Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:32
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
Fintokei StartTrader

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 7. listopadu 2024

07.11.2024 07:36  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Donald Trump dosáhl tak jednoznačného vítězství, že tentokrát se volby obešly bez skandálů, které narušily hlasování před čtyřmi lety. Republikáni navíc získali většinu v Senátu. Zatímco sčítání hlasů pro Sněmovnu reprezentantů pokračuje, i zde mají jasné vedení. Zdá se, že Republikánská strana získá kontrolu nad Bílým domem i oběma komorami Kongresu.

To znamená vyšší cla, zvýšený americký protekcionismus a agresivnější požadavky na vyšší výdaje na obranu v Evropě. S ohledem na křehký stav ekonomiky eurozóny by tyto události mohly její problémy ještě prohloubit.

Situaci navíc zhoršil rozpad vládní koalice v Německu, což přimělo Olafa Scholze diskutovat o předčasných volbách. V současné době jsou opoziční strany velmi skeptické vůči Evropské unii a NATO možná nezíská většinu v Bundestagu, ale je pravděpodobné, že si posílí své pozice. Budoucí vláda bude muset brát jejich postoj v úvahu.

Všechny tyto faktory přispívají k nedostatku optimismu pro euro, které pravděpodobně zůstane pod tlakem. Prozatím se očekává, že politické faktory převáží nad ekonomickými.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 30. 11. 2022
    V listopadu byla tahounem trhu především očekávání možných změn v politice ECB a Fedu. V určitém okamžiku se obchodníci domnívali, že Fed uvolní zpřísňování měnové politiky, zatímco ECB se svého přístupu bude držet. V tomto případě by klíčová úroková sazba v Evropě byla vyšší než v USA. Na tuto skutečnost poukazoval i růst inflace v obou zemích. Včera se však ukázalo, že v Evropě začala inflace poměrně rychle slábnout. Tento závěr byl učiněn na základě předběžných zpráv o inflaci zveřejněných ve Španělsku a Německu. Situace je patrnější ve Španělsku, které je čtvrtou největší ekonomikou v eurozóně. Ekonomové předpokládali, že inflace klesne na 7,2 % ze 7,8 %. Ve skutečnosti zpomalila na 6,8 %. V Německu, hlavní ekonomice eurozóny, inflace klesla na 10,0 % z 10,4 % namísto poklesu na 10,2 %. Soudě podle čísel budou údaje o inflaci v eurozóně lepší, než se očekávalo.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. 12. 2022
    Jednotná evropská měna vykázala před Novým rokem znatelný růst. Přeskočila dokonce horní hranici rozpětí, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny v kuse. Nepodařilo se jí však usadit se a nakonec se vrátila přesně na horní hranici rozpětí.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. 8. 2023
    Před zahájením americké obchodní seance jednotná evropská měna klesala a ztratila téměř všechny své zisky z předchozího dne. Jakmile ale vešlo ve známost, že počet volných pracovních míst v USA klesl na 8,827 milionu, tedy strměji než plánovaných 9,570 milionu, jednotná evropská měna okamžitě vystřelila nahoru. To je dost zvláštní reakce. Z těchto údajů lze samozřejmě usoudit, že americká ekonomika nevytvářela dostatek pracovních míst, což by mohlo vést k růstu nezaměstnanosti.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 31. července 2024
    Dnešní zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) není pouze hlavní událostí dne, ale také určí dynamiku vývoje trhu během celého nadcházejícího měsíce. Vše bude záviset na prohlášeních předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Téměř nikdo však nepochybuje o tom, že Powell téměř explicitně oznámí zahájení uvolňování měnové politiky v září tohoto roku, což přispěje k pokračující slabosti amerického dolaru.
  • AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 3. 11. 2022
    Formálně se výsledky zasedání Federálního výboru pro volný trh plně shodovaly s očekáváním a Federální rezervní systém zvýšil refinanční sazbu o 75 bazických bodů. V téže tiskové zprávě se objevily náznaky poklesu tempa růstu úrokových sazeb, protože inflace již třetí měsíc v řadě zpomaluje. A na tomto pozadí dolar jasně ztrácel svou pozici.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 31. 3. 2023
    Frank Elderson je posledním vysokým představitelem Evropské centrální banky, který výslovně uvedl, že je potřeba další zvyšování úrokových sazeb. Včera poskytl rozhovor, ve kterém na otázku, zda vyšší sazba vážně poškodí ekonomiku jako celek, řekl, že vysoká inflace má daleko škodlivější důsledky. A pokud si musíte vybrat mezi vysokou inflací a přísnou měnovou politikou, je vhodnější to druhé. Jakmile byl text tohoto rozhovoru zveřejněn na webu ECB, začalo euro razantně růst a rostlo během celého obchodního dne.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 4. října 2024
    Dolar vyčkává na zveřejnění zprávy amerického ministerstva práce. Navíc se množí spekulace, že obsah zprávy může být o něco lepší, než se předpokládalo. Zejména na základě posledních údajů z trhu práce existují pochybnosti, že míra nezaměstnanosti vzroste z 4,2 % na 4,3 %. Je pravděpodobnější, že zůstane na současné úrovni. Dále se zdá, že mimo zemědělství vznikne 140 000 nových pracovních míst, a nikoliv dříve předpokládaných 130 000 míst. I když toto číslo není vzhledem k počtu obyvatel a tempu jejich růstu v USA nijak velké, je to stále o něco více, než se původně očekávalo. To by mohlo vést k dalšímu posílení amerického dolaru. Vše však bude záviset na obsahu zprávy amerického ministerstva práce.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 5. listopadu 2024
    Dokonce ani mimořádně slabá zpráva od amerického Ministerstva práce neměla vliv na devizový trh, který od konce minulého týdne převážně stagnuje. Ačkoli docházelo k drobným fluktuacím, byly opravdu minimální. Jedinou pozoruhodnou věcí byly snahy významných západních médií vysvětlit, že mimo zemědělství bylo vytvořeno pouze 12 000 nových pracovních míst. Údajně za to mohl silný hurikán, který zasáhl Floridu. Toto vysvětlení je upřímně řečeno téměř směšné, protože naznačuje, že veškerá ekonomická aktivita Spojených států je soustředěna pouze do jednoho státu – Floridy, která je třetí nejlidnatější po Kalifornii a Texasu, ale v průměrném příjmu domácností se nachází na 36. místě z padesáti států. Toto zvláštní vysvětlení je pravděpodobně jen rozptýlením před dnešními prezidentskými volbami, které jsou už tak pod drobnohledem, zejména s ohledem na silnou polarizaci kandidátů v očích hlavních amerických médií. Z toho důvodu pravděpodobně trh dnes zůstane bez většího pohybu, a zítra bude směr pravděpodobně ovlivněn méně samotnými výsledky voleb a více jejich interpretací médii.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 5. 6. 2023
    Přestože míra nezaměstnanosti ve Spojených státech vzrostla z 3,4 % na 3,7 %, dolar dokázal posílit a vrátit se na úrovně, na kterých byl 1. června. Vše závisí na počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství. Očekávalo se, že to bude 180 000, což je málo na udržení stability trhu práce, což naznačuje, že nezaměstnanost bude postupně stoupat. Ve skutečnosti však bylo vytvořeno 339 000 nových pracovních míst. Kromě toho byla předchozí data revidována směrem nahoru o 41 000. Jinými slovy, nárůst nezaměstnanosti může být sporadický a dočasný. V následujících měsících se tedy může nejen vrátit na 3,4 %, ale také klesnout pod tuto úroveň.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 6. 7. 2023
    Nebylo překvapením, že konečná data o číslech Indexu nákupních manažerů z Evropy dopadla hůře než prognózy. Investoři byli na tento výsledek obecně připraveni. Co ale skutečně mělo dopad na trh, byl index cen výrobců. Ceny výrobců meziročně klesly o 1,5 %. A to znamená, že inflace bude nadále klesat. To stačí k oslabení jednotné měny, která po těchto zprávách začala klesat. Nejděsivější ale je, že Evropská centrální banka pokračuje v přísné měnové politice a hodlá pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatímco dynamika inflace naznačuje potřebu trochu jiné politiky.
  • Aktuální prognóza pro EUR/USD na 7. 8. 2023
    Podle zprávy ministerstva práce Spojených států se míra nezaměstnanosti snížila z 3,6 % na 3,5 %, což logicky mělo podpořit dolar. Americký dolar ale naopak klesal. Je to dáno tím, že mzdy mimo zemědělství stouply jen o 187 tisíc. Nejen, že to bylo nižší ve srovnání s prognózami 190 000, ale předchozí číslo bylo také revidováno směrem dolů z 209 000 na 185 000 pracovních míst. Jinými slovy, za poslední dva měsíce bylo vytvořeno mnohem méně pracovních míst, než bylo potřeba k udržení stability trhu práce. S ohledem na tempo růstu populace a úroveň ekonomické aktivity je potřeba vytvořit přibližně 250 000 nových pracovních míst měsíčně. Tato čísla se budou samozřejmě měsíc od měsíce výrazně lišit, ale pokud je dva po sobě jdoucí měsíce výrazně méně pracovních míst, než je tento průměr, jak se vůbec může míra nezaměstnanosti snížit? To je důvod, proč dolar oslabil, protože vytváří nedůvěru v oficiální data. A to může vyvolat skutečnou paniku. Takže skutečnost, že dolar v pátek oslabil, není nic jiného než útěk před riziky nejistoty.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 10. 3. 2023
    Na první pohled nepřekvapí, že libra včera dokázala vykázat celkem dobrý růst, protože údaje o žádostech na podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech byly nejen horší, než se očekávalo, ale také poukázaly na jasné zhoršení situace na trhu práce. Například počet nových žádostí vzrostl o 21 000 místo očekávaných 2 000. Počet nových žádostí, u kterých se očekával pokles o 5 000, vyskočil o 69 000. Ukazuje se, že data jen potvrdila platnost tohoto růstu. Zatímco jeho hlavním důvodem bylo, že libra byla přeprodaná. Nejdůležitější je, že všechna data z trhu práce vycházejí různými směry a je zcela zřejmé, že obsah zprávy, kterou dnes zveřejní ministerstvo práce USA, se bude od prognóz velmi lišit. Jen není jasné, jakým směrem se bude ubírat.
  • AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 11. 10. 2022
    Obchodní týden začal skutečnou stagnací, která je z velké části způsobena naprostou absencí jakýchkoli makroekonomických dat. Zdá se však, že dnes existuje naděje jak z toho ven v podobě dat o trhu práce ve Spojeném království. Přesto ihned po zveřejnění zprávy, i přes pokles míry nezaměstnanosti z 3,6 % na 3,5 %, začala libra jasně vykazovat sestupný trend. Vše je o zaměstnanosti, která se snížila o 109 tisíc, i když se zdá, že měla vzrůst o 12 tisíc. Nejpřekvapivější však je, že byly zveřejněny údaje o zaměstnanosti za červenec a údaje o nezaměstnanosti za srpen. To je důvod, proč jsou údaje o nezaměstnanosti naprostý zmatek. Jak se mohla zaměstnanost snížit, když se podstatně snížila o měsíc dříve? Neexistuje pro to logické vysvětlení, což vyvolává nedůvěru k údajům o nezaměstnanosti. Je vysoká pravděpodobnost, že již za měsíc budou údaje o nezaměstnanosti revidovány k horšímu, a to výrazně. To vytváří tlak na libru a přispívá k jejímu postupnému oslabování.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 11. 5. 2023
    Podle předpovědi se inflace ve Spojených státech snížila z 5,0 % na 4,9 %. Rozsah oslabení dolaru se však ukázal jako malý. Investoři byli zmateni měsíčními údaji. Spotřebitelské ceny vzrostly za měsíc o 0,4 % oproti prognóze 0,3 %, což poněkud naznačuje možnost dlouhodobě udržet inflaci na relativně vysoké úrovni. A to již vylučuje možnost snížení refinanční sazby Federálního rezervního systému do konce letošního roku, s čímž řada investorů silně počítá.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 12. 10. 2023
    Růst cen výrobců v USA se ukázal být vyšší, než se očekávalo. Nejen že dosáhl pouze 2,2 %, ale předchozí výsledky byly také revidovány směrem nahoru z 1,6 % na 2,0 %. Nicméně vzhledem k tomu, že index rostl tři měsíce po sobě, inflace by mohla začít znovu růst. Zda k takovému scénáři skutečně dojde, potvrdí dnešní data o spotřebitelských cenách.
  • AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 12. 1. 2022
    Nečekané rozhodnutí Bank of England zvýšit refinanční sazbu spustilo prodloužený růst libry, který se dodnes nezastavil, i když se odraz již dlouho chystá. Místo toho ale libra tvrdošíjně dál roste. Včera se tak stalo na pozadí projevu Jeroma Powella v Senátu, během kterého šéf Federálního rezervního systému znovu zopakoval, že v zájmu boje s rekordní inflací za posledních 40 let regulátor plánuje zvýšit sazbu refinancování minimálně dvakrát. V případě potřeby se budeme bavit o třech krocích. Formálně jde z pohledu trhů o dost drsné tvrzení, které mělo právě přispět k posílení dolaru. Trik je ale v tom, že v posledních dnech se aktivně diskutovalo o možnosti čtyřnásobného zvýšení refinanční sazby. Navíc se o tom hovořilo v rovině spekulací a domněnek. Oficiální zástupci amerického regulátora takový vývoj nikdy ani nenaznačili. Jinými slovy, je to banální spekulace. Trh tomu začal věřit a očekává, že Jerome Powell použije poněkud tvrdší rétoriku. A v tomto světle jeho prohlášení začala vypadat méně hrozivě. A to je již důvod pro oslabení dolaru.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 12. 4. 2023
    Trhy se zastavily v očekávání zprávy o inflaci v USA, která může určit další vývoj. O zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen není prakticky pochyb. Otázkou je jen o kolik. Nejpravděpodobnějším scénářem je pokles z 6,0 % na 5,3 %. Inflace by však mohla také výrazněji zpomalit, někteří naznačují, že může klesnout až na 5,2 %. V každém případě je další inflační pokles dalším argumentem ve prospěch okamžitého ukončení současné politiky Federálního rezervního systému a postupného snižování úrokových sazeb. To bude mít samozřejmě negativní dopad na dolar a přispěje k jeho dalšímu oslabení. Míra zpomalení inflace bude pouze určovat rozsah poklesu dolaru. V každém případě však trh zůstane na místě, dokud nebudou data zveřejněna, a předtím začnou nějaké aktivity. Navíc s největší pravděpodobností dolar zpočátku posílí, ale se zveřejněním dat začne rychle oslabovat.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 13. 11. 2023
    Libra stála na místě, zatímco euro v úterý jasně ztratilo půdu pod nohama kvůli jednoduchému technickému odrazu. Včera ale libra svého souseda dohnala, a opět čistě z technických důvodů. Stalo se tak částečně kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři. Dnes budou zveřejněny PMI údaje, ale je nepravděpodobné, že budou mít nějaký dopad. Koneckonců, Spojené státy budou slavit Den díkůvzdání. A když je americký trh uzavřen, globální trh zamrzne. Přesto jsou předpovědi docela dobré. Očekává se například, že PMI služeb vzroste ze 49,5 bodu na 49,6 bodu a PMI ve výrobě ze 44,8 bodu na 45,1 bodu. V důsledku toho může kompozitní PMI vzrůst ze 48,7 bodů na 49,0 bodů. Teoreticky by libra měla své pozice poněkud posílit. To je docela možné, ale rozsah růstu bude jednoznačně symbolický.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 13. 9. 2023
    Nárůst míry nezaměstnanosti ve Spojeném království ze 4,2 % na 4,3 % měl vliv na libru. Rozsah poklesu byl však čistě symbolický. Navíc na konci dne libra kompenzovala ztráty a vrátila se na hodnoty na začátku obchodního dne. Takže ve skutečnosti trh zprávy jednoduše ignoroval. A není pochyb o tom, že dnešní zpráva o průmyslové produkci, která se podle odhadů zpomalí z 0,7 % na 0,3 %, čeká stejný osud. Trh se zaměří na americká data CPI. A co víc, nebýt zítřejšího zasedání Evropské centrální banky, byla by to hlavní událost týdne. Zejména proto, že míra inflace pravděpodobně zrychlí z 3,2 % na 3,5 %. Existují dokonce další prognózy, které předpovídají zvýšení inflace na 3,6 %. Ale je vlastně jedno, jak moc inflace poroste. Už jen fakt, že poroste, může přesvědčit investory, že Federální rezervní systém příští týden opět zvýší úrokové sazby, což jednoznačně podpoří sílu dolaru a to podstatně.
  • Aktuální prognóza pro GBP/USD na 14. 8. 2023
    Nejen, že inflace ve Spojených státech rostla rychleji, než se předpokládalo, ale také se zrychlilo tempo růstu cen výrobců z 0,2 % na 0,8 %. Zatímco index výrobních cen měl vzrůst z 0,1 % na 0,7 %. Takže je zde také revize předchozích dat směrem nahoru. Vzhledem k tomu, že ceny výrobců do značné míry slouží jako předstihový indikátor samotné inflace, bude nadále růst. Federálnímu rezervnímu systému tak nezbývá nic jiného než pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatím se nemluví o tom, že k dalšímu zvýšení dojde během nadcházejícího zasedání Federálního výboru pro volný trh v září. Vše se omezuje na spekulace, že k prvnímu snížení sazeb dojde až ve druhé polovině příštího roku. Ale i to stačilo k tomu, aby dolar posílil. Trh také zareagoval na nejnovější data a nyní čeká menší stagnace kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje