Ticker Tape by TradingView
Indexy klesají, Nvidia inspiruje americké akcie ke změně směru
IndexS&P 500 a Nasdaq ztrácejí půdu pod nohama
Klíčové indexy americké Wall Street zakončily týden v záporném teritoriu. Indexy S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly největší jednodenní ztráty za poslední dva týdny, a to v důsledku obav ze zpomalení snižování úrokových sazeb a reakce trhů na první kroky zvoleného prezidenta Donalda Trumpa.
Jerome Powell: Opatrnost na prvním místě
Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell ve čtvrtek nastínil tři klíčové faktory ovlivňující politiku regulátora: stabilní hospodářský růst, silný trh práce a inflace nad cílem 2 %. Tyto podmínky podle jeho slov vyžadují, aby Fed v budoucnu přistupoval k rozhodování o sazbách rozvážněji.
Trh reviduje očekávání
Investoři upravili své prognózy: pravděpodobnost, že sazby zůstanou na prosincovém zasedání Fedu beze změny, se podle CME FedWatch zvýšila ze 14 % před měsícem na 42 %. Obchodníci navíc ztratili jistotu, že v roce 2025 bude uvolňování měnové politiky obnoveno.
Data přilévají olej do ohně
V pátek zveřejněné statistiky zvýšily obavy investorů. Maloobchodní tržby v USA v říjnu vykázaly mírně vyšší růst, než se očekávalo, a dovozní ceny vykázaly oživení. Dalším faktorem byly dříve zveřejněné údaje, které naznačují stabilitu inflace navzdory snahám Fedu.
Od voleb k realitě
Na pozadí pátečního výprodeje trhy ukončily týden, ve kterém došlo ke znatelné změně nálady investorů. Jestliže zvolení Donalda Trumpa bylo zpočátku vnímáno jako signál ve prospěch podniků, nyní se pozornost přesunula k rizikům spojeným s politikou nové administrativy a také k nejistotě ohledně výhledu inflace a měnové politiky.
"Dobrý měsíc, ale vybírání zisků"
Objem obchodů byl v pátek nadprůměrný, což analytici přičítají částečnému vybírání zisků.
"Americké akcie tento měsíc vykázaly výborné výsledky, ale současná aktivita nenaznačuje panické fixování. Jedná se spíše o známky rotace mezi sektory," komentoval situaci John Augustine, investiční ředitel Huntington National Bank. Poznamenal, že růst v sektoru utilit (.SPLRCU) se stal jakýmsi indikátorem změny zájmů investorů.
Trh reaguje na nečekaná obsazování funkcí
Dalším faktorem vyvolávajícím tlak na trh se stalo oznámení Donalda Trumpa o plánech jmenovat Roberta F. Kennedyho Jr. do čela ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb. Kennedy je známý pro svou kritiku vakcín a ultra zpracovaných potravin, což zasáhlo akcie výrobců vakcín a společností z potravinářského sektoru. Investoři na tuto zprávu reagovali negativně v obavách z přísnějších regulací v těchto odvětvích.
Páteční výsledky: indexy uzavírají v červených číslech
- Index Dow Jones Industrial Average klesl o 305,87 b, (-0,70 %) a uzavřel na hodnotě 43 444,99 b.
- Index S&P 500 klesl o 78,55 b. (-1,32 %) a den zakončil na úrovni 5 870,62 b.
- Nasdaq Composite ztratil 427,53 b. (-2,24 %) a klesl na 18 680,12 b.
- Index společností s nízkou kapitalizací Russell 2000 zakončil den poklesem o 1,4 % a zaznamenal tak čtvrtou seanci ztrát v řadě.
Rotace nebo obavy?
Současná dynamika trhu ukazuje, že se investoři přizpůsobují novým výzvám. Pozornost se přesouvá od ziskových očekávání k opatrným krokům souvisejícím s politikou Fedu a personálními změnami v administrativě. Zatím to vypadá spíše na revizi strategie než na začátek globálního poklesu, ale trh je stále nejistý.
Společnosti obranného průmyslu ztrácejí půdu pod nohama
Akcie obranných společností a vládních dodavatelů se dostaly pod tlak. Hlavním důvodem byla nejistota způsobená rozhodnutím Donalda Trumpa o jmenování šéfa nového ministerstva pro efektivitu vlády. Investoři se obávají, že tyto změny by mohly ovlivnit velikost a charakter vládních zakázek.
Technologické společnosti pod palbou
Společnosti působící v oblasti informačních technologií (.SPLRCT) byly nejslabším článkem mezi 11 klíčovými sektory indexu S&P 500 a zakončily den poklesem o 2,5 %. Obzvláště silně byli zasaženi výrobci polovodičů. Philadelphský index polovodičů (.SOX) ztratil 3,4 %, zatímco akcie Applied Materials (AMAT.O) se propadly o 9,2 % poté, co společnost poskytla výhled tržeb za první čtvrtletí, který nesplnil očekávání analytiků z Wall Street.
Farmaceutické společnosti v červených číslech
Pod tlakem se ocitl také farmaceutický sektor. Společnost Moderna (MRNA.O) ztratila 7,3 % a Pfizer (PFE.N) klesl o 4,7 %, což táhlo index zdravotnictví (.SPXHC) dolů o 1,88 %. Pro tento sektor to byl již pátý den poklesu v řadě a dostal se tak na nejnižší hodnoty od května.
