Sobota 02. listopadu 2024 18:20
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
eightcap krypto
reklama
SAB Finance

Amerika oddaluje růst sazeb, Evropa signalizuje rozšířené QE; analýza USD/JPY, zlata, EUR/GBP

15.10.2015 12:15  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Maloobchodní tržby ve Spojených státechv září stouply jen mírně s tím, jak se levné pohonné hmoty podepsaly na slabších výsledcích čerpacích stanic. Naproti tomu zvýšené prodeje automobilů a dalšího zboží naznačují solidní domácí poptávku, která by měla ekonomiku ochránit před zpomalením globálního růstu. Maloobchodní tržby v září stouply o 0,1 procenta po revizi srpnových dat z 0,2 procentního růstu na nulu. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali v září růst tržeb ve výši 0,2 procenta. Maloobchodní tržby očištěné o prodej automobilů v září klesly o 0,3 procenta. Horší data z maloobchodu stejně jako 12. pokles v řadě indexu cen výrobců na meziroční bázi (index PPI) signalizují, že Fed může klidně se zvýšením úrokových sazeb počkat do příštího roku, kvůli tomu čelí dolar tlaku prodejců. Naopak profituje zlato a cena dluhopisů (výnosy klesají).

Americký dolar se včera propadl vůči koši měn na 7týdenní minima. Proti euru dolar oslabil téměř k úrovni 1,1500. Nicméně posilující kurz EUR/USD se podle všeho nebude líbit Evropské centrální bance, což potvrzují i dnešní slova člena bankovní rady Nowotneho. Ten uvedl, že ECB bude muset nalít do ekonomiky víc peněz.

Měnový pár USD/JPY se už skoro 2 měsíce obchoduje v konsolidačním obdélníku bez jasného směru. Na jedné straně investoři doufají, že japonská centrální banka (BoJ) zvýší objem monetárních stimulů (QE), proto očekávají oslabení jenu. Na druhé straně prodávat jen proti USD, u něhož se oddaluje možnost zvýšení sazeb, se jim také nechce. Srpnová finální data japonské průmyslové produkce odhalila 1,2 procentní meziměsíční pokles. Optimismus v průmyslu a výrobě klesá, mnozí se bojí recese. Proto tlak na představitele měnové politiky bude s koncem roku stoupat. Nicméně měnový pár USD/JPY včera uzavřel pod klíčovou hodnotou podpory 118,60. Když se mu dnes podaří uzavřít i pod Fibonacciho hladinou 23,60, bude pravděpodobné, že otestuje minima z 24. srpna. (viz. příloha)

Americké akcie včera oslabily, když retailový  řetězec Wal-Mart Stores zveřejnil černý výhled svých zisků na příští rok. Firma očekává pokles zisku v rozmezí 6 – 12 procent, přičemž analytici počítali s mírným růstem ve výši 4 procent. Akcie společnosti zažily nejhlubší pokles titulu (minus 10 procent) od ledna 2009.

Tyto zprávy tak přidaly na obavách z hospodářských výsledků firem z báze indexu Standard & Poor's 500, kde podle průzkumu Thomson Data čeká trh pokles zisků o více jak 4 procenta.Na začátku výsledkové sezony zatím sledujeme smíšená čísla. Svými výsledky investory nepotěšila banka JP Morgan ani Bank of America, zatímco Wells Fargo nepatrně odhady překonala. Včera výrazněji ztratila i společnost Netflix, když snížila výhled počtu nových uživatelů a její akcie přes den ztrácely 12 procent.

Index Dow Jones zavřel níž o 0,9 procenta na hodnotě 16 924,75 bodu, širší index S&P 500 ztratil 0,5 procenta a zavřel na úrovni 1 994,2 bodu (po čtyřech dnech se vrátil pod hranici 2 000 bodů)a technologický Nasdaq Composite oslabil o 0,3 procenta na hodnotu 4 782,85 bodu.

Ačkoliv americký akciový trh je nyní v rukách pomalu rozjíždějící se výsledkové sezony, naopak Asie a dnes ráno i Evropa těží z očekávání, že americká centrální banka (Fed) oddálí zvýšení svých sazeb až na rok 2016. Asijské akcie ve čtvrtek vystoupaly na 2měsíční maxima.

Technickou anlýzy si můžete přečíst zde.

