Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Tyto měny vybočují z řady
Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.
Bitcoin ako rezerva
Posledné týždne začal bitcoin znova zaujímavo rásť a pútať pozornosť. Pozrime sa bližšie na niektoré pádne dôvody prečo a tiež na to prečo sa niekedy hovorí o bitcoine ako o zlate 21. storočia a má výhody oproti oproti inštrumentom, cez ktoré sa zvykne zlato obchodovať.
Plyn je na minimu. Vyplatí se koupit?
Zemní plyn zlevňuje všude po světě. Nejvíce viditelný je ale propad ceny amerického plynu Henry Hub. Jeho cena se dostala na historická minima nejen po očištění o inflaci, ale i nominálně.
Výběr z nedělní přípravy: AUD/USD, USD/JPY a EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům AUD/USD, USD/JPY a EUR/GBP. AUD/USD jede v trendu, ale je potřeba zvýšené opatrnosti vzhledem k úrovni na, které se nachází. USD/JPY konsoliduje a nejlepší obchodní příležitost nabízí pravděpodobně EUR/GBP.
Jak najít perfektní obchodní strategii
Při sestavování komplexní obchodní strategie, která zohledňuje všechny vaše silné a slabé stránky, existuje mnoho proměnných. V tomto článku najdete důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu, abyste porozuměli svým obchodním osobnostem.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry CHF/JPY, AUD/USD a USD/NOK
V dnešní blogu se podíváme na analýzy měnových páru CHF/JPY, AUD/USD a USD/NOK z pohledu teorie, která byla zveřejněna poprvé v roce 1938 panem R. N. Elliottem. Podstata této teorie tkví v analýze vlnových cyklů v trzích, které se pravidelně opakují.
Praktická ukázka: Týden, který se mi líbil
Trading je vlastně otrava. Pokud ho člověk dělá spořádaně, bez nějakých hloupostí založených na emocích, tak se jedná vlastně o docela pěknou nudu. Při dodržování pravidel se odehrává vše tak nějak samo a v podstatě jen testování je práce, kterou člověk může přispět k celkovému výsledku. Ale to je vlastně dobře.
Měnový pár USD/CHF: Anylýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Na co si v letních měších dát na Forexu pozor
Letní měsíce jsou specifické období obchodního roku, které může výrazně změnit výkonnost obchodních strategií. Na co si v létě dát pozor, se dočtete v tomto článku.
Panika klesá, zlato půjde dolů
Vzhledem k tomu, že cena zlata je obvykle kótovaná v amerických dolarech, byly největším tahounem růstu jeho ceny obavy z inflace v USA.
Prečo investovať do akcií v Európe a do akého odvetvia?
Európske akciové trhy sú posledné roky oproti americkému trhu podhodnotené, na atraktivite akcií obchodovaných v USD nepridáva ani príliš ani snaha Donalda Trumpa o oslabenie amerického dolára. Pozrime sa na dvojicu francúzskych firiem, potencionálne zaujímavých pre dlhodobejších investorov.
Prečo nežijeme v deflačnom svete?
Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
Svět kryptoměn: Podrobný výzkum
Kryptoměna, termín který v posledních letech získal obrovskou popularitu, představuje fascinující spojení technologie, financí a kryptografie.
Bitcoin - bublina
Poslední dobou se na novinových titulcích velice často začalo objevovat slovo Bitcoin. Zájemci o burzu vědí, že Bitcoin tu je déle než několik posledních měsíců. Jedná se o bublinu?
Americká inflace ukáže trhům směr
Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
ECB a kurz eura
Evropská centrální banka zatím se zpřísňováním měnové politiky nijak nespěchá. Kvantitativní uvolňování stále běží a o návratu úrokových sazeb do kladných hodnot se hovoří až pro rok 2023. Přitom březnová meziroční inflace dosáhla 7,5 %. Není proto evropská centrální banka „za křivkou“ a nepřijde ještě letos jestřábí obrat, který by pomohl euru na silnější úrovně?
Proč tolik obchodníků nevydělává (2. díl)
V minulé části jsem psal o tom, že v tradingu neexistují pomůcky, které by nám usnadnily učení a neexistují zkratky, díky kterým bychom se mohli ke svému cíli dostat rychleji, či pohodlněji. Psal jsem i o tom, že učení tradingu nelze oklamat nějakou pózou a pokud se o to někdo pokusí, výsledky ho nemilosrdně dostihnou a potrestají. Psal jsem o tom, že lidé mnohdy nejsou ochotni nést tíhu toho, co je nutné a tak se velice často k cíli ani nepřiblíží. Dnes to bude o dalším postoji, který je nezbytný pro to, aby člověk mohl o sobě v budoucnu říci, že je úspěšný obchodník.