Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Sentiment amerického akciového trhu pro 2. kvartál 2023 – dočkáme se konečně klidu?
Letošní 1. kvartál už skoro mechanicky opakoval staré známé vzorce chování akciového trhu: akcie chvilku spokojeně rostou a začíná panovat opatrná veselá nálada, pak se najednou objeví špatné zprávy a na trhu zavládne skoro hysterie. Březen se nesl ve znamení bankovní krize a chvílemi se zdálo, že trhy zachvátí panika. To se ale nestalo a zdá se, že investoři si nenechali zkazit náladu. Pokud vás zajímá, jak vnímám aktuální náladu na americkém akciovém trhu, čtěte dál.

ECB opět oddálila růst sazeb a nebrání se ani jejich snížení
Evropská centrální banka (ECB) znovu oddálila zvýšení úrokových sazeb a opět zhoršila svůj výhled pro hospodářský růst eurozóny. Členové rady tak reagují na zhoršující se náladu v globální ekonomice, podnikatelský sentiment v eurozóně nebo opět zpomalující inflaci. Zároveň odhalila některé podrobnosti týkající se levných úvěrů soukromému finančnímu sektoru. Svůj výhled pro hospodářský růst výrazně zhoršila také německá centrální banka.

Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a EUR/GBP
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, XAU/USD short, EUR/GBP long.

Fundamentální analýza pro historické události 06.01-10.01.2020
Po dvou klidných týdnech prázdnin nabere zveřejnění makroekonomických údajů na obrátkách.

Jak nejlépe profitovat na poklesu EUR?
Euro zatím ze svých vysokých hodnot, nad kterými si analytici od začátku roku lámali hlavu, příliš nesestoupilo. Neočekávaně silné uvolnění měnové politiky z dílny Evropské centrální banky (ECB) se v kurzech zatím tolik neodrazilo, příležitost k shortu eura tu tedy stále je. Kterého měnového páru je ale nejlepší využít?

Trading mě baví, ale nevydělávám, co s tím?
Když se trader dostane do "slepé uličky" a tradingem není schopen vydělat peníze, je potřeba se nad svou situací zamyslet. Otázky v tomto článku pomovou obchodníkovi rozklíčovat jeho současnou situaci a nalézt z ní východisko.

Skromnost vs. chamtivost?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Krízu v USA v blízkej dobe ani nečakajte
Predtým ako mi začnete písať nenávistné komentáre a hejtovať môj optimizmus sa zamyslite nad tým, čo sa môže stať po tom, keď dočítate tento článok. Tento článok vás môže ovplyvniť a to tým spôsobom, že americké akcie ešte prikúpite. Alebo si zoberiete úver a všetky peniaze vrazíte do akcií. Jedine, žeby nie, možno všetko predáte a pôjdete all short. Poďme sa na to pozrieť. 😊

Skandál ve statistice už i ve Švédsku
Švédský statistický úřad si zadělal na pořádný průšvih. Kvůli obrovské nepřesnosti v datech o nezaměstnanosti dostává co proto od místního ministerstva financí i centrální banky (Riksbank), které na základě těchto čísel dělaly důležitá makroekonomická rozhodnutí včetně nastavení úrokových sazeb. Tato chyba by ale měla mít pozitivní dopad na kurz švédské koruny.

Multitimeframe analýza: 30.3.2023 COCOA
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Praktická ukázka: AOS mě držel dál od trhu
Dodržování pravidel strategie je jednoznačně základem úspěšného tradingu. Aby se mi tato podmínka dodržovala co nejlépe, pořídil jsem si AOS. K čemu mě v minulém týdnu pustil a k čemu ne, na to se podíváme dnes.

5. MQL4 - Předdefinované proměnné
V této kapitole se trochu ponoříme do jazyka MQL4 a představíme si základní proměnné, pomocí kterých můžeme zjišťovat informace o cenách.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/USD a akcie Apple a Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD a akcie Apple a Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Vývoj na akciovém trhu rozhodně není nudný
Současný vývoj na akciovém trhu rozhodně není nudný, oproti uplynulému roku je to výrazná změna. Americké akcie ve zkráceném týdnu předvedly pokračující intradenní kolísání a páteční silný vzestup, díky kterému na týdenním grafu svítí zelená.

Aktuální Price Action obchody na denních grafech (FOREX)
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CHF se nachází v konfluenční zóně. Pozor na klesající trend měnového páru GBP/USD a právě se dokončil reverzní pattern Hlava-Ramena na měnovém páru AUD/CAD.

EUR/USD podle Elliotta 25.12.2010
Že by změna? EuroDolar pokračoval do konce týdne v cestě opilého námořníka a když se podívám pozorně na 1h TF graf, tak myslím že má na chvíli doshortováno.

OPEC+ prodloužil produkční škrty
Po ochabujícím uptrendu z počátku roku u ropy se dalo čekat, že OPEC+ přistoupí k prodloužení produkčních škrtů. Celkové omezení těžby činí 5,86 miliónů barelů za den (mbd). Z toho 3,66 mbd. škrtů mělo expirovat do konce 2024 a dobrovolné škrty 2,2 mbd. měly běžet do poloviny 2024. Nyní byly 3,66 mbd. prodlouženy do konce 2025 a 2,2 mbd. do konce září tohoto roku (od kdy pak bude rok škrty redukovat). Další zasedání OPEC+ je 1.12. 2024. Celkové škrty představují dnes kolem 5,7% světové denní poptávky.

Buridanův paradox aneb neschopnost se rozhodnout
Deterministická teorie praví, že je-li člověk postaven před dvě stejně lákavé možnosti výběru, snaží si zvolit to větší dobro. Ale co je ve skutečnosti tím větším dobrem?

Index S&P 500 hraje o nová koronavirová maxima
Americké akciové trhy v týdnu převážně posilovaly, slabší výkon podaly technologické hvězdy posledních měsíců a let. Index S&P 500 si i přes jejich nepříznivý vliv na celkovou výkonnost připsal zisk 1,25 %.

Britská libra na rozcestí
Kde jsou ty předkrizové časy, kdy se za libru daly pořídit dva americké dolary?! Britskou ekonomiku však zasáhla krize zvlášť tvrdě a její měna ztratila během roku 2008 přes 30 % své hodnoty. Od té doby se pár GBP/USD drží v úzkém rozpětí blízko hladiny 1,60 a další vývoj tohoto páru není úplně jednoznačný - byť se oproti roku 2008 zdá relativně nízko, v reálné ekonomice britského království najdeme spíše argumenty pro jeho další pokles.