Spotřební zboží utrpělo ztrátu
Dokonce i relativně stabilní sektor základního spotřebního zboží (.SPLRCS) byl těžce zasažen a uzavřel o 0,8 % níže. Největšími poraženými byly:
- Monster Beverage (MNST.O), který klesl o 7 %;
- Lamb Weston (LW.N), který klesl o 6 %;
- Keurig Dr Pepper (KDP.O), který klesl o 5 % a dostal se tak na nejnižší úroveň od dubna.
Slabost v klíčových sektorech od technologií po základní spotřební zboží ukazuje, že investoři jsou nervózní. Politická rozhodnutí a ekonomická nejistota nadále doléhají na trhy a nutí účastníky přehodnocovat strategie a hledat si nové opěrné body.
Ukazatel strachu vyskočil, ale ustálil se
Index volatility CBOE (.VIX), často nazývaný "barometr strachu" Wall Street, v pátek vzrostl na 17,55, což je nejvyšší hodnota od voleb konaných dne 5. listopadu. Do konce dne však index klesl zpět na 16,14, což signalizuje, že část nervozity na trhu opadla.
Na newyorské burze převažovaly klesající akcie nad těmi rostoucími v poměru 1,89:1, přičemž v průběhu dne bylo zaznamenáno 117 nových maxim a 108 nových minim. Na burze Nasdaq byla situace ještě dramatičtější: 3 115 klesajících a pouze 1 241 rostoucích akcií představovalo poměr 2,51:1 ve prospěch klesajících.
Index S&P 500 zaznamenal 13 nových ročních maxim a 25 nových minim, zatímco Nasdaq Composite vykázal 36 nových maxim a 285 nových minim. Celkový objem obchodů na amerických burzách činil 15,47 mld. akcií, což překročilo průměr za 20 seancí, který činil 13,94 mld.
Nvidia: klíčový bod zájmu investorů
Technologický gigant Nvidia Corp. (NVDA.O) je opět v centru pozornosti a investoři obracejí svou pozornost k výsledkům společnosti, které by mohly udat nový směr pro americký akciový trh. Vzhledem ke zpomalení rally vyvolané volbami trhy hledají inspiraci v technologickém sektoru, zejména v oblasti umělé inteligence.
Lídr v oblasti umělé inteligence: Nvidia
Akcie společnosti Nvidia za poslední dva roky vzrostly o téměř 800 %, a to díky jejímu vedoucímu postavení v oblasti umělé inteligence. Díky tomu se výrobce čipů stal společností s největší tržní kapitalizací na světě. Investoři netrpělivě očekávají další údaje od společnosti Nvidia, aby zjistili, zda její dominance bude pokračovat a zda dokáže vdechnout nový život unavenému trhu.
Dopad na indexy: Nvidia nese tíhu na svých ramenou
Největší světová společnost s umělou inteligencí, Nvidia, zaujímá klíčové pozice v tržních benchmarcích, jako je S&P 500 (.SPX) a Nasdaq 100 (.NDX). Investoři se zatajeným dechem čekají na její výsledky, jejichž zveřejnění je naplánované na 20. listopadu, které slibují, že budou měřítkem apetitu trhu po technologických akciích a akciích AI. Údaje by mohly poskytnout jasný signál o náladě investorů vůči akciím obecně.
Mírná překvapení: Očekávání jsou vysoká, ale ne nebetyčná
Poté, co společnost Nvidia v loňském roce překvapila trh fenomenálními výsledky, se její prognózy zmírnily. V posledním čtvrtletí společnost podle údajů LSEG překonala očekávání jen o 6 %. Pro investory je to znamení, že éra velkých překvapení možná skončila a tempo růstu se stává realističtějším.
Výsledky za 3. čtvrtletí: Smíšený obrázek
Výsledky společnosti Nvidia uzavírají smíšenou výsledkovou sezónu amerických společností za třetí čtvrtletí. Podle společnosti LSEG IBES vzrostly zisky v indexu S&P 500 meziročně o 8,8 %, ale pouze 76 % společností překonalo odhady. To je pod průměrem 79 % za poslední čtyři čtvrtletí.
Velkolepá sedmička: Motory růstu, nebo naopak přetěžování?
Většinu letošní výsledkové sezóny opět táhla malá skupina společností s mega kapitalizací, mezi něž patří Nvidia, Apple (AAPL.O) a Microsoft (MSFT.O). Podle vedoucího analytika LSEG Tajindera Dhillona vykazuje tato velkolepá sedmička 30% růst zisků, zatímco ostatních 493 společností v indexu S&P 500 vykazuje mnohem skromnější růst o 4,3 %.
Trhy ve stavu zamyšlení
Navzdory síle a vlivu technologických gigantů, společnosti Nvidia a akcie dalších společností s mega kapitalizací tento týden ustoupily, protože investoři nadále zpracovávají výsledky voleb a hodnotí jejich dlouhodobý dopad na trh a širší ekonomiku.
Zvýšení sazeb na stole, ale bez jasného časového plánu
Guvernér BoJ Kazuo Ueda v pondělí zopakoval, že banka je připravena zvýšit úrokové sazby, pokud budou ekonomické podmínky a dynamika cen v souladu s očekáváním. Vyhnul se však upřesnění, zda by ke zvýšení sazeb mohlo dojít již v prosinci, a nechal tak trhy v nejistotě.
