Sobota 23. listopadu 2024 10:52
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Partner

Indexy i dnes zatím jen přešlapují na místě, euro mírně ztrácí

29.08.2018 15:11  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Prázdninový režim na finančních trzích pokračuje i nadále. Po několika úspěšných růstových seancích si zatím akciové indexy své vysoké ocenění drží, i když jim s tím do značné míry pomáhá nízká úroveň rizikových přirážek a nezájem obchodníků, který je jasně patrný na nízké úrovni zobchodovaných objemů. Trhy dál čekají na zajímavější impulsy, kterých je ale v těchto dnech jako šafránu. V Evropě tak indexy pokračují v rámci intradenního šumu v bočním trendu a podobné zahájení seance signalizují také futures na indexy v USA.

Z důležitějších témat dnes zaujalo například dění na turecké liře, která začíná opět nepříjemně slábnout. Jen během dneška ztrácí už více než 2,5 % a i když ještě neatakuje úrovně ze začátku srpna, její další pád může mít brzy vliv  jak na globální rizikový profil, tak na evropské akciové indexy.

Co se klasických majors měn týká, své zisky ze včerejšího odpoledne odevzdává evropská měna, která dnes mírně doplatila na report deníku La Stampa, podle kterého by italská vláda mohla od ECB žádat pomoc s vykupováním italských dluhopisů. Ztráty na euru jsou ale mírné a euro si dál zisky z minulých dnů bez problémů udržuje.

Větší volatility jsme se dnes dočkali také na AUDUSD, který brzy ráno začal výrazně ztrácet a který se odpoledne dostal pod úroveň 0,73 AUDUSD. Důvody výprodejů lze hledat jen obtížně, ale pád AUD časově koreluje s oznámením největšího australského poskytovatele hypoték (Wespack), který uvedl že navýší své úroky na nové hypotéky. To mohlo znervóznět obchodníky kvůli případnému dopadu na dlouho přehřívající se trh s bydlením.

Na ostatních měnových párech už je seance klidnější a bez výraznějších změn.

Z makra jsme se dnes dočkali hlavně revize amerického HDP za 2Q, která ještě vylepšila již tak velmi dobrý předběžný odhad, když růst americké ekonomiky posunula z 4,1 % na 4,2 %. Trh čekal 4 %. Silná data z USA jdou ruku v ruce s lepšícími se výsledky, které poslední dobou přicházejí například z Evropy a naznačují, že by tento pilíř růstu světových akcií mohl indexy i nadále bez větších problémů podpírat.

Odpoledne čekáme ještě na výsledky amerických ropných zásob a na jejich dopad na ropu. Dění na trzích by ale mělo plynout i během americké seance ve spíše poklidném duchu.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Indexu ZEW hrozí oslabení
    Trh dnes najde impuls k aktivnějšímu obchodování, volatilitě a ekonomickému očekávání v 11.00 SEČ, kdy bude zveřejn...
  • Index: Většina podílových fondů zůstává letos ve ztrátě
    V srpnu letošní výkonnost naprosté většiny podílových fondů zůstávala hluboko pod nulou. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu pět procent, dluhopisové fondy 1,7 procenta a v minusu 0,9 procenta byly i fondy peněžního trhu. V samotném srpnu byly spíše v plusu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za srpen, který má ČTK k dispozici.
  • Index volatility VIX klesl po francouzských volbách o 7,6 procenta
    Výsledek francouzských prezidentských voleb se kladně podepsal na tržní náladě. Index volatility VIX klesl o 7,6 procenta na 9,77 bodu, nejnižší úroveň od roku 1993, když se investorům ulevilo po vítězství proevropsky orientovaného Emanuele Macrona, který získal 66,06 procenta a porazil pravicově - nacionalistickou političku Marine Le Penovou. Pokles strachu reflektuje i pokles ceny reprezentantů bezpečných přístavů jako švýcarský frank, japonský jen a zlato, které přecházejí do rukou medvědů.
  • Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily
    Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
  • Index výrobnej dôvery v USA sa prepadol najviac od krízy. EURUSD atakuje 1,14.
    Spomalenie prichádza aj do USA. Index výrobnej dôvery z dielne ISM nasledoval nadol regionálne indexy dôvery a klesol o 5,2b. z 59,3b. na 54,1b. (čakal sa podstatne miernejší pokles na úroveň 57,7b.) a je najnižšie od novembra 2016, teda od zvolenia Trumpa. Tento pokles bol najvyšší od roku 2008, teda od krízy.
  • Indexy a euro se vezou na vlně dobré nálady, pozor na záplavu zpožděných fundamentů
    Indexy a euro se vezou na vlně dobré nálady, pozor na záplavu zpožděných fundamentů - videokomentář X-Trade Brokers...
  • Indexy a kryptoměny korigovaly po zveřejnění inflace z USA
    Data inflace z USA zhoršila tržní sentiment. Analytici čekali uklidnění situace, nicméně inflační tlaky jsou v největší světové ekonomice stále výrazné. Index CPI sice vykázal za duben nižší růst, nicméně to bylo důsledkem hlavně nižšího dopadu cen dopravy a také vyšší srovnávací základny z minulého roku. Další položky inflačního koše zůstaly bez výrazné změny, nebo dokonce vzrostly.
  • Indexy amerických akciových trhů zrychlují svůj pokles na základě prohlášení Jerome Powella
    Vzhledem k tomu, že indexy amerických akciových trhů nadále klesají, vypadá to spíše na dlouhodobou korekci než na pravidelný retracement. Vezmeme-li v úvahu všechna varování odborníků o formující se bublině na akciovém trhu, dříve nebo později k prasknutí dojde. Biliony dolarů, které do ekonomiky pumpuje Federální rezervní systém, by mohly vést nejen k vysoké inflaci. Včera NASDAQ ztratil 500 bodů ve svém největším poklesu za poslední měsíce, zatímco S&P 500 klesl o téměř 100 bodů a Dow Jones se propadl o 500 bodů. Tato silná dynamika by mohla naznačovat výprodej akcií.
  • Indexy cen výrobců - říjen 2024
    „Ceny ve stavebnictví rostou pomalejším tempem než celková inflace. Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu meziročně o 2,8 %, zatímco ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví pouze o 0,8 % a ceny stavebních prací o 2,3 %. Pomalejší a stabilní růst cen ve stavebnictví vítáme, protože podporuje zvýšený zájem o rekonstrukce, které vedou ke snížení výdajů domácností za energie.“
  • Indexy Dow Jones a S&P 500 na nových maximech
    Index Dow Jones +0,62 % na 44000,23 b. S&P 500 +0,44 % na 5999,38 b. Nasdaq Composite +0,07 % na 19282,12 b.
  • 📊 Indexy klesají a ropa dále roste
    Zatímco hlavní evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování téměř beze změny, stabilizace dlouho nevydržela a poslala indexy níže. Indexy z Německa, Francie a Nizozemska se dnes obchodují o 1,0-1,5 % níže. Brent vyskočil zpět nad 100 dolarů, zatímco WTI se blíží této psychologické úrovni. Sentiment nadále negativně ovlivňuje pokračující válka na Ukrajině. Západní rozvědka vidí riziko, že se Rusové stanou násilnějšími, a to kvůli počátečním neúspěchům a pomalému postupu jejich invaze. Objevily se nové zprávy o ostřelování obytných čtvrtí v ukrajinských městech. Kromě toho ukrajinské úřady oznámily, že běloruští vojáci překročili hranice, přestože Lukašenko jen několik hodin předtím ujistil, že se Bělorusko nepřipojí k ruským vojákům na Ukrajině. Západní země mezitím pokračují v uvalování nových sankcí na Rusko. Společnosti nadále přerušují vztahy s Ruskem. Maersk, největší lodní společnost na světě, dnes oznámila, že její masivní flotila více než 700 lodí, nezakotví v ruských přístavech.
  • Indexy klesají, Čína uvalila sankce na Lockheed Martin
    Indexy DE30 a US500 prohloubily během evropské seance své poklesy v reakci na uvalení sankcí na americkou společnost Lockheed Martin (LMT.US) ze strany Číny. Lockheed patří mezi největší dodavatele amerického ministerstva obrany. Tento krok připomněl trhům, že šíření koronaviru není jediným problémem, kterému dnes globální ekonomika čelí.
  • 📉 Indexy klesají, Fed ukončil rozvolnění SLR
    Americké a evropské indexy zasáhlo oznámení Fedu o ukončení rozvolnění pravidel pro výpočet Supplementary Leverage Ratio, které by mělo být ukončeno na konci března. Rozvolnění SLR umožnilo bankám zahrnout depozita a dluhopisy do výpočtu Supplementary Leverage Ratio. Nyní bude na depozita a dluhopisy opět nahlíženo jako na aktiva. Oznámení je negativní hlavně pro banky. S&P 500 klesá o 0,6 % pod úroveň 3 900 bodů. Výnos z amerických desetiletých dluhopisů se aktuálně pohybuje na 1,72 %.
  • Indexy klesají, Nvidia inspiruje americké akcie ke změně směru
    Klíčové indexy americké Wall Street zakončily týden v záporném teritoriu. Indexy S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly největší jednodenní ztráty za poslední dva týdny, a to v důsledku obav ze zpomalení snižování úrokových sazeb a reakce trhů na první kroky zvoleného prezidenta Donalda Trumpa.
  • Indexy klesají po první prezidentské debatě
    Evropské indexy začaly středeční seanci poklesem. První prezidentská debata v USA mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem se ukázala jako velmi chaotická. Kandidáti se navzázem přerušovali a uráželi, což způsobilo ještě více předvolební nejistoty. Trump mimo jiné učinil pár poznámek v tom smyslu, že by nemusel v případě prohry předat moc Bidenovi, pokud si bude myslet, že výsledky voleb byly zmanipulovány. Debata byla americkými médii široce kritizována. Dle mnohých se jednalo o jednu z nejhorších předvolebních debat v historii.
  • 📉 Indexy korigují před makrodaty z USA ❗
    Evropské akciové trhy klesají a futures na americké indexy se také obchodují pod včerejší zavírací cenou. Investoři čekají na zveřejnění nejdůležitějšího makra dnešního dne - maloobchodních prodejů z USA - ve 14:30. Zveřejnění statistik by se mohlo spustit vyšší volatilitu na trzích. Americký maloobchod by meziročně neměl dostát změn - očekává se stagnace. Na měsíční bázi by data měla ukázat pokles o 0,1 %. Společně s maloobchodem budou zveřejněny statistiky PMI a NY Empire výrobní index z oblasti New Yorku. Reakce trhů na tato zveřejnění je však obvykle velmi nízká.
  • Indexy: Na byt v Praze lidé vydělávají přes 17 let, v republice více než 15 let
    Na nový byt v Praze s plochou 70 metrů čtverečních lidé vydělávají přes 17 let, o 2,4 roku více než loni. Vyplývá to z indexu dostupnosti bydlení CG-Index zpracovávaný developerem Central Group. V celé republice je pak nutno podle Indexu prosperity Česka na pořízení bytu vynaložit více než 15 ročních mezd. V Česku je tak pořízení vlastního bydlení podle analytiků České spořitelny a portálu Evropa v datech nejnákladnější v Evropské unii. Zástupci obou indexů to dnes uvedli na tiskových konferencích.
  • Indexy nákupních manažerů přinesly naději do dalších měsíců, analýza EUR/USD
    Francouzský sektor služeb si podle výsledku indexu nákupních manažerů (PMI) v červenci polepšil. PMI posíl...
  • Indexy nákupních manažerů v Evropě zklamaly, akcie ale rostou
    Evropské akciové trhy zahájily dnešní obchodování silnější v reakci na stimulační kroky, které přijaly čínské úřady, které se snaží pomoci tamní ekonomice. Země se potýká s některými nepříznivými dopady vyplývajícími z obchodní války se Spojenými státy. Čínské indexy však o své zisky v závěru obchodování přišly. Zatímco Shanghai Composite uzavřel 0,3 % v pozitivním teritoriu (během seance rostl až o 1 %), Hang Seng (CHNComp) se dostal do ztráty 0,4 % krátce před uzavřením seance.
  • Indexy na vysokých objemech před blížícím se víkendem zatím mírně ztrácí
    Ani blížící se svátky zatím býky na akciovém trhu neobměkčily a ti dál se vstupem do pozic spíše vyčkávají. I dnes je nervozita na finančních trzích patrná, i když nutno dodat, že zatím indexy klesají jen mírně. V Evropě se ztráty ve většině případů pohybují kolem pár desetin procenta a zahájení seance s podobnou ztrátou signalizují také futures na indexy v USA. Za pozornost ale stojí vysoké objemy, které jsou často až 80 % nad 30ti denním průměrem, což indikuje, že aktivita na trzích zůstává stále vysoká.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
CMC Markets
ACM
reklama
eightcap forex