Sobota 16. listopadu 2024 03:16
reklama
Purple trading AI
reklama
SAB Finance
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Donald Trump a Jean-Claude Juncker se dohodli = akcie na vzestupu

26.07.2018 09:57  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hlavní události

  • Telekomunikační operátor představí zítra ráno svoje hospodářské výsledky za Q2 18.
  • Agentura Moody’s potvrdila ratingové hodnocení Monety Money Bank pro dlouhodobé a krátkodobé závazky na stupních Baa2 a P-2 se stabilním výhledem.
  • Evropské akcie by měly dnešní seanci zahájit slušným růstem.
  • Dnešní nejdůležitější událostí bude zasedání ECB. Sazby zůstanou beze změny, důležité bude sledovat, jak centrální bankéři vidí budoucí měnovou politiku v kontextu současného ekonomického vývoje. Na poli makroekonomických čísel bude zveřejněna německá a francouzská spotřebitelská důvěra, odpoledne Spojené státy oznámí statistiky o dlouhodobých objednávkách a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
  • Hospodářské výsledky dnes v USA zveřejní Amazon, Intel, Mastercard, ConocoPhillips či Bristol-Myers. V Evropě reportuje Daimler, Nestle, Royal Dutch Shell, Total či AstraZeneca.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení na Koupit pro akcie francouzské softwarové společnosti Lectra.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího obchodování velmi vlažně, nicméně v závěrečné půlhodině vystřelily směrem vzhůru. Index S&P 500 tak uzavřel o 0,9 % výše. Důvodem byla dohoda mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a šéfem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem, která by měla odvrátit obchodní války mezi oběma břehy Atlantiku. Největší zisky si připsaly informační technologie (+1,5 %). Dnešek však pro ně nebude alespoň z počátku příliš příznivý, když po uzavření trhu zveřejnil slabé výsledky Facebook. Jeho akcie v rozšířeném obchodování klesaly o více jak 20 %. Futures na S&P 500 ukazují na pokles o 0,2 %, Nasdaq by měl propadnout o téměř jedno procento.

Asijsko-pacifický region navázal na vývoj v USA a zahájil dnešní obchodování růstem. Optimismus se však během rána začal mírně vytrácet a některé akciové indexy nakonec uzavírají v červeném. Jde například o čínské pevninské burzy, které klesají o zhruba 0,8 %, Hongkong odevzdává téměř jedno procento a ve ztrátě 0,1 % zakončil i japonský Nikkei 225. Naopak úspěšný den měli obchodníci v Jižní Koreji (+0,6 %), Indii nebo na Tchajwanu (oba indexy +0,4 %).

Evropské obchodování na jeho počátku bezesporu ovlivní včerejší dohada, futures na Stoxx 50 indikují růst o 0,7 %. Další impuls může přijít po zasedání ECB, respektive v průběhu následné tiskové konference. Trhy budou hledat především náznak budoucího zvyšování úrokových sazeb. Celkově ale příliš velké změny v dosavadní rétorice neočekáváme.