Ueda na tiskové konferenci upozornil na rizika příliš dlouhého udržování nízkých reálných sazeb očištěných o inflaci. Taková politika by podle něj mohla vést k nadměrné inflaci, což by banku nutilo v budoucnu jednat agresivněji.
Zaostřeno na jen
Investoři se zaměřují na Uedovy komentáře a hledají náznaky možného zvýšení sazeb, které by mohly podpořit slabý japonský jen. Měna výrazně oslabila a od října ztratila vůči dolaru přibližně 7 %. Minulý týden kurz poprvé od července překročil 156 jenů za dolar, což vyvolalo obavy z potřeby intervence japonských úřadů.
V době zveřejnění článku se kurz jenu mírně zotavil a obchoduje se na úrovni 154,40 za dolar. Obchodníci však zůstávají opatrní a čekají na případné kroky regulátora.
Trh a prognózy
Podle analytika IG Tonyho Sycamora bude rozhodnutí BOJ o sazbách záviset na směnném kurzu. "Pokud pár dolar-jen dosáhne úrovně 160, může to zvýšit pravděpodobnost změny sazeb. Kurz kolem 150–152 však pravděpodobně nevyvolá okamžitou akci ze strany BOJ," uvedl expert.
Zároveň dodal, že změna politiky je nevyhnutelná: "Je to otázka času... Japonská ekonomika je ve stabilním stavu."
Trhy očekávají, že BOJ bude pokračovat ve své politice vyrovnávání ekonomiky a boje proti inflaci. Jakékoli rozhodnutí regulátora bude nejen signálem pro měnové trhy, ale také důležitým krokem při určování dlouhodobého kurzu japonské měnové politiky.
Nikkei ztrácí půdu pod nohama
Navzdory oslabujícímu jenu klesl japonský index Nikkei (.N225) o 1,16 %. Hlavním důvodem byly ztráty v technologickém sektoru, který zůstává citlivý na globální ekonomické problémy a dynamiku vývoje směnných kurzů.
Asie: smíšená nálada
Index MSCI sledující akcie asijsko-pacifického regionu mimo Japonsko (.MIAPJ0000PUS) vykázal mírný nárůst o 0,1 %. V Číně zároveň blue-chip index CSI300 (.CSI300) ztratil počáteční optimismus a klesl o 0,3 % a Shanghai Composite (.SSEC) se prakticky nezměnil a ztratil 0,03 %.
Hongkongský Hang Seng (.HSI) vykázal jistější výsledky a den zakončil růstem o 0,65 %.
Evropa: mírné zisky
Futures na evropské indexy byly pozitivní, EUROSTOXX 50 vzrostl o 0,12 % a FTSE o 0,14 %. To signalizuje opatrný optimismus na evropských trzích v kontextu měnícího se globálního makroekonomického obrazu.
Výnosy dluhopisů na vrcholu
Výnosy amerických státních dluhopisů zůstávají na několikaměsíčních maximech. Desetiletý výnos se stabilizoval na úrovni 4,4296 %, zatímco dvouletý výnos se ustálil na 4,2971 %. Tyto údaje odrážejí revidovaná očekávání investorů ohledně tempa uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému.
Podle futures je pravděpodobnost snížení sazeb Fedu o 0,25 % v prosinci 60 %. Mezitím byla prognóza celkového snížení sazeb do konce roku 2025 snížena na 77 bazických bodů, což je výrazně méně než 100 bazických bodů očekávaných ještě před několika týdny.
Dolar posiluje
Rostoucí výnosy dluhopisů a korekce očekávání ohledně sazeb posílily dolar. Měna dosáhla nového ročního maxima vůči koši ostatních měn a zůstává na úrovni 106,63. Posílení dolaru vytváří tlak na měny rozvíjejících se trhů, ale udržuje přitažlivost amerických státních dluhopisů jako bezpečného přístavu.
Libra a euro: smíšené pohyby
Libra se nadále obchoduje poblíž šestiměsíčního minima, když dosáhla úrovně 1,2636 USD, což naznačuje pokračující tlak na britskou měnu způsobený ekonomickou nejistotou.
Euro naopak vykázalo mírný nárůst, když vzrostlo o 0,02 % na 1,0544 USD. Pozornost investorů se obrací k nadcházejícím projevům představitelů Evropské centrální banky, kteří mohou upřesnit další vývoj měnové politiky v souvislosti se slabými ekonomickými údaji a hrozbou nových cel ze strany USA.
Trhy s ropou: smíšený vývoj
Ceny ropy se vyvíjejí různě. Futures na ropu Brent mírně vzrostly o 0,1 % na 71,11 USD za barel. Americká ropa mezitím klesla o 0,04 % na 66,99 USD za barel. Smíšené pohyby na trhu naznačují pokračující volatilitu a opatrnost investorů před dalšími údaji o poptávce a zásobách.
Zlato na vzestupu
Po výrazném poklesu v minulém týdnu spotové ceny zlata stabilně rostly o 0,85 % na 2 583,27 USD za unci. Oživení zlata signalizuje návrat zájmu investorů o toto bezpečné aktivum na pozadí přetrvávajících globálních rizik.
