Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Finanční trhy se začínají měnit, situace na akciích tomu napovídá
Aktuální situace na trzích, především na těch akciových se zdá být trochu zvláštní. Poté co americký akciový index S&P 500 ztratil 2 dny po sobě přes 2%, dohromady za týden přes 6%, začátkem nového týdne začali být býci velmi aktivní. Okamžitě odmítli jakýkoliv další propad ceny na nižší úrovně a realizovali za pouhý den zisk 2,7%. To se může zdát jako celkem slušný zisk, pokud bychom však byli svědky výrazného zlepšení fundamentu nebo něčeho podobného. To se však nestalo a jednalo se pouze o korekci předchozího pohybu. Zisk 2,7% za pouhou jednu obchodní seanci je největším za poslední 2 roky. Zároveň trh S&P 500 realizoval zisk větší jak 2% během jedné seance poprvé od konce roku 2016.

Praktická ukázka: Jen dva obchody, ale náboj to mělo
Po ztrátovém týdnu jsem byl docela zvědavý, co nového mě čeká. Vždy je to takové trochu nervózní očekávání a trochu i obava, aby nenavázal další ztrátový týden. Je to částečně dané i velikostí rizika na jeden obchod, kterou mám. Na druhou stranu je moje strategie udělána tak, aby ztrátových obchodů bylo co nejméně. To ale samozřejmě neznamená, že jednou se nestane to, že budou dva ztrátové týdny po sobě. Určitě se to stane, je jen otázkou kdy.

Kam až může spadnout britská libra?
Britská libra měla až do letošního července vůči americkému dolaru navrch. Měnový pár GBP/USD během léta završil obdivuhodný 12měsíční býčí trh otestováním hranice 1,7200. Tam se však dlouho neohřál. V posledních týdnech totiž na měnových trzích úřaduje USD, který posiluje napříč měnovým spektrem a vůči kterému libra od červencových maxim ztratila již přes 600 pipů. Název dnešního článku by se proto mohl interpretovat také jako „Kam až může posílit USD?“

Co znamená přicházející rotace k riziku?
Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.

Multitimeframe analýza: 7.9.2023 SUGAR (bílý cukr)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Krizové období na pokračování
Na mimořádně uvolněnou měnovou politiku ve Spojených státech charakteristickou nulovými úrokovými sazbami jsme si v posledních 7 letech už zvykli. Je ale docela možné, že se s žádnou změnou ještě nějaký ten pátek nepotkáme.

Ako funguje Greenshoe opcia
Česká zbrojovka čoskoro vstupuje na pražskú burzu a neklamným znakom, že pôjde o veľké IPO je aj to, že firma si vyhradzuje právo pri vysokom záujme poskytnúť až o 15% viac akcií ako je hodnota úpisu. Môžeme teda hovoriť o tzv. “Greenshoe” opcii, ktorá je zaujímavým nástrojom na ochranu záujmov väčšiny účastníkov IPO a v tomto krátkom článku som sa rozhodol priblížiť vám celý tento mechanizmus.

Trading restart: Nový video kurz pro pokročilé tradery
Článků, videí i dalších materiálů o tom, jak s tradingem začít, je plný internet. Trading je nicméně velmi komplexní disciplína, která není pro každého. Pokud se zajímáte o pasivní investování do ETF, jste pravděpodobně schopen načerpat většinu potřebných znalostí v rámci několika málo hodin. Stát se opravdu profitabilným traderem ale trvá spíše desítky či stovky hodin. Mnoho potenciálních obchodníků se tak k úspěšnému tradingu nikdy nedostane. Důvodů může být mnoho – nedostatek materiálů pro pokročilejší tradery je ale bezpochyby jedním z nich. A právě na toto téma se zaměřil Karol Hajduček, který pracuje na obchodním oddělení XTB. Vytvoril zcela nový video kurz s názvem: RESTART: Kurz systematického tradingu.

