Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Platina je na resistenci, podívejme se na signály pro short
Platina prošla v posledních týdnech zajímavým růstem, aby se dostala na silnou resistenci, kde nyní stagnuje. Práce tradera spočívá většinou v analýze a zjištění pravděpodobnosti, zda bude trh pokračovat v nastoleném trendu, nebo zda se otočí nazpět.

8. MQL4 - Tester strategií
V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.

Backtest č. 3854 a další změna
Jistě jste všichni pochopili, že ta číslovka v nadpisu je nadsázkou. Ačkoliv, kdo ví. V každém případě jsem se pustil do backtestu o kterém jsem nedávno psal a vypadá to, že jsem na něco přišel. Vlastně jsem přišel na něco, co mi opět rozdělí strategii.

Je čas na minutu ticha za naději na 50bodový cut FEDu v listopadu
Po prohlášení Jaye Powella o tom, jak budou sazby klesat postupně a není zde prostor k poklesu o 50 bodů do konce roku se poslední zbytky nadějí trhu upnuly k pátečnímu reportu z trhu práce. Ten, pokud by přinesl slabší data, přinesl by trhu určitou nadějí na přehodnocení kvůli obavě z recese.

Lze ziskově obchodovat sezónní cykly pomocí AOS?
Po dokončení práce na workflow, o kterém jsem psal minule v příspěvku „Je průměrný roční zisk 18% hodně nebo málo?“, jsem přemýšlel nad tím, jak analyzovat trhy nějakým novým způsobem, protože dosud jsem testoval obchodní myšlenky pomocí vytěžování dat. Vzpomněl jsem si na sezónní obchodování neboli obchodování pomocí sezónních cyklů. Výsledek bádání mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl se o něj podělit.

Kam zmizely problémy Evropy?
Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.

Jak jsem vytvořil AOS aneb dlouhodobé zhodnocení financí díky automatizaci (díl 1.)
V posledních pěti letech se problematice o automatizace obchodních systémů (AOS) věnuji každodenně. Rád bych tady přednesl v několika dílech, kam mně všechny ty přečtené články, shlédnutá videa a odzkoušení doporučovaných strategií, zavedlo.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a GBP/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Co na trhu zůstává levné?
Přichází další vlna masivní monetární stimulace ze strany centrálních bank napříč celým světem. Ceny akcií, dluhopisů i komodit proto dále rostou a je nyní mnohem těžší nacházet na finančních trzích podhodnocená aktiva.

Japonské výnosy míří nahoru, co na to japonský jen?
Výnosy japonských státních dluhopisů podle všeho našly své dno a v polovině listopadu se opět odvážily podívat do kladných čísel. Ačkoliv se nacházejí jenom kousek nad nulou (0,062 procenta), japonská centrální banka (BoJ - Bank of Japan) tím, že nechala výnosy poskočit výše, by mohla signalizovat, že plánuje snížit objem nakupovaných dluhopisů (program QE) a snížit intenzitu nákupu aktiv na finančním trhu.

Elliottova vlnová teorie pro akcie Baidu, měnový pár GBP/CAD a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Baidu, měnový pár GBP/CAD a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Výhľad forex tradera na AUD/JPY, EUR/NZD a USD/CHF
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch (všetky sú longové haha) a ako ich plánujem zobchodovať.

Nečekaný vítěz mezi akciovými indexy? Polsko poráží USA i Německo
Když se řekne „akciový trh roku 2025“, mnozí investoři si vybaví slovo chaos. Od nástupu Donalda Trumpa zpět do světového dění totiž akcie předvádějí vysokou volatilitu – a nejinak tomu bylo i v posledních týdnech. Přesto se na scéně objevil tichý vítěz, kterého by mnozí možná nečekali: Polsko.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, EUR/AUD a EUR/JPY
Finále voleb v USA máme zdárně za sebou. Na měnových párech se odrazilo v podobě volatilních pohybů. Některé byly přínosné, jiné méně. Snad se vývoj ceny už vrátí do starých kolejí. Dnes se v blogu technické analýzy podíváme na měnové páry, kde hlavní roli bude hrát Euro.

Kukuřice se vrací do předchozí rovnovážné oblasti
Cena kukuřice se v posledních týdnech drží v cenovém rozpětí 410 – 460 centů za bušl. Cena 410 centů za bušl je horní cenová hranice předchozí několikaleté rovnovážné oblasti.

Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Jak jsem psal už minule, tak na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně skutečně jen jedna odpověď bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáváme, pojďme se podívat, co dalšího se s těmi penězi dá udělat.

Mezi komoditními měnami musíme rozlišovat
I přes silný propad v ceně takřka všech důležitých obchodovatelných komodit není třeba házet komoditní měny do jednoho pytle. Některé si vůči americkému dolaru vedou dobře, i když by z fundamentálního hlediska měly zaostávat, a druhé naopak oslabily až příliš.

Elliottova vlnová teorie pro index DAX, zemní plyn a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index DAX, zemní plyn a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

INVESTIČNÍ GLOSA: Čím dál více Čechů investuje, říkají nám průzkumy. Situace je ale horší, než se zdá
Mediálním éterem před časem prolétl průzkum Asociace pro kapitálový trh ČR, podle kterého investuje čím dál více Čechů. Z takového zjištění bychom měli mít jako společnost radost. Jenže podrobnější zkoumání podobných průzkumů ukazuje, že investiční gramotnost je u nás nadále špatná. Většina lidí stále sází na starý dobrý „spořák“.