Nadcházející komentáře představitelů Evropské centrální banky a další vývoj cen ropy by mohly být klíčovými faktory, které budou určovat směr trhů v nadcházejících dnech. Růst zlata potvrzuje vysokou míru nejistoty, která způsobuje, že se účastníci trhu vyhýbají rizikovým aktivům.
Klíčová slova: Intervence | Japonsko | Expert | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Apple | Ceny ropy | Americké akcie | Rizika | Politika | Nikkei | Maloobchodní tržby | Měnové trhy | Sazby | Akcie | Akciový trh | Bod | CBOE | CME | Centrální banky | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Euro | Fed | Futures | Japonský jen | Korekce | Kurz | Měna | Měny | Pozice | Rally | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Ukazatel | VIX | Výnos | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | Shanghai Composite | Hospodářský růst | FTSE | Indexy | Investoři | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Optimismus | Výsledky | Nasdaq Composite | Obchodníci | Aktivum | Index | Analytika | Banka | Brent | Ceny zlata | Dolar | Eurostoxx 50 | Hang Seng | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Japonská ekonomika | Libra | Pro investory | Prognóza | Ropy | SPX | Trh | Volatility | Vývoj cen ropy | Zisky | ROCE | Vybírání zisků | Tržby | Burze | Microsoft | MSCI | CSI300 | Snižování úrokových sazeb | Pozornost investorů | Japonský index Nikkei | Uvolňování měnové politiky | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Nejistota | Tempo růstu | Výhled | Výnosy | Očekávání analytiků | Očekávání | CME FedWatch | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Jerome Powell | Očekávání investorů | Akcie společnosti | Reakce trhu | IG | Růst zisků | Silný trh | Zvýšení sazeb | Obavy investorů | NVDA | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Ekonomické problémy | Výnosy amerických státních dluhopisů | Objem | MSFT | Trh práce | Applied Materials | Pfizer | Index DOW | Celkový objem obchodů | Měny rozvíjejících se trhů | Na burze | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Měnové politiky | Předseda | AAPL | Vývoj měnové politiky | Investiční ředitel | Zamyšlení | Výsledkové sezóny | Trhy | Situace | Blue-chip | Rozhodování | FedWatch | Vývoj | Další vývoj | Politická rozhodnutí | Růst | Signál | Ekonomiky | Huntington National Bank | John Augustine | Nvidia Corp | Práce | Změny sazeb | Údaje | Maloobchodní tržby v USA | Statistiky | USD za barel | Evropské indexy | Posílení | Zveřejněné údaje | Moderna | Společnost Moderna | Umělé inteligence | Jasný signál | Ceny | Technologické společnosti | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Změna politiky | Růst zlata | Výrobce čipů | Futures na ropu | PFE | Výsledky voleb | MRNA | Evropské centrální banky | Klíčové faktory | Rostoucí výnosy | ERA | Spotové ceny | Akcie výrobců vakcín | AI | AMAT | Applied Materials | Společnosti | Zdravotnictví | Pozornost | Společnost | Výsledky společnosti | 3М | Rotace | Stabilní hospodářský růst | Dynamika trhu | Spotřební zboží | Směr trhu | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Pohyby na trhu | Opatrný optimismus | Americká ropa | Monster Beverage | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | HSI | LSEG | Farmaceutický sektor | Výprodeje | Kazuo Ueda | NDX | Asie | Společnost Nvidia | Dovozní ceny | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Kurz jenu | IBES | Ekonomické podmínky | Futures na evropské indexy | Ukazatel strachu | Index polovodičů | Zvolení Donalda Trumpa | Japonský index | Barometr | Výsledky společnosti Nvidia | Olej | Oblasti umělé inteligence | Technologický gigant | Globální ekonomické problémy | Vlády | Oznámení | Reakce trhů | Lamb Weston | Společnosti v indexu | Nálady investorů | S&P 500 a Nasdaq | Hongkongský Hang Seng | Účastníci trhu | Body | mRNA | Společnosti v indexu S&P 500 | Bod zájmu | Kennedy | MNST |
Čtěte více
-
Index výrobnej dôvery v USA sa prepadol najviac od krízy. EURUSD atakuje 1,14.
