Pondělí 23. prosince 2024 20:05
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding

Evropská data začínají být pozitivní

13.02.2013 11:45  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Průmyslová produkce eurozóny vzrostla v prosinci 2012 ve srovnání s listopadem o 0,7 procenta. Šlo tak o první meziměsíční nárůst od srpna 2012, ukázaly středeční údaje Eurostatu. Ekonomové oslovení agenturou Reuters v průměru očekávali růst pouze o 0,2 procenta. Produkce celé Evropské unie (EU)  si také polepšila v meziměsíčním měření o 0,5 procenta. Produkce spotřebního zboží zaznamenala nejsilnější růst v meziměsíčním srovnání, a to o 2 procenta. Produkce výrobních strojů také vzrostla, a to o 1,3 procenta. Německá ekonomika dokázala překonat růst eurozóny o 0,1 procenta a zůstává tahounem evropské ekonomiky.

Nicméně ve srovnání loňského prosince s prosincem 2011 (meziroční srovnání) klesla průmyslová produkce v eurozóně o 2,4 procenta. Celá EU si pohoršila o 2,3 procenta. Za celý loňský rok průmyslová výroba eurozóny klesla o 2,4 procenta ve srovnání s rokem 2011. Ekonomové komentují dnešní výsledek jako další signál zlepšujícího se stavu evropské ekonomiky.

Index evropské měny BOSSAEUR během dnešní seance posiluje. Bude zajímavé sledovat, jak si euro poradí se skrytou medvědí divergencí, rezistencí 128,710 bodu a klesající trendovou čárou. Cestě vzhůru tak stojí několik medvědích překážek, jejichž překonání by mohlo zaznamenat významné posílení eura.
 

