Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Obchodování na D1
Nejsem velký spisovatel, ale chtěl bych napsat pár postřehů které dlouhodobě sleduji na D1.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, akcie Volkswagen a Walt Disney
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, akcie Volkswagen a Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

BTC/USD – Jsou investoři připraveni na růst nad 10 000 USD?
Bitcoin se v tomto týdnu zvedl od podpory na 9 100 USD a dostali jsme se na 9 600 USD. Je to znak toho, že investoři jsou připraveni na růst nad 10 000 USD?

Komu pomohl Fed 50 bps?
Na měnovém zasedání minulý týden ve středu snížila americká centrální banka (Fed) hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu.

Profitabilný trading? Len tak mimochodom...
Väčšina začínajúcich, ako aj pokročilých traderov sa snaží prehupnúť do módu ziskovosti veľmi úporne. Bojujú proti trhu, proti sebe samým, proti vlastným emóciám a náladám. Tento boj nebýva veľmi príjemný a často ten, ktorý ho zvádza, trpí. Trpí vo svojom vnútri. Emocionálne. Prílišná snaha dostať sa k tomu minimálnemu percentu dlhodobo ziskových traderov je takpovediac na škodu. Možno ste ostali prekvapení a v nemom úžase. Ako by bolo možné to, že čím viac sa snažím, tým mám menšiu šancu uspieť? V tomto článku si vysvetlíme prečo prílišná snaha uspieť v tradingu neprináša požadovaný efekt a dokonca je hnacím motorom na ceste k neúspechu.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Eurodolar čeká volatilní pohyb na vyšších časových rámcích a na měnových párech NZD/USD a USD/CHF došlo k významným technickým událostem.

Burzovní grafy: Historická maxima byla na dohled, býci to ale v pátek vzdali
Americký akciový index S&P 500 po pátečním poklesu o 0,92 % uzavřel pod 2 100. Během týdne se pomalu blížil k historickým maximům (2 135) a zdálo se, že je minimálně otestuje. Je to snad signál, že šestitýdenní konsolidace navzdory výletu nad 2 100 pokračuje?

Elliottova vlnová teorie v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí.

Pravá podstata fungování finančních trhů
Na finančních trzích dochází každým dnem k zajímavým pohybům trhu, které pro tradery znamenají příležitosti ke vstupům do obchodů a k realizaci případných zisků. Otázkou pro mnohé obchodníky však zůstává, jak k takovým pohybům ve skutečnosti dochází a co vlastně zapříčiňuje pohyb na trhu. Správné pochopení fungování finančních trhů přitom podle nás patří mezi základní znalosti ziskových obchodníků.

Ako efektívne využiť indikátory?
Indikátory sú v tradingu veľmi známe a na googli sa nájde o nich veľa informácii, no všade iba píšu tie isté veci. Ja by som v tomto blogu rád napísal ako to naozaj je a vyhol sa bullshi%om.

Je koruna před kolapsem?
Nová bankovní rada ČNB se drží svého slibu a udržuje úrokové sazby v Česku stabilní na 7,00 %. Jenže problémem pro českou korunu je zvyšování úroků v zahraničí, zejména pak v eurozóně a ve Spojených státech. Fundament koruny slábne, úrokový diferenciál se ztenčuje a polštář, který by měl českou měnu bránit proti spekulativnímu útoků, se vyčerpává.

DAX dosiahol prvýkrát hodnotu 16 000 a S&P je takmer na 4 500. Čaká nás pád?
Index S&P 500 má dlhodobý priemerný výnos 10 % ročne a DAX ešte menej. Odkedy prišiel pokles na trhoch počas príchodu COVIDu práve indexy prekonali 100% nárast za necelý rok a pol. Nie je náhodou akciový trh prehriaty? Ak áno, kedy padne? Poďme sa pozrieť na vybrané grafy.

Francie – nové Řecko?
Většina investorů nyní sleduje růstovou rally, kterou způsobilo snížení sazeb amerického dolaru a stimuly čínské centrální banky. Z hledáčku zájmu zatím naštěstí vypadla Francie. Z určitého pohledu je to dobře, protože trhy by tak měly další záminku k panice. Dlouhodobí investoři by však neměli zavírat oči a ignorovat nebezpečí spojené s francouzským státním dluhem. Problémy Francie mohou stáhnout celou Evropu.

Panika – práce flákačů
Můj oblíbený zdroj Wikipedia píše, že panika je sociálně psychologický jev, který se dá charakterizovat spontánním, nekorigovaným chováním lidí, u kterých došlo k porušení duševní rovnováhy. Také říká, že paniku vyvolává nedostatek informací, uvnitř určité sociální struktury, což ve spojení s extrémním napětím či očekáváním, může nabýt někdy i formy davové psychózy.

Praktické okénko - dvě obchodní techniky, které musí znát každý obchodník
V článku se podíváme na ukázku obchodu v rámci postranního trendu a také obchodu, který byl realizován v tendujícím trhu.

Obchodní války vs. výsledková sezona
Minulý týden odstartovala ve Spojených státech dlouho očekávaná výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Očekávání jsou zatím vskutku obrovská a to nejen v korporátní sféře, ale i v ostatních sektorech. Dosavadní výsledky, které máme k dispozici, indikují jeden z nejlepších kvartálů. Mnoho analytiků v USA během druhého kvartálu dokonce upravili nahoru své prognózy, což se stalo pouze dvakrát za posledních 30 kvartálů. Prozatím překonalo prognózy zisků firem kolem 90% ze všech společností, které mají své výsledky za sebou. V konečném zúčtování bude číslo pochopitelně menší, nicméně pozitivní sentiment se pravděpodobně neotočí o 180 stupňů.

Skončila konečně nejistota na trzích?
I přes „nejisté“ americké volby, které se táhly 4 dny, se akciím a indexům přes týden dařilo mnohem lépe, než by kdokoliv mohl očekávat. Nejistota, která vznikla v rámci volebního týdne měla logicky zahýbat trhy opačným směrem, jenže to se překvapivě nestalo.


Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Na denním grafu měnového páru GBP/USD došlo k zakreslení trojitého dna. Cena USD/JPY po několikatýdenní konsolidaci konečně překonala její horní hranici.

Volatilita na Forexe
Na to, aké inštrumenty alebo ktoré konkrétne menové páry obchodovať má každý človek iný názor ale na čom sa všetci zhodujú je fakt, že bez dostatočnej volatility by sme sa v tradingu nikam nepohli. Ktoré menové páry majú dobrú volatilitu a vedia si ju udržať čo najdlhšie?