Úterý 03. prosince 2024 18:12
reklama
RebelsFunding
reklama
CapXmaster
reklama
RebelsFunding
reklama
InstaForex rijen 2024

Přichází altseason? Ethereum se blíží k hranici 3 000 $, Analytici si myslí toto

21.02.2024 13:37  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Společně s růstem Bitcoinu, který nastal během měsíců ledna a února tohoto roku, můžeme v současné době sledovat také výrazný nárůst hodnoty dalších kryptoměn, zvaných jako altcoiny. Například taková síť Ethereum zaznamenala u své nativní měny ether dosažení hranice 3 000 $ dne 20. února. Na této cenové hladině se naposledy tato kryptoměna obchodovala ke konci dubna roku 2022.

Společně s etherem však zaznamenaly růst i další menší altcoiny jako Kaspa, Filecoin nebo The Graph, u kterých lze aktuálně pozorovat růst o desítky procent. Konkrétně v případu kryptoměny kaspa se její cena zvýšila z 0,1 $ až na 0,17 $. Podobný nárůst ve výši 30 až 50 % zažil v posledním měsíci i FIL (Filecoin) a GRT (The Graph).

Altseason přichází zpravidla po růstu samotného bitcoinu, tudíž nastává otázka, zda se přesně v okamžiku těsně před ní nenacházíme nyní. Mnozí analytici si myslí, že ano.

Názory analytiků se mísí, Apollo Capital je bullish

Co se týče názorů osobností z kryptoměnového světa, můžeme si všimnout hned několika zajímavých výroků.

"Myslím, že se blíží několik silných katalyzátorů, které by mohly vyvolat altcoinovou rally," souhlasil investiční Henrik Andersson, ředitel společnosti Apollo Capital, v sekci s komentáři na stránce Cointelegraph.

Další komentář na platformě X přichází od Yugy Cohlerové, senior manažerky Coinbase: "Vstupujeme na býčí trh ETH, které pro altcoiny představuje betu (v kryptoměnovém odvětví - jako alfu lze označit síť Bitcoin, pozn. redakce)”.

Společně s pozitivními vyhlídkami, které se z velké části na fórech a sociálních platformách objevují, lze nalézt i negativní predikce. Markus Thielen, vedoucí společnosti 10x Research, tvrdí, že chybí podněty, které by naznačovaly, že se blíží altcoinová sezóna.

"Během toho, kdy se spekuluje o scénáři nové altseason, chybí v současné situaci podstatné podklady, a to včetně trvalé dominance bitcoinu o hodnotě 51 %." Následně vysvětlil, že pro začátek altseason je nutná bitcoinová dominance méně než 45 %.

Další predikce počítá s méně známou metrikou. 20. února totiž analytická společnost Santiment, která se zabývá analýzou blockchainových dat, uvedla, že od října, kdy se začal kryptoměnový trh výrazněji hýbat, „drtivá většina" krypto projektů kromě několika zaostávajících altcoinů generovala zisky pro průměrného držitele.

Upozornila však, že její model indikuje signály překoupenosti, přičemž uvedla metriku tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV). Ta „odhaluje, že existuje vyšší než průměrné riziko při nákupu nebo otevírání nových pozic v momentě, kdy jsou trhy uprostřed více než 4měsíčního růstu".

MVRV je poměr celkové tržní hodnoty k realizované hodnotě. Používá se k odhalování vrcholů a minim na trzích. Díky tomuto ukazateli tak můžete lépe odhadnout, zda je aktuální situace vhodná pro nákup, či nikoliv. Jiní analytici pak hledají příčinu v růstu etherea pouze díky potenciálnímu schválení ETF na ethereum, což tak podle mnohých pro začátek altseason nestačí.

2 meme coiny vhodné ke koupi před altseason

Ať už se nacházíme na začátku altseason, nebo ne, je dobré se na tuto situaci dobře připravit a případně zainvestovat své prostředky pro maximální zhodnocení ještě před jejím začátkem. Z toho důvodu vám přinášíme dva meme coiny, které disponují potenciálem této altcoinové rally využít.

Proč vybíráme zrovna meme coiny? Tento typ kryptoměn zažívá během altseasons nejvyšší nárůsty - dá se říci až raketové. Například při býčím trendu v roce 2021 jsme mohli na dogecoinu sledovat nárůst v tisících procent. Během tohoto období zaznamenalo výrazný nárůst i ethereum, nicméně v porovnání s meme kryptoměny nešlo o tak značný růst.


