Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Americký dluh
Ekonomické plány budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa zahrnují vyšší vládní výdaje na obranu i infrastrukturu spolu se snížením daní pro bohaté, což se při realizaci evidentně bude muset projevit v růstu vládního dluhu USA.
Trader a jeho zodpovědnost
Zodpovědnost… tolik tíživá, nemilá, odmítaná, nepříjemná. Každého napadnou ještě desítky jiných přívlastků, které by mohla dostat. Prolíná se celým naším životem a nevyhýbá se ani tradingu, ve kterém je toho tolik v sázce, jako například peníze, ego nebo budoucnost.
Prečo sa nespoliehať na analýzy ostatných?
Asi takmer každý trader rád hľadá informácie, snaží sa nájsť toho čo najviac aby vedel obchodovať s čistým svedomím, že urobil všetko preto aby zarobil. Dôležité je však vedieť pozrieť sa na analýzy na internete aj iným pohľadom, nebrať ich tak smrtelne vážne ale skôr ako odrazový mostík pri hľadaní informácií.
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin, index S&P 500 a měnový pár GBP/USD
V dnešní blogu se podíváme na analýzu kryptoměny Bitcoin, která dokázala během pár dní poskočit vzhůru o několik procent a je ve shodném pohybu s indexem S&P 500, který také proráží zajímavou úroveň na denním grafu. V závěru se pak podíváme na analýzu měnového páru GBP/USD.
Nové intervence ČNB?
Měnové páry v Evropě se obchodují s vysokou volatilitou pokaždé, když dojde ke zvýšení úrokových sazeb hlavních centrálních bank nebo když se zhorší nálada propadem akciových trhů. Maďarský forint nebo polský zlotý ztrácejí nebo i získávají proti euru často více než procento denně. Jen česká koruna se stabilně drží v blízkosti kurzu 24,75 koruny za euro. Žádné oslabování, žádná volatilita.
3 letné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Ako to vidím ja...
Prečo som začal písať tieto články? Aj keď pre niekoho prínosom nie sú, verím, že tu je pár ľudí, pre ktorých prínosné budú. Možno nie hneď, možno časom... Keďže som full time a posledné mesiace trh viac stojí ako sa hýbe, tak som potreboval trocha rozptýlenia. Myslím si, že ak niekto má nejaké to svoje know haw, tak ho na net nikdy nedá. Určite nie priamo a len tak pre nič za nič... Možno má niekto zázračný vzorec, ktorý je flexibilný a funguje veľmi dobre, ale sem ho určite nikdy nedá...
Praktické okénko – Identifikace počtu vstupů do obchodu a position sizing
Praktická ukázka umisťování obchodních příkazů a výpočet jejich objemu.
Praktická ukázka: Každý obchod špatně
Pestrost v tradingu je veliká a jistota žádná. A tak jsem se v minulém týdnu dočkal obchodů, které by v případě on-line sledování zabrnkaly na nervy. Dovedu si představit, kolik nových šedivých vlasů by to přineslo. Mimochodem, ne že bych je už neměl.
Stop-Loss dává naději
Jsem příznivcem toho, aby každý obchodník používal Stop-Loss (SL). Současně ale mám rád, když je SL dost daleko na to, aby nebyl zasahován příliš často a aby měl trh prostor pro hledání směru. Co ale delší SL také přináší, je naděje.
Technická analýza měnových párů NZD/USD, GBP/JPY a AUD/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na hlavních měnových párech pro nadcházející období. Oslabování dolaru během minulého týdne ukončilo rotaci kolem supportu na měnovém páru NZD/USD. Na měnovém páru GBP/JPY jsou sladěny trendy na více časových rámcích a na AUD/NZD se formuje specifický pattern.
Burzovní grafy: Index S&P 500 uzavřel na hranici supportu, je blízko letošních minim
Americký akciový index S&P 500 si připsal druhou týdenní ztrátu v řadě, tentokrát odepsal 1,26 %. Snahy býků o udržení letošních mírných zisků vzaly zasvé ve čtvrtek a v pátek.
Index S&P 500 zkorigoval prudké poklesy
Americký akciový index S&P 500 ve středu uzavřel nejhorší měsíc za několik let, v týdenním vyjádření ale do pátku vzrostl o 2,42 %.
Jak zprovoznit Purple indikátory na OS X (Mac)
V minulém článku jste se mohli dozvědět, jakým způsobem je možné vložit a zprovoznit Purple indikátory na operačním systému Windows. Naopak dnes se budeme zabývat relativně složitější situací, kdy je potřeba tyto stejné indikátory zprovoznit v rámci operačního systému MacOS, též známém pod zkratkou OS X.
Kryptoměny v novém kabátě
Není žádnou novinkou, že v kryptoměnovém světě už nějaký ten čas existuje projekt s názvem Defi. Pod zkratkou Defi si můžeme zjednodušeně představit jakousi formou decentralizovaných financí, které tato kryptoměnová nadstavba nabízí. Co vlastně do světa kryptoměn Defi může přinést? Abychom mohli odpovědět na tuto jednoduchou otázku, nejdříve se musíme podívat na problémy, které s sebou kryptoměny přináší a které mohou zpomalovat jejich rozvoj a zapojení do dnešního globálního světa financí.
Jak být konzistentní trader?
Konzistence je jedním z nejdůležitějších prvků úspěšného tradingu. Bez konzistentního přístupu je těžké dosáhnout dlouhodobých úspěchů na finančních trzích. Mnoho traderů však bojuje s tím, aby udrželi konzistenci, což může vést k častým změnám strategií a zbytečným ztrátám. Pojďme se podívat na to, proč je konzistence tak důležitá, jak ovlivňuje obchodní výsledky a jak ji můžeme zlepšit.
Moje cesta prop tradingem – rychlý ziskový obchod a psychologie prop tradingu
V tomto článku se podíváme, jaké částky si mohou prop firm tradeři vydělat, a také si povíme, jakým způsobem se tato čísla vytvářejí. Nebude chybět ani praktická ukázka obchodu a balance křivky.
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD a očekávání na zlatě
Během uplynulého obchodního týdne cenová akce na GBP/USD potvrdila, že dlouhodobý support 1.2573 vydrží pravděpodobně i nadále. Během příštích několika obchodních dní budeme hrát býčí obratový pattern (W1). Mé obchodní nastavení najdete v tomto blogu. Také zde najdete něco málo o zlatě.
Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.