Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Americké akcie ztrácely, nic dramatického se ale neděje
Americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 2,26 %, z technického ani fundamentálního hlediska se ale až tolik nezměnilo.

USD/JPY poženou nahoru japonské akcie
Vzájemná silná korelace měnového páru USD/JPY a japonského akciového indexu Nikkei je na finančních trzích celkem známá věc. Vysvětlení je jednoduché – japonské společnosti jsou ve velké míře zaměřeny na export a slabší domácí měna jim následně násobí zisky, což podporuje cenu akcií. Podívejme se dnes, jak tento můstek mezi akciovým a měnovým trhem funguje v současné době.


Dnes to nebude o Bitcoinu…
… i když by mohlo. Ale mezi fanoušky této měny moc populární nejsem a tak se podívám na něco jiného. Mimochodem, žádný broker se zatím neozval, ale snad některý z nich sebere odvahu a pustí se do té hry s námi.

Jak může Obama zamíchat eurodolarem
Je známo, že pravicové vlády se více starají o stabilitu měny a inflace, zatímco levicové vlády trápí hlavně aktuální nezaměstnanost a nebezpečí rostoucích cen lehce přehlíží. Na americký dolar je tedy potřeba nahlížet s rizikem, že Obamova demokratická (levicová) administrativa bude upřednostňovat spíše slabší měnu. Z kroků amerického prezidenta, které by mohly vést k tlaku na oslabení dolaru, patří především následující dva:

Výběr z nedělní přípravy: AUD/USD, AUD/NZD a NZD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy opět přiblížím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech. Počínaje volatilním breakoutem supportu na AUD/USD až po silné konfluence na křížových měnových párech.

Jak vydělat na substituci?
Cena je na finančních trzích vždy až na prvním místě a stejně jako v reálném obchodě, i zde platí, že při srovnatelném zboží je to levnější vždy více v kurzu. S vyšší poptávkou po výprodejových aktivech se můžeme setkat jak na měnových, tak především pak na komoditních trzích, kde substituce levnějšího za dražší funguje velmi často.

INVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách
Investoři do zlata se konečně dočkali – drahý kov je po letech znovu na all-time high. Růstu zlata, který je tradičně silný v časech nestability a nejistoty, přitom paradoxně pomáhají samotné státy. Centrální banky totiž zlato skupují po tunách. A premiantem je i Česko.

Co řekne Fed na všechny stimuly?
Nově zvolený prezident Joe Biden se hned po inauguraci vrhnul do prosazování nového stimulačního balíku ve výši 1,9 bilionu dolarů. Akcie sice ještě pořád hýří optimismem, dluhopisoví investoři a měny emerging markets už jsou ale velice nervózní. S takovou dávkou nových peněz na účtech domácností totiž rostou inflační očekávání a všichni jsou zvědaví, jak se k takovému makroekonomickému mixu postaví americká centrální banka (Fed).

Tradery čeká náročný týden, připravte se!
Předvánoční týden standardně finanční trhy čeká spousta statistik, zasedání centrálních bank a jiných informací, které dokážou cenami aktiv pořádně zahýbat.

Jako z holywoodského filmu: Zmrtvýchvstání sektoru cestovního ruchu
Je tu léto, pandemie koronaviru vlivem proočkovanosti populace ustupuje a lidé touží cestovat. Akcie společností ze sektoru cestovního ruchu tak aktuálně zažívají nebývalý boom. V tomto článku si analyzujeme ty nejzajímavější z nich a řekneme si, jak na nich potenciálně profitovat.

Která riziková měna je levná?
Víkendového strašáka v podobě ohlášení výrazného zvýšení cel na zboží proudící z Číny do Spojených států ze sebe trhy ještě zdaleka nesetřásly. Americké akcie tento týden ztrácejí už přes 3 % a japonský jen vesele posiluje dál. I česká koruna se obchoduje na slabších úrovních proti euru, byť minulý týden došlo ke zvýšení domácích úrokových sazeb na rovná dvě procenta.

Najčastejšie chyby pri obchodovaní FX podľa vlastných skúseností
Obchodovanie na menovom trhu má veľký potenciál, no veľa ľudí si neuvedomuje, že to nie je také jednoduché ako všetci vravia (hlavne brokeri). Chcete byť úspešný obchodník? Vyvarujte sa týmto najčastejším chybám a máte aspoň nejakú šancu! Všetci sme len ľudia a robiť chyby je normálne, no treba ich úplne minimalizovať ak chcete vidieť výsledky. Ak urobíte chyby, tak za ne budete predsa platiť vašimi peniazmi.

Jak potlačit přemrštěné emoce v tradingu
Úspěch v tradingu je výsledkem kombinace mnoha dovedností, které si profesionální obchodník osvojuje v procesu učení a praxe. Emoce a jejich zvládnutí k tradingu neodmyslitelně patří. V tomto článku se zaměříme na potlačení emocí, které jsou pro obchodníka zničující a způsoby, jak toho nejsnáze dosáhnout.

Shluk rezistencí na 4h EURGBP. Krátká pozice s vysokou pravděpodobností
Analýza měnového páru EURGBP

Index S&P 500 je dále v neprobádaném území, přidal procento a stoupl na rekord
Americký akciový index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu pokračoval v růstu, vystoupal na nová intradenní i zavírací maxima a uzavřel celkově o 1,06 % výše a nad hladinou 6 000 bodů.

Multitimeframe analýza: 7.10.2021 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Čekáme na trzích další krach?! Investiční Memento #51
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 51. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Fintokei sonda do smýšlení japonských obchodníků
Japonci tvoří podstatnou část klientely Fintokei. Z našich dat navíc vyplývá, že jejich styl obchodování se od evropského přístupu dost liší. Hlavní rozdíly jsme proto shrnuli v tomto krátkém článku.

Saúdové přiškrtí trh s ropou
Jako přinejmenším překvapivý by se dal popsat závěr alžírské schůzky ropných ministrů členů kartelu OPEC. Ti se v čele se Saúdskou Arábií dohodli na celkové produkci v pásmu 32,5 – 33 milionu barelů denně, což by v případě naplnění těchto závazků znamenalo snížení těžby kartelu o 250 až 750 tisíc barelů denně ve srovnání s hodnotami z letošního léta (viz tabulka).