Cenový graf ceny dogecoin v posledních letech - nejvyšší nárůst lze pozorovat v roce 2021, kdy tato kryptoměna vystřelila vzhůru. Zdroj: Coinmarketcap

Meme kryptoměny zpravidla zažívají ještě vyšší růst, než který lze sledovat u těch největších krypto projektů. Pojďme si nyní tyto dvě kryptoměny blíže představit.

SMOG - meme kryptoměna s největším airdropem na chainu Solany

Kryptoměna Smog představuje nový projekt, který přináší svým zájemcům nebo držitelům možnost zapojit se do atraktivního airdropu. Ten má být vůbec tím největším na blockchainu Solany v historii této sítě.


Kryptoměna Smog nabízí uživatelům tokeny $SMOG, které lze obchodovat na burzách jako Raydium, Jupiter, Orca či BirdEye. Na mnoha z těchto burz zažily tokeny již poměrně výrazný nárůst své hodnoty, ze kterého se mohli radovat brzcí držitelé. Tvůrci projektu je tak k obchodování nabízejí bez jakéhokoliv předprodeje a přímo skrze obchodní platformy a burzy.

Abyste se mohli účastnit této obrovské akce v podobě airdropu, je třeba tokeny držet ve své připojené krypto peněžence. Tu můžete k platformě Smog připojit pomocí kliknutí na tlačítko „Připojit peněženku” na webových stránkách projektu. Platforma tak bude vědět, že jste držiteli tokenů, načež vás pustí k plnění komunitních úkolů. Za jejich splnění získáte následně budete moci získávat body do airdropu. Ty vám poté mohou pomoci vyhrát větší odměny v samotném airdropu.

Celková nabídka tokenů počítá s 1,4 miliardami tokenů. Až 50 % z nich bude určeno na marketing, díky čemuž se snaží tvůrci zajistit silné postavení na trhu a nabídnout možnost vstoupit do airdropu širokému rozpětí investorů či zájemců. Druhá alokace zahrnuje 35 % tokenů, které budou použity jako odměna za tento airdrop. Zbylá část 10 % a 5 % je následně určena na centralizované a decentralizované burzy.


Kromě výše zmíněného airdropu je k dispozici také staking tokenů, který obecně zpočátku existence projektů přináší velice atraktivní odměny. U kryptoměny Smog se nyní odhaduje výnos z odměn ze stakingu ve výši až 42 % za rok. Pokud jste tedy držiteli tokenů a nemáte pro ně nyní využití, můžete je nechat stakovat a následně si užívat odměn. 



Sponge V2 - projekt s unikátní stake-to-bridge mechanikou


Sponge V2 představuje další meme kryptoměnu, která může v altseason zažít obrovský růst. Tento projekt si již určitou popularitu a komunitu získat dokázal, a to v rámci své první verze vydané během května roku 2023. V této době dokázal získat tržní kapitalizaci o hodnotě až 100 milionů dolarů.

V současné době však tvůrci vydávají druhou verzi, se kterou chtějí dosáhnout ještě většího úspěchu než s první verzí. Investoři nebo zájemci, kteří tak o první verzi v předešlém roce přišli, mohou nyní do projektu nastoupit a tokeny Sponge V2 si pro sebe zajistit nyní.


Jednou z velice zajímavých mechanik je Stake-to-Bridge. Tato funkce se nejvíce hodí pro držitele Sponge V1, kteří tak díky ní nejsou nuceni své tokeny prodávat a následně opět nakupovat tokeny z nové verze. Vše, co musí tito uživatelé udělat, je nechat své tokeny Sponge V1 stakovat, načež následně získají nárok na odměny v podobě tokenů druhé verze.

V tomto momentě zbývá již pouze několik málo dnů před zalistováním tokenů Sponge V2 na první burzy a směnárny. Jakmile se tomu tak stane, cena meme kryptoměn zpravidla vyletí vzhůru hned po zalistování, jelikož se o projektu dozví noví zájemci a investoři. Držitelé tokenů, kteří tak kryptoměnu nakoupili v předprodeji za nízké ceny, se tak z nárůstu jejich ceny na burzách mohou jenom radovat.


Tokenomika, ve které si lze všimnout celkové nabídky tokenů ve výši 150 miliard tokenů, se následně skládá z několika alokací. Tou nejvýraznější jsou odměny v podobě stakingu, ve kterém uživatelé uzamykají Sponge V1. Zbylá část tokenů je určená na marketing, vývoj hry Sponge nebo jako likvidita na centralizované burzy. 


