Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Iracionálne rozhodnutia - súčasť investičného diania
Iracionálne rozhodnutia vo svete tradingu a investovania sú bežným javom, ktorý môže mať vážne dôsledky na finančné portfóliá jednotlivcov, ale aj inštitucionálnych investorov. V zákutiach investičného sveta sa odohrávajú príbehy, ktoré spájajú ľudí a ich rozhodnutia s pohybom trhu. Niekedy sú to emócie, ktoré tancujú medzi ziskom a stratou. Strach, chamtivosť, panika – tieto pocity sa môžu zmocniť aj najskúsenejších obchodníkov, vyvolávajúc lavínu neuvážených rozhodnutí a prešľapov.

Víkendová analýza: USD/JPY - Množstvo potencionálnych scenárov
V tomto blogu si ukážeme možný budúci vývoj tohoto menového páru v horizonte dni až týždňov. Forex a všeobecne trhy sú špecifické tým, že možný budúci vývoj nie je nikdy dopredu istý a každý trader a účastník trhu vidí v grafe iné patterny, iné formácie a iný budúci vývoj. Nikdy tomu nie je inak a nikdy sa väčšina nezhodne. Je toľko potencionálnych scenárov, ktoré môžu nastať. Trh toľkokrát mení svoje nastavenia, svoje dôležité úrovne a smer a preto možný scenár nie je len jeden, ale je ich vždy niekoľko.V tomto blogu si preberieme 2 možné scenáre.

Krypto výhľad: Solana, Sushiswap a Haven Protocol
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a posledné výpredaje o tom museli veľa traderov a investorov presvedčiť. Za posledné mesiace krypto trh stratil viac ako 2/3 svojej celkovej hodnoty a veľa signálov začína naznačovať, že sa blížime k potenciálnemu dnu. Ak už teda nakúpiť nejaké kryptomeny, ktoré by to boli? Poďme sa pozrieť na Solanu, Sushiswap a Haven protocol.

Pohled na index S&P 500 a EUR/USD
Pozitivní nálada na akciových trzích se od února drží i nadále. Po Mariu Draghim v minulých týdnech trhy nyní podpořila i prezidentka Fedu Janet Yellenová, když v podstatě definitivně ukončila dohady o možnosti brzkého zvýšení sazeb v USA. Navíc komentovala i připravenost a odhodlání Fedu k případným podpůrným akcím, pokud by bylo potřeba.

A zase prázdniny
Jedním z mnoha umění tradingu je nejen vědět, kdy a jak obchodovat, ale také vědět, kdy a proč neobchodovat. Někdy jsou rozhodnutí v tomto směru poměrně lehká, někdy naopak způsobují zahřívání ozubených koleček v mysli tradera.

Multitimeframe analýza: 27.7.2021 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Na EUR/JPY sa buduje uptrend a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Je ropa levná nebo drahá?
Ropa na hodnotě 80 USD za barel. Záleží samozřejmě, koho se zeptáte. Málokdo by ale označil dnešní cenu ropy, která si již prošla inflační vlnou, za příliš drahou.

Moje příprava pro následující týden
Jako obchodníci bychom měli mít pro vše plán. Vlastně nejen pro trading, ale i pro běžné činnosti. Měli bychom vědět kdy a co udělat, a hlavně bychom měli znát důvody, proč to děláme. A to nikoliv jen s ohledem na nejbližší budoucnost, ale i s trochu většími, rozšířenějšími souvislostmi. Bez toho se v tradingu nikdy nedokážeme dobrat úspěchu. A tak vám ukážu, jak se připravuji na následující týden.

Praktická ukázka: Jeden obchod s malým ziskem
Vlastně ani nevím, co mám raději. Jestli situaci, kdy v mé strategii padá jeden obchod za druhým a je vidět, že trh má zájem si hrát, nebo, stejně jako v minulém týdnu takový klídek a pohoda, kdy se sotva odbaví jeden obchod za celý týden. Obojí má něco do sebe, každá varianta v sobě ale nese jinou dávku emocí.

Praktická ukázka: Další dlouhý obchod
V minulé praktické ukázce jsem psal o týdnu, ve kterém moje strategie provedla pouze jeden obchod, a říkal jsem, že se to nestává často. Avšak v minulém týdnu to až do čtvrtka vypadalo, že to dopadne stejně, jako v týdnu předchozím.

INVESTIČNÍ GLOSA: Probíhající války dál svědčí zbrojařům. O které firmy jde?
Pro někoho jde o investici, do které by z morálních důvodů nevložil ani korunu. Pro jiného představuje sektor zbrojařů hodně výdělečnou oblast akcií, která v době geopolitického napětí slušně vydělává. Jestli jde o financování zabíjení nebo obranné technologie, to si musí každý investor rozhodnout sám. My se pojďme podívat na to, kterým konkrétním firmám se daří.

Čo pravdepodobne čaká kryptomeny v poslednom kvartáli roku 2021?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj na najbližšie mesiace kryptomien na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na vybrané krypta: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) z daily a weekly timeframe.

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi
Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/GBP a NZD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Optimalizace obchodní strategie III.
Třetí díl seriálu o optimalizaci obchodní strategie. Dnešním tématem je analýza ukazatelů souvisejících s optimalizací výkonosti long a short obchodů.

Pražská burza slaví 30 let!
Burza cenných papírů Praha (BCPP) 6. dubna oslavila své 30leté výročí od své první obchodní seance po znovuotevření v roce 1993. Jak se naší tuzemské burze dařilo? A co ji čeká do budoucna? Analytici XTB při této příležitosti vypracovali speciální report na téma BCPP.

Další vývoj zlata po nejhorším měsíci za 4 roky
Cena zlata roste už třetí seanci v řadě a pokračuje tak v likvidaci mohutných ztrát, které nabralo během měsíce listopadu. Ten byl pro zlato nejhorší od listopadu roku 2016. Zlato ztratilo 5,16 %, ovšem od začátku prosince už dokázalo růst o 3.7 % a defacto se odrazilo od magické hranice 1800 dolarů. K růstu mu pomáhá slabší dolar a vyhlídky na fiskální stimul v USA. Jak dlouho může, ale růst vydržet?

Zemědělské komodity v roce 2020
Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.

AI panika byla zažehnána, index S&P 500 i přesto klesá
Leden na americkém akciovém trhu byl poměrně volatilní. Před týdnem index S&P 500 posunul historické maximum, k žádnému jasnému průlomu výše ale zatím nedošlo. V pondělí trh výrazně ztrácel a v dalších dnech se střídaly menší růsty a poklesy. Celkově za týden S&P 500 odepsal rovné procento.