Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč by mohl snížit ve čtvrtek Mario Draghi úrokové sazby?
Jednou z podmínek nákupu státních dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB) v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) je minimální výše výnosů těchto aktiv.

Euro vs. americký dolar v roce 2018
Do nového roku vstoupilo euro silnější a na nejobchodovanějším měnovém páru s americkým dolarem znovu prorazilo hranici 1,2000. I přes několikanásobné zvýšení úrokových sazeb v USA se dolaru stále nedaří stabilizovat a kvůli evropské euforii měnový pár EUR/USD drží růstový trend. Jaké vyhlídky má pro následující měsíce?

Finanční trhy v grafech: Co nás naučil rok 2024 a co čekat dále?
Rok 2024 se zapíše jako jedno z nejvýnosnějších období pro investory, především na akciových a kryptoměnových trzích. Přesto nebyl úspěšný pro všechny trhy a třídy aktiv. Marek Nemky a Tomáš Vranka z XTB ve svém videu Povídání o trzích shrnuli klíčové události a trendy loňského roku pomocí více než 20 grafů a ilustrací.

Nejdůležitější graf pro USD
Americká centrální banka (Fed) v září znovu rozhodla o ponechání úrokových sazeb na historickém minimu a znervózněla tak spekulanty na posílení dolaru. Důvod je jasný – žádná spotřebitelská ani mzdová inflace se zatím nekoná a není tedy proč brzdit ekonomiku. Přijde ale inflace někdy?

USD/CAD: Dlouhodobý uptrend, určení supportu a čekání na pattern
Při dnešní přípravě jsem narazil na tento měnový pár. Nachází se v dlouhodobém uptrendu a aktuálně se cena pohybuje nedaleko dlouhodobého S/R úrovně. Myslím, že stojí za to se na něj podívat z blízka.

Mám obchodovat spíše zlato, nebo stříbro?
Zlato i stříbro patří k nejoblíbenějším komoditám mezi zkušenými obchodníky a často bývají i první volbou u těch začínajících. Avšak který z těchto drahých kovů se v dnešní době více hodí pro trading? Na to se zaměříme v dnešním článku.

Obrovská divergence v USA
Minulý týden přinesl dvě kurzotvorné zprávy, které rozdaly trhům úplně nové karty. Nejdříve ve středu upustili američtí centrální bankéři od jestřábí rétoriky, když oznámili, že letos již úroky z nynějších 2,25-2,50 % zvedat nehodlají. V pátek potom přišla studená sprcha z evropských předstihových indikátorů PMI, které naznačují, že pokles průmyslu v Německu i celé eurozóně nejenom přetrvá i do druhého čtvrtletí, ale zřejmě se i prohloubí.

„Obchodovanie“ na demo účte
Napíšem na „polemizovanú“ tému názor – „Obchodovanie“ na demo účte. Má, alebo nemá zmysel? Nemyslím tým naučenie ovládania platformy – to je nespochybniteľné. Myslím tým „obchodovanie“ ako také – testovanie „stratégie“, skúšanie nových techník a pod. Nejdem nikoho presvedčovať o svojom stanovisku. Zjavné ale je, že pohľad na túto tému „rozdeľuje“ obchodníkov.

Novoroční předsevzetí
Tak tady máme Nový rok. První den nového roku, do kterého se někteří probouzí po noci, na které by toho tolik změnili, pokud by mohli, protože to co snědli a hlavně vypili, by jim za normálních okolností vystačilo na několik běžných oslav. Já ale věřím, že obchodníci na FOREXu jsou disciplinovaní a s výčitkami tohoto typu, vyplněnými bolestmi čehokoliv a nechutenstvím, bojovat nemusí.

Obrat trendu na EUR/NZD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Moje cesta prop tradingem – udělal jsem zásadní rozhodnutí a další bankrot prop firmy
Dnes padlo důležité rozhodnutí. Je potřeba připravit strategii speciálně pro prop trading.


Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Už to vypadalo na další, tedy třetí týden, ve kterém nebude mnoho obchodů, přičemž vše proběhne v klidu a v pohodě. No toto zdání probralo do reality čtvrteční drama. Volatilita nebyla nijak přehnaná, přesto jsem se dobral k docela zajímavým dvěma obchodům.

Moje cesta prop tradingem – levely, které sleduji a končí další prop společnosti
V tomto článku se podíváme na dva levely, které v rámci prop tradingu sleduji a také si prozradíme nejnovější události, které tímto oborem hýbou.

Kurz koruny projde tento týden silným testem
Inflace v České republice zpomaluje a Bankovní Rada ČNB se přepíná do vyčkávacího módu. Jestřábů ubývá, na což reaguje i kurz české koruny, který už delší dobu stagnuje lehce pod 25,50 za euro a chybí mu impuls pro pokračování sílícího trendu.

Čo zobchodovať počas slabej letnej volatility?
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na CAD/CHF, GBP/AUD a USD/JPY cez denné časové rámce.

Burzovní grafy: Volatilita je zpět
Týden plný zvratů, jako byl ten uplynulý, pamatujeme naposledy z přelomu února a března. Index S&P 500 celkově odepsal 1,39 %, od pondělí do středy byl ale ve ztrátě bezmála 4 %. Pokles byl ale pro tentokrát nakoupen.

Měnový pár NZD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/AUD a GBP/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Cena měnového páru EUR/AUD reagovala na týdenní rezistenci. Na denním grafu se drží stále růstová struktura a rýsuje se obchodní příležitost na nižších časových rámcích. Na měnovém páru GBP/CAD se nachází učebnicový příklad symetrického pullbacku.

Multitimeframe analýza: 16.6.2021 USD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.