Ticker Tape by TradingView
Dává srpnová zpráva o CPI Fedu zelenou ke snížení úrokových sazeb? 🔎
Dnes byly zveřejněny údaje o inflaci v USA. Srpnová inflace dopadla v případě celkového ukazatele poměrně optimisticky (2,5 % meziročně, pod očekávanými 2,6 % meziročně). Ukazatel jádrové inflace však trhy negativně překvapil. Ačkoli meziroční míra inflace odpovídala očekávání na úrovni 3,2 % meziročně, meziměsíční změna byla mírně vyšší (0,3 % meziměsíčně) oproti očekávání 0,2 % meziměsíčně.
V posledních dvou týdnech trh spekuloval, zda Fed na svém zasedání 18. září sníží úrokové sazby o 25 bazických bodů nebo o 50 bazických bodů. V tuto chvíli se zdá, že údaje naznačují menší snížení sazeb. V prvotní reakci po zveřejnění údajů dolarový index prudce posílil a EURUSD krátce testoval úroveň 1,1000. Pozorovali jsme silný nárůst výnosů dluhopisů a na akciovém trhu převažoval výprodej. V současné době je šance na snížení sazeb o 50 bazických bodů pouze 15-17 %, zatímco před týdnem před zveřejněním údajů z trhu práce to bylo přibližně 50 %.
V letošním roce trh stále oceňuje šanci na uvolnění sazeb ze strany Fedu o 100 bazických bodů, takže snížení je velmi ve hře. Navzdory zdání mohou být údaje členy FOMC přijaty pozitivně, a to vzhledem k dynamice jednotlivých složek spotřebního koše. Zveme vás na podrobnou analýzu zprávy na základě nejnovějších údajů.
Hlavní a jádrová inflace
Dynamika hlavní inflace je poměrně uspokojivá. Hodnota 2,5 % je velmi blízko inflačního cíle Fedu a v horních mezích hodnot z posledních několika let. Jádrová inflace (bez cen energií a potravin) však zůstává na vysoké úrovni.
Proč zůstává jádrová inflace vysoko?
Při bližším zkoumání podrobných složek inflace vidíme, že mnoho složek zůstalo i v deflaci. Největší a prakticky jedinou složkou, která zůstala vysoká, jsou ceny nájemného z bytů. Právě neočekávaný nárůst v tomto sektoru způsobil oživení jádrové inflace. V případě hlavní inflace byly ceny nájemního bydlení částečně kompenzovány negativní dynamikou cen energií.
Ceny nájemního bydlení se na 2,5% růstu indexu spotřebitelských cen podílejí až 1,9 %. Neméně důležitý přísrustek představují ceny dopravních služeb, které ke konečnému hlavnímu ukazateli CPI přidaly dalších 0,5 %.
Ceny přístřeší se mírně zvyšují. Vysoká korelace s údaji o cenách domů společnosti Case Shiller však naznačuje, že dnešní údaj je pravděpodobně jednorázovou odchylkou od dlouhodobého klesajícího trendu.
Zachránila report ropa?
Ceny ropy v průběhu srpna prudce klesaly a obavy ze zpomalení ekonomiky tyto poklesy udržují i v září. Ceny energií snížily inflaci celkem o 0,37 %. Na základě údajů z níže uvedeného grafu lze konstatovat, že pokles cen ropy pokračuje, což znamená stále levnější pohonné hmoty.
Jak by Fed mohl zprávu přijmout?
