Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

CAD/JPY v rastúcom trendovom kanáli a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Negativní dopady „kotvení“ na trading
Přehlížet celistvost finančních trhů je vždy na škodu. Obvykle za tímto přehlížením nalezneme fenomén s názvem kotvení, který se v tomto článku více přiblížíme.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, CAD/JPY a GBP/NZD
Oslavy nového roku a dny odpočinku máme za sebou. Zde je můj první blog tohoto roku a obchodní příprava pro ty co chtějí zahájit tradování s první obchodní seancí. Slušností je začít královským měnovým párem. Zde se rýsuje korekce trendu. Na CAD/JPY se formuje trendový pattern a na GBP/NZD se chystá breakout důležité rezistence. To vše na týdenních a denních grafech.

Vitajte na novom maxime – S&P 500
Budeme takýto článok čítať tento týždeň? Ja si myslím, že áno. Poďme sa na to pozrieť prečo?

Index S&P 500 a Bitcoin ruka v ruke
Dnes sa v krátkosti pozrieme na nasledujúce možné pohyby na S&P 500 a Bitcoine. Tieto dva grafy sa mi zdajú momentálne clekom podobné a rovnako očakávja aj podobné pohyby v najbližších dňoch.

Dnes to nebude o Bitcoinu…
… i když by mohlo. Ale mezi fanoušky této měny moc populární nejsem a tak se podívám na něco jiného. Mimochodem, žádný broker se zatím neozval, ale snad některý z nich sebere odvahu a pustí se do té hry s námi.

Jaký kurz koruny předpovídá ČNB?
Tlaku zvýšeného vnímání rizika a volatility na finanční trzích se nevyhnula ani česká koruna, kterou velcí hráči ještě částečně řadí mezi měny rozvíjejících se trhů. Naše domácí měna tak mírně oslabila na 25,37 korun za euro a v sílícím trendu si na chvíli dala pauzu.

4 běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit
V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na čtyři běžné obchodní chyby, které obchodník dělá, a jak jim zabránit.

Skrytá hodnota japonského jenu
Rozhodnutí japonské centrální banky z úterka způsobilo jenu více než procentní ztráty. Investoři se obávají, že v Japonsku může dojít k další měnové stimulaci v rámci už tak extrauvolněné monetární politiky a nový příliv jenů na trh by způsobil růst měnového páru USD/JPY.

Přichází druhá komoditní vlna
Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.

Více zisku, méně rizika? Cesta k ideálnímu RRR
Na hřišti zvaném trading se neustále pohybujeme na tenké hraně mezi potenciálním ziskem a rizikem ztráty. Jedním z klíčových nástrojů, který máme k dispozici pro navigaci touto složitou krajinou, je poměr maximálního přípustného rizika a minimálního požadovaného zisku (RRR). Jak ale ovlivňuje naše obchodní rozhodování a jak nalézt ten správný balanc?

Jak to tedy bude s tím plynem?
Jedním z největších neštěstí, které může potkat jak jednotlivce, tak skupinu je panika. Obvykle racionální lidé začnou uvažovat pod dojmem emocí a to nikdy nemůže přinést nic dobrého. A ne jinak je tomu i v současné tzv. plynové krizi.

Když se cítíš být na dně, musíš přestat kopat – efekt zpětného rázu
Čím více je tvůj názor okolím popírán, tím více mu věříš. Efekt zpětného rázu je velmi destruktivní záležitost jak v osobním a profesním životě, tak především tradingu.

Zlato láme cenové rekordy na pozadí politické nejistoty
Politická nejistota v USA před prezidentskými volbami nabírá na síle a v kombinaci s geopolitickým napětím nutí investory obracet se k tzv. bezpečným přístavům. Díky této souhře událostí cena zlata opět překonala své historické maximum a pokračuje tak v rally, která trvá již téměř měsíc. "Zlaté časy" zažívá také stříbro, jehož cena se blíží nejvyšším hodnotám za posledních 12 let.* Vyhlídka na pokles úrokových sazeb tak podporuje očekávání, že by za několik měsíců mohlo být dosaženo dalších milníků[1].

FED nepotřebuje uvažovat nad snížením úrokových sazeb
Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow minulý týden řekl, že by FED měl okamžitě snížit úrokové sazby o 50 bazických bodů. Ekonomická data přicházející z největší světové ekonomiky však tento názor nepodpírají a vše nasvědčuje tomu, že by banky měla udržovat svůj stávající kurz. Akciové trhy pokračují v růstu poté, co zaznamenaly nejsilnější kvartál od roku 2009. Riziko globální recese však stále existuje, pokud se nepodaří USA a Číně vyjednat během následujících měsíců obchodní dohodu.

Index S&P 500 opět posunul historické maximum
Po mírně ztrátovém týdnu se americký akciový index S&P 500 v posledních pěti obchodních seancích vrátil k růstu, vylepšil historické maximum a celkově přidal 1,32 %.

Kam budú smerovať trhy po Amerických prezidentských voľbách?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na 3 trhy cez daily timeframe potom ako vyhral voľby Joe Biden. Neprevláda taká volatilita ako minulé voľby keď padli akciové indexy o 10% a potom prišiel extrémny nárast, ale aj tak sa objavili nejaké obchodné príležitosti.


Index S&P 500 se stále drží v blízkosti historických maxim
V týdnu hlavní americké akciové indexy opět posunuly historická závěrečná i intradenní maxima, obchodování je ale relativně klidné. Index S&P 500 zůstává v růstovém trendu, od poloviny července jde vlastně o konsolidaci okořeněnou mírnými posuny výše.