Spomalenie prichádza aj do USA. Index výrobnej dôvery z dielne ISM nasledoval nadol regionálne indexy dôvery a klesol o 5,2b. z 59,3b. na 54,1b. (čakal sa podstatne miernejší pokles na úroveň 57,7b.) a je najnižšie od novembra 2016, teda od zvolenia Trumpa. Tento pokles bol najvyšší od roku 2008, teda od krízy. -
Indexy a euro se vezou na vlně dobré nálady, pozor na záplavu zpožděných fundamentů
Indexy a euro se vezou na vlně dobré nálady, pozor na záplavu zpožděných fundamentů - videokomentář X-Trade Brokers... -
Indexy a kryptoměny korigovaly po zveřejnění inflace z USA
Data inflace z USA zhoršila tržní sentiment. Analytici čekali uklidnění situace, nicméně inflační tlaky jsou v největší světové ekonomice stále výrazné. Index CPI sice vykázal za duben nižší růst, nicméně to bylo důsledkem hlavně nižšího dopadu cen dopravy a také vyšší srovnávací základny z minulého roku. Další položky inflačního koše zůstaly bez výrazné změny, nebo dokonce vzrostly. -
Indexy amerických akciových trhů zrychlují svůj pokles na základě prohlášení Jerome Powella
Vzhledem k tomu, že indexy amerických akciových trhů nadále klesají, vypadá to spíše na dlouhodobou korekci než na pravidelný retracement. Vezmeme-li v úvahu všechna varování odborníků o formující se bublině na akciovém trhu, dříve nebo později k prasknutí dojde. Biliony dolarů, které do ekonomiky pumpuje Federální rezervní systém, by mohly vést nejen k vysoké inflaci. Včera NASDAQ ztratil 500 bodů ve svém největším poklesu za poslední měsíce, zatímco S&P 500 klesl o téměř 100 bodů a Dow Jones se propadl o 500 bodů. Tato silná dynamika by mohla naznačovat výprodej akcií. -
Indexy cen výrobců - říjen 2024
„Ceny ve stavebnictví rostou pomalejším tempem než celková inflace. Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu meziročně o 2,8 %, zatímco ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví pouze o 0,8 % a ceny stavebních prací o 2,3 %. Pomalejší a stabilní růst cen ve stavebnictví vítáme, protože podporuje zvýšený zájem o rekonstrukce, které vedou ke snížení výdajů domácností za energie.“ -
Indexy Dow Jones a S&P 500 na nových maximech
Index Dow Jones +0,62 % na 44000,23 b. S&P 500 +0,44 % na 5999,38 b. Nasdaq Composite +0,07 % na 19282,12 b. -
Indexy i dnes zatím jen přešlapují na místě, euro mírně ztrácí
Prázdninový režim na finančních trzích pokračuje i nadále. Po několika úspěšných růstových seancích si zatím akciové indexy své vysoké ocenění drží, i když jim s tím do značné míry pomáhá nízká úroveň rizikových přirážek a nezájem obchodníků, který je jasně patrný na nízké úrovni zobchodovaných objemů. Trhy dál čekají na zajímavější impulsy, kterých je ale v těchto dnech jako šafránu. V Evropě tak indexy pokračují v rámci intradenního šumu v bočním trendu a podobné zahájení seance signalizují také futures na indexy v USA. -
📊 Indexy klesají a ropa dále roste
Zatímco hlavní evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování téměř beze změny, stabilizace dlouho nevydržela a poslala indexy níže. Indexy z Německa, Francie a Nizozemska se dnes obchodují o 1,0-1,5 % níže. Brent vyskočil zpět nad 100 dolarů, zatímco WTI se blíží této psychologické úrovni. Sentiment nadále negativně ovlivňuje pokračující válka na Ukrajině. Západní rozvědka vidí riziko, že se Rusové stanou násilnějšími, a to kvůli počátečním neúspěchům a pomalému postupu jejich invaze. Objevily se nové zprávy o ostřelování obytných čtvrtí v ukrajinských městech. Kromě toho ukrajinské úřady oznámily, že běloruští vojáci překročili hranice, přestože Lukašenko jen několik hodin předtím ujistil, že se Bělorusko nepřipojí k ruským vojákům na Ukrajině. Západní země mezitím pokračují v uvalování nových sankcí na Rusko. Společnosti nadále přerušují vztahy s Ruskem. Maersk, největší lodní společnost na světě, dnes oznámila, že její masivní flotila více než 700 lodí, nezakotví v ruských přístavech. -
Indexy klesají, Čína uvalila sankce na Lockheed Martin
Indexy DE30 a US500 prohloubily během evropské seance své poklesy v reakci na uvalení sankcí na americkou společnost Lockheed Martin (LMT.US) ze strany Číny. Lockheed patří mezi největší dodavatele amerického ministerstva obrany. Tento krok připomněl trhům, že šíření koronaviru není jediným problémem, kterému dnes globální ekonomika čelí. -
📉 Indexy klesají, Fed ukončil rozvolnění SLR
Americké a evropské indexy zasáhlo oznámení Fedu o ukončení rozvolnění pravidel pro výpočet Supplementary Leverage Ratio, které by mělo být ukončeno na konci března. Rozvolnění SLR umožnilo bankám zahrnout depozita a dluhopisy do výpočtu Supplementary Leverage Ratio. Nyní bude na depozita a dluhopisy opět nahlíženo jako na aktiva. Oznámení je negativní hlavně pro banky. S&P 500 klesá o 0,6 % pod úroveň 3 900 bodů. Výnos z amerických desetiletých dluhopisů se aktuálně pohybuje na 1,72 %. -
Indexy klesají po první prezidentské debatě
Evropské indexy začaly středeční seanci poklesem. První prezidentská debata v USA mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem se ukázala jako velmi chaotická. Kandidáti se navzázem přerušovali a uráželi, což způsobilo ještě více předvolební nejistoty. Trump mimo jiné učinil pár poznámek v tom smyslu, že by nemusel v případě prohry předat moc Bidenovi, pokud si bude myslet, že výsledky voleb byly zmanipulovány. Debata byla americkými médii široce kritizována. Dle mnohých se jednalo o jednu z nejhorších předvolebních debat v historii. -