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Příběh na trhu: Beyond Meat stoupá v předobchodní fázi o 50 %, protože investoři vidí další katalyzátory budoucí ziskovosti 📈
    Akcie společnosti Beyond Meat (BYND.US), výrobce rostlinných náhražek masa s vysokým obsahem bílkovin, dnes před zahájením obchodování na Wall Street posilují o více než 50 %. Společnost se snaží zotavit z období vysokých nákladů a utlumené poptávky po drahých rostlinných výrobcích. I když potíže, které zažívá, rozhodně nejsou u konce, investoři doufají v postupné zlepšování ziskovosti. Akcie společnosti zažily v posledních letech masivní výprodej, během něhož kapitalizace společnosti klesla z více než 14 miliard dolarů v roce 2020 na současných méně než 500 milionů dolarů. Proč tolik euforie po čtvrtletních výsledcích a "překlopí" se spotřebitelé v zájmu vlastního zdraví opět na rostlinné maso?
  • Příběh na trhu: Debut iPhone 15 - před Apple je zlomový okamžik? 💥
    Je to téměř 16 let od legendárního uvedení prvního iPhonu, který v červnu 2007 šokoval svět a odstartoval nákupní šílenství po produktech Apple. Po celou tu dobu si gigant ze Silicon Valley užíval téměř exponenciálně rostoucích prodejů svých vlajkových produktů, po kterých následovaly rekordní tržby, marže a zpětné odkupy akcií v hodnotě stovek miliard dolarů. Včerejší představení nového iPhonu 15 ale další technologickou revoluci nepřineslo. Změny oproti předchozí verzi 'Apple phone' se zdají spíše kosmetické než převratné. Nové Apple Watch také neotřásly světem nových technologií, a to i přes několik „gadgetových“ funkcí. Uvedení nového iPhonu navíc přišlo v době, kdy globální ekonomika balancuje na tenkém laně a vyhýbá se recesi, v době napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Bude uvedení nového modelu na trh pro společnost dalším „obchodním úspěchem“? Nebo se jedná o hrozbu, která ukáže Wall Street inflexní bod? Koneckonců, pokud něco nemůže trvat věčně - musí to jednou skončit.
  • Příběh společnosti GameStop může skončit happy endem
    „Současná cenová rally na akciích GameStop je založena na očekáváních silného růstu společnosti v budoucnu. Růst akcií GameStop nemá nic společného s reálnými výsledky společnosti. Je tedy značně chatrný a kdykoliv může přejít do silné cenové korekce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Příběh z trhu: Itálie na pokraji snížení ratingu agenturou Moody's? 📊
    Poslední dny mohou naznačovat, že na trhu je klid. Je to však pouze zdání, protože je možné, že dojde k otřesu. To vše kvůli aktualizaci ratingu země G7. Máme se čeho bát?
  • Přiblíží inflace v Eurozóně uvolnění monetární politiky? Makrodata na 15.-19.12
    Čeká nás týden plný zajímavých makroekonomických dat. Odstartuje v úterý inflací v Británii a projevem Marka Carneyho ...
  • Přiblíží se Fed zvýšení sazeb po nonfarm payrolls?
    V uplynulém týdnu jsme byli svědky mírného posílení amerického dolaru a od toho se odvíjejících pohybů i na komoditách...
  • Při čekání na inflační report se investoři nepouštějí do větších akcí
    Sice už dostáváme řadu důležitých zpráv z firemního sektoru, ale stejně se dnes bude čekat hlavně na americkou inflaci. Report, který byl roky přehlížený, dnes dodá informace, které rozhodnou o nejbližším směru akcií i dluhopisů.
  • Přidejte se k "PAMM School" - forexové soutěži zdarma!
    FXOpen zve tradery k účasti v "PAMM School" - bezplatné forexové soutěži pro demo účty. V soutěži můžete získat ceny v hodnotě 4000 dolarů. Na konci soutěže 20 nejlepších traderů získá STP účty PAMM a může se na live PAMM účtech zúčastnit soutěže "Heroes of PAMM". Soutěž začne 3. září a potrvá do 28. září 2018. Registrace je nyní otevřená.
  • Při explozi v ropné rafinérii v JAR se zranilo sedm lidí
    Při dnešní explozi a následném požáru v ropné rafinérii jihoafrického Durbanu bylo zraněno sedm lidí. Oznámila to s odvoláním na záchranáře agentura AP. Příčina zatím není jasná.
  • Při hlasování o zahájení intervencí byl v roce 2013 „jazýčkem na vahách“ Hampl, vyplývá z dnes zveřejněných protokolů ČNB
    Česká národní banka dnes zveřejnila protokoly z měnověpolitických jednání bankovní rady během roku 2013. V listopadu toho roku přitom bankovní rada ČNB rozhodla o zahájení intervence za slabší korunu. Tu například Eva Zamrazilová, nynější předsedkyně Národní rozpočtové rady, zpětně, podle svých letošních slov, považuje „za jednoznačně nejdůležitější ekonomickou událost posledních deseti let“, alespoň tedy v ČR. V listopadu 2013, ještě coby členka bankovní rady ČNB, pro spuštění intervence ruku nezvedla. Stejně jako kolegové Kamil Janáček a Pavel Řežábek.
  • Přichází čas korekce pro americký dolar?
    Americkému dolaru se povedl závěr minulého týdne, kdy posílil po povedeném NFP reportu. Oblíbený měnový pár USD/CAD tak potvrdil chuť zkorigovat předchozí pád. Trh pomalu, ale jistě stoupá a je otázkou, zda a kde dokáže navázat na předchozí medvědí impuls. Zajímavě vypadá rezistence 1,30, která společně s Fibonacciho hladinou 38,2 vytváří silnou zónu odporu, tzn. že nyní má trh prostor i k mírnému posílení. Tento týden budou zveřejněna významnější data z USA až v pátek, a to index spotřebitelských cen (CPI).
  • Přichází čas Litecoinu?
    Litecoin je jednou z nejznámějších a nejstarších kryptoměn. Byl vytvořen a spuštěn v roce 2011, takže chvíli po bitcoinu. Jeho tvůrce je bývalý zaměstnanec Google, Charlese Lee. S Bitcoinem má hodně podobného, blockchain Litecoinu využívá značnou část z open-source kódu Bitcoinu. Ale i zde najdeme hned několik modifikací.
  • PŘICHÁZÍ DALŠÍ KRACH? 🔴 Trhy zalité strachem, recese na spadnutí a ekonomika USA na hraně
    Týdenní videokomentář: akcie, indexy, Forex, komodity a kryptoměny.
  • Přichází další krypto zima?
    Kryptoměnám se stejně jako indexům podařilo smazat část ztrát ze slabšího konce minulého týdne. Bitcoin o víkendu poprvé za měsíc klesl pod 40 000 USD a testoval úroveň 38 500 USD. Nyní „král kryptoměn“ vymazal některé ztráty a pokusil se o návrat nad 40 000 dolarů, čímž opět vytáhl valuace altcoinů nahoru. Zároveň však narůstají obavy z prohlubování poklesů, které jsou podporovány mimo jiné dříve osvědčenými 4letými býčími fázemi trhu a makroekonomickým prostředím:
  • Přichází desinflace – a slabší koruna
    Česká (měnově-politická) inflace se v říjnu vyšplhala na 3 %, což je její nejvyšší hodnota od roku 2008. ČNB na svém zasedání počátkem listopadu zvažovala i růst repo sazby o netradičních 0,5 p.b. Analytici volají po sérii utažení, koruna pak tato očekávání reflektuje kontinuálním posunem k silnějším úrovním. Je inflace skutečně takovou hrozbou? A má ČNB co dohánět, nejlépe již na prosincovém zasedání?
  • Přichází doba zdražování
    „Po výrazném zvýšení tempa růstu spotřebitelských cen se začínají zvyšovat i ceny výrobců. Patrné je to hlavně v průmyslu, stavebnictví a rostlinné výrobě. Vysoké úspory domácností se tak snadno mohou stát obětí inflace, která je bude znehodnocovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Přichází do USA recese?
    Peter Garnry, akciový analytik Saxo Bank. V pondělí byl zveřejněn Index ekonomické aktivity chicagského Fe...
  • Přichází, kdo přijít neměl – letní čas. Finanční úspory střídání času žádné nepřinese, to dokonce spíše naopak, přesto se pořád „drží jako klíště“
    V noci ze soboty na neděli se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už loni. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie.
  • Přichází, kdo přijít neměl – letní čas. Zabije více lidí než klíšťata, úspory žádné nepřináší
    V noci z dneška na zítřek se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už loni. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie
  • Přichází, kdo přijít neměl... zabijácký letní čas
    O tomto víkendu, v noci ze soboty na neděli, se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už před třemi lety. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Investingfox Nastroje