Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Čo robiť, ak ste na kryptomenách v strate
Sú takí, ktorý kryptomeny nakupovali v decembri alebo januári, práve v čase, keď ich ceny boli na vrchole. Kryptomeny sú momentálne popadané ako hrušky v ovocnom sade a zostáva im pýtať sa, čo teraz robiť.
Jak vidím situaci na hlavním měnovém páru EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situaci na měnovému páru EUR/USD. Vysvětlím, proč jsem v pondělí věřil v otočení trendu, nakoupil a kam očekávám, že kurz tohoto měnového páru poroste.
Aktuálne FX príležitosti: NZD/USD, CAD/JPY a GBP/CAD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na NZD/USD, CAD/JPY a GBP/CAD cez denné časové rámce.
Pohled tradera na akciové indexy, EUR/USD a ropu WTI
Měsíc únor začal na finančních trzích velmi divoce. Důležitá aktiva předvádějí dlouho nevídané či dokonce historicky rekordní pohyby. Pozorujeme prudké propady donedávna brutálně rostoucích kryptoměn, silné poklesy akciových indexů, dluhopisů a ropy či výraznější swing posílení amerického dolaru.
Technická analýza AUD/NZD, USD/JPY a XAU/USD
Aktuální technická analýza měnových párů AUD/NZD, USD/JPY a zlata (XAU/USD).
Index S&P 500, eurodolar a ropa - analýzy
Americký akciový index S&P 500 se nadále, FED neFED, Řecko neŘecko, data nedata, po swing poklesech rychle a rád vrací k historickým maximům, která v dalších týdnech a měsících navýší.
Technická analýza měnových párů USD/CAD, EUR/AUD a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CAD míří k horní hranici rostoucího trojúhelníku (D1). EUR/AUD nabízí konfluenční buy příležitost na čtyřhodinovém grafu. A cena měnového páru AUD/CAD se nachází v ukázkovém rozšiřujícím se trojúhelníku (D1).
Další propad indexu S&P 500 a intradenní medvěd
Americký akciový trh po krátkém oživení v první polovině týdne pokračoval v poklesech. Zejména kvůli středečnímu propadu index S&P 500 za celý týden odepsal 3,05 %.
Obchodování pod tlakem očima profitradera
Je až neuvěřitelné, jak i vysoce inteligentní lidé jsou přesvědčení, že obchodování na finančních trzích je snadné a úspěch čeká hned za prvním rohem. Proč se i zkušení obchodníci necítí při ztrátách dobře, přestože vědí, že ztráty jsou součástí obchodování? A proč obchodníci podléhají euforii po sérii vítězných obchodů a svým pocitem neohroženosti vymažou veškeré předchozí zisky? A konečně, proč tradeři přestanou dodržovat svůj obchodní plán právě v okamžiku, kdy by ho měli nejvíce dodržovat?
USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?
Pomůže Barbie akciím Birkenstock?
Německá obuvnická společnost Birkenstock se chystá vstoupit na americkou burzu a toto IPO, neboli veřejná nabídka akcií, je v letošním roce jedno z nejsledovanějších. K obrovské popularitě značky Birkenstock pomohla Barbie, která ve stejnojmenném filmu nosí sandály právě od značky Birkenstock.
Praktické okénko – Swing profit EUR/AUD a řízení obchodu
V tomto článku si popíšeme přípravu a řízení ziskového obchodu, který se odehrál na měnovém páru EUR/AUD.
Ropa neví, kam ji OPEC pošle
Kartel OPEC spolu se spřátelenými zeměmi v čele s Ruskem se nedokázal dohodnout na úrovni těžby ropy, na kterou budou cílovat v srpnu a dále. Otázkou tedy zůstává, jestli budou země dále dodržovat červencové kvóty a ropa by tak mohla zamířit ještě vzhůru nebo absence konsensu znamená volné navýšení těžby, které by zajisté poslalo cenu dolů. Do všeho se ještě přimíchávají obavy s rozšířením delta koronaviru a nejistota na trhu s ropou je tak vysoká.
Jestřábí Fed už sklízí „úspěchy“
Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby o půl procentního bodu do rozmezí 0,75-1,00 % a její šéf Jerome Powell byl až překvapivě konkrétní v přístupu k dalšímu růstu úroků. Ve Spojených státech by na dalších dvou zasedáních mělo dojít ke zvýšení o 50 bps. Trh je ještě více jestřábí, očekává rychlejší utahování měnové politiky, už v září by se tak měl americký dolar úročit v blízkosti 2,50 %.
Sezónnost finančních trhů: Jaké jsou příležitosti letních měsíců?
Fakt, že finanční instrumenty často rostou a klesají v cyklech, asi nikoho nepřekvapí. Sezónnost je s finančními trhy spojená od nepaměti. Například rčení „Sell in May and go away” (Prodej v květnu a jdi pryč) za svou kariéru už pravděpodobně slyšel snad každý investor nebo trader. Samozřejmě pokud by takové říkanky fungovali, dělal by to tak každý. V reálněm životě je to trochu složitější, trendy sezónnosti ale opravdu můžeme najít na mnoha instrumentech. Při správném použití tak mohou být v naší investiční a traderské kariéře velmi nápomocné.
Býčí úprk z letošních minim pokračuje, rally nezastavily ani rozpačité výsledky největších firem
Horší než očekávané sady hospodářských čísel a výhledů firem jako Amazon, Alphabet nebo Meta Platforms, ale i tak silný růst hlavních akciových indexů v USA. Že to není možné? Ale je, jak ukázal poslední ryze říjnový týden (mimochodem historicky spadající mezi absolutně nejúspěšnější pětidenní úseky v rámci celého roku), během kterého index S&P 500 vzrostl o 3,95 %.
EUR/USD po Brexitu
Po hlasování o vystoupení Británie z EU byl eurodolar silně volatilní. Prudké pohyby ale rychle ustaly a dosavadní vysvědčení hovoří o propadu ve výši 300 pipů. Volatilita logicky nedosahovala výše jako na měnovém páru GBP/USD. V případě EUR/USD totiž může částečně výsledek referenda působit jak ve prospěch poklesu, tak ve prospěch růstu měnového páru.
Vysoká inflace akciím pomáhá?
Včerejší ostře sledovaná data o vývoji spotřebitelských cen v USA překvapila směrem vzhůru. Celková meziroční inflace sice klesla na 8,2 %, to ale bylo především zásluhou jednorázového snížení cen benzínu, které se v následujících měsících nebude opakovat. Jádrová složka (bez potravin a energií) znovu přidala meziměsíčně 0,6 % a meziročně se dostala na 6,7 %, což znamená 40leté maximum.
Jaká je nálada na trzích po volbách v USA a co můžeme čekat dál?
Prezidentské volby v USA máme za sebou, ale trhy stále vstřebávají výsledky a hledají rovnováhu. Jak se na situaci dívají investoři, co to znamená pro různé tržní sektory, a hlavně – jaký přístup bychom měli zvolit v tomto dynamickém prostředí?