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Evropská centrální banka totálně zaspala v boji s inflací, signalizuje Bank of America, druhá největší banka v USA
      Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak míní experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání. Navíc ECB přidá další zvýšení, to už by mělo být jen o standardní 0,25 procentního bodu, na svých zasedání v říjnu a v prosinci.
    • Evropská centrální banka uvedla trhy do pohybu, analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF
      Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek upravila svůj program nákupů aktiv, známý jako kvantitativní uvolňování (QE), když prodloužila očekávanou...
    • Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby, bude s tím pokračovat i v létě
      Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 4 %. V rámci aktuálního cyklu zpřísňování měnové politiky jde teprve o druhé standardní zvýšení sazeb. Od července minulého roku až do letošního března totiž ECB sazby zvyšovala vždy o 50 nebo 75 bazických bodů. Dnešní rozhodnutí ECB bylo poměrně předvídatelné a široce očekávatelné. Mimo jiné právě proto, že centrální banka snížila tempo zpřísňování měnové politiky už na svém květnovém zasedání, po kterém ale zároveň dala jasně najevo, že ve zvyšování sazeb bude nadále pokračovat.
    • Evropská data kazí náladu akciím i euru
      Ropa sice vykazuje stále poměrně velké pohyby, ale to už v rámci konsolidace po pádu ze začátku týdne. Brent se obchoduje nad 21 dolary, WTI roste zpět k 15 USD za barel. Takový vývoj dává prostor přesunout více pozornosti k novým makrodatům, která jsou dnes na programu.
    • Evropská data mírně zklamala, akcie i euro ale horší výsledky zatím netrápí
      Začátek týdne se na trzích nese v docela klidné atmosféře a na nízkých objemech, přestože je zatím pondělní seance na ...
    • Evropská data nepotěšila, euro si své včerejší zisky ale zatím drží
      Eurozóna dnes zveřejnila sérii nového březnového makra a není to žádná sláva. Dopoledne byly zveřejněny výsledky PMI pro výrobní sektor a sektor služeb v Německu a ve Francii a všechny výsledky skončily hůře než se čekalo. Kompozitní index pro celou eurozónu se díky tomu propadl z únorových 57,1b. na 55,3b., což je nejnižší výsledek za posledních 14 měsíců. Index samotný dál zůstává na poměrně vysokých úrovních a naznačuje, že si evropská ekonomika prochází i nadále solidní expanzí. Míra jejího růstu by ale do dalších měsíců mohla začít polevovat.
    • Evropská data PMI ve výsledku překvapila, NZD po datech inflace pod tlakem, GBP na maloobchodní prodeje nereaguje; analýza EUR/USD
      Novozélandský dolarv noci oslabil vůči USD o 0,8 procenta kvůli pomalejšímu růstu inflace. Index spotřebit...
    • Evropská data podpořila obavy investorů, trhy znovu červené
      Následujících pár měsíců bude podle nás jednoznačně ve znamení fundamentu, přičemž dost pravděpodobně bude muset dojít k dalšímu přehodnocení výhledu k horšímu. Týká se to jak vývoje ekonomiky, tak firemních zisků, takže nová makrodata či firemní výhledy jsou velkým rizikem. Dnes obavy podpořily nové indexy nákupních manažerů z eurozóny, které dopadly hůř, než se čekalo.
    • Evropská data příjemně překvapila, aktivita ve výrobním sektoru zatím ale zůstává slabá
      Dnešní seance je docela bohatá na nové makro z eurozóny. Ta zveřejnila čerstvé březnové výsledky PMI pro Francii a Něm...
    • Evropská data příjemně překvapila, i když aktivita ve výrobním sektoru zůstává slabá
      Dnešní seance je docela bohatá na nové makro z eurozóny. Ta zveřejnila čerstvé březnové výsledky PMI pro Francii a Něm...
    • Evropská data znovu příjemně překvapila, CAD ztrácí kvůli výsledkům HDP
      Po včerejší klidné seanci dnes evropské akciové indexy pokračují ve vyčkávacím režimu. Zobchodované objemy jsou sice l...
    • Evropská ekonomika i přes lockdowny pokračuje v expanzi
      Souhrnný index nákupních manažerů pro eurozónu za duben ukazuje zlepšení jak v sekotru průmyslu, tak služeb. Služby se i díky postupnému rozvolňování dostaly poprvé od začátku pandemie do pásma expanze s 50,3 b. Průmysl se drží vysoko v expanzi na úrovni 63,3 b. Nicméně největší průmyslová země Evropy Německo hlásí mírné zpomalení v průmyslu, kdy tamní PMI poklesly na 65,8 b. z předchozích 66,6 b. Důvodem je zejména celosvětový nedostatek čipů, který se začíná projevovat v německém automobilovém průmyslu pozastavováním výroby. Domníváme se, že nedostatek těchto zásadních komponentů se projeví na mírnější expanzi v průmyslu v následujících měsících, kdy bychom měly být svědky dalšího zpomalení. Naopak by měl nadále zrychlovat sektor služeb a pomalu by se tak měly srovnávat rozdíly mezi těmito dvěma segmenty a ekonomika by se měla postupně dostat ze současného dvourychlostního vývoje.
    • Evropská ekonomika se začíná odrážet od cyklického dna
      Po delší době znovu docela dobré zprávy z Evropy. Ekonomika eurozóny se, alespoň podle posledních výsledků PMI, koncem roku začala konečně odrážet od cyklického dna. Kompozitní PMI se v prosinci znovu mírně zvýšil až ke hranici 51b., a to hlavně díky zlepšení situace v klíčovém sektoru služeb. Výrobní PMI zůstává i nadále v pásmu kontrakce (pod 50b.), ale i zde jsme v posledních měsících svědky alespoň stabilizace.
    • Evropská ekonomika si drží stabilní kondici, pomáhá hlavně sektor služeb
      Dnešek přines z Evropy sérii indexů ekonomické důvěry v jednotlivých sektorech evropské ekonomiky, které pravidelně zpracovává Evropská komise. Data tradičně nejsou velkými market movery, ale červencové výsledky zatím potvrzují, že evropská ekonomika dopad brexitu zatím téměř nijak nepozoruje a naznačují, že obavy z brexitu, například i v britské ekonomice, nakonec mohou být mnohem větší, než jaká bude s odstupem času realita. Evropský index ekonomické důvěry v červenci dokonce mírně rostl na 104,6b., což je na horní hranici konsenzu, který se pohyboval v pásmu od 101 – do 104,8b.
    • Evropská ekonomika šlape na brzdu
      Včera zveřejněné indexy PMI v eurozóně nabídly první ochutnávku růstové dynamiky za třetí čtvrtletí. A jde o vyloženě slabý start – kompozitní index PMI propadl v červenci hlouběji pod hranici 50 bodů oddělující pásmo expanze a recese. To nevěstí nic dobrého o vyhlídkách pro nejbližší měsíce, zvláště v kontextu zhoršujících se vpřed-hledících indikátorů, jako svižně klesajícího počtu nových objednávek nebo nízkých očekávání ohledně budoucí výroby.
    • Evropská ekonomika v závěru roku zpomalila
      Podle předběžného odhadu Eurostatu růst HDP eurozóny i EU v posledním čtvrtletí loňského roku zpomalil na 0,3 %, respektive 0,4 % (mezičtvrtletně). Ve srovnání s druhým či třetím kvartálem jde o výrazné zpomalení, avšak asi jen velký optimista mohl doufat v opakování dvouprocentního růstu.
    • Evropská ekonomika začala znovu zrychlovat, euro přesto slábne
      Evropa dnes nabídla první zajímavé makro v podobě výsledků PMI pro výrobní sektor a sektor služeb a nová čísla znovu potvrzují solidní kondici největších ekonomik eurozóny. Zatímco PMI ve francouzském výrobním sektoru mírně klesl a dostal se na 52,3b., PMI ve službách se vyhoupl z 54,1b. na 56,7b., přestože většinový konsenzus počítal s kontrakcí na 53,8b. Kompozitní index (výroba + služby) je nyní díky tomu na 56,2b., což je nejlepší výsledek za posledních 69 měsíců. Velmi se přitom dařilo také indexu zaměstnanosti a solidním růstem si v posledních měsících prochází také index vstupních cen. Ceny finálního produktu však stále spíše stagnují.
    • Evropská hra na život a na smrt – projděte si diagram GS
      Goldman Sachs v eurozóně umí chodit. Dokázal to při „umném zastiňování“ opravdov...
    • Evropská inflace by měla mírně vzrůst
      Společná evropská měna včera proti dolaru mírně ztratila. Zastavila se tak korekce, které jsme byli svědky již v minulých dvou týdnech. Kurz eura oslabil...
    • Evropská inflace dál stoupá díky cenám energií. Dodateční inflační tlaky ale stále nepřicházejí
      Eurostat dnes zveřejnil předběžný (flash) odhad CPI za listopad. Nová čísla příliš nepřekvapila. Meziroční inflace podle nového odhadu sice zrychlila o desetinu na 0,6 %, trh však s tímto výsledkem počítal. Jádrová inflace pak zůstává beze změny a rovněž podle očekávání na 0, 8%.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    Forex brokeři
    reklama
    CapXmaster srovnani