Medvědí hody nekončí, americké akcie dále krvácejí
Americké akciové indexy mají za sebou nejhorší týden od finanční krize v roce 2008. Index S&P 500 odepsal 14,98 %.

Aktuálne obchodné príležitosti na S&P 500, Plyn a Zlato
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov až na S&P 500. To by mohol byť krátkodobý obchod, no to záleží od trhu. Než vstúpite do obchodu si určite nezabudnite pozrieť či sa vám to oplatí z hľadiska swapov.

Príležitosť naskočiť do trendu na EUR/USD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Konsolidace po strmém propadu zajistila americkým akciím mírný růst, medvědi ale mají mírně navrch
Po pátečním propadu minulého týdne se očekával další pokles. A ejhle, index S&P 500 uzavřel i přes velké intradenní výkyvy v mírném týdenním zisku. Přesto se graf z býčího nastavení změnil na neutrální. Momentálně index znovu zůstává v úzkém rozpětí, tentokrát 2120 – 2160. Oproti létu se jenom posunul o něco níž. Pokud prolomí spodní linii rozpětí, potom se pravděpodobnost dalšího poklesu zvýší.

Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/CAD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Královský pár v pátek potvrdil protitrendovou Price Action. Cena měnového páru USD/CAD se nachází na důležitém supportu a stejně tak cena měnového páru GBP/JPY.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 14.9.2012
Týdenní aktualizace....

Býčí jízda pokračuje, index S&P 500 přidal další dvě procenta
Americký akciový index S&P 500 uzavřel všech pět obchodních seancí uplynulého týdne v plusu a zpevnil celkově o 2 %. Je tedy na novém historickém maximu a zapsal pátou zelenou týdenní svíčku za sebou.

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - když sabotujete vlastní úspěch
Konečně ziskový týden. Zisk 154 Kč je vyšší než plán, takže bych mohl být spokojený. Jsem ale spíše rozpačitý a sice proto, že v jeden moment byl týdenní zisk vyšší než 800 Kč. Chtěl jsem ale ještě víc, abych si zlepšil skóre. Nakonec to dopadlo tak, že jsem byl rád, že mám aspoň nějaký zisk. Málem jsem skončil zase ve ztrátě a to částečně i proto, že jsem porušil svoje pravidlo pro maximální denní ztrátu. Je opravdu neuvěřitelné, jak obtížné je odolat různým emočním impulsům. Aktuální graf vývoje stavu účtu je zde:

Vypnutí ruského plynu jako příležitost
Evropským tématem na konci letošního roku se stalo neprodloužení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Uškrcení potrubních dodávek do Evropy bylo dlouho dopředu avizované a všichni aktéři (snad s výjimkou slovenské vlády) s ním počítali. I přesto cena zemního plynu v Evropě reaguje růstem. Ukrajinský tranzit v roce 2024 pokrýval 4 % evropské spotřeby plynu. To není na první pohled vysoký podíl, ale na neelastickém trhu s minimem alternativ se zkrátka musí odrazit ve výrazném zdražení.

Euro zamířilo zpět nad hranici 1,32 EURUSD
Finanční trhy zahájily nový týden v poklidné atmosféře bez výraznějších fundamentů.

Technická analýza měnových párů: EUR/GBP, AUD/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na měnovém páru EUR/GBP probíhá falešné proražení předchozího vrcholu (W1). Cena AUD/JPY překonala střednědobou rezistenci a růstový pohyb zakončila Pin barem. EUR/CAD může nabídnout short obchodní příležitost v klesající trendové struktuře.

Kto je zatiaľ najväčším víťazom týchto poklesov? (3/3)
Ahoje traderi. Ako vidíme, tak ekonomika pomaly prechádza do recesie a svetové trhy klesajú. Je tomu už niekoľko týždňov čo trhy klesajú a určite nie sme na konci. Avšak už teraz môžeme tak trochu bilancovať a hodnotiť čo zatiaľ kleslo najmenej.