Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Trading ideas: CAD/CHF, EUR/USD a GBP/NZD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action a Fibonacci.

Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci
Někteří nejvlivnější lidé planety mohou být v nejbližších 2 letech bez práce. Nejde o fenomén robotizace, ale o to, že jim končí funkční období. Jako první přijde na řadu šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, jejíž volební období končí v únoru příštího roku. Donald Trump, který o jejím osudu rozhoduje, zatím nenabídl žádné vodítko, které by nám napovědělo, zda počítá s Janet Yellenovou ve funkci i další 4 roky, nebo plánuje do křesla dosadit někoho ze svých řad.

Korelační obchodování na forexu 8.12.2016
V tomto týdnu máme štěstí na několik zajímavých formací, ze kterých jsem pro blog vybral klasiku v podobě korelace mezi měnovými páry EUR/USD a GBP/USD. Libra letošní rok zažívá bouřlivý vývoj. Stupeň korelace mezi pevninským eurem a ostrovní librou se zcela jistě změnil. Naopak se zdá, že korelace britské libry s eurem se zvolnila a po volbách v USA se libra pohybuje spíše společně s americkým dolarem. Proto není úplně vhodné, držet se striktně strategií z doby před Brexitem.

Praktická ukázka: Pohoda prázdnin, pohoda v grafu
Je jasné, že v nadpisu je velká míra nadsázky, protože jak všichni víme, tak v trhu se nedá cokoliv předvídat, a korelace je v našem případě jaksi neplatný termín. Přesto když se člověk podívá na graf a vedle toho si představí rozložené deky u rybníka, celé to tak nějak společně sedí.


Ako zobchodovať komodity v tejto neistej dobe?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.


Kolik času trávit u obchodní platformy?
Přemýšleli jste někdy o tom, jestli se vám čas, který strávíte u platformy, zaplatí? Začínající obchodník, hnán vidinou astronomických zisků, nejspíš přemýšlí o vysedávání u grafu jako o investici a v rámci studia trhu to ani nepovažuji za špatné. Přijde však doba, kdy se každý musí zeptat sám sebe, jestli to stojí za to.


Aktualizovaný výhľad na kryptomeny
Koronavírus robí po svete paniku a zlobu, no akcie a kryptomeny si idú stále svoje a robia zisky. Bude to pokračovať aj naďalej? Poďme sa na to pozrieť cez technickú analýzu na daily a weekly grafoch. Pozrieme sa na hlavné kryptomeny a to Bitcoin a Ethereum. Ako bonus pohľad na Nikkei (Japonský akciový index).

Bilancia 2. obchodného týždňa
Hneď na úvod poviem, uvediem pravdu. Od piatka som špekuloval ako napísať, čo nevyhnutne napísať musím. Bez vykrúcačiek bez hanby, ale s potrebnou dávkou sebareflexie. Nepamätám si, kedy som mal dva po sebe idúce týždne s podobnými výsledkami. Aktuálne dianie na trhoch nie je naklonené mojim podmienkam, ale aj napriek tomu je potrebné si zobrať zo všetkého poučenie.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Bitcoin jako bezpečný přístav
Bitcoin v minulém týdnu prorazil hranici 13000 dolarů a pokračuje tak v rostoucím trendu, který započal ke konci března. V těchto mezích se pohyboval naposledy na přelomu června a července minulého roku. Stále se tedy stává více jakýmsi bezpečným přístavem pro investory a jejich peníze v této korona krizové době. Díky statistikám víme, že 98 % investorských „hodlerů“ je již v plusu. Většina investorů do bitcoinu totiž vstoupila na trh na konci roku 2017, kdy se hodnota bitcoinu pohybovala okolo 10 000 dolarů za minci.

Vrátí se odpadlí tradeři v září opět na finanční trhy?
Je zcela v pořádku si v létě od finančních trhů odpočnout. Byla-li to ovšem vynucená pauza kvůli špatným obchodním výsledků, je potřeba si při návratu na trhy dát pozor.

Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Aktuální nálada na trzích podle několika ukazatelů naznačuje obavy a vysokou volatilitu. Například index CNN Fear & Greed se v poslední době pohybuje mezi „extrémním strachem“ a „strachem“. Největšími strašáky pro trhy jsou pojmy jako recese a stagflace. Tyto dva termíny spojuje to, že vycházejí z poklesu ekonomické aktivity. Máme se tedy obávat, že USA směřují do recese?

Příběh obchodníka – díl šestý
Základní principy komoditního spreadového obchodování jsme si vysvětlili v předchozích dílech. Myslím, že by bylo ještě užitečné si celý proces projít zcela konktrétně a „online“.

Proč nebudu provozovat fond
V minulých týdnech jsem několikrát dostal otázky, týkající se možnosti obchodovat pro někoho nebo za někoho.

Index S&P 500 je na startu výsledkové sezóny na dalším rekordu
Americké akcie mají za sebou rozkolísaný týden. Obavy z varianty delta covidu-19 a pomalejšího hospodářského ožívání vedly ke čtvrtečnímu prodejnímu tlaku, páteční výrazný růst ale vrátil index S&P 500 na rekord. Za týden tak benchmark přidal 0,36 %.

Proč jsou komerční aosy nefunkční?
Rozhodl jsem se v tomhle blogu podělit o svoje názory a domněnky, proč si myslím, že drtivá většina komerčních aosů (často i s na první pohled nádherným backtestem) je v reálu nefunkční. Budu vycházet z mých dosavadních poznatků a zkušeností s komerčními aosy. Sám jsem na nich začínal - i když to většinou byly vyhozené peníze, zkušenost, kterou jsem tím získal je podle mě k nezaplacení.