Trend
Pro určení trendu použijeme nejoblíbenější indikátor, který zná určitě každý technický obchodník. Tímto indikátorem je klouzavý průměr (Moving Average). Klouzavých průměrů existuje několik druhů. Pro tuto analýzu používáme exponenciální průměr.
EMA20 a EMA100
Exponencionální průměr s periodou 20 určuje trend na denním grafu. Na obrázku dole můžeme vidět pokles ceny pod EMA20 a přiblížení k EMA100. Rostoucí trend ztratil momentum. Následný vývoj ceny otočil klesající směr klouzavého průměru s nižší periodou. Trendy jsou opět sladěny směrem nahoru.
Korekce
Nakupuj dole, prodávej nahoře. V rámci trendu. Vzhledem k použitému nástroji určíme korekci jednoduše. Cena se začne přibližovat ke klouzavému průměru. Pomocí dalšího oblíbeného indikátoru, konkrétně oscilátoru Relative Strength Index (RSI) určíme v rámci rostoucího trendu přeprodanou oblast. Nastavení časového rozpětí je (2). Překročí-li křivka indikátoru úroveň 30, považujeme cenu za "přeprodanou". Křivka indikátoru se nachází v přeprodané oblasti už tři svíčky po sobě.
Jak je patrné, tato situace již proběhla. V dnešním blogu se zajímám o situaci, která obvykle následuje po návrácení ceny zpět do trendu. Právě po ztrátě momenta.
Cenový pattern
Dnešním cenovým patternem je Inside Bar. Tento nerozhodný pattern se zakreslil jako falešné proražení krátkodobého dna. Breakout high Mother Baru a setrvání ceny nad touto hodnotou až do zavírací ceny dne, potvrdil změnu nálady na trhu.
S/R úrovně
V aktuální situaci si vystačíme s S/R úrovněmi čtyřhodinového grafu. Je zde několik supportů, které může obchodník využít k realizaci vstupu do obchodu. Osobně dávám přednost konfluenci tvořící klesající trendová čára a bývalý Klíčový level. Toto pásmo označuje šipka umístěná níže. Nachází se zde také high Mother Baru. V případě, že cena klesne až k těmto hodnotám, bude mne zajímat další Price Action.
Vemte prosím na vědomí, že informace v tomto blogu slouží výhradně ke studijním účelům a v žádném případě, jako investiční doporučení.
Ať se daří!
Jan