Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Býci vs. medvědi: Kdo vyhraje rok 2024?! | Investiční Memento #61
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 61. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Proč vlastně obchodujeme? (5. díl)
Tak jako tradičně, i dnes by určitě každý dokázal odpovědět na tuto otázku jinak. Drtivá většina by ale nějakým způsobem skončila u peněz a to je myslím správně. A pokud by měl na mysli něco jiného, tak také tradičně, bych mu řekl, že by se měl zamyslet nad tím, jestli když je u platformy, tak jestli je skutečně na tom správném místě.

Sazby v praxi
Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) už nikoho nepřekvapuje. Asi to má i smysl, no v minulém týdnu jsem se v praxi setkal s tím, jak se to promítá do reálného uvažování lidí. A tím nemám na mysli jen hypotéky nebo nějaká spoření.


Praktická ukázka: 3x na Break/Even
Poměrně často mluvím o tom, jak je důležité řídit pozice tak, aby to bylo příjemné pro naši hlavu. Proto používám částečné odprodeje a přisouvání Stop-Lossu (SL) k Break/Evenu (B/E). Minulý týden byl ukázkový pro demonstraci tohoto přístupu.

Je NASDAQ pripravený na spadnutie?
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na americký akciový index NASDAQ a komodity ropa WTI a zlato cez denné grafy.

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?
Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.

Čeká americký dolar další oslabení? | Investiční Memento #41
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 41. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Praktická ukázka: Předvánoční dárek – ztráta
Po několika týdnech pěkných výsledků jsem dostal takový malý předvánoční dárek. Týden, který byl doprovázet trochu větší ztrátou. Nebylo to nic, co by se nedalo čekat, ale v rámci ad-ventu si to trh mohl odpustit.

Výnosy hledejme v Latinské Americe
Po mírném oslabení v loňském roce se zdá, že Latinská Amerika znovu nabírá na síle a celkově se v regionu čeká zrychlení růstu HDP na 3,5 %. Na tom můžou profitovat i měnoví investoři, protože silná ekonomika je často doprovázena sílící měnou.

Daně
Opravdu nejsem daňový expert, ale pokusím se udělat jasno v daňové problematice. Kolem daní v tradingu, ve forexu existuje spousta dohadů o tom jak to vlastně je. Tak tady napíši mojí zaručenou „pravdu“.

Praktická ukázka: Stále dobrý
Trading je vlastně nuda. Jen se čeká, až se něco stane a ono se občas něco skutečně stane. Někdy to člověku udělá radost, někdy ne, někdy z toho má nervy, někdy radost. No ale jak jsem řekl, trading je a měl by být nuda.

Euro pod palbou
Od počátku roku přicházejí z eurozóny samá negativní data – Itálie už je v recesi, Německo se jí pouze těsně vyhnulo, indexy PMI padají k 50bodové hranici ukazující stagnaci a včerejší čísla z průmyslové výroby ukázala na meziroční pokles o 4,2 %.

Ukázka obchodu 2
Předem se omlouvám,že článek dávám tak rychle,ale je to dobrá ukázka,jak jde někdy jednoduše naplánovat obchod.

Trhy sa nevedia rozhodnúť a pohyb do strany začína pôsobiť nudne
V tomto článku pár svojim slovami opíšem momentálnu situáciu na trhu. Aj pre mňa ako tradera je nepríjemné, keď sa trh nehýbe resp. ide do strany. Veľký útlm podľa mňa môžeme vidieť aj vo fundamentoch a novinkách.

Fed, euro a německé volby
Středeční zasedání americké centrální banky (Fed) pomohlo dolaru. Zdá se, že představitelé Fedu se začínají klonit spíše k přístupu naší tuzemské ČNB, která v tváří v tvář vysoké inflaci nechce nechat nic náhodě. Utažení měnové politiky ve Spojených státech tak zřejmě předběhne předchozí odhady i jakékoliv symbolické kroky stejným směrem z dílny Evropské centrální banky (ECB).

3 dôležité obchodné príležitosti na najbližšie týždne
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na tri menové páry a to NZD/USD, GBP/NZD a USD/JPY z weekly, daily a H4 timeframe. Už je za rohom október, čo je jeden z najvolatilnejších mesiacov a posledný kvartál v roku, tak sa pripravte na zaujímavé pohyby!

ECB opět oddálila růst sazeb a nebrání se ani jejich snížení
Evropská centrální banka (ECB) znovu oddálila zvýšení úrokových sazeb a opět zhoršila svůj výhled pro hospodářský růst eurozóny. Členové rady tak reagují na zhoršující se náladu v globální ekonomice, podnikatelský sentiment v eurozóně nebo opět zpomalující inflaci. Zároveň odhalila některé podrobnosti týkající se levných úvěrů soukromému finančnímu sektoru. Svůj výhled pro hospodářský růst výrazně zhoršila také německá centrální banka.

První krok ke stabilitě trhů?
Není si co nalhávat. Nynější turbulence v emerging markets světě má na svědomí s velkým náskokem přede všemi Turecko. Obrovské zahraniční dluhy, deficit na běžném účtu a především pak tvrdohlavost při nastavení měnové politiky v Ankaře způsobily škody všude po světě. Prohlášení prezidenta Erdogana o vysokých sazbách způsobujících inflaci lze bez mrknutí oka nazvat „fake news“.

Probrali se medvědi ze zimního spánku?
Americké akcie mají za sebou velice živý týden. Index S&P 500 sice vylepšil historické maximum, v týdenním vyjádření ale odepsal 3,31 %.