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Amerika lépe než Evropa, ale nervozita zůstává velká. Ropa vymazala ztráty
      Zajímavé pohyby na finančních trzích pokračují také dnes. Akcie v Evropě zůstávají výrazně v záporu - DAX je -1,4 pct, FTSE 100 ztrácí půl procenta, CAC 40 klesá o 1,1 pct a AEX je dole o 1,5 pct. Wall Street se po otevření dařilo růst, jak ukazovaly i futures, ale výkon se následně zhoršuje. Nasdaq je 0,3 pct v záporu, S&P 500 redukuje zisky na 0,6 procenta.
    • Amerika míří dolů. Tématem výsledky, inflace i volby
      Zatímco evropské akcie se během dne zhouply dolů i nahoru, Amerika otevřela se ztrátami, kterých se jí zatím nedaří zbavovat. S&P 500 klesá zhruba o procento. Na trzích stále předpokládáme nejistotu před zítřejší americkou inflací, ovšem do hry se zapojují i další faktory.
    • Amerika míří vzhůru, Evropa dál nerozhodná. Propad důvěry trhy přešly
      Finanční trhy závěrem týdne postrádaly motivaci k větším pohybům. Impulsem se nestala data o spotřebitelské důvěře v USA, třebaže se překvapivě výrazně zhoršila. Inflační očekávání spotřebitelů obsažené ve stejném reportu však od minula příliš nestoupla a zůstala na jednoletém horizontu těsně pod 5 procenty. Na pozitivní straně stojí některé firemní zprávy, kdy trh ocenil plán Johnson&Johnson na rozdělení na 3 firmy nebo výsledky Richemontu. Tématem zůstává inflace a reakce centrálních bank. Riziko tvrdšího postupu však dnes na trzích tolik nerezonovalo.
    • Amerika na prvním místě, protekcionismus na prvním místě
      Do teď byl nejviditelnějším výsledkem Trumpova vítězství nárůst úrokových sazeb (od 8. listopadu je to o 50 bazických bodů na amerických desetiletých dluhopisech). Investoři už předpokládají, že Trumpova ekonomická politika bude inflační. Klid na trhu je ale neopodstatněný vzhledem k protekcionistické politice, kterou prezidentův nástupní projev jen potvrdil („Musíme ochránit naše hranice před nebezpečím ostatních zemí, které přebírají naši výrobu, kradou naše firmy a ničí naše pracovní místa. Nakupujte americké výrobky a najímejte Američany.“)
    • Amerika na sestupné trajektorii, nejvíce klesají technologie
      Americké akcie se vydávají opět na sestupnou trajektorii. Kromě doznívání včerejšího, ostřejšího tónu ECB se na horší náladě podepsaly především inflační data ve Spojených státech.
    • Amerika navazuje na pokles. Dvě rizikové události přímo před námi
      Americké akcie se po začátku obchodování nacházejí v záporu a navazují tak na pokles evropských trhů. Ten se sice odpoledne nejprve zmírnil, ale nyní naopak nabírá na intenzitě. Index S&P 500 je 0,4 pct v červeném, Nasdaq klesá o 0,9 pct, DAX je dole o 1,5 procenta, CAC 40 ztrácí procento.
    • Amerika nesdílí evropský optimismus, zdrojem lehké nervozity je Trump
      Americká část dnešního obchodování postrádá optimismus, který sledujeme v Evropě. Akcie v zámoří pouze balancují lehce nad nulou, zatímco evropské indexy si drží solidní zisky. Na dluhopisovém trhu panuje relativní klid, když změny amerických výnosů nejsou výrazné a v Evropě sledujeme mírný přesun zájmu od bezpečí na periferii.
    • Amerika nestíhá Evropu. Optimismus dnes nabírá na obrátkách i přes trvající rizika
      Optimismus na hlavních trzích nabírá během dne dál na síle a strhává s sebou také Wall Street. To ovšem zaostává - S&P 500 si připisuje přes 2 procenta, ale takový DAX je už +7 procent.
    • Amerika nie je najväčší problém sveta
      Problémy s Trumpom má takmer každý. Najnovšie to platí pre najväčšie krajiny sveta, ktorým hrozia obchodné vojny. Avšak Trump nie je jediný problém, ktorý Amerika exportuje do sveta.
    • Amerika obchoduje v lepší náladě než Evropa, koruna si mírné zisky podržela
