Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Ach ty daně
Ach ten ministr zdravotnictví. Nový ministr vypadá rozumně, ale zase tam je nějaký problém.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 42. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Moje cesta prop tradingem – stabilizace balance křivky a regulace prop tradingu v nedohlednu
V tomto článku se podíváme na dlouhodobý vývoj mé balance křivky a povíme si nejnovější informace ze světa prop tradingu. Nebude chybět již tradiční popis realizovaných obchodů.

Mírný zisk indexu S&P 500 situaci neposunul
Pondělní výrazný růst, tři dny poklesů a páteční odmítnutí týdenních zrát znamenalo celkově pro index S&P 500 za pět obchodních seancí zelenou nulu s hodnotou +0,19 %.


Obchod s ropou, aneb trh, kde si nemůže být nikdo ničím jist
Futures ropy zažívají v posledních týdnech opravdu nevídané časy, díky čemuž se cena této „lukrativní“ komodity propadla až k hodnotám, na kterých se nikdy dříve nepohybovala. Na celém ropném kolotoči se však nepodílí pouze virová nákaza COVID-19 , která nelítostně sužuje celý svět. Za tímto propadem totiž stojí i obchodní válka světových producentů ropy, kteří se pokusili s pomocí nejrůznějších taktik vyřadit své konkurenty, čímž chtěli dosáhnout zvýšení svého podílu na trhu. Povedlo se však producentům dosáhnout svého tak, jak to předpokládali? Na to se zde pojďme nyní podívat.

Je již EUR/USD přeprodaný?
V minulých dnech jsme se dozvěděli, že investoři se rozhodli prodávat eura ve velkém a čisté short pozice na měnovém páru EUR/USD dosáhly vysokých hodnot. Stejně tomu bylo i při velkých obratech v letech 2010 a 2012, po kterých následovaly tučné eurové zisky. Z historického hlediska tedy kontrariánská strategie funguje. Vyplatí se to i dnes?

Technická analýza vycházející z nejvyšších časových rámců: GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD
Opět tu máme začátek nového měsíce. Je čas se podívat na nejvyšší časové rámce a zjistit, jaké nám mohou poskytnout informace. Dnešní blog bude věnovaný hlavním měnovým párům GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD.

Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
Někdy není problém ve strategii ani v analyzování trhů. Jen jsme prostě už unavení – a ani si to neuvědomujeme. Mentální únava tiše podrývá naše rozhodování, zvyšuje impulzivitu a snižuje šanci na úspěch. Jak ji poznat a co s ní dělat?

Ropa na sestupu: Analýza současných trendů
Rok 2025 sice teprve pomalu začíná, ale finanční trhy rozhodně nenabízejí klid. Velké tržní pohyby jsou patrné ve všech hlavních třídách aktiv, včetně akcií, komodit, kryptoměn i dolaru. Mezi komoditami se v posledních týdnech vyznamenala především ropa, která zaznamenala znatelný pokles. Od poloviny měsíce se cena Brentu snížila o zhruba 7 % a WTI o 8 %. Tento pokles vzbuzuje řadu otázek ohledně dalšího vývoje cen ropy a jeho dopadů na globální ekonomiku.

Praktická ukázka: Dvojité dlouhé čekání
Podle výsledku to byl docela pohodový týden. Podle průběhu obchodů to zase takový klid nebyl. Nebudu se opakovat s tím, že se vyplácí obchody nesledovat, ale připomenu trpělivost, kterou trader musí mít, aby mohl být aspoň trochu úspěšný. Však se podívejte na ty dva obchody v minulém týdnu.

Přichází nové kvantitativní uvolňování v USA?
Příběh o tisknutí peněz ve Spojených státech měl skončit happyendem. Nadměrná likvidita napumpovaná do systému v období největší nouze se měla postupně stáhnout, americká centrální banka (Fed) měla snížit svou rozvahu na úroveň emitované hotovosti jako před krizí a všichni zastánci kvantitativního uvolňování by ukazovali, jak do bylo efektivní a hlavně dočasné řešení. Všechno takhle fungovalo až do letošního léta.

Devalvace v přímém přenosu
Zatímco euro vůči americkému dolaru oslabuje a po téměř 20 letech se dostalo v dnešních ranních hodinách na paritu, najdou se i měny, vůči kterým si společná evropská měna připisuje nemalé zisky.

Jak si udržet radost z obchodování: Během i po krizi koronaviru
V jednom ze svých předešlých blogů jsem se věnoval fenoménu, který je v anglofonních státech známý jako over-trading. Rád bych se vrátil k podobnému tématu, ve kterém rozeberu, jak v obchodování forexových trhů vydržet dlouhodobě a nevyhořet. Jsem si jistý, že mnoho z Vážených čtenářů již ví, že se přes noc nestanou milionáři. Jak ale vydržet obchodovat i ve chvílích těžkých, jako je krize koronaviru? Jak obchodovat dlouhodobě, aby to nebylo bolestivé pro vaši hlavu a portfolio?

Otevře Fed dokořán dveře k vánoční rally?
Index S&P 500 má našlápnuto k ATH. Jediný, kdo mu může hodit klacky pod nohy je nyní FED. Ten bude tuto středu rozhodovat o úrokových sazbách. Pojďte so s námi si rozebrat fundamentální a technickou analýzu a zvážit všechny možné scénáře toho, jak to dopadne.

Programování v EasyLanguage - TradeStation 3
Dnes tady popíšu několik příkazů, které používám pravidelně ve strategiích a které by se mohli komukoliv hodit:

SHORT NA WTI
Po dnešnom pripomienkovaní na fóre ohľadom obchodovania ropy som sa rozhodol zverejniť môj obchod ktorý som práve teraz otvoril...

Technická analýza vycházející z vyšších časových rámců: EUR/CAD, CAD/JPY a EUR/AUD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat křížovým měnovým párům, technické analýze vycházející z vyšších časových rámců a možným obchodním příležitostem.

Sezónnost finančních trhů: Jaké jsou příležitosti letních měsíců?
Fakt, že finanční instrumenty často rostou a klesají v cyklech, asi nikoho nepřekvapí. Sezónnost je s finančními trhy spojená od nepaměti. Například rčení „Sell in May and go away” (Prodej v květnu a jdi pryč) za svou kariéru už pravděpodobně slyšel snad každý investor nebo trader. Samozřejmě pokud by takové říkanky fungovali, dělal by to tak každý. V reálněm životě je to trochu složitější, trendy sezónnosti ale opravdu můžeme najít na mnoha instrumentech. Při správném použití tak mohou být v naší investiční a traderské kariéře velmi nápomocné.

Proč je ropa o 60 procent levnější než před rokem?
Cena ropy WTI se za posledních 12 měsíců propadla z hodnoty 107 dolarů za barel na úroveň 40 dolarů a nyní se obchoduje na 6 a půl letých minimech. Navíc série negativních zpráv přicházejících z čínské ekonomiky, největšího světového spotřebitele komodit, situaci stále zhoršuje.