Pondělí 30. prosince 2024 18:10
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap zlato
reklama
Investingfox Partner

Nayib Bukele podepsal návrh zákona na zrušení daní z technologií v Salvadoru

05.05.2023 09:44  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Některé státy, jako např. USA, stále omezují inovativní technologie, jako je bitcoin a další kryptoměny, zatímco latinskoamerické země, např. Salvador, se růst technologického průmyslu snaží podpořit.

4. května salvadorský prezident, Nayib Bukele, oznámil schválení zákona, který odstraňuje daně z inovativních technologií, včetně tvorby softwaru, kódování, umělé inteligence atd.

Zákon, který Bukele schválil, osvobodí uvedené technologie od daně na minimálně 15 let. Dále zahrnuje i zrušení daně z kapitálových příjmů, která se platí při obdržení zisku z prodeje majetku.

Salvador se snaží zaujmout vůdčí postavení v oblasti technologií v Latinské Americe

Zákon byl 19. dubna přijat zákonodárným shromážděním Salvadoru 69 hlasy pro a žádným proti na 103. plenárním zasedání zákonodárného sboru.

Kongresmanka Elisa Rosalesová na plenárním zasedání uvedla, že nové zákonodárné shromáždění a výkonná moc usilují o to, aby se země stala vůdcem v Latinské Americe v oblasti technologické produkce.

Kongresman Estuardo Rodríguez upozornil, že zákon na podporu inovací a technologické výroby ,,významně podpoří hospodářský rozvoj země“ a umožní vytvořit více pracovních míst pro mladé lidi.

Nový zákon rovněž vytvoří příležitosti k rozvoji umělé inteligence, nejmodernější technologie, kterou denně využívají miliony uživatelů a firem k zefektivnění své činnosti a zvýšení produktivity.

Díky technologickému návrhu Nayiba Bukeleho, jako je např. schválení zákona o bitcoinech, který ustanovuje užívání bitcoinů jako legálního platidla v Salvadoru, se země stala jednou z nejlákavějších zemí pro společnosti zabývající se kryptoměnami.

Jak před nedávnem uvedl portál ZyCrypto, společnost Bitfinex se stala první kryptoburzou, která expandovala do Salvadoru poté, jakmile získala licenci na obchodování s kryptoměnami, která jí umožnila působit v zemi regulovaným způsobem.

The post Nayib Bukele podepsal návrh zákona na zrušení daní z technologií v Salvadoru first appeared on invest-centrum.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Na Wall Street dnes převažuje pozitivní nálada
    Wall Street nekončila minulý týden v nejlepší náladě, když index S&P 500 klesl o 1,32 %. Investory vystrašily výroky Jerome Powella o opatrnějším přístupu ke snižování sazeb a návrhy složení budoucího Trumpova kabinetu zvedly nejedno obočí. Start do nového týdne se ale rýsuje do zelena když rostou všechny sektory. Na trh tento týden dorazí obvyklá dávka makrodat, doznívá výsledková sezóna a investoři začínají pomalu vyhlížet předvánoční nákupní šílenství a čísla z něj plynoucí.
  • Na Wall Street dnes zklidnění emocí, indexy rostou
    Celosvětový výplach akciových trhů si dnes dává pauzu a investoři využívají snížené ceny k nákupům. Indexy tak rostou v zámoří, vzedmuly se trhy v Japonsku i Evropě. Na programu dnes v USA nebyla žádná zásadní makrodata, ve včerejších večerních hodinách se někteří členové centrální banky vyjádřili holubiččím tónem na podporu ekonomiky, což určitě přispělo k jistému klidnění.
  • Na Wall Street dolehla nervozita
    Americké akciové trhy včera oslabily, když u indexu Nasdaq 100 došlo k výběru zisků v návaznosti na nedávný růst. U index DJIA však byla situace velice odlišná a dost neobvyklá, když tento index propadl již podeváté v řadě. Mezi nejslabšími akciemi v rámci DJIA byly opět akcie UnitedHealth, které v předchozích dvou týdnech ztratily přes 15 % a v úvodu tohoto týdne již ztrácejí dalších 7 %. Na druhé straně spektra stály akcie Nike, které rostly o necelé procento. Ve velice slabé výkonnosti pokračovaly akcie Nvidia, kterým v závěru roku, zdá se, dochází dech. Akcie Nvidia si připsaly již osmý propad během posledních devíti obchodních dní, což je pro tento úspěšný titul dosti překvapivé. Akcie Tesla přidaly přes 3 %, aby zavřely na svých nových historických maximech 479,86 USD.
  • Na Wall Street dopadly slabé maloobchodní tržby a obavy z čínské regulace
    Wall Street se otevřela výrazně v záporu poté, co maloobchodní tržby v USA v červenci klesly více, než se očekávalo, a když globální akcie klesaly kvůli obavám z přísnějších pravidel Číny pro internetový sektor. Čínské akcie kótované v USA jako Alibaba Group, Baidu a JD.com tak čelily další vlně výprodejů.
  • Na Wall Street doznívají inflační data. Rostou polovodičové firmy, energetiky jdou vzhůru s ropou
    Páteční obchodní seance na Wall Street se nesla v duchu včerejšího obchodního dne, kdy trhy zažily nejvydařenější den od jara 2020. Důvodem byla nižší reportovaná inflace v USA, než bylo očekáváno.
  • Na Wall Street pokračovala divoká rally
    Globální akciové trhy včera pokračovaly v rally, když investoři na trhu nakupovaly za „zvýhodněné“ ceny způsobené nedávnými prudkými výprodeji. Mezi nejrychleji rostoucími akciemi v rámci indexu S&P 500 byly akcie provozovatelů výletních lodí. Akcie společnosti Norwegian Cruise Line posílily o více než 15 %, zatímco akcie jejího konkurenta Carnival stouply o více než 13 %. Hodně rušno bylo včera kolem akcií Twitter. Elon Musk potvrdil svůj záměr koupit Twitter při ceně 54,2 USD/akcii. Akcie Twitter vyskočily o více než 20 %. Akcie ropných společností Chevron a Exxon Mobil vzrostly o více než 3 %.
  • Na Wall Street pokračuje dobrá nálada
    Americké akciové trhy se v úvodu dnešního obchodního dne obchodovaly smíšeně. Investoři vstřebávali silnější meziměsíční růst výrobních cen, což mohlo u slabších povah vyvolat obavy z opatrnějšího přístupu centrální banky k avizovanému snižování sazeb. Další sledovaná veličina v podobě nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti žádné překvapení nepřinesla. Po pár hodinách obchodování ale převládl optimismus a široký index S&P 500 míří ke čtvrté růstové seanci za sebou.
  • Na Wall Street se před Fedem vrátil optimismus
    Největší americký ropný producent Exxon Mobil hospodařil ve 4Q se ziskem 3,4 USD/akcii, čímž předčil analytický konsensus o 10 centů. Akcie Exxon reagovaly na dobré zprávy zhruba 2% růstem. Automobilka General Motors příjemně překvapila nejen výsledky za 4Q, ale i pozitivním výhledem na tento rok, kdy vedení GM očekává upravený zisk na akcii v rozmezí 6-7 USD proti konsensu 5,7 USD. Investory McDonald´s zklamaly marže a letošní výhled pro tyto marže, když vedení McDonald´s očekává marže kolem 45 % (konsensus činil 46,5 %). Výrobce těžební techniky Caterpillar nepotěšil své akcionáře varováním před slabou poptávkou z Číny a nadále rychle rostoucími náklady.
  • Na Wall Street se vrátila nervozita
    Středeční obchodování započalo ještě v kladných hodnotách, postupně se ale indexy propadly do záporných teritorií, kde také zakončily. Dařilo se akciím Netflix, společnost reportovala výsledky za 3Q včera po závěru trhu. Akcie si připsaly 13% nárůst. I přes překonání odhadů se naopak propadly akcie společnosti Abott Labs, o -6 % níže. Na 52týdenní minimech se ocitly akcie čínských společností obchodovaných v New Yorku. Například akcie Alibaba ztratily -6,6 %, Baidu -8,8 %, Nio -10,5 %. Wall Street závěr: Dow Jones -0,32 %; S&P 500 -0,66 %; Nasdaq Composite -0,85 %.
  • Na Wall Street se vybíraly zisky
    Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího dne slušným růstem, aby nakonec zavřely poblíž denních minim. Hlavní indexy na Wall Street odepsaly přibližně 0,3 %. Index Nasdaq 100 za poslední tři týdny posílil o 6 % a jen za minulý týden přidal 3,3 %. V rámci technologického sektoru se výtečně dařilo akciím Google a Tesla. Zatímco u akcií Tesla není silný růst v kontextu posledních týdnů ničím překvapivým, u akcií Google (+5,3 %) se jednalo o nejvyšší růst od konce dubna. Společnost Google dnes představila přelomový čip Willow. Na druhé straně spektra stály akcie společnosti MongoDB, které se propadly o více než 16 %.
  • Nayib Bukele vyhlašuje vítězství v boji o druhé funkční období salvadorského prezidenta
    Salvadorský probitcoinový prezident Nayib Bukele vyhlásil své vítězství v prezidentských volbách v roce 2024, které se konaly v neděli předtím, než volební orgán oznámil výsledky.
  • Na začátku nového týdne trhy spíše přešlapují na místě
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index Dow Jones ztrácí 0,2 %, S&P 500 roste o 0,1 % a technologický Nasdaq posiluje o 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe daří výrobcům luxusního zboží (+1,1 %) a realitním developerům (+0,5 %). Na opačné straně se nachází sektor utilit spolu s výrobci nezbytného zboží. Obě odvětví shodně ztrácí 0,8 %. Další vývoj trhů dnes bude případně ovlivňován probíhajícími jednáními mezi představiteli Číny a Spojených států ohledně obchodní dohody.
  • Na začátku týdne jsou finanční trhy klidné
    Na začátku pondělí jsou finanční trhy stále relativně klidné, jelikož investoři se před klíčovými událostmi tohoto týdne zdržují zaujímání velkých pozic. V evropském ekonomickém programu mají být uvedeny údaje o únorových maloobchodních tržbách a později se bude hledat nový impuls pro tovární objednávky z USA z ledna.
  • Na začátku týdne si euro připisovalo ztráty
    Začátek týdne nebyl pro společnou evropskou měnu příliš příznivý. Kurz EUR/USD opět zamířil dolů, když se posunul...
  • Na zahraniční obchod doléhá drahá ropa a zemní plyn
    Deficit zahraničního obchodu dosáhl v srpnu 28,2 mld. CZK. Ve srovnání s loňským rokem byl o 0,4 mld. CZK hlubší. Nepříznivě se na výsledku odrazil především růst cen komodit na světových trzích, který vedl k prohloubení meziročního schodku s ropou a zemním plynem o 15,9 mld. CZK. Ceny ropy i zemního plynu se nicméně v září již snižovaly, což by mělo vést i ke zmírnění deficitu v této kategorii. Hlubší byl v srpnu i schodek obchodu s chemickými látkami a přípravky, a to o necelé 4 mld. CZK. Pozitivně se na srpnové bilanci naopak odrazil vyšší přebytek s motorovými vozidly (o 12,4 mld. CZK) a elektřinou (o 10,8 mld. CZK). Dobrou zprávou je, že poprvé od května loňského roku meziroční tempo vývozu zboží (27,9 % y/y) předčilo tempo dovozů (25,5 % y/y).
  • Na záchrannej sieti by sa mohli podieľať aj finančné inštitúcie
    O pomoc k záchrannej sieti pre krajiny patriace do eurozóny (European Stability Mecha...
  • Na zaměstnance ČNB inflace nedolehne, všichni si letos automaticky platově polepší o zhruba 20 procent. Lidé by se jimi měli inspirovat a dojednat si k pracovní smlouvě inflační doložku – je to nejlepší zbraň proti inflaci
    Existuje řada způsobů, jak bojovat s inflací. Ten úplně nejlepší, který nenutí člověka jakkoli se omezovat, je prostě vyjednat si u svého zaměstnavatele navýšení výdělku, které inflaci celou pokryje. To ovšem vůbec není jednoduché. Zaměstnavatelé sami čelí také růstu jiných nákladů, než jsou ty mzdové, takže příliš velkorysé přidávání by je mohlo „položit“.
  • Na zlatě se vytváří zajímavé technické nastavení
    Zlato se opět obchoduje poblíž nejnižších úrovní za poslední měsíc, ale býci hledají naději v nedávném odrazu, ke kterému došlo v pátek a kterému předcházela malá doji svíčka. Zlato se v pátek zotavilo z počátečního poklesu a do konce dne výrazně posílilo, protože údaje o zaměstnanosti v USA byly smíšené a měnový pár EUR/USD se odrazil ode dna.
  • Naznačí Fed změnu inflačního cíle?
    Dnes se dozvíme údaj o srpnové dynamice tuzemských cen výrobců. Na ni sice kladně působí postupné zvyšování cen ropy, ovšem v opačném směru působí mdlá inflace ve státech eurozóny a také pandemické ekonomické ochlazení, které odrazuje od zvyšování cen. Podle nás tak ceny výrobců narostou meziměsíčně jen o 0,1 %, což by odpovídalo -0,1 % meziročně. Zbytek trhu s námi souhlasí, a pokud se trefíme, bude se jednat o přesné zopakování červencového výsledku.
  • Naznačí FED změnu QE?
    Zítra začíná dvoudenní zasedání amerického FEDu, které završí ve středu večer tisková konference. Zatímco se neočekává, že by centrální banka plánovala změnu měnové politiky, což několikrát zopakovala, ale může dojít k naznačení možné úpravy programu kvantitativního uvolňování (QE). Ekonomika se totiž začátkem roku rozjela a nákupy dluhopisů možná nebudou v nejbližších měsících tolik potřeba.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex