Středa 18. prosince 2024 09:21
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox 16 let
reklama
RebelsFunding

Dominance bitcoinu roste 

27.07.2022 15:51  Autor: BidAskBit  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Trh s kryptoměnami se během dnešní obchodní seance pohyboval v mínusu, přičemž BTC a ETH se vzdaly zisků z minulého týdne. Zdá se, že primární kryptoměna podle tržní kapitalizace reaguje na zítřejší zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOME).

Během této události se očekává, že Fed oznámí zvýšení úrokových sazeb. Projekce byla zaměřena na zvýšení o 75 bazických bodů (bps), avšak finanční instituce by mohla překvapit trh 100 bps ve snaze zmírnit inflaci.

Index spotřebitelských cen (CPI) – metrika používaná k měření inflace v americkém dolaru, dosahuje maxima naměřeného před 40 lety. To přimělo Fed změnit svou měnovou politiku zvýšením úrokových sazeb, snížením bilance a odstraněním likvidity z globálních trhů.

V důsledku toho se BTC a celý krypto trh posouvali směrem dolů. Srovnávací kryptoměna zaznamenala období relativní stability, kdy se dokázala udržet na hodnotě kolem 20 000 dolarů, což je aktuální úroveň ceny BTC.

Ethereum, Cardano, Solana i další hlavní kryptoměny se dostaly pod kritickou hranici. Některé altcoiny se vracejí na své úrovně z roku 2020, a to z důvodu rostoucí dominance BTC.

