoto příspěvku, ale ten by byl asi příliš dlouhý. No posuďte sami. „Obchod, ve kterém jsem nebyl a jak jsem díky tomu přišel o peníze, které jsem vlastně nikdy neměl“. Tak a teď je myslím jasno a všichni začínající obchodníci vědí, o čem článek bude, no a ti zkušení mohou s pousmáním zavzpomínat, jak zbytečně vážně prožívali události v začátcích své obchodnické kariéry.
Forex: Vítězové a poražení koronakrize
Je zajímavé, že největších zisků mezi měnami si od vypuknutí koronavirové krize připisuje Evropa i přesto, že většina institucí predikuje tomuto regionu největší propad HDP v letošním roce. Nejen euro a švýcarský frank, ale i britská libra a česká koruna se obchodují na silnějších úrovních oproti americkému dolaru ve srovnání s koncem února.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 2.6.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Proč zlato padá?
Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.
Úprava strategie
Také by se tento článek mohl jmenovat „jak jsem opět nepoužil demo účet“, ale nechci nikoho popichovat, takže jsem zvolil název pragmatičtější.
Americké akcie opět oslabily, index S&P 500 ale uzavřel nad 4 000
Situace za uplynulých pět obchodních dnů byla jako přes kopírák po vzoru třetího dubnového týdne. Pondělní naděje na obrat brzy zhasla a indexy se dále propadaly. Index 500 poprvé od března 2021 uzavřel pod 4 000 a intradenně se v týdnu podíval téměř 20 % pod historické maximum. Celkově za týden odepsal 2,41 %.
Praktická ukázka: Tak ještě jeden ztrátový týden
Tedy vlastně, ačkoliv se jednalo o ztrátu, když se podíváte na konec článku, zjistíte, že to vlastně bylo jen nepatrné klopýtnutí. Tím spíš ve srovnání s uplynulými týdny, kdy se moje strategie moc nepředvedla. Tak snad tato drobnost je signálem, který naznačuje lepší zítřky.
Zlato a striebro vo veľkej korekcii. Do kedy?
Dnes sa v našej analýze pozrieme na drahé kovy a to konkrétne na zlato a striebro. Obidva drahé kovy si v posledných dňoch prešli poklesom. Dalo sa to čakať? Je pokles už na konci? To si povieme v dnešnej analýze.
Hrozby kryptomien
Už som napísal blogy na slabé stránky, silné stránky či príležitosti kryptomien a blockchainu. V tomto blogu si poukážeme na hrozby, ktoré si veľa ľudí neuvedomuje, no sú reálne a dejú sa.
Trading EUR/USD, USD/JPY a WTI
Měnový pár EUR/USD v týdnu předvedl to, co jsme od něj očekávali, tedy výrazněji posílil a obchodoval se u 1,2450. Long pozice jsem ukončil a do aktuálního poklesu však již opět pozice na dobrých úrovních akumuluji. K dobrým hladinám pro nákup nám pomohlo včerejší krátkodobé oslabení eura po projevu Maria Draghiho i dnešní reakce na americká data z nezaměstnanosti (NFP report).
Hlava-ramená na EUR/USD
Na jednom z najznámejších menových párov, ktoré sa v Európe používajú, sledujú a obchodujú sa nám vytvára zaujímavý pattern, ktorý nám napovedá, kam by sa mohol v najbližších týždňoch posunúť.
GBP/AUD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/AUD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Obchodní nastavení: Index S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
Na americkém akciovém indexu S&P 500 (SPX) pokračovala korekce započatá přibližně v polovině dubna. Pokles akciových trhů ve středu a ve čtvrtek umocnily zveřejněné zápisky ze zasedání americké centrální banky (Fed), ze kterých vyplývá, že Fed reálně zvažuje možnost zvýšení sazeb již na svém dalším zasedání v polovině června (pokud nedojde ke zveřejnění překvapivějších negativních makrodat či zhoršení situace ve světě – geopolitika, Čína, apod.).