📉 Indexy korigují před makrodaty z USA ❗
Evropské akciové trhy klesají a futures na americké indexy se také obchodují pod včerejší zavírací cenou. Investoři čekají na zveřejnění nejdůležitějšího makra dnešního dne - maloobchodních prodejů z USA - ve 14:30. Zveřejnění statistik by se mohlo spustit vyšší volatilitu na trzích. Americký maloobchod by meziročně neměl dostát změn - očekává se stagnace. Na měsíční bázi by data měla ukázat pokles o 0,1 %. Společně s maloobchodem budou zveřejněny statistiky PMI a NY Empire výrobní index z oblasti New Yorku. Reakce trhů na tato zveřejnění je však obvykle velmi nízká. -
Indexy: Na byt v Praze lidé vydělávají přes 17 let, v republice více než 15 let
Na nový byt v Praze s plochou 70 metrů čtverečních lidé vydělávají přes 17 let, o 2,4 roku více než loni. Vyplývá to z indexu dostupnosti bydlení CG-Index zpracovávaný developerem Central Group. V celé republice je pak nutno podle Indexu prosperity Česka na pořízení bytu vynaložit více než 15 ročních mezd. V Česku je tak pořízení vlastního bydlení podle analytiků České spořitelny a portálu Evropa v datech nejnákladnější v Evropské unii. Zástupci obou indexů to dnes uvedli na tiskových konferencích. -
Indexy nákupních manažerů přinesly naději do dalších měsíců, analýza EUR/USD
Francouzský sektor služeb si podle výsledku indexu nákupních manažerů (PMI) v červenci polepšil. PMI posíl... -
Indexy nákupních manažerů v Evropě zklamaly, akcie ale rostou
Evropské akciové trhy zahájily dnešní obchodování silnější v reakci na stimulační kroky, které přijaly čínské úřady, které se snaží pomoci tamní ekonomice. Země se potýká s některými nepříznivými dopady vyplývajícími z obchodní války se Spojenými státy. Čínské indexy však o své zisky v závěru obchodování přišly. Zatímco Shanghai Composite uzavřel 0,3 % v pozitivním teritoriu (během seance rostl až o 1 %), Hang Seng (CHNComp) se dostal do ztráty 0,4 % krátce před uzavřením seance. -
Indexy na vysokých objemech před blížícím se víkendem zatím mírně ztrácí
Ani blížící se svátky zatím býky na akciovém trhu neobměkčily a ti dál se vstupem do pozic spíše vyčkávají. I dnes je nervozita na finančních trzích patrná, i když nutno dodat, že zatím indexy klesají jen mírně. V Evropě se ztráty ve většině případů pohybují kolem pár desetin procenta a zahájení seance s podobnou ztrátou signalizují také futures na indexy v USA. Za pozornost ale stojí vysoké objemy, které jsou často až 80 % nad 30ti denním průměrem, což indikuje, že aktivita na trzích zůstává stále vysoká. -
Indexy na Wall Street smazaly část ztrát po holubičím výroku Wallerové z Fedu 🗽
Indexy na Wall Street a futures na krátkodobé úrokové sazby v USA rostou poté, co Christopher Waller z Fedu upozornil na riziko příliš nízké inflace v USA. Po tomto komentáři můžeme pozorovat zvýšené sázky na ještě větší snížení sazeb Fedu. Podle Wallera bylo samozřejmě snížení o 50 bazických bodů správnou volbou. Waller také komentoval, že klesající čísla inflace začínají zhoršovat představy Federálního rezervního systému o ekonomických podmínkách USA. -
Indexy na Wall Street umazaly pondělní zisky
Úterní obchodování na Wall Street bylo pravým opakem toho pondělního, kdy se zdálo, že investoři po dvou týdenní přestávce zaveleli k obratu. Bohužel včerejšek byl opakem a trh se vrátil do starých kolejí a na Wall Street zavládla červená. Nejméně odevzdal průmyslový Dow Jones Industrial Average 1,0 %, který byl tažen směrem dolů primárně společnostmi z finančního a energetického sektoru (Bank of America -3,22 %, Chevron -2,87 %). Pozadu nicméně nezůstaly ani technologie, když Nasdaq Composite umazal 1,1 % (Nvidia +0,43 %, Tesla -2,84 %). Akcie automobilky Tesla se propadly o více jak 2 %. Nevydařenou seanci si připsaly banky díky informaci, že Fitch Ratings by mohl opět snížit hodnocení amerického bankovního sektoru (Citi -2,02 %, JP Morgan -2,55 %). -
Indexy níže v reakci na nové zprávy ohledně obchodních jednání a zápis ze zasedání FOMC
Asijské indexy ve čtvrtek klesly v reakci na sérii několika zpráv týkajících se obchodních jednání. Report agentury Reuters naznačil, že by dohoda mohla být hotova do konce letošního roku, zatímco Bloomberg uvedl, že jsou jednání na velmi citlivém bodě a snadno by se mohla zkomplikovat. Přes noc mezitím americký prezident uvedl, že chce Čína dohodu mnohem více než on, což může být signál, že ne vše v této oblasti jde zrovna hladce. Do toho pak ještě hlavní čínský vyjednavač Liu He uvedl, že je stále opatrně optimistický a věří, že dohoda bude podepsána. Trhy tak stále nervózně vyčkávají a obchodníci rozhodně nemají jasno. -
Indexy opět přepisovaly rekordy
Obchodování v zámoří začalo v pátek poklesem. Nicméně nálada se velmi rychle otočila a nákupní zájem investorů vyhnal široký index S&P500 (+0,26 %, 3093,08 b.) na nová historická maxima. Za celý týden se cena tohoto indexu zvýšila o 0,85 %. To znamená pátý růstový týden v řadě. Z jednotlivých sektorů se nejlépe dařilo zdravotnictví a informačním technologiím. Ztrácely naopak energetické firmy a utility.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