O2 Czech Republic

Společnost zítra ráno zveřejní výsledky hospodaření. Konec loňského roku i začátek toho letošního ukázal, že zrušení roamingových poplatků v červnu 2017 byla společnost schopna kompenzovat rostoucí kvalitou zákaznické báze, vyšší útratou za datové služby či prodejem zařízení a příslušenství. Očekáváme, že tyto trendy pokračovaly i v průběhu druhého čtvrtletí 2018 a že za toto období O2 vykáže meziročně nepatrně lepší výsledky. Zatímco tržby by se měly dle našich kalkulací meziročně mírně zvýšit, a to o 1,1 % na 9,37 mld. CZK, efektivnější řízení nákladů by mělo přispět ke zvýšení EBITDA o velmi slušných 4,2 % y/y na 2,67 mld. CZK, respektive čistého zisku o 3,2 % y/y na 1,39 mld. CZK. EBITDA marže by se měla zlepšit o 0,9 pb na 28,5 %. Na tomto nárůstu by se měl částečně projevit i nový účetní standard IFRS15, podle kterého je účtováno od začátku letošního roku. Nejrychleji rostoucím segmentem by měl být slovenský mobil, jehož tržby by se měly meziročně zvýšit o 2,8 %. Jeho dynamika v eurovém vyjádření by však měla přesáhnout šest procent. České mobilní sítě by měly meziročně růst o 1,7 %. Segment pevných linek by měl opětovně klesat. Odhadujeme jeho propad o dalších 2,6 % y/y.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Domácnosti šetří, maloobchod ztrácí
    Ani v září se maloobchodní prodejci nedočkali růstu tržeb. Bez prodeje aut meziročně poklesly o 4,0 % a je to tak již sedmnáctý měsíc v řadě, kdy maloobchodní tržby v meziročním srovnání reálně klesají. I meziměsíčně maloobchodní tržby poklesly, a to o 0,4 %. Domácnosti dále šetří a mají obavy z nadcházející zimní sezóny a nejasností ohledně cen energií.
  • Domácnosti v EU si v zimě připlatí za energie 2550 miliard korun, Babiš tak má šanci prosadit nulovou DPH na elektřinu či plyn pro domácnosti
    Domácnosti v EU se tuto zimu pořádně a nečekaně „prohnou“. Za energie si totiž v důsledku energetické krize připlatí zhruba 100 miliard eur, což odpovídá 2550 miliardám korun. To je suma, která vysoce převyšuje celkové roční výdaje českého státního rozpočtu. Výpočet plyne z analýz řecké vlády a bruselského think-tanku Bruegel. Cituje je agentura Bloomberg.
  • Domácnosti začínají konečně utrácet
    V prosinci maloobchodní tržby bez prodeje aut vzrostly reálně v meziročním srovnání o 1,6 %, což je výrazně lepší výsledek, než který očekávala naše i tržní prognóza. Listopadový výsledek, který naznačoval změnu trendu v maloobchodě (ač došlo ke korekci z +0,9 % na +0,1 %), tak byl potvrzen. Meziměsíčně tržby stouply o 0,2 %.
  • Domček z karát pred zrútením
    Zhnité vnútro finančného systémuPomyse...
  • Dominace amerického dolaru je zpět, ale zatím nestojí na pevných základech
    Americký dolar byl nejsilnější z hlavních světových měn v minulém týdnu a ve stejném trendu pokračuje také v posledníc...
  • Dominance bitcoinu dosáhla tříletého minima: vyplatí se čekat na altcoinovou sezónu?
    Trh s kryptoměnami udělal v roce 2021 velký skok kupředu. Bitcoin se jako obvykle stal vítězem a je tak nejziskovějším finančním nástrojem roku. Je zde ale pocit, že kryptoměna postupně ztrácí půdu pod nohama. To se odráží v poklesu indexu dominance BTC na trhu, který na konci roku 2021 klesl na rekordní hodnoty. Pokles podílu bitcoinu je obvykle doprovázen nárůstem trhu s altcoiny, ale vypadá to, že nemůžeme v dohledné době očekávat altcoinovou sezónu.
  • Dominance Bitcoinu dosahuje 3,5letého maxima, zatímco altcoiny zaostávají
    Tržní dominance Bitcoinu dosáhla 58,77 %, což je nejvyšší úroveň od dubna 2021. Cena Bitcoinu dosáhla 67 800 USD, než klesla na 64 880 USD. Tento růst byl provázen utlumeným vývojem altcoinů, které v porovnání s BTC zaostávají.
  • Dominance bitcoinu roste 
    Trh s kryptoměnami se během dnešní obchodní seance pohyboval v mínusu, přičemž BTC a ETH se vzdaly zisků z minulého týdne. Zdá se, že primární kryptoměna podle tržní kapitalizace reaguje na zítřejší zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOME).
  • Dominance bitcoinu se vyšplhala nad 50 %, nastal čas, aby zazářily altcoiny?
    Bitcoin se v posledním týdnu drží na vítězné vlně, jeho cena opět stoupla nad 31 000 USD a díky tomuto oživení jeho tržní dominance rychle stoupá. Vzhledem k tomu, že digitální aktivum se v současné době nachází těsně nad 30 000 USD, jeho tržní dominance zůstala nad 50 %, a i když je to pro Bitcoin dobré, důsledky pro altcoiny v tomto prostoru by mohly být větší.
  • Dominance kryptoměn v Africe nevykazuje žádné známky zpomalení 
    I přes převládající tržní podmínky stále roste adopce kryptoměn, především v rozvíjejících se ekonomikách. Tato realita podněcuje zájem investorů o potenciální trhy.