To je známkou nejistoty a rizikového sentimentu na trhu s kryptoměnami. Metrika v posledních dvou týdnech zaznamenala pokles na základě očekávání zmírnění inflace, podpořeného poklesem cen komodit a oznámením data „fúze“ Etherea.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Domácnosti dál táhnou ekonomiku
    Český HDP byl revidován ve druhém čtvrtletí mírně vzhůru. Meziroční tempo růstu ekonomiky podle zpřesněného odhadu činilo 2,8 % oproti předchozímu odhadu 2,7 %. Nicméně z hlediska mezikvartální dynamiky ke změně nedošlo. Ekonomika roste mezikvartálním tempem 0,7 %. Při malém zjednodušení lze říci, že česká ekonomika od roku 2017 roste prakticky nezměněným tempem, ale mění se struktura ve prospěch spotřeby domácností, která je hlavním tahounem. Domácnostem rostly ve druhém čtvrtletí příjmy ve srovnání s prvním čtvrtletím tempem 1,2 %, přičemž reálná spotřeba rostla ještě trochu rychleji tempem 1,5 %. Od počátku roku se tak mírně snižuje míra úspor domácností (po sezónním očištění).
  • Domácnosti šetří a tržby obchodníků klesají
    „Pokles maloobchodních tržeb v září ještě více zrychlil. Tržby obchodníků se v září meziročně snížily o 4,0 % ze srpnových 2,8 %. Nepřetržitě tak klesají již sedmnáct měsíců v řadě. Stojí za tím zejména obavy Čechů z dalšího ekonomického vývoje. V současné situaci je pro ně totiž nejdůležitější pokrýt náklady spojené s bydlením a dalšími zásadními potřebami, zatímco běžné útraty v obchodech se snaží omezovat. Navíc vinou inflace stále pociťují propad svých reálných mezd. Nesmíme zapomínat, že pod deset procent se podařilo inflaci dostat teprve v červnu,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
  • Domácnosti šetří, maloobchod ztrácí
    Ani v září se maloobchodní prodejci nedočkali růstu tržeb. Bez prodeje aut meziročně poklesly o 4,0 % a je to tak již sedmnáctý měsíc v řadě, kdy maloobchodní tržby v meziročním srovnání reálně klesají. I meziměsíčně maloobchodní tržby poklesly, a to o 0,4 %. Domácnosti dále šetří a mají obavy z nadcházející zimní sezóny a nejasností ohledně cen energií.
  • Domácnosti v EU si v zimě připlatí za energie 2550 miliard korun, Babiš tak má šanci prosadit nulovou DPH na elektřinu či plyn pro domácnosti
    Domácnosti v EU se tuto zimu pořádně a nečekaně „prohnou“. Za energie si totiž v důsledku energetické krize připlatí zhruba 100 miliard eur, což odpovídá 2550 miliardám korun. To je suma, která vysoce převyšuje celkové roční výdaje českého státního rozpočtu. Výpočet plyne z analýz řecké vlády a bruselského think-tanku Bruegel. Cituje je agentura Bloomberg.
  • Domácnosti v příštím roce ušetří celkově za plyn i elektřinu běžně až osm tisíc korun, obecná inflace i díky tomu zůstane v blízkosti úrovně cenové stability. A to i přes dnes oznámený nárůst ceny regulované složky energií
    Příznivý vývoji neregulované složky ceny elektřiny i plynu v příštím roce nezvrátí nárůst cen složky regulované – ten by ani u elektřiny, ani u plynu zpravidla neměl být tak výrazný, aby vymazal příznivý efekt zmíněné redukce neregulované složky. Vyplývá t z dnes zveřejněného cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu pro příští rok. Odběratelé z řad domácností i podniků se tak v roce 2025 dočkají snížení své celkové platby za dané energie, tedy platby zahrnující regulovanou a neregulovanou složku.
  • Domácnosti začínají konečně utrácet
    V prosinci maloobchodní tržby bez prodeje aut vzrostly reálně v meziročním srovnání o 1,6 %, což je výrazně lepší výsledek, než který očekávala naše i tržní prognóza. Listopadový výsledek, který naznačoval změnu trendu v maloobchodě (ač došlo ke korekci z +0,9 % na +0,1 %), tak byl potvrzen. Meziměsíčně tržby stouply o 0,2 %.
  • Domček z karát pred zrútením
    Zhnité vnútro finančného systémuPomyse...
  • Dominace amerického dolaru je zpět, ale zatím nestojí na pevných základech
    Americký dolar byl nejsilnější z hlavních světových měn v minulém týdnu a ve stejném trendu pokračuje také v posledníc...
  • Dominance bitcoinu dosáhla tříletého minima: vyplatí se čekat na altcoinovou sezónu?
    Trh s kryptoměnami udělal v roce 2021 velký skok kupředu. Bitcoin se jako obvykle stal vítězem a je tak nejziskovějším finančním nástrojem roku. Je zde ale pocit, že kryptoměna postupně ztrácí půdu pod nohama. To se odráží v poklesu indexu dominance BTC na trhu, který na konci roku 2021 klesl na rekordní hodnoty. Pokles podílu bitcoinu je obvykle doprovázen nárůstem trhu s altcoiny, ale vypadá to, že nemůžeme v dohledné době očekávat altcoinovou sezónu.
  • Dominance Bitcoinu dosahuje 3,5letého maxima, zatímco altcoiny zaostávají