Novinky v prop tradingu od RebelsFunding: Výhodnější podmínky pro úspěšné obchodování
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Velká tržní předpověď pro rok 2025
Platforma RF-Trader od RebelsFunding – tohle je budoucnost tradingu
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
Novinky v prop tradingu od RebelsFunding: Výhodnější podmínky pro úspěšné obchodování
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Velká tržní předpověď pro rok 2025
Platforma RF-Trader od RebelsFunding – tohle je budoucnost tradingu
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)
Denní kalendář událostí
V USA průmyslová výroba
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
Člen Fedu John Williams
Na Novém Zélandu index FPI
V Číně nové úvěry
V USA stavební povolení
V Británii maloobchodní tržby
V Číně maloobchodní tržby
V USA průmyslová výroba
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
Člen Fedu John Williams
V USA skladování zemního plynu
Člen Fedu John Williams
Na Novém Zélandu index FPI
V Číně nové úvěry
V USA stavební povolení
V Británii maloobchodní tržby
V Číně maloobchodní tržby
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie zakončily týden růstem, trh čeká na nového prezidenta Donalda Trumpa
Komodity: Ceny ropy dnes klesají, směřují však k dalšímu týdennímu nárůstu
Forex: Dolar je na cestě vykázat první ztrátu po šestitýdenním růstu
Forex: ANZ otevřela short na EUR/USD
Pražská burza sedmý týden v řadě rostla, index PX si připsal dvě procenta
Pražská burza je nejsilnější od poloviny prosince 2007
Forex: Koruna dnes smazala své čtvrteční mírné ztráty k euru i dolaru
Forex sentiment 17.1.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 17.1.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 17.1.2025
Akcie zakončily týden růstem, trh čeká na nového prezidenta Donalda Trumpa
Komodity: Ceny ropy dnes klesají, směřují však k dalšímu týdennímu nárůstu
Forex: Dolar je na cestě vykázat první ztrátu po šestitýdenním růstu
Forex: ANZ otevřela short na EUR/USD
Pražská burza sedmý týden v řadě rostla, index PX si připsal dvě procenta
Pražská burza je nejsilnější od poloviny prosince 2007
Forex: Koruna dnes smazala své čtvrteční mírné ztráty k euru i dolaru
Forex sentiment 17.1.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 17.1.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 17.1.2025
Blogy uživatelů
5 způsobů, jak čelit stresu při tradingu
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Může dolar pod Trumpem dále růst? Neohrozí akciové trhy?
Velký problém pro bitcoin?! | Investiční Memento
Síla dolaru roste: Jaký vliv to má na světové trhy a Vaše investice?
Praktické okénko – řízení obchodu, díky kterému jsem ušetřil spoustu peněz
Když trhy mlčí: Proč je umění čekat klíčové pro úspěch
Moje cesta prop tradingem – ztráta smazána, challenge je v zisku
Aktuální Price Action obchody na forexu
Kvantové počítače: Spekulativní příležitost nebo past na investory?
5 způsobů, jak čelit stresu při tradingu
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Může dolar pod Trumpem dále růst? Neohrozí akciové trhy?
Velký problém pro bitcoin?! | Investiční Memento
Síla dolaru roste: Jaký vliv to má na světové trhy a Vaše investice?
Praktické okénko – řízení obchodu, díky kterému jsem ušetřil spoustu peněz
Když trhy mlčí: Proč je umění čekat klíčové pro úspěch
Moje cesta prop tradingem – ztráta smazána, challenge je v zisku
Aktuální Price Action obchody na forexu
Kvantové počítače: Spekulativní příležitost nebo past na investory?
Forexové online zpravodajství
Wall Street září, S&P500 zpět nad hladinou 6000 bodů
Denní shrnutí: US100 přidává více než 2 %; Bitcoin se vrací nad 104 000 USD
Nové americké sankce na ruskou ropu jsou důležitější než kdy dříve
Tři trhy k sledování na příští týden (17.01.2025)
Frankfurtská burza dnes rostla
Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí o zákazu TikToku 📢
Týden na akciových trzích: Silná výsledková sezóna a vzestup pravděpodobnosti snížení sazeb ze strany Fedu
Burza v závěru týdne slušně posilovala: Moneta na novém maximu
Americké akcie v úvodu posilují, Intel roste po spekulacích ohledně akvizice celé společnosti
Finanční společnost State Street oznámila výsledky za 4Q, výhled analytiky nepotěšil
Wall Street září, S&P500 zpět nad hladinou 6000 bodů
Denní shrnutí: US100 přidává více než 2 %; Bitcoin se vrací nad 104 000 USD
Nové americké sankce na ruskou ropu jsou důležitější než kdy dříve
Tři trhy k sledování na příští týden (17.01.2025)
Frankfurtská burza dnes rostla
Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí o zákazu TikToku 📢
Týden na akciových trzích: Silná výsledková sezóna a vzestup pravděpodobnosti snížení sazeb ze strany Fedu
Burza v závěru týdne slušně posilovala: Moneta na novém maximu
Americké akcie v úvodu posilují, Intel roste po spekulacích ohledně akvizice celé společnosti
Finanční společnost State Street oznámila výsledky za 4Q, výhled analytiky nepotěšil
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
BREAKING: Cena ropy prudko rastie po týždenných údajoch o zásobách v USA
Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje Česká národní banka (sledujte komentář!) a Bank of England
Ranný komentár: Nemecko bude možno potrebovať viac než len stimuly ECB na podporu ekonomiky.