  • Donald Trump demonstruje, že drží otěže mezinárodního obchodu ve svých rukou
    „Prezident Trump ukázal svou lepší tvář a udělil výjimky z cel. Demonstruje, že nad ostatními obchodními partnery má převahu. Tu bude chtít využít k dojednání dlouhodobě výhodných dohod pro USA. Evropská unie slaví drobné vítězství, místo toho by se však měla připravit na tvrdá vyjednávání,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
  • Donald Trump hraje se světovou ekonomikou v kostky
    Prezident Spojených států je jak podle žebříčku Tradecentrum, tak v souladu s The Economist a Wall Street Journal faktorem číslo jedna pro vývoj světové ekonomiky také v roce 2020. Pozitivní čínská data z tohoto týdne (Caixin PMI) nejprve přiměla analytiky k závěru, že Čína zabránila opakování se prosincového propadu na globálních trzích minulého roku. Nicméně následovalo hned prudké ochlazení pozitivních očekávání, když naopak americká data (ISM) naznačila, že prosinec nemusí plynout pouze v poklidné předvánoční náladě. O slovo se také přihlásil prezident Trump, když poněkud vylekal trhy zavedením daní na argentinskou a brazilskou ocel, v týdnu pak pokračoval prohlášením o clech na francouzské zboží a výroky zamlžující možnost dohody s Čínou.
  • Donald Trump je proti zvyšování úrokových sazeb
    „Jednou z příčin špatné obchodní bilance Spojených států je silný dolar, který reaguje na rostoucí úrokové sazby v USA. Evropská centrální banka úrokové sazby prozatím nezvyšuje, čímž pomáhá předluženým zemím jižního křídla eurozóny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Donald Trump, který byl dlouho ke kryptoměnám skeptický, má v Ethereu až 500 000 dolarů
    Bývalý prezident a republikánský favorit pro rok 2024 se v minulosti vyjadřoval o hodnotě kryptoměn odmítavě.
  • Donald Trump může uvalit nová cla na dovoz automobilů
    „V případě, že se zvýší cla na dovoz automobilů do Spojených států, lze očekávat proměnu dodavatelsko-odběratelských vztahů v rámci evropského automobilového průmyslu. To by mohlo mít výrazně negativní dopad na evropskou ekonomiku. Státy, které balancují na hraně ekonomické recese, by se mohly propadnout do krize. Negativní dopady by se nevyhnuly ani České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Donald Trump nastartoval americkou ekonomiku
    „V závěru loňského roku se Spojeným státům dařilo lépe, než jsme si mysleli. Největší ekonomika světa ve 4. čtvrtletí 2017 rostla o 2,9 %, tedy o 0,4 p. b. rychleji, než naznačoval původní odhad statistiků,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
  • Donald Trump opět oslabil americký dolar
    Nálada mezi německými investory a analytiky se v červenci zhoršila již druhý měsíc v řadě, avšak stále se drží na relativně vysoké úrovni. Index německého ekonomického sentimentu ZEW pro tento měsíc klesl na 17,5 z 18,6 bodu za červen. Ekonomové očekávali snížení pouze na 18,0 bodu. Euro reagovalo na výsledek indexu posílením o 0,6 procenta na nejvyšší úroveň od května 2016, na hodnotu 1,1560. Nicméně eurodolar dnes posiluje i díky slabšímu americkému dolaru.
  • Donald Trump přilévá olej do ohně
    Nadějný start amerického akciového trhu do nového měsíce poté, co únor byl nejhorším měsícem za poslední dva roky, poměrně záhy vyprchal. Index S&P 500 propadl o 1,3 %, když v červeném uzavřely všechny sektory. Příčinou bylo prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o chystaném uvalení cel na některé dovážené komodity. To se pochopitelně může odrazit poměrně rychle v reakcích ostatních států, na což například již reagoval šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Nejpostiženějším sektorem byly průmyslové podniky, jejichž akcie odevzdaly téměř dvě procenta.
  • Donald Trump si hraje s finančními trhy
    Jízda na horské dráze pokračuje. Poté, co americký trh ve středu vystoupal na její vrchol, včera následoval opět sešup dolů. Index S&P 500 uzavřel o dvě třetiny procenta níže v reakci na uvalení cel na dovoz oceli a hliníku z Evropské unie, Kanady a Mexika. Přes jedno procento ztratilo hned několik sektorů, nejhůře se dařilo maloobchodním řetězcům, jejichž akcie spadly o 1,6 %. Průmyslové podniky přišly o 1,5 %.
  • Donald Trump si přeje vystoupit ze Světové obchodní organizace
    „Světová obchodní organizace je garantem volného obchodu. Donald Trump svými celními bariérami volnému obchodu brání. Odchodem Spojených států ze Světové obchodní organizace se však nic nevyřeší a současné problémy se jen dál budou prohlubovat,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CMS Forex
Saxo Bank
ACM
reklama
CapXmaster srovnani