Zpráva by mohla pro Fed dopadnout relativně dobře. Jádrová inflace sice mohla zklamat, ale její základ není v širokých službách, jako tomu bylo doposud, ale především v cenách nájemního bydlení. Tento sektor inflačního koše nesouvisí s poptávkovou stranou a oproti ostatním segmentům je výrazně opožděn. Mezitím silná deflace ve službách plus deflační tlak cen pohonných hmot dávají Fedu plnou zelenou k tomu, aby příští týden zahájil uvolňování měnové politiky. Snížení bude s největší pravděpodobností činit 25 bazických bodů, což je v souladu s dosud transparentní komunikací Fedu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Korelace | Inflace | Deflace | USA | Ceny ropy | Sazby | Dolarový index | FOMC | Fed | Investování | MIFID | Riziko | Ropa | Ukazatel | Výkonnost | Úrokové sazby | Doporučení | Obchodování | XTB | EU | EURUSD | Index | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Ropy | Trh | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Předpověď | ROCE | Komise | Podnikání | Uvolňování měnové politiky | Ztráty | Snížení úrokových sazeb | Údaje o inflaci | Zpomalení ekonomiky | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Pokles cen ropy | Rozdílové smlouvy | Snížení sazeb | Pokles cen | Pohonné hmoty | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Míra | Měnové politiky | Investujte | Bydlení | Poradenství | Ukazatele | Ceny energií | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | Ekonomiky | Práce | Údaje | CL | JDE | Šance | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Nárůst výnosů | Riziko ztráty | Cíle | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny nájemního bydlení | Ceny nájemního | Transparentní | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové |
Čtěte více
-
Data z trhu práce, PMI a nová stavební poveloní v USA. Odpolední analýza EUR/USD
Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl nad očekávání a příjemně tak překvapil trhy. Údaje za minul... -
Data z trhu práce podpoří šance na zvyšování sazeb Fedu
Tradiční měsíční statistika z amerického trhu práce by měla potvrdit pokračující růst americké ekonomiky a uvolnit ruce Fedu pro prosincové zvýšení sazeb. -
Data z trhu práce ukazují na nesoulad v plánech Fedu. Bude muset změnit nastavené hranice
V prosinci minulého roku nám Fed řekl, že s nákupy aktiv bude pokračovat až do doby, kdy se výrazně zlepší výhled amer... -
Data z USA by měla podpořit očekávané omezení QE
Euro proti dolaru včera stagnovalo, a to navzdory pozitivnímu překvapení, které přinesly údaje o HDP z mnoha evropských... -
Data z USA nepotěšila. Definitivní tečka za zářijovým růstem sazeb?
Maloobchodní prodeje patří mezi to nejdůležitější, co každý měsíc z americké ekonomiky přichází. A aktuální data, kter... -
Data z USA nepotěšila: Podmínky na trhu práce se zhoršují, aktivita slábne
První nárůst za tři týdny dnes ukázala data o vývoji žádostí o podporu v nezaměstnanosti, a ukončily tak krátkodobé n... -
Data z USA poslala eurodolar pod 1,13 a vylepšila klesající náladu na trzích
Americký sektor služeb překvapil. Příjemně. Index ISM sledující aktivitu v tomto sektoru se za únor zvedl nečekaně vysoko. Téměř 60 bodů znamená silnou aktivitu taženou zrychlením výroby i přílivu nových objednávek. Tento report tak dokázal trhům vylepšit náladu, která během dne už začala klesat. Americkým dluhopisovým výnosům se dostalo impulsu k růstu, z čehož současně profituje dolar. -
Data z US trhu práce: NFP nepřekvapily – tržní analýza 8.10.2018
V září se v nezemědělském sektoru vytvořilo pouze 134 tisíc nových pracovních míst, avšak míra nezaměstnanosti klesla o 0,2 % bodu na 3,7 %, což je nejníže za posledních 50 let. Průměrná hodinová mzda vzrostla o 8 centů a revize předchozích měsíců ukázaly, že se vytvořilo více nových pracovních míst, průměrně to je za poslední 3 měsíce 190 tisíc. Americký dolar po vyhlášení zprávy posílil, poté oslabil, avšak nyní již páteční ztráty stáhnul. Americké ekonomice se daří a je to vidět i na ostatních datech. -
Data z US trhu práce - tržní analýza 10.12.2018
Kartel OPEC a další státy, především Rusko, se dohodly na snížení produkce ropy, a to celkově o 1,2 milionu barelů ropy za den. OPEC sníží produkci o 800 tisíc a Rusko o 400 tisíc barelů ropy za den. Cena ropy BRENT a WTI v pátek vyskočila, avšak nyní se obchoduje pod významnými předchozími rezistencemi. Na uptrend na ropě si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Minulý týden byl také milníkem pro Spojené státy, které se staly čistým vývozcem ropy. -
Datum sloučení ETH bylo stanoveno na 8.června
Decentralizovaná blockchain výpočetní platforma s otevřeným zdrojovým kódem Ethereum informovala o zavedení řetězce Eth2 Beacon Chain, který by se v blízké budoucnosti měl spojit s veřejným testnetem Ropsten. Analytici čekají na událost známou jako „sloučení“ a pondělní spuštění přichází s nadějí, že ke sloučení opravdu dojde. -
Dává stávka učitelů smysl? Ano či ne? Odpověď není snadná
Máme za sebou stávku škol. Mnoho lidí za mnou chodí a ptá se, jak tomu mají rozumět. Připravil jsem proto takovou jednoduchou analýzu, abychom pochopili, že pravdu mají obě strany, ale ani jedna neříká to, co by řekl manažer. -
Dávejte pozor na americké podnikové objednávky a rozjednané prodeje domů.
Očekáváme, že evropské trhy dnes ráno budou otvírat víceméně beze změny, na základě toho, že páteční obchodování v USA uzavíralo výše, zatímco futures se přes noc obchodovaly níže. Čísla, která dnes budou hýbat trhem, přijdou z USA - rozjednané prodeje domů a podnikové objednávky. Očekáváme v souladu s konsenzem mírný meziměsíční pokles v podnikových objednávkách a u rozjednaných prodejů domů . Příliš pohybu na trhu následkem tohoto neočekáváme (mělo by to být již započítáno). Pozornost by měla být věnována reakci trhu na zprávu, že analytici provádějící výpočty zdola nahoru nyní konečně začínají revidovat své prognózy výnosů na rok 2011 směrem dolů. Již jsme říkali, že tento proces by teď měl pokračovat již nějakou dobu a nyní se konečně rozjíždí. V krátkodobém hledisku to ale nebude mít velký dopad, protože výsledková sezóna již brzy začne. Pokud ale první dva týdny výsledkové sezóny dopadnou velmi slabě, urychlí to negativní dopad na akciové trhy a měli byste očekávat jasný výprodej. Výsledková sezóna začíná 7. října s výsledky společnosti Alcoa. -
Dávid a Goliáš
Akciový index SP500 sa pohybuje v 20 bodovom pásme 1495/1515 už posledné dva týždne a doteraz sme z neho... -
David Beckham a Ronaldinho se ponořili do krypto světa
Legendární sportovci David Beckham a Ronaldinho zahajují vlastní značky úplně novým způsobem v metaverzu. Vzhledem k tomu, že tyto dvě nechvalně známé osobnosti dělají velké pokroky ve světě kryptoměn a digitálních předmětů, fanoušci si možná budou moci vychutnat fotbalovou horečku jako ještě nikdy dříve, jelikož Ronaldinhova kryptoměna bude brzy uvedena na trh a připravuje se také úplně nová série NFT s Davidem Beckhamem. Prostřednictvím metaverze chtějí tyto sportovní legendy umožnit vznik světové komunity fanoušků. -
David Beers (šéf ratingovej divízie agentúry Standard/Poors)
"Znižovanie ratingov štátov bude pokračovať pre veľké rozpočtové deficity, rastúce dlhy a... -
David Dreman, největší z kontrariánů
Investování, které jde proti proudu. Investování, které se vymyká smýšlení davu. Pokud jste tak chytří, že si můžete dovolit ignorovat masy a lišit se od ostatních, pak by z vás měl David Dreman radost. Přesně takový byl totiž i on. -
David Gokhshtein předpovídá používání dogecoinu na Twitteru
David Gokhshtein, zakladatel společnosti Gokhshtein Media, opakuje své prohlášení, že Dogecoin se stane měnou Twitteru. -
David Lundák z EFG: Očekávaná recese zvyšuje hodnotu dluhopisů
Krize posledních let výrazně otřásly se všemi trhy včetně toho dluhopisového. V nejisté době se nicméně opět ukazuje, že pečlivě vybraná aktiva s pevným výnosem mohou vnést do investorských portfolií potřebnou stabilitu. Nastavení centrálních bank totiž dokáží lépe reflektovat další běžné investiční nástroje, které možná na cestě k finálním sazbám ještě zakolísají. -
David Lundák z EFG: Zelené investice zvýšila potřeba energetické soběstačnosti
Zelené projekty, obnovitelné zdroje energie a obecně ESG investice byly v uplynulých letech v hledáčku řady investorů. Jedním z hlavních důvodů je větší ekologická odpovědnost firem i jednotlivců či tzv. investiční taxonomie EU. -
David Šnajdr novým ředitelem X-Trade Brokers ČR a SR
Závěr loňského roku přinesl společnosti X-Trade Brokers významné změny. Novým ředitelem pro český a slovenský trh se stal Ing. David Šnajdr, který ve společnosti působí od jejího vstupu na tuzemský trh v roce 2007. V posledních letech působil na pozici Head of Sales, kde byl zodpovědný za rozvoj obchodních aktivit.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
Člen australské centrální bnaky Andrew Hauser
Člen Fedu John Williams
V Itálii míra nezaměstnanosti
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
Prezident USA Donald Trump
Člen australské centrální bnaky Andrew Hauser
Člen Fedu John Williams
V Itálii míra nezaměstnanosti
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.3.2025
Evropská centrální banka zřejmě sníží úrokové sazby
ČNB projedná nastavení rezervy na ochranu úvěrového trhu
Aktuálně otevřené forex pozice 6.3.2025
Komodity: Cena ropy Brent klesla nejníže od roku 2021, blíží se k 68 USD
Pražská burza růstem o 1,81 procenta smazala většinu úterního poklesu
Forex: Euro vystoupalo na čtyřměsíční maxima vůči americkému dolaru