Litecoin a DOGE čeká nový prudký růst
ECB na čtvrtečním zasedání sníží sazby o dalších 25 bb
BREAKING: Index PCE v USA v souladu s očekáváním
ECB
Šanghaj zmírňuje restrikce, lídři EU se setkávají, ropa Brent dosahuje 120 dolarů
Ekonomický kalendář: Čekáme na inflační data z USA
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. září. Analýza včerejších forexových obchodů
BREAKING: Cena ropy prudko rastie po týždenných údajoch o zásobách v USA
Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje Česká národní banka (sledujte komentář!) a Bank of England
Ranný komentár: Nemecko bude možno potrebovať viac než len stimuly ECB na podporu ekonomiky.
Litecoin a DOGE čeká nový prudký růst
ECB na čtvrtečním zasedání sníží sazby o dalších 25 bb
BREAKING: Index PCE v USA v souladu s očekáváním
ECB
Šanghaj zmírňuje restrikce, lídři EU se setkávají, ropa Brent dosahuje 120 dolarů
Ekonomický kalendář: Čekáme na inflační data z USA
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. září. Analýza včerejších forexových obchodů
Blogy uživatelů
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Jak na money-management v tradingu
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Index S&P 500 ustoupil z maxima, je ale nad supportem
Index S&P 500: Týden na trzích podle burzovních grafů
Co lze čekat od vývoje britské libry po parlamentních volbách?
Praktická ukázka: Pěkný „obchůdek“ v novém roce
Jak funguje ztráta v psychologii obchodování?
Obchodování na akciových indexech u Purple Trading, nyní ještě dostupnější
Kolik peněz si vyděláte jako trader?
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Jak na money-management v tradingu
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Index S&P 500 ustoupil z maxima, je ale nad supportem
Index S&P 500: Týden na trzích podle burzovních grafů
Co lze čekat od vývoje britské libry po parlamentních volbách?
Praktická ukázka: Pěkný „obchůdek“ v novém roce
Jak funguje ztráta v psychologii obchodování?
Obchodování na akciových indexech u Purple Trading, nyní ještě dostupnější
Kolik peněz si vyděláte jako trader?
Vzdělávací články
8 nejlepších obchodních strategií - swingové obchodování (8. díl)
Index S&P 500: Kompletní průvodce pro investování a trading
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
TOP 3 dividendoví králové, kteří výrazně obohatí vaše portfolio
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Největší problém indexu S&P 500
Kopírování strategií od úspěšných traderů
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
8 nejlepších obchodních strategií - swingové obchodování (8. díl)
Index S&P 500: Kompletní průvodce pro investování a trading
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
TOP 3 dividendoví králové, kteří výrazně obohatí vaše portfolio
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Největší problém indexu S&P 500
Kopírování strategií od úspěšných traderů
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Tradingové analýzy a zprávy
Inflace v Japonsku je nejvyšší za pět let
Analýza EUR/CAD, EUR/AUD a EUR/GBP
Forex: Shrnutí obchodování 7.10.2015
Analýza EUR/USD, USD/CHF a GBP/AUD
Forex: EUR/CHF testuje rezistenci trendové linie
AUD/USD se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu
Index spekulativního sentimentu 19.5.2021
Forex sentiment 17.1.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 27.11.2024
Forex: Vítězové a poražení 12.2.2019
Inflace v Japonsku je nejvyšší za pět let
Analýza EUR/CAD, EUR/AUD a EUR/GBP
Forex: Shrnutí obchodování 7.10.2015
Analýza EUR/USD, USD/CHF a GBP/AUD
Forex: EUR/CHF testuje rezistenci trendové linie
AUD/USD se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu
Index spekulativního sentimentu 19.5.2021
Forex sentiment 17.1.2025
GBP/USD - Intradenní výhled 27.11.2024
Forex: Vítězové a poražení 12.2.2019
Témata v diskusním fóru
Obchodní software, brokeři, knihy
Elliottova vlnová teorie pro index DAX a měnové páry AUD/USD a AUD/NZD
Může být Bitcoin kvůli twitterovému podvodu zakázán či silně zregulován?
Forex: Výhled na rok 2018
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Bitcoin zaznamenal najväčší nárast za posledný rok!
FX týždenný výhľad 31.7 - 4.8.2017
Dynamika obraz doby
TopForex zkušenosti
Obchodní software, brokeři, knihy
Elliottova vlnová teorie pro index DAX a měnové páry AUD/USD a AUD/NZD
Může být Bitcoin kvůli twitterovému podvodu zakázán či silně zregulován?
Forex: Výhled na rok 2018
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Bitcoin zaznamenal najväčší nárast za posledný rok!
FX týždenný výhľad 31.7 - 4.8.2017
Dynamika obraz doby
TopForex zkušenosti
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři