Ticker Tape by TradingView
Očima Wall Street: Scénáře pro izraelsko-íránský konflikt a jeho vliv na ropný trh
Nedávný letecký útok Íránu proti Izraeli významně neovlivnil světový trh s ropou. Naopak, futures kontrakty se v pondělí obchodovaly na nižší úrovni a zaznamenaly pokles až o 1,5 %. To naznačuje, že trh již předtím zahrnul pravděpodobnost íránského útoku do svých očekávání. Maximilian Layton, vedoucí oddělení komoditní strategie ve společnosti Citi, navíc poznamenal, že Írán své agresivní záměry de facto naznačil již předem.
Rozumné by bylo poznamenat, že od izraelského bombardování íránské diplomatické budovy v syrském Damašku na začátku tohoto měsíce, což posloužilo jako katalyzátor víkendového útoku Teheránu, vzrostly ceny americké ropy a globálního benchmarku Brent o více než 2 %.
Nicméně Layton tvrdí, že současná situace na trhu nepředpokládá možné rozšíření přímého konfliktu mezi oběma zeměmi. Upozorňuje, že jakékoliv takové eskalace by mohly potenciálně vést k nárůstu cen ropy nad hranici 100 USD za barel, což by záviselo na reakci Izraele na íránský útok. Možný scénář by mohl nastat v případě, že by se Izrael rozhodl přímo omezit íránský domácí program obohacování uranu.
Na druhou stranu, pokud nedojde k další eskalaci, Citi předpokládá, že současné geopolitické napětí bylo již zohledněno v tržních cenách. Toto přesvědčení vedlo banku k revizi krátkodobé prognózy ceny ropy Brent na 88 dolarů za barel, což je zvýšení oproti původním 80 dolarům.
V nedávné výzkumné zprávě společnosti RBC Capital Markets se uvádí, že v současné době dochází k názorovému rozkolu v izraelském válečném kabinetu. Frakce s tvrdším postojem prosazuje ráznou reakci zaměřenou na oslabení vojenské zdatnosti Íránu, zatímco další členové navrhují vytvoření mezinárodní koalice zaměřené na potenciální hrozby ze strany Teheránu a jeho libanonských spojenců z Hizballáhu.
Stratéžka RBC Helima Croft naznačuje, že účastníci trhu se zdají dospěli k názoru, že tato aktuální fáze válečného dění je alespoň prozatím ukončena. Nicméně nejistota stále přetrvává, protože izraelský válečný kabinet zatím nereagoval na víkendové útoky. Croft upozorňuje, že možnost výrazné izraelské odvety zůstává stále otevřená.
Íránská agrese nedávno přinesla bezprecedentní palbu více než 300 bezpilotních letounů, balistických a řízených střel. Tento útok představoval poprvé, kdy Islámská republika přímo zasáhla Izrael z území Íránu. Tato změna strategie je považována za „dramatický posun“ ze strany Teheránu, který se dosud přikláněl k útokům na Izrael především prostřednictvím spojeneckých subjektů. Tuto skutečnost zdůrazňuje komoditní stratég společnosti JPMorgan Natasha Kaneva.
I přes významný útok Íránu se nakonec způsobené škody jevily jako minimální, díky úspěšnému zachycení téměř všech bezpilotních letounů a raket Izraelem a USA. Íránská mise při OSN označuje současnou situaci za „uzavřenou“ a tvrdí, že útok byl motivován sebeobranou. Islámská republika dále varovala před tvrdší reakcí v případě odpovědi ze strany Izraele.
Přestože íránský útok proběhl podle předchozích signálů a měl relativně malý dopad, naznačuje to, že byl pravděpodobně navržen jako zadržovaná odveta za izraelský bombový útok na íránské velvyslanectví v Damašku na začátku tohoto roku. Tento opatrný přístup je v souladu s veřejnými prohlášeními íránských představitelů, jak zdůrazňuje Daan Struyven, komoditní stratég Goldman Sachs.
Pokud jde o další vývoj, společnost JPMorgan plánuje zachovat svůj základní scénář ceny ropy Brent na úrovni 90 dolarů za barel do května a poté očekává pokles na 85 dolarů v druhé polovině roku 2024.
Investiční banka poznamenává, že hlavní aktéři na Blízkém východě většinou mají solidní motivaci udržet konflikt v určitých mezích. Vzhledem k ruskému snížení produkce jsou ve srovnání s napětím na Blízkém východě považovány za více býčí, s potenciálem vytlačit cenu ropy Brent do září na 100 dolarů.
Je zde však možnost, že by další eskalace mohla narušit Hormuzský průliv, důležitý kanál pro přepravu přibližně 30 % světové námořní ropy. Írán by mohl tímto způsobem výrazně zvýšit ceny ropy, ale pravděpodobnost takové akce je nízká. Průliv totiž nebyl za posledních čtyřicet let nikdy uzavřen, i když Írán opakovaně vyhrožoval, že tak učiní.
Důležité je však zdůraznit schopnost Íránu způsobit vážné škody na energetické infrastruktuře i na plavidlech operujících v regionu. Mezitím Jan Stuart, globální energetický stratég společnosti Piper Sandler, se domnívá, že ceny ropy by měly klesnout, pokud nedojde k další eskalaci.
Mezi možné hrozby patří možnost zadržení íránských lodí spojených s Izraelem v Hormuzském průlivu, útok Izraele na íránská ropná a plynová zařízení, nebo i opačně, útok Íránu na energetické zdroje jeho sousedů, pokud by Izrael podnikl příliš agresivní kroky. Stuart varoval, že riziko narušení se značně zvýšilo.
Klíčová slova: USA | Ceny ropy | Futures | Riziko | Wall Street | USD | JPMorgan | Goldman Sachs | OSN | Pravděpodobnost | Ropný trh | Investiční banka | Banka | Brent | Capital Markets | Investiční centrum | Investiční | Komoditní | Markets | Ropy | Trh | RBC Capital Markets | RBC Capital | Komoditní stratég | Futures kontrakty | Citi | Nejistota | Očekávání | Geopolitické napětí | Trh s ropou | Prognózy | Kontrakty | Stratég | Íránský útok | Írán | Hormuzský průliv | Íránský konflikt | Pokles | Situace | Vývoj | Světový trh s ropou | Další vývoj | Kabinet | Izrael | Snížení produkce | USD za barel | JDE | Ceny | Odveta | Ceny americké ropy | Situace na trhu | Piper Sandler | Ceny ropy Brent | Oslabení | Společnosti | RBC | Společnost | Společnost JPMorgan | Rozšíření | Centrum | Současná situace | CZ | Vice | Eskalace | Možný scénář | Energetické zdroje | Capital | Aktéři |
Čtěte více
-
Očekávaný růst trhu elektromobilů se nemusí automaticky přenést do růstu akcií klíčových výrobců
Jelikož se situace s koronavirem zejména díky očkování zlepšuje, poptávka po elektromobilech se pomalu obnovuje a blíží se k úrovni před pandemií. S rostoucí poptávkou po elektromobilech však roste i poptávka po surovinách potřebných k výrobě baterií. Očekávaným efektem je růst jejich ceny, avšak vývoj není zdaleka tak přímočarý. -
Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný
V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“ -
Očekává se brzké schválení Bitcoin ETF, medvědi ztrácí 100 milionů dolarů
Futures sledující krypto trhy zaznamenaly za posledních 24 hodin po náhlém růstu cen v amerických hodinách likvidaci shortů v hodnotě přibližně 155 milionů dolarů. -
Očekává se růst zlata na Wall Street a Main Street
Jelikož geopolitická rizika tlačí ceny drahých kovů dál do neznámého teritoria, poslední týdenní průzkum o zlatě ukázal, že co se týká vyhlídek drahého kovu, jsou Main Street a Wall Street prakticky zajedno. -
Očekává se vysoká volatilita krypto trhu
Cena bitcoinu se v pondělí pohybuje poblíž značky 38 000 USD. Podle statistik CoinGecko, populární online platformy, která zachycuje cenu virtuálních aktiv, činí kapitalizace bitcoinu přibližně 720 miliard USD. -
Očekává se, že zlato vzroste až na 2 000 USD
Geopolitická krize způsobila na finančních trzích výkyvy, které po čase vedly k jednomu extrémně volatilnímu sporu. Rusko včera zahájilo rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Cílem probíhající ruské vojenské invaze je demilitarizace Ukrajiny. -
Očekává se, že zpomalení Tesly bude pokračovat
Nic neovlivní náladu tak, jako cena. Od loňského léta, kdy Tesla dosáhla svého historického maxima, klesla o 50 % a od počátku roku téměř o 40 %. Dá se říci, že očekávání jsou nyní nízká, a i když to pro společnost Elona Muska není úplně zlomová situace, působí to jako pamětihodná událost. -
Oči investorů směřují na americkou centrální banku
Společná evropská měna včera pokračovala ve velmi mírném zpevňování a dostala se k hranici 1,34 EUR/USD... -
Očima Saxo Bank: Vývoj na globálních trzích ve třetím čtvrtletí 2017
Období úvěrové expanze se chýlí ke svému konci a investoři by neměli ignorovat možný návrat k recesi. Saxo Bank přináší svůj čtvrtletní výhled pro globální trhy a přehled klíčových trendů v obchodování pro třetí čtvrtletí roku 2017. -
Očima Steena Jakobsena: Pozor na dopady vývoje ve tvaru K
Proč právě písmeno K definuje společnost, ekonomiku, politiku i trhy? Jak tento nový makroekonomický model ovlivňuje tvorbu portfolia do budoucna? To vše se vám pokusí ve svém komentáři zodpovědět Steen Jakobsen. -
Oči se upírají na zprávu o NFP, RBNZ překvapuje trhy
V pátek bude pozornost investorů a obchodníků upoutávat zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA. Federální rezervní systém bere zprávy NFP v úvahu při hodnocení své měnové politiky, přičemž stojí za zmínku, že údaje o NFP byly v roce 2023 konzistentně vyšší, než se očekávalo. -
Očištěný zisk na akcii Take Two ve 3Q překonal očekávání, pomohly prodeje videohry NBA 2K
Americká společnost, která vyvíjí a distribuuje videohry, Take-Two Interactive zveřejnila výsledky hospodaření za třetí kvartál fiskálního roku 2025. Očištěný zisk na akcii ve výši 0,72 USD překonal odhady analytiků. Tržby z videohry NBA 2K překonaly očekávání a trh vyhlíží nové GTA VI. -
Očištěný zisk na akcii za 4Q a celoroční výhled společnosti Garmin překonaly očekávání analytiků
Americká společnost Garmin, která vyrábí elektronická zařízení, která se zaměřují na GPS navigaci a fitness, zveřejnila výsledky za 4Q 2024, které překonaly očekávání, a poskytla výhled, který je nad konsenzem analytiků. Představenstvo plánuje navrhnout zvýšení kvartální dividendy o 20 %. -
Oči trhu sa sústreďujú na juh, no bomba je vybuchuje na severe
Agentúrne správy hovoria, že írske banky budú potrebovať viac ako 43 mld. USD nového kapitálu. T... -
Oči upřené na výnosy technologických firem
Na základě informací zveřejněných americkým Fedem vystoupala riziková aktiva za jedinou noc výš a získala si tak v Asii slušný náskok. Extrémně holubičí poselství Federálních rezerv totiž srazilo výnosy ke dnu a otevřelo akciím a zlatu cestu k výšinám. Fed dále omílá svou mantru, že je ekonomiku nutné podporovat za každou cenu. V rámci příprav na nejhorší navíc naznačuje, že je ochoten podnikat další kroky, čímž podporuje návratnost obchodů sázejících na další růst a dává zelenou honbě za výnosy, bez ohledu na ekonomickou realitu. -
O dalším osudu Německa rozhodne dluhová brzda
Německo čekají v neděli parlamentní volby. Z těch by dle aktuálních průzkumů měla vyjít vítězně konzervativní unie CDU/CSU se zhruba 209 mandáty. Jejím koaličním partnerem by se podle našeho názoru stala SPD, která by nyní získala 113 křesel. To by dohromady znamenalo 322 mandátů, tedy ve srovnání s 316 potřebnými po sestavení vlády jen těsnou většinu. Pro prosazení změn spojených s dluhovou brzdou či ke schválení mimorozpočtových fondů, což bude pro další směřování Německá klíčové, je navíc třeba dvoutřetinová většina. -
O dalším růstu libry rozhodne úterý. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD
Uplynulý týden s sebou nepřinesl žádné důležité makroekonomické údaje ze Spojeného království. Jedinou zprávou, na kterou tak stálo zato upozornit, byl index PMI v sektoru stavebnictví, který dopadl o něco lépe, než se očekávalo (47,9 b. oproti 49 b.), ale stále pod pásmem expanze. Podnikatelský optimismus se zvýšil potřetí za poslední čtyři měsíce a dosáhl nejvyšší úrovně od ledna 2022. -
O daňový raj menej
Začiatkom tohto týždňa sme písali analýzu s názvom Daňová vojna, kde sme naznačili čo sa deje, aké sú záujmy jednotliv... -
Od bezpečia k riziku
Od momentu, kedy centrálne banky začali s mohutnou podporu svojich ekonomík, cez znehodnocovanie vlastných mien (vplyvom znižovania úrokových sadzieb a spustenia kvantitatívneho uvoľňovania), sme svedkami menovej vojny na globálnom trhu. Tá trvá už viac ako 7 rokov, pričom každým dňom je silnejšia. Programy kvantitatívneho uvoľňovania spôsobili významný pokles výnosov na krátkom konci dlhopisového trhu najväčších dlhových trhov sveta USA, Japonsku a Eurozóny. -
Odboráři a vedení Volkswagenu dospěli k dohodě o úsporách
Ve sporu o úsporná opatření mezi odboráři a vedením automobilového koncernu Volkswagen se podařilo najít kompromis. Podle odborů IG Metall na jeho základě nebudou v Německu uzavřeny žádné továrny a do konce roku 2030 se nebude ani propouštět z organizačních důvodů. Volkswagen přesto hodlá v příštích šesti letech zrušit v Německu přes 35.000 pracovních míst. Německý kancléř Olaf Scholz dohodu přivítal jako dobré a sociálně přijatelné řešení.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Credit Agricole otevřela long na AUD/USD
Maďarská centrální banka kvůli vzestupu inflace nevidí prostor ke snížení úroků
Ceny ropy klesají, skupina OPEC+ plánuje květnu dále zvyšovat těžbu
Pražská burza dnes mírně oslabila, PX táhla dolů hlavně Erste Bank
Forex: Dolar oslabuje, panuje nejistota kolem Trumpovy celní politiky
Forex: Česká měna dál posiluje vůči oběma hlavním světovým měnám
Forex sentiment 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 25.3.2025
Rakouská centrální banka zhoršila výhled ekonomiky, čeká pokles
Swingové obchodování USD/JPY 25.3.2025
Forex: Credit Agricole otevřela long na AUD/USD
Maďarská centrální banka kvůli vzestupu inflace nevidí prostor ke snížení úroků
Ceny ropy klesají, skupina OPEC+ plánuje květnu dále zvyšovat těžbu
Pražská burza dnes mírně oslabila, PX táhla dolů hlavně Erste Bank
Forex: Dolar oslabuje, panuje nejistota kolem Trumpovy celní politiky
Forex: Česká měna dál posiluje vůči oběma hlavním světovým měnám
Forex sentiment 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 25.3.2025
Rakouská centrální banka zhoršila výhled ekonomiky, čeká pokles
Swingové obchodování USD/JPY 25.3.2025
Blogy uživatelů
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Forexové online zpravodajství
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Frankfurtská burza dnes posilovala
Akcie KB Home klesly o 7 % po slabých výsledcích za první čtvrtletí 2025
Spolupředseda Samsungu Jong-Hee Han náhle zemřel, společnost přechází na model jednoho CEO
📄🖋️ Trump Media ve spolupráci s Crypto.com spouští „proamerické“ krypto ETF; Bitcoin překonává 80 000 USD
Dropbox čelí tlaku aktivistického investora na zrušení kontroly spoluzakladatele
Americké indexy bez výraznějších změn
Tradingový výhled podle Larryho Williamse
Trump Media spolupracuje s Crypto.com na spuštění vlastních ETF, akcie rostou o více než 11 %
⏬ WTI Crude ztrácí téměř 1 %
📄💰 Denní shrnutí: Americké akcie ztrácí dynamiku; zlato posiluje o 0,30 %
Frankfurtská burza dnes posilovala
Akcie KB Home klesly o 7 % po slabých výsledcích za první čtvrtletí 2025
Spolupředseda Samsungu Jong-Hee Han náhle zemřel, společnost přechází na model jednoho CEO
📄🖋️ Trump Media ve spolupráci s Crypto.com spouští „proamerické“ krypto ETF; Bitcoin překonává 80 000 USD
Dropbox čelí tlaku aktivistického investora na zrušení kontroly spoluzakladatele
Americké indexy bez výraznějších změn
Tradingový výhled podle Larryho Williamse
Trump Media spolupracuje s Crypto.com na spuštění vlastních ETF, akcie rostou o více než 11 %
⏬ WTI Crude ztrácí téměř 1 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 14.5.2021
Technická analýza páru GBP/USD na 6. dubna 2022
EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 18. března. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 má možnost překonat historická maxima
Forex: Technická analýza GBP/USD, H4
Forex: Německý HDP v Q3 klesl, pesimismus ale začíná ustupovat
Obchodní signály pro pár BTC/USD (bitcoin) na 24.–26. ledna 2024: prodej pod 40 635 USD (21 SMA – Murray 2/8)
Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky
Tabákový gigant PMI naplnil očekávání a potvrdil výhled, na českém trhu ale citelně ztrácí
Cena ropy v korunách dnes reálně klesla nejníže od vzniku České republiky v roce 1993
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 14.5.2021
Technická analýza páru GBP/USD na 6. dubna 2022
EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 18. března. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 má možnost překonat historická maxima
Forex: Technická analýza GBP/USD, H4
Forex: Německý HDP v Q3 klesl, pesimismus ale začíná ustupovat
Obchodní signály pro pár BTC/USD (bitcoin) na 24.–26. ledna 2024: prodej pod 40 635 USD (21 SMA – Murray 2/8)
Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky
Tabákový gigant PMI naplnil očekávání a potvrdil výhled, na českém trhu ale citelně ztrácí
Cena ropy v korunách dnes reálně klesla nejníže od vzniku České republiky v roce 1993
Blogy uživatelů
Srpnová volatilita pokračuje, index S&P 500 potřetí v řadě ztratil
Analýza USDCHF
Technická situace na vybraných měnových párech před zítřejším NFP reportem nezaměstnanosti
Technická analýza EUR/GBP, NZD/CAD a GBP/AUD
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Poptávka po ropě může dále klesat
Cesta od indikátorů k čistému grafu
EUR/USD podle Elliotta - intradenní náhled
Osamělost v tradingu aneb, blízcí nám nepomohou
Filozofia elitného investora Georgea Sorosa
Srpnová volatilita pokračuje, index S&P 500 potřetí v řadě ztratil
Analýza USDCHF
Technická situace na vybraných měnových párech před zítřejším NFP reportem nezaměstnanosti
Technická analýza EUR/GBP, NZD/CAD a GBP/AUD
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Poptávka po ropě může dále klesat
Cesta od indikátorů k čistému grafu
EUR/USD podle Elliotta - intradenní náhled
Osamělost v tradingu aneb, blízcí nám nepomohou
Filozofia elitného investora Georgea Sorosa
Vzdělávací články
Pět nejčastějších důvodů, proč obchodníci na trzích selhávají
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
Technická analýza II. - trendy a trendline
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Broker Purple Trading - recenze, návod a zkušenosti
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
Pět nejčastějších důvodů, proč obchodníci na trzích selhávají
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
Technická analýza II. - trendy a trendline
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Broker Purple Trading - recenze, návod a zkušenosti
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
Tradingové analýzy a zprávy
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Bitcoin poprvé od roku 2021 přesáhl hranici 50.000 dolarů
Japonsko schválilo balík opatření na podporu ekonomiky
Index DAX - Intradenní výhled 12.11.2019
Ropa Brent - Intradenní výhled 5.6.2023
Forex: Throwback a další růst na AUD/CAD?
Index DAX - Intradenní výhled 12.11.2020
Japonsko usnadní obchody s kryptoměnami
Index DAX - Intradenní výhled 12.11.2024
Index DAX - Intradenní výhled 12.10.2020
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Bitcoin poprvé od roku 2021 přesáhl hranici 50.000 dolarů
Japonsko schválilo balík opatření na podporu ekonomiky
Index DAX - Intradenní výhled 12.11.2019
Ropa Brent - Intradenní výhled 5.6.2023
Forex: Throwback a další růst na AUD/CAD?
Index DAX - Intradenní výhled 12.11.2020
Japonsko usnadní obchody s kryptoměnami
Index DAX - Intradenní výhled 12.11.2024
Index DAX - Intradenní výhled 12.10.2020
Témata v diskusním fóru
Supply and Demand
EUR/USD
News pro FX
FOREX trading
Eurodolar - Chat
AUD/USD
Dílčí vítězství pro býky, index S&P 500 vzrostl o necelé procento
Alpari UK
Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Outside bar
Supply and Demand
EUR/USD
News pro FX
FOREX trading
Eurodolar - Chat
AUD/USD
Dílčí vítězství pro býky, index S&P 500 vzrostl o necelé procento
Alpari UK
Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Outside bar