Forex: Koruna dnes posílila, k dolaru uzavřela nejpevnější od listopadu
Swingové obchodování USD/CAD 5.3.2025
Forex sentiment 5.3.2025
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.3.2025
Evropská centrální banka zřejmě sníží úrokové sazby
ČNB projedná nastavení rezervy na ochranu úvěrového trhu
Aktuálně otevřené forex pozice 6.3.2025
Komodity: Cena ropy Brent klesla nejníže od roku 2021, blíží se k 68 USD
Pražská burza růstem o 1,81 procenta smazala většinu úterního poklesu
Forex: Euro vystoupalo na čtyřměsíční maxima vůči americkému dolaru
Forex: Koruna dnes posílila, k dolaru uzavřela nejpevnější od listopadu
Swingové obchodování USD/CAD 5.3.2025
Forex sentiment 5.3.2025
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
Investice do AI: Jaké firmy vedou a co očekávat do budoucna?
Analýza Dow Jones, NASDAQ, DAX, EUR/USD a bitcoinu - Obchodní válka začíná nabírat momentum
Praktická ukázka: Široký Stop-Loss
Proč většina traderů obchoduje proti trendu - a jak se tomu vyhnout?!
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Měnový pár EUR/JPY: Analýza více časových rámců ( W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
Soutěžte o ceny v hodnotě 120 tisíc. Fintokei Trading Race právě odstartoval!
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
Investice do AI: Jaké firmy vedou a co očekávat do budoucna?
Analýza Dow Jones, NASDAQ, DAX, EUR/USD a bitcoinu - Obchodní válka začíná nabírat momentum
Praktická ukázka: Široký Stop-Loss
Proč většina traderů obchoduje proti trendu - a jak se tomu vyhnout?!
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Měnový pár EUR/JPY: Analýza více časových rámců ( W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
Soutěžte o ceny v hodnotě 120 tisíc. Fintokei Trading Race právě odstartoval!
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Akcie Credo Technology Group klesly o více než 16 % navzdory silným výsledkům
Index DAX dnes posiloval, Friedrich Merz oznámil plán investic do obrany. Výsledky reportoval Adidas
Index Dow Jones se pohybuje v červených úrovních
Trump a jím způsobené vyšší výdaje Evropy i Česka na zbrojení Čechům zdraží hypotéky a zlepší úročení spořících účtů
Je kryptoměnový bull market 2025 už u konce?
Co čeká Modernu? CEO nakupuje akcie uprostřed vývoje vakcíny proti rakovině
Pražská burza rostla se zahraničím
USA: Zásoby surové ropy podle DOE k 28. únoru vzrostly o 3614 tis. barelů
Americké akcie oscilují kolem nuly, Moderna roste po nákupech akcií ze strany managementu
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Akcie Credo Technology Group klesly o více než 16 % navzdory silným výsledkům
Index DAX dnes posiloval, Friedrich Merz oznámil plán investic do obrany. Výsledky reportoval Adidas
Index Dow Jones se pohybuje v červených úrovních
Trump a jím způsobené vyšší výdaje Evropy i Česka na zbrojení Čechům zdraží hypotéky a zlepší úročení spořících účtů
Je kryptoměnový bull market 2025 už u konce?
Co čeká Modernu? CEO nakupuje akcie uprostřed vývoje vakcíny proti rakovině
Pražská burza rostla se zahraničím
USA: Zásoby surové ropy podle DOE k 28. únoru vzrostly o 3614 tis. barelů
Americké akcie oscilují kolem nuly, Moderna roste po nákupech akcií ze strany managementu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ropa posiluje po nových sankcích USA, zlato oslabuje kvůli nejistotě ohledně cel
Trhu s deriváty hrozí výrazná regulace finanční páky a marže na konkrétní pozice. Každý se může postavit proti
Forex: Díky svátku v USA panoval na trzích klid
Trump a jím způsobené vyšší výdaje Evropy i Česka na zbrojení Čechům zdraží hypotéky a zlepší úročení spořících účtů
Barometer - EURUSD
FX Sumarizácia Ázia
FX Sumarizácia Európa (londýnske dopoludnie)
FX sumarizácia
FX sumarizácia Európa
Trichet (ECB)
Ropa posiluje po nových sankcích USA, zlato oslabuje kvůli nejistotě ohledně cel
Trhu s deriváty hrozí výrazná regulace finanční páky a marže na konkrétní pozice. Každý se může postavit proti
Forex: Díky svátku v USA panoval na trzích klid
Trump a jím způsobené vyšší výdaje Evropy i Česka na zbrojení Čechům zdraží hypotéky a zlepší úročení spořících účtů
Barometer - EURUSD
FX Sumarizácia Ázia
FX Sumarizácia Európa (londýnske dopoludnie)
FX sumarizácia
FX sumarizácia Európa
Trichet (ECB)
Blogy uživatelů
Pozor podvod!
Praktická ukázka: Široký Stop-Loss
Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CAD - zastaví Fed býky?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
INVESTIČNÍ GLOSA: Čím dál více Čechů investuje, říkají nám průzkumy. Situace je ale horší, než se zdá
Praktické okénko – dolarový index USDX a jeho vliv na vývoj EUR/USD
Naučte se výhodně investovat s Bernstein Bank
Mají negativní úrokové sazby nějaká negativa?
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Inštantné inštitucionálne, SL hunting a forexkec
Pozor podvod!
Praktická ukázka: Široký Stop-Loss
Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CAD - zastaví Fed býky?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
INVESTIČNÍ GLOSA: Čím dál více Čechů investuje, říkají nám průzkumy. Situace je ale horší, než se zdá
Praktické okénko – dolarový index USDX a jeho vliv na vývoj EUR/USD
Naučte se výhodně investovat s Bernstein Bank
Mají negativní úrokové sazby nějaká negativa?
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Inštantné inštitucionálne, SL hunting a forexkec
Vzdělávací články
Forex: Výhled na rok 2023
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Hlavní ekonomické události v roce 2023
Forex: Výhled na rok 2022
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
Objevte měnové indexy
Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Forex: Výhled na rok 2023
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Hlavní ekonomické události v roce 2023
Forex: Výhled na rok 2022
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
Objevte měnové indexy
Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Tradingové analýzy a zprávy
Trump obhajuje svůj plán podpory ekonomiky
VIDEO: 🔴 Trump 2.0 přichází 💣 | Svět se zásadně změní 😱 | Jízda na trzích začíná 💥 | Tohle nakupujeme 🚀
Komodity: Ceny ropy se i díky zprávě o inflaci v USA zvyšují, Brent je nad 85,50 USD
Kupka: EU by pro posílení konkurenceschopnosti měla přehodnotit priority
ČNB projedná nastavení rezervy na ochranu úvěrového trhu
Forex: Euro po volbách v Německu stouplo na měsíční maximum, o většinu zisků ale přišlo
EUR/USD - Intradenní výhled 24.8.2020
Evropská centrální banka zřejmě sníží úrokové sazby
Zelenskyj se setkal se Starmerem, Británie Ukrajině půjčí
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.3.2025
Trump obhajuje svůj plán podpory ekonomiky
VIDEO: 🔴 Trump 2.0 přichází 💣 | Svět se zásadně změní 😱 | Jízda na trzích začíná 💥 | Tohle nakupujeme 🚀
Komodity: Ceny ropy se i díky zprávě o inflaci v USA zvyšují, Brent je nad 85,50 USD
Kupka: EU by pro posílení konkurenceschopnosti měla přehodnotit priority
ČNB projedná nastavení rezervy na ochranu úvěrového trhu
Forex: Euro po volbách v Německu stouplo na měsíční maximum, o většinu zisků ale přišlo
EUR/USD - Intradenní výhled 24.8.2020
Evropská centrální banka zřejmě sníží úrokové sazby
Zelenskyj se setkal se Starmerem, Británie Ukrajině půjčí
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.3.2025
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
CLEO.one
Technická analýza měnových párů EUR/USD, NZD/USD a USD/CAD
Outside bar
Trading vtípky
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CHF
Realita tradingu
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech: AUD/USD, USD/JPY a GBP/USD
Online trading konference XTB proběhne už za dva týdny! Na co se můžeme těšit?
EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
CLEO.one
Technická analýza měnových párů EUR/USD, NZD/USD a USD/CAD
Outside bar
Trading vtípky
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CHF
Realita tradingu
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech: AUD/USD, USD/JPY a GBP/USD
Online trading konference XTB proběhne už za dva týdny! Na co se můžeme těšit?