      V centru pozornosti světových trhů zůstává i koncem týdne zahraniční obchod. Na jedné straně je tu slibný vývoj revize NAFTA i z kanadské strany, ale proti tomu působí poslední výpady Donalda Trumpa. Připomínka, že se už příští týden chystá nový balík cel na čínské zboží, slovní útok na EU i opakovaná hrozba vystoupením z WTO určitě na náladě nepřidají.
    • Amerika odevzdala úvodní zisky. Mezi rizika se vrací vyšší daně
      Evropským akciím se i odpoledne daří slušně, ačkoli nejvyšší denní hodnoty neudržely. Mezi hlavními indexy si DAX připisuje 0,6 pct, půl procenta drží FTSE 100, AEX je +0,3 pct a CAC 40 roste o 0,2 procenta. Amerika začala růstově, ale zisky následně odevzdává. S&P 500 se nachází těsně v plusu, Nasdaq klesá o čtvrt procenta.
    • Amerika otevírá růstově, po výsledcích posilují bankovní domy
      Index Dow Jones +1,45 % na 40794,79 b., S&P 500 +0,34 % na 5650,52 b., Nasdaq Composite -0,13 % na 18448,81 b.
    • Amerika otevřela na kladné nule
      Index S&P 500 0,25 % na 5716,81 b. Index Dow Jones 0,1 % na 42106,16 b. Index Nasdaq Composite 0,19 % na 17981,611 b.
    • Amerika otočila do červeného, řeší se inflace a odpoledne mají navrch dluhopisy
      Evropské akcie na tom během dne byly poměrně dobře a také Wall Street otevřela výš, ovšem to bylo prozatím vše. Následuje pokles, který dostává S&P 500 i Nasdaq zhruba o 0,3 procenta níž. Amerika pokazila den také Evropě, kde se některé indexy rovněž zanořily do červeného. DAX ztrácí 0,2 pct, naproti tomu třeba CAC 40 nebo AEX se drží lehce v plusu.
    • Amerika podléhá evropské nerozhodnosti, dolar však sbírá zisky
      Smíšený vývoj, který jsme během dne sledovali na evropských akciových trzích, se odpoledne přenesl také do Ameriky. Zdejší klíčové indexy se nacházejí poblíž pátečních závěrečných hodnot. V Evropě je CAC 40 o 0,4 pct v plusu, ale v případě dalších indexů jde taktéž o smíšený vývoj bez výraznějších odchylek od pátku.
    • Amerika pokračuje v propadu
      Ve středu po uzavření trhu reportovala výsledky hospodaření společnost Alcoa, která se zabývá produkcí hliníku a bauxitu. Její výsledky se sice zhruba trefovaly do očekávání, ale jednalo se očekávání poměrně bídná, takže jejich naplnění znamenalo ve včerejším obchodním dni ztrátu 7,2 %. Ve všeobecné náladě se ale nedařilo ani velkým technologickým jménům. Amazon ztratil 1,9 %, Microsoft 1,7 %, Nvidia dokonce 3,5 % a Netflix odepsal 3,2 %.
    • Amerika po slibném úvodu obrátila dolů. Dolar posiluje i při propadu výnosů
      Po dnešním úspěchu evropských akcií začaly dobře také ty americké. Trvalo to však jen krátce a následoval rázný pokles, během kterého se hlavní indexy na Wall Street zanořily do červeného. Zatímco S&P 500 je zatím jen mírně pod nulou, Nasdaq klesá o 0,3 procenta. V Evropě klesá jižní křídlo a mírně i Francie, ale německý DAX se drží 0,9 pct v plusu.
    • Amerika po včerejším svátku zahájila oslabením
      Index Dow Jones -1,1 % na 41104,11 b., S&P 500 -1,18 % na 5581,54 b., Nasdaq Composite -1,57 % na 17435,72 b.
    • Amerika přebírá otěže – akcie slušně rostou, dluhopisy se prodávají. Eurodolar během dne obrátil
      Na hlavních finančních trzích se dál drží pozitivní nálada, přestože nové impulsy během dne už nechodily. Růst akcií a ústup od dluhopisů dál živí zejména šance na ukončení sporu o americký rozpočet, čímž by odpadl další shutdown. Zároveň se připojují i rostoucí sázky na dohodu USA s Čínou o vzájemném obchodě. Další kolo vyjednávání se nyní pomalu rozjíždí na nižších úrovních.
    • Amerika přebírá štafetu, investoři se dál zbavují akcií, daří se dluhopisům
      Evropské akcie po velkou část dne postupně prohlubovaly své ztráty, aby se před závěrem přece jen lehce zvedly. I tak jsou hluboko v záporu, když index DAX ztrácí 2,3 pct, CAC 40 je dole o 1,7 procenta a FTSE 100 klesá o 0,8. Amerika otevřela níž a pokusy o zmírnění ztrát zatím nevycházejí. S&P 500 je dole o 1,6 a Nasdaq o 2,1 procenta.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    reklama
    eightcap forex