Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Obě z mocností se předhánějí v tom, která víc zničí globální ekonomiku. Akciové indexy jsou proto pod tlakem. Vítězem je samozřejmě zlato. To dosáhlo na nové rekordní hodnoty. Celním válkám se budeme věnovat na speciálním webináři. Odkaz na přihlášení najdete na konci tohoto článku.

Akcioví vítězové v době vakcínové
Americké prezidentské volby v pondělí zastínila zpráva o vysoce účinné vakcíně od společnosti Pfizer, kterou by už do konce roku mohly dostat desítky milionů obyvatel. Optimismus byl znát napříč finančními trhy, akciové indexy poskočily o 5 a více procent vzhůru.

Anomálie na finančních trzích
Teorie efektivních trhů předpokládá, že cena každého finančního nástroje v každém okamžiku plně odráží všechny dostupné informace. Teorie efektivního trhu se rozvinula v 60. letech předchozího století na základě disertační práce Eugene Famu. Podle jeho názoru na aktivním trhu, který zahrnuje mnoho dobře informovaných a inteligentních investorů, jsou akcie správně oceněny a odrážejí všechny dostupné informace. Jejich cenu nelze predikovat, protože se vyvíjí podle náhodné procházky. Jenomže zkušenost ukazuje, že chování trhu nelze vždy vysvětlit podle dostupných teorií a informací. Finanční trhy (zejména ty akciové) se tak leckdy chovají nelogicky a vytvářejí takzvané anomálie (odchylky), které nelze racionálně zdůvodnit. Video zkoumá, zdali nejznámější anomálie jako lednový efekt, pondělní efekt, či efekt Vánoc platí na amerických akciových trzích i po finanční krizi (2008).

Kdo bude mít nakonec pravdu: Fed nebo trhy?
Málokdo očekává jiný výsledek dnešního zasedání Fedu než to, že úrokové sazby na amerického dolaru zůstanou po třetí za sebou bez změny. V tomto ohledu to bude další nudné zasedání Fedu, které nějak zásadně nezmění situaci na trhu. O vzruch mezi investory se však může postarat zveřejnění tzv. dotplotu. Ale i zde je třeba připomenout, že dotplot není závazný program pro americký Fed. Tento dokument jen ukazuje sentiment amerických centrálních bankéřů pro následující roky. Co je na celé situaci zajímavé je názorová opozice mezi Fedem a finančními trhy.

Čekejme silnou reakci ECB
Evropská centrální banka (ECB) na svém včerejším zasedání snížila depozitní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu z 2,50 na 2,25 %. ECB už notně uvolnila měnovou politiku, když maximem depozitní sazby byla 4,00 % loni na jaře. I přesto se otevírají dveře k dalšímu prudkému poklesu úroků. Jaký bude dopad na euro a evropské akcie?

Geopolitické události – politické změny (3. díl)
V dnešním článku se podíváme na politické změny a jejich fungování. Budeme hovořit o tom, kdo řídí politické změny a co je ovlivňuje. Nakonec nastíníme, na co si dnes dát pozor a jaké faktory politické změny nejvíce ovlivňují.

Měny v historickém kontextu – zasedání centrálních bank nic nového nepřineslo, překvapila americká inflace
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, USD/CHF a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/JPY má technicky stále prostor k poklesu. USD/CHF dorazil ke konfuenční oblasti a cena GBP/JPY testuje důležitou S/R úroveň.

5 fundamentov ktoré je potrebné poznať
V rýchlo sa pohybujúcom svete menových trhov, kde prichádzajú obrovské pohyby nečakane je extrémne dôležité pre nováčikov sa naučiť o rôznych ekonomických indikátoroch a forexových udalostiach ktoré formujú trh. Ak naozaj obchodník vie na aké data pozerať, čo znamenajú a ako ich zobchodovať či vyhnúť sa im môže zvýšiť ziskovosť obchodníkov a môže nastaviť cestu k dlhodobému úspechu.

Přichází nová éra na finančních trzích, staňte se její součástí
Šest let po vypuknutí finanční krize, jejíž počátek se datuje zářím 2008, kdy zkrachovala americká investiční banka Lehman Brothers, se představitelé americké centrální banky (Fed) shodli na tom, že největší ekonomika světa je konečně vyléčená z finančních nemocí a dostatečně silná na to, aby se postavila na vlastní nohy bez pomocné ruky monetární politiky Fedu.

Dlhodobý výhľad na hlavné menové páry na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na majors menové páry EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY z weekly a monthly timeframe.

Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích. Již koncem minulého týdne se dostaly výnosy na dosah 3% a akciový trh byl opět pod tlakem, především kvůli nervozitě investorů. Ta se vrací na trhy i v týdnu aktuálním, kdy VIX vystoupal k 19 bodům především díky proražení úrovně 3% u výnosů.

Moje cesta prop tradingem – vyhodnocení obchodního roku 2024 z pohledu prop tradingu
V tomto článku jsem provedl hodnocení mého prop tradingu v roce 2024.

EUR/CZK - oblíbený měnový pár mezi domácími investory
I přes nižší likviditu na páru (krosu) EUR CZK ho stále mnoho lidí rádo obchoduje, i kvůli tomu, že se jedná o domácí měnu pro české investory. Co všechno ovlivňuje cenu eur czk a jaký je výhled na nejbližší období?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 1.9.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....

Který z dolarů tahá za kratší konec?
Už pomalu zapomínáme na dobu, kdy se australský, kanadský i americký dolar obchodovaly na stejné úrovni a USD byl z této trojice často tím levnějším. Jenže to se psaly roky 2010-2013, kdy komoditní boom dosahoval svého vrcholu, což byla dlouhodobě neudržitelná situace.

Dukascopy Europe přivítá klienty FlowBank exkluzivní nabídkou 50% cashbacku
V souvislosti s nedávným vývojem a otevřením konkurzního řízení s FlowBank. chápeme, že tradeři obchodující u FlowBank hledají nového spolehlivého obchodního partnera. Proto s potěšením oznamujeme, že Dukascopy srdečně přivítá všechny klienty FlowBank výjimečnou nabídkou - 50% cashbackem z objemových provizí po celou dobu trvání jejich účtu! Pokud hledáte novou a spolehlivou tradingovou platformu, už nehledejte dále.

Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu WTI a USD/JPY?
Americké akciové indexy v tomto týdnu pokračovaly, po prudkých propadech v minulém měsíci, dále výrazně nahoru a vymazaly již 3/4 zmíněného poklesu. Tato korekce však byla velmi výrazná a rychlá, očekávejme tedy opět korekci této korekce, tedy pohyb dolů. Dnes již Dow Jones oslabuje skoro o 200 bodů (v době psaní mého blogu).


Tak trochu jiný pohled na ztráty (2. díl)
V prvním dílu jsem před nějakým časem psal o tom, že ztráty k tradingu neodmyslitelně patří. Není možné je zcela eliminovat a především jsem psal o tom, že ztráty jsou v lidském, nejen traderském životě obvyklé a celkem normální. Co je ovšem rozdílné je to, jak je ztráta vnímána v běžném životě. Mezi tím, když se například vydáte na neúspěšné obchodní jednání na druhou stranu planety a tím pádem se z nákladů na cestu stane okamžitě ztráta a mezi tím, když z obývacího pokoje přijdete o podobnou částku díky finančnímu trhu. Budete-li hovořit s člověkem, který celé věci vůbec nerozumí, bude rozumovat o riziku v podnikání a oproti tomu o hazardování s penězi na burze. Prostě nesmysly.