    Tržní dominance Bitcoinu dosáhla 58,77 %, což je nejvyšší úroveň od dubna 2021. Cena Bitcoinu dosáhla 67 800 USD, než klesla na 64 880 USD. Tento růst byl provázen utlumeným vývojem altcoinů, které v porovnání s BTC zaostávají.
  • Dominance bitcoinu se vyšplhala nad 50 %, nastal čas, aby zazářily altcoiny?
    Bitcoin se v posledním týdnu drží na vítězné vlně, jeho cena opět stoupla nad 31 000 USD a díky tomuto oživení jeho tržní dominance rychle stoupá. Vzhledem k tomu, že digitální aktivum se v současné době nachází těsně nad 30 000 USD, jeho tržní dominance zůstala nad 50 %, a i když je to pro Bitcoin dobré, důsledky pro altcoiny v tomto prostoru by mohly být větší.
  • Dominance kryptoměn v Africe nevykazuje žádné známky zpomalení 
    I přes převládající tržní podmínky stále roste adopce kryptoměn, především v rozvíjejících se ekonomikách. Tato realita podněcuje zájem investorů o potenciální trhy.
  • Donald Trump a Jean-Claude Juncker se dohodli = akcie na vzestupu
    Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího obchodování velmi vlažně, nicméně v závěrečné půlhodině vystřelily směrem vzhůru. Index S&P 500 tak uzavřel o 0,9 % výše. Důvodem byla dohoda mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a šéfem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem, která by měla odvrátit obchodní války mezi oběma břehy Atlantiku. Největší zisky si připsaly informační technologie (+1,5 %). Dnešek však pro ně nebude alespoň z počátku příliš příznivý, když po uzavření trhu zveřejnil slabé výsledky Facebook. Jeho akcie v rozšířeném obchodování klesaly o více jak 20 %. Futures na S&P 500 ukazují na pokles o 0,2 %, Nasdaq by měl propadnout o téměř jedno procento.
  • Donald Trump a SoftBank oznámili investici ve výši 100 miliard dolarů v USA.
    Zvolený prezident Donald Trump spolu s generálním ředitelem společnosti SoftBank Masayoshi Sonem oznámili plán společnosti SoftBank investovat v USA v příštích čtyřech letech 100 miliard dolarů. Tato investice má vytvořit 100 000 pracovních míst zaměřených na umělou inteligenci a infrastrukturu, přičemž peníze mají být využity do konce Trumpova funkčního období.
  • Donald Trump demonstruje, že drží otěže mezinárodního obchodu ve svých rukou
    „Prezident Trump ukázal svou lepší tvář a udělil výjimky z cel. Demonstruje, že nad ostatními obchodními partnery má převahu. Tu bude chtít využít k dojednání dlouhodobě výhodných dohod pro USA. Evropská unie slaví drobné vítězství, místo toho by se však měla připravit na tvrdá vyjednávání,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
  • Donald Trump hraje se světovou ekonomikou v kostky
    Prezident Spojených států je jak podle žebříčku Tradecentrum, tak v souladu s The Economist a Wall Street Journal faktorem číslo jedna pro vývoj světové ekonomiky také v roce 2020. Pozitivní čínská data z tohoto týdne (Caixin PMI) nejprve přiměla analytiky k závěru, že Čína zabránila opakování se prosincového propadu na globálních trzích minulého roku. Nicméně následovalo hned prudké ochlazení pozitivních očekávání, když naopak americká data (ISM) naznačila, že prosinec nemusí plynout pouze v poklidné předvánoční náladě. O slovo se také přihlásil prezident Trump, když poněkud vylekal trhy zavedením daní na argentinskou a brazilskou ocel, v týdnu pak pokračoval prohlášením o clech na francouzské zboží a výroky zamlžující možnost dohody s Čínou.
  • Donald Trump je proti zvyšování úrokových sazeb
    „Jednou z příčin špatné obchodní bilance Spojených států je silný dolar, který reaguje na rostoucí úrokové sazby v USA. Evropská centrální banka úrokové sazby prozatím nezvyšuje, čímž pomáhá předluženým zemím jižního křídla eurozóny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Donald Trump, který byl dlouho ke kryptoměnám skeptický, má v Ethereu až 500 000 dolarů
    Bývalý prezident a republikánský favorit pro rok 2024 se v minulosti vyjadřoval o hodnotě kryptoměn odmítavě.
  • Donald Trump může uvalit nová cla na dovoz automobilů
    „V případě, že se zvýší cla na dovoz automobilů do Spojených států, lze očekávat proměnu dodavatelsko-odběratelských vztahů v rámci evropského automobilového průmyslu. To by mohlo mít výrazně negativní dopad na evropskou ekonomiku. Státy, které balancují na hraně ekonomické recese, by se mohly propadnout do krize. Negativní dopady by se nevyhnuly ani České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Donald Trump nastartoval americkou ekonomiku
    „V závěru loňského roku se Spojeným státům dařilo lépe, než jsme si mysleli. Největší ekonomika světa ve 4. čtvrtletí 2017 rostla o 2,9 %, tedy o 0,4 p. b. rychleji, než naznačoval